Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Αν κάνεις αγορά και οχι απλά μεταφορά χρημάτων θα δει την διεύθυνση που έχεις δηλώσει στο PayPal, το όνομα σου και το e-mail σου.

Δεν είμαι σίγουρος για το τι είναι ακριβώς. Πρόκειται για συνδρομή και όταν προχωρώ σε ολοκλήρωση βλέπω "ship to" και στη συνέχεια το όνομα και διεύθυνση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βοήθεια θέλω να κάνω refund από το paypal.

Παράγγειλα κάτι μπαταρίες για laptop από ένα site και μετά δυο μέρες δυστυχώς διάβασα πολύ άσχημες κριτικές. Εντωμεταξύ δεν μου έχουν στείλει καν το κλασσικό confirmation email. Έστειλα σήμερα email στο κατάστημα και μου απάντησαν από ένα άσχετο email (διαφορετικό του site) ότι ήδη έχουν κάνει ship τις μπαταρίες και πρέπει να περιμένω να έρθουν για να μου δώσουν διεύθυνση να το στείλω πίσω για να κάνουν το refund. Βρωμάει πολύ το πράγμα...

Απλά δεν ξέρω την ακριβή διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω στο paypal για refund. Έχει διάφορες επιλογές αλλά δεν ξέρω ποια είναι η πιο κατάλληλη. Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να περιμένω να μου στείλουν το προϊόν. Εντωμεταξύ δεν υπάρχει άμεση επιλογή για refund.

Επεξ/σία από stavpal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και τι θα γραψεις στο ππ, οτι δεν μπορείς να περιμένεις

Ετσι και αλλιώς ο πωλητής θα δει το case και θα στείλει στο ππ το track

Λεφτα πάντως τωρα δεν θα πάρεις πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπότε τι να κάνω? Να περιμένω και να περάσουν οι 30 μέρες? Ποια είναι η πιο σωστή πορεία?

Επαναλαμβάνω ότι δεν μου έχει έρθει καν confirmation ούτε tracking email.

Δείτε τις κριτικές

https://www.sitejabber.com/reviews/ultrabook-parts.co.uk#reviews

Ορίστε και το email
 

 Dear   ####	
Thanks for your message ,we did arrange shipping out the item for you the next working days after you done the payment  so sorry to tell you now it too late to cancel the order for you, for is on it way to your place

If you dont want the item, after receiving the item , please come back to us  , we will offer the returning address for you to send it back to us for refund  

Hope to get your understanding  

Sorry for any inconvenience

Best Regards
	
Επεξ/σία από stavpal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stavpal είπε

Οπότε τι να κάνω? Να περιμένω και να περάσουν οι 30 μέρες? Ποια είναι η πιο σωστή πορεία?

Επαναλαμβάνω ότι δεν μου έχει έρθει καν confirmation ούτε tracking email.

Ορίστε και το email
 


 Dear   ####	
Thanks for your message ,we did arrange shipping out the item for you the next working days after you done the payment  so sorry to tell you now it too late to cancel the order for you, for is on it way to your place

If you dont want the item, after receiving the item , please come back to us  , we will offer the returning address for you to send it back to us for refund  

Hope to get your understanding  

Sorry for any inconvenience

Best Regards
	

Να επικοινωνήσεις πρώτα με τον πωλητή εφόσον δεν έχει στείλει ακόμα το προϊόν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/9/2019 στις 10:04 ΜΜ, asdfnikos είπε

Αν κάνεις αγορά και οχι απλά μεταφορά χρημάτων θα δει την διεύθυνση που έχεις δηλώσει στο PayPal, το όνομα σου και το e-mail σου.

Εγώ πάλι γιατί νομίζω θα βλέπει αυτά που έχει δηλώσει στο site που θα κάνει την αγορά?

Π.χ. ebay και όχι αυτά που έχει δηλώσει στο paypal.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ενα αρνητικο υπολοιπο στη paypal  35 ευρω (απο -95 to το ειχα φτασει -35 το ξεπληρωνα σιγα σιγα και μου καναν block το λογαριασμο μου στο paypal και τις καρτες μου.Τους εστειλα εμαιλ αλλα μου ειπαν μονο τηλεφωνικα να συνενοηθω μαζι τους για την επιλυση του συγκεκριμενου προβληματος.Το προβλημα ειναι οτι δε ξερω σχεδον καθολου αγγλικα και δε ξερω και τη χρεωση που θα εχω αν παρω απο κινητο ξερει κανεις τις χρεωσεις?Σε ποια χωρα βρισκεται το τηλεφωνο που μου εδωσαν να συνεννοηθω ? 00353 1 436 9111 αυτο το τηλ μου εδωσαν σε ποια χωρα ειναι και αν τους παρω απο κινητο τι χρεωση θα εχω?Ξερετε αν μπορω να τους κανω κληση απο καποια εφαρμογη μεσω ιντερνετ δε ξερω και πολλα απο αυτες τις εφαρμογες δηλαδη αν εχετε να προτεινετε καποια ευχαριστω πολυ εκ των προτερων και συγνωμη που σας κουρασα απλα δε ξερω και αγγλικα καιε χω ανχωθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Doubt είπε

Ιρλανδία είναι.

