Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί κάποιος να κάνει το Ελληνικό του paypal να φαίνεται σαν π.χ. Αμερικάνικο?

Και δεν εννοώ να αλλάξει την γλωσσά που εμφανίζεται το paypal.

 

Ώστε να μπορεί π.χ. να αγοράσει psn now(Υπηρεσία της Sony για το ps4 που δεν υποστηρίζει την Ελλάδα, αλλά υποστηρίζει την Αμερική)?

Και αν ναι με μια διαδικασία γίνεται ακριβώς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημερα.. Ειμαι καινουριος στο paypal κ εχω μια απορία.. Συνδεσα μια prepaid που εχω αλλα στο υπολοιπο paypal μου γραφει 0 ευρω..Πως συνδεω το υπολοιπο της καρτας με το paypal υπολοιπο?! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Πανος999 είπε

Συνδεσα μια prepaid που εχω αλλα στο υπολοιπο paypal μου γραφει 0 ευρω

Σωστά γράφει.

Όταν κάνεις αγορά μέσω Paypal, θα χρεωθεί η κάρτα σου απευθείας. Δε χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Doubt είπε

Σωστά γράφει.

Όταν κάνεις αγορά μέσω Paypal, θα χρεωθεί η κάρτα σου απευθείας. Δε χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.

Θα προσπαθήσω να κανω μια αγορά κ θα σου πω γτ νομίζω οτι δν μπορω!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Πανος999 είπε

Θα προσπαθήσω να κανω μια αγορά κ θα σου πω γτ νομίζω οτι δν μπορω!! 

Εχεις κανει  επαλήθευση της καρτας ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Πανος999 είπε

Που στελνουν στο email? Νομίζω ναι..Αργησα να ασχοληθω με το paypal κ προσπαθω.. 

Γίνεται από το paypal μια χρέωση περίπου 1,50€ στην κάρτα. Μετά βάζεις τον κωδικό της αιτιολογίας χρέωσης στο paypal και γίνεται επαλήθευση της καρτας Το ποσό που Χρεώθηκες επιστρεφεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να μεταφερω χρηματα στο paypal καθε φορα που κανω αγορα με χρεωστικη η απλα τα τραβαει απο το λογαριασμο μου και σε τι νομισμα οταν κανω απο Κινα π.χ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, koystado είπε

ξέρει κανείς πόσο χρεώνει την μετοαφόρα χρημάτων από παυπαλ σε πειραιώς;; παλιά αν θυμάμε καλα ήταν 4,8 ευρώ...τώρα;;;

Απο την μερια του PayPal δωρεαν για ολα τα ποσα απο την μερια της Πειραιως για μεταφορες μεχρι 15 ευρω δωρεαν απο 15.01 και πανω 4 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Απο την μερια του PayPal δωρεαν για ολα τα ποσα απο την μερια της Πειραιως για μεταφορες μεχρι 15 ευρω δωρεαν απο 15.01 και πανω 4 ευρω.

Και αν η μεταφορά γίνει σε λογαριασμό direct της Πειραιώς είναι δωρεαν αναξαρτητα από ποσό. Αλλά λογαριασμοί direct δεν ανοίγουν πλέον. Μόνο αν υπάρχουν από παλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/10/2019 στις 7:53 ΜΜ, Paragontas-x είπε

Μπορεί κάποιος να κάνει το Ελληνικό του paypal να φαίνεται σαν π.χ. Αμερικάνικο?

Και δεν εννοώ να αλλάξει την γλωσσά που εμφανίζεται το paypal.

Ώστε να μπορεί π.χ. να αγοράσει psn now(Υπηρεσία της Sony για το ps4 που δεν υποστηρίζει την Ελλάδα, αλλά υποστηρίζει την Αμερική)?

Και αν ναι με μια διαδικασία γίνεται ακριβώς?

Δεν γινεται .Μπορεις να ανοιξεις αλλον λογαριασμο(τον οποιο αν σου ζητησουν επιβεβαιωση στοιχειων θα στον κλεισουν) και να κανεις μεταφορα χρηματων σε αυτον κλπ κλπ.

5 ώρες πριν, Pel999 είπε

Πρεπει να μεταφερω χρηματα στο paypal καθε φορα που κανω αγορα με χρεωστικη η απλα τα τραβαει απο το λογαριασμο μου και σε τι νομισμα οταν κανω απο Κινα π.χ;

Εχει επιλογη τι νομισμα θελεις να πληρωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, vasilllis είπε

Δεν γινεται .Μπορεις να ανοιξεις αλλον λογαριασμο(τον οποιο αν σου ζητησουν επιβεβαιωση στοιχειων θα στον κλεισουν) και να κανεις μεταφορα χρηματων σε αυτον κλπ κλπ.

Εχει επιλογη τι νομισμα θελεις να πληρωσεις.

Να δεν θέλω να ανοίξω νέο λογαριασμό θελω αν γίνεται να κάνω το PayPal να φαίνετε σε ότι αγοράζω σαν να είναι Αμερική και εξήγησα ένα παράδειγμα στο προηγούμενο ποστ μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Paragontas-x said:

Να δεν θέλω να ανοίξω νέο λογαριασμό θελω αν γίνεται να κάνω το PayPal να φαίνετε σε ότι αγοράζω σαν να είναι Αμερική και εξήγησα ένα παράδειγμα στο προηγούμενο ποστ μου. 

Πρέπει να ανοίξεις paypal στην Αμερική. Έχω ανοίξει εκεί και επιτρέπεται απο το paypal. Εκείνο που πρέπει να προσέξεις όμως είναι εάν η υπηρεσία που θες έχει περιορισμούς. Δηλαδή πολλές υπηρεσίες όχι μόνο απαιτούν να έχεις αμερικάνικο paypal κάτι το οποίο είναι εύκολο να κάνεις αλλά να έχεις συνδέσει και αμερικάνικη κάρτα σε αυτό. 

Μια άλλη εναλλακτική είναι να αγοράσεις κάρτες psn Αμερικής και να τις προσθέσεις στο account σου. Αυτό κάνω για τις αγορές σε app store, το έχω γυρίσει σε αμερικάνικο και το φορτώνω με κάρτες ανανέωσης iTunes US.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δουλεύει αν θες να αγοράσεις οτιδήποτε από το Αμερικανό psn store εκτός από το psn now. 

Πήγαινε στο PlayStation 4 topic και θα καταλάβεις τι λέω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...