Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

https://countrycode.org/ireland

IRELAND COUNTRY CODE +353

Και πάλι πως έγινε  αρνητικό υπόλοιπο δεν κατάλαβα..

AYTH Η ΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΣΑΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΩΡΕΑΝ ΣΕ ΙΡΛΑΝΔΙΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολλά είναι περίεργα σε αυτό το θέμα αλλά αυτό που έβαλα όχι.Είναι επιβεβαίωση ότι το τηλέφωνο είναι στην Ιρλανδία.

Βρες ενα φίλο σου να μιλησει γιατί βλέπω πρόβλημα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Παρατηρώ ότι όταν αγοράζω κάτι με paypal η "τελική" χρεωση ειναι μεγαλυτερη απο την τιμή του προϊόντος. Παλιότερα δεν νομίζω ότι συνέβαινε κάτι τέτοιο αν και έχω πολύ καιρό να χρησιμοποιήσω paypal. Μήπως άρχισε να χρεώνει fee για μετατροπή συναλλάγματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, ikaros2 είπε

Καλησπερα. Παρατηρώ ότι όταν αγοράζω κάτι με paypal η "τελική" χρεωση ειναι μεγαλυτερη απο την τιμή του προϊόντος. Παλιότερα δεν νομίζω ότι συνέβαινε κάτι τέτοιο αν και έχω πολύ καιρό να χρησιμοποιήσω paypal. Μήπως άρχισε να χρεώνει fee για μετατροπή συναλλάγματος?

Το paypal, όσο θυμάμαι, χρεωνε επιπλέον στη μετατροπή συναλλάγματος

Επεξ/σία από spartak1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ikaros2 είπε

Επομένως, ποιος είναι ο πιο φτηνος τρόπος αγοράς όταν η τιμή είναι σε $ ή £ ?

Να αγοράζεις σε $ και να επιλέξεις να κάνει την μετατροπή η τράπεζα σου όταν πληρώνεις με PayPal 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stefanidisg είπε

Να αγοράζεις σε $ και να επιλέξεις να κάνει την μετατροπή η τράπεζα σου όταν πληρώνεις με PayPal 

...και μετα να σου έρθει καπάκι 1-2 ευρω πάγιο για κάθε μετατροπή απο την τράπεζα(ανεξαρτήτου ποσου αγοράς) + την προμήθεια μετατροπής συναλλάγματος της τραπεζας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μπορείς να συνδέσεις κανονικά κάρτα prepaid στο paypal. Να έχεις λίγα χρήματα μέσα για να κάνει το verification, μέχρι 3 ευρώ όχι παραπάνω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

...και μετα να σου έρθει καπάκι 1-2 ευρω πάγιο για κάθε μετατροπή απο την τράπεζα(ανεξαρτήτου ποσου αγοράς) + την προμήθεια μετατροπής συναλλάγματος της τραπεζας

Υπάρχει κάποια φτηνή λύση? Για μια αγορά των 6$ το paypal μου βάζει και ~4,2$ προμήθεια , είτε γίνει η μετατροπή συναλλάγματος από το paypal είτε από την κάρτα/τράπεζα που έχω "πίσω" από αυτό (revolut).

Το περίεργο είναι ότι δε θυμάμαι παλιότερα (με άλλες prepaid κάρτες που είχα στο paypal π.χ. της Πειραιώς) να χρεώνομαι τέτοιες τρελές προμήθειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ikaros2 είπε

Υπάρχει κάποια φτηνή λύση? Για μια αγορά των 6$ το paypal μου βάζει και ~4,2$ προμήθεια , είτε γίνει η μετατροπή συναλλάγματος από το paypal είτε από την κάρτα/τράπεζα που έχω "πίσω" από αυτό (revolut).

Το περίεργο είναι ότι δε θυμάμαι παλιότερα (με άλλες prepaid κάρτες που είχα στο paypal π.χ. της Πειραιώς) να χρεώνομαι τέτοιες τρελές προμήθειες.

Δεν ειναι προμήθεια συνναλαγματος αυτό. Ούτε από το paypal ούτε από την τράπεζα. Κάτι άλλο είναι αλλά δεν ξέρω τι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, alfeios είπε

Δεν ειναι προμήθεια συνναλαγματος αυτό. Ούτε από το paypal ούτε από την τράπεζα. Κάτι άλλο είναι αλλά δεν ξέρω τι

Εγώ πάντως που κάνω συναλλαγή με alpha ποτέ δεν έχω χρεωθεί κατι παραπανω, αν κανω αγορα 10 $ το paypal με χρεωνει ας πουμε 8,90 ενω αν επιλέξω μετατροπη alpha χρεώνομαι 8,70, περιπου ειναι αυτες οι τιμες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stefanidisg είπε

Εγώ πάντως που κάνω συναλλαγή με alpha ποτέ δεν έχω χρεωθεί κατι παραπανω, αν κανω αγορα 10 $ το paypal με χρεωνει ας πουμε 8,90 ενω αν επιλέξω μετατροπη alpha χρεώνομαι 8,70, περιπου ειναι αυτες οι τιμες. 

Σωστά. Έτσι είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, stefanidisg είπε

Εγώ πάντως που κάνω συναλλαγή με alpha ποτέ δεν έχω χρεωθεί κατι παραπανω, αν κανω αγορα 10 $ το paypal με χρεωνει ας πουμε 8,90 ενω αν επιλέξω μετατροπη alpha χρεώνομαι 8,70, περιπου ειναι αυτες οι τιμες. 

Με alpha debit/credit/prepaid εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...