Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα αντιγραμενα παιχνιδια που εχουν φιλοι θα παιξουν μεσω internet με εμενα (που εχω το ιδιο παιχνιδι αυθεντικο);

μας ενδιαφερει το mario kart (δεν εχω και αλλο, τρομαρα μου :))

 

Eπρεπε να διαβασω 2-3 φορες τι εγραψες για να καταλαβω τι εννοεις.

 

Φυσικα θα μπορεις να παιζεις μαζι τους αφου η κονσολα σου (φανταζομαι μετα απο softmod ή τσιπακι) αναγνωριζει το δικο σου δισκακι σαν αυθεντικο και παιζεις κανονικα το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

FILIM0N σε ευχαριστω για την απαντηση, εχεις δικιο, τα εγραψα λιγο περιεργα...:)

παμε παλι απο την αρχη

εχω το παιχνιδι γνησιο στην κονσολα μου (χωρις πειραγματα), καποιος γνωστος το εχει αντιγραμενο (με τα σχετικα πειραγματα, soft-hard mod δεν ξερω λεπτομεριες)

θα μπορεσουμε να παιξουμε μεταξυ μας μεσω Internet;

θα μπορουμε σε ολα τα παιχνιδια;

 

 

 

Eπρεπε να διαβασω 2-3 φορες τι εγραψες για να καταλαβω τι εννοεις.

 

Φυσικα θα μπορεις να παιζεις μαζι τους αφου η κονσολα σου (φανταζομαι μετα απο softmod ή τσιπακι) αναγνωριζει το δικο σου δισκακι σαν αυθεντικο και παιζεις κανονικα το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αυτο ισχυει???

Πειτε μου ναι και αν υπαρχει τζαμτα :lol:

 

Τι αν υπάρχει; Δυνατότητα για αντιγραμμένα με λογισμικό (softmod) και όχι τσιπάκι; Αν ναι..... ρίξε μια ματιά εδώ αλλά στις σχετικά πιο πρόσφατες δημοσιεύσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο φιλος στο βιντεο λεει οτι δινεις τα 30ευρω για την υπηρεσια αυτη και κατεβαζεις παιχνιδια τα οποια παιζουν στο wii ΧΩΡΙΣ soft-hard mod

μονο απλα καποιο dvd που κανει κατι, πιθανος firmwarre

απατη μου φαινεται η να σου δινει οδηγιες μετα για το twilight hack

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο φιλος στο βιντεο λεει οτι δινεις τα 30ευρω για την υπηρεσια αυτη και κατεβαζεις παιχνιδια τα οποια παιζουν στο wii ΧΩΡΙΣ soft-hard mod

μονο απλα καποιο dvd που κανει κατι, πιθανος firmwarre

απατη μου φαινεται η να σου δινει οδηγιες μετα για το twilight hack

 

Αφού λέει με ειδικό λογισμικό... άρα... softmod ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού λέει με ειδικό λογισμικό... άρα... softmod ;)

 

Μα δεν λεει αυτο λεει να κατεβασεις το ιδικο λογισμικοκο το οποιο βαζεις στο pc γιατι πιο πριν λεει χωρις τσιπ η σοφτ μοντ...

Σοβαρα η λογικη λεει πως γινεται απο την αλλη ομως αν ειναι να πληρωσεις δεν αξιζει....

Οποιος γνωριζει η μαθει κατι ας μας πει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν λεει αυτο λεει να κατεβασεις το ιδικο λογισμικοκο το οποιο βαζεις στο pc γιατι πιο πριν λεει χωρις τσιπ η σοφτ μοντ...

Σοβαρα η λογικη λεει πως γινεται απο την αλλη ομως αν ειναι να πληρωσεις δεν αξιζει....

Οποιος γνωριζει η μαθει κατι ας μας πει...

 

Κάτσε, γιατί ίσως να μην το κατάλαβα σωστά. Το wii το χεις συνδεδεμένο στο pc. Διαφορετικά δεν έχει νόημα να είναι λογισμικό για το pc (πως δηλαδή παρακάμπτει τον έλεγχο του wii και παίζει; )

 

Οπότε η το wii συνδεδεμένο με το pc έχεις ή softmod... κάπως πρέπει να παρακάμπτεται ο έλεγχος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε, γιατί ίσως να μην το κατάλαβα σωστά. Το wii το χεις συνδεδεμένο στο pc. Διαφορετικά δεν έχει νόημα να είναι λογισμικό για το pc (πως δηλαδή παρακάμπτει τον έλεγχο του wii και παίζει; )

 

Οπότε η το wii συνδεδεμένο με το pc έχεις ή softmod... κάπως πρέπει να παρακάμπτεται ο έλεγχος ;