Δοκίμασε και στο Tweeter

@AskPayPal

 

 

 

ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε μου να σε ρωτησω επειδη μου ειπαν μονο τηλέφωνικως λυνετε το θεμα αυτο αυτος ο τροπος επικοινωνιας μεσω tweeter θα το καλυψει λες ?

 

Επεξ/σία από taraballoo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, taraballoo είπε

Ειχα ενα αρνητικο υπολοιπο στη paypal  35 ευρω (απο -95 to το ειχα φτασει -35 το ξεπληρωνα σιγα σιγα και μου καναν block το λογαριασμο μου στο paypal και τις καρτες μου.Τους εστειλα εμαιλ αλλα μου ειπαν μονο τηλεφωνικα να συνενοηθω μαζι τους για την επιλυση του συγκεκριμενου προβληματος.Το προβλημα ειναι οτι δε ξερω σχεδον καθολου αγγλικα και δε ξερω και τη χρεωση που θα εχω αν παρω απο κινητο ξερει κανεις τις χρεωσεις?Σε ποια χωρα βρισκεται το τηλεφωνο που μου εδωσαν να συνεννοηθω ? 00353 1 436 9111 αυτο το τηλ μου εδωσαν σε ποια χωρα ειναι και αν τους παρω απο κινητο τι χρεωση θα εχω?Ξερετε αν μπορω να τους κανω κληση απο καποια εφαρμογη μεσω ιντερνετ δε ξερω και πολλα απο αυτες τις εφαρμογες δηλαδη αν εχετε να προτεινετε καποια ευχαριστω πολυ εκ των προτερων και συγνωμη που σας κουρασα απλα δε ξερω και αγγλικα καιε χω ανχωθει.

Καρτοκινητό και πακέτο για εξωτερικό.

Πως γίνεται να πάει αρνητικό υπόλοιπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, taraballoo είπε

Ειχα ενα αρνητικο υπολοιπο στη paypal  35 ευρω (απο -95 to το ειχα φτασει -35 το ξεπληρωνα σιγα σιγα και μου καναν block το λογαριασμο μου στο paypal και τις καρτες μου.Τους εστειλα εμαιλ αλλα μου ειπαν μονο τηλεφωνικα να συνενοηθω μαζι τους για την επιλυση του συγκεκριμενου προβληματος.Το προβλημα ειναι οτι δε ξερω σχεδον καθολου αγγλικα και δε ξερω και τη χρεωση που θα εχω αν παρω απο κινητο ξερει κανεις τις χρεωσεις?Σε ποια χωρα βρισκεται το τηλεφωνο που μου εδωσαν να συνεννοηθω ? 00353 1 436 9111 αυτο το τηλ μου εδωσαν σε ποια χωρα ειναι και αν τους παρω απο κινητο τι χρεωση θα εχω?Ξερετε αν μπορω να τους κανω κληση απο καποια εφαρμογη μεσω ιντερνετ δε ξερω και πολλα απο αυτες τις εφαρμογες δηλαδη αν εχετε να προτεινετε καποια ευχαριστω πολυ εκ των προτερων και συγνωμη που σας κουρασα απλα δε ξερω και αγγλικα καιε χω ανχωθει.

Έμπα στην σελίδα τους στο PayPal βρες επικοινωνία με τηλέφωνο , σου βγάζει το τηλέφωνο και έναν κωδικό.

Όταν σηκώσουν το τηλέφωνο θα σου πουν πες τον κωδικό και από ποια χώρα παίρνεις.

Βγάλτε κάποιον να μιλήσει που ξέρει αγγλικά. Αγόρασε ένα μήνα απεριόριστα με viber out  , νομίζω 4€ για όλο τον μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Καρτοκινητό και πακέτο για εξωτερικό.

Πως γίνεται να πάει αρνητικό υπόλοιπο;

το αρνητικο υπολοιπο το χρωσταω στη paypal

 

7 ώρες πριν, stefanidisg είπε

Έμπα στην σελίδα τους στο PayPal βρες επικοινωνία με τηλέφωνο , σου βγάζει το τηλέφωνο και έναν κωδικό.

Όταν σηκώσουν το τηλέφωνο θα σου πουν πες τον κωδικό και από ποια χώρα παίρνεις.

Βγάλτε κάποιον να μιλήσει που ξέρει αγγλικά. Αγόρασε ένα μήνα απεριόριστα με viber out  , νομίζω 4€ για όλο τον μήνα.

φιλε βοηθα λιγο γιατι εχω ανχωθει πολυυυυυυυυυ σε παρακαλω επειδη δεν εχω κινητο καταρχας smartphone για να μπορει να  δεχεται εφαρμογες οπως το viber μπορω να μιλησω απο τον υπολογιστη με το viber με καποιο μικροφωνο? Επισης κωδικο δε μπορω να εχω γιατι δε μου δινει τη δυνατγοτητα η paypal να κανω login με εχει μπλοκαρει.Μια τελευταια ερωτηση τελικα χρονο ομιλιας για ιρλανδια θα αγορασω?Σιγουρα ειναι απο αυτη τη χωρα το τηλεφωνο της paypal η μη το αγορασω  και  μετα δε μπορω να παρω μετα τηλεφωνο σιγουρα ειναι ιρλανδια? 00353 1 436 9111

Επεξ/σία από taraballoo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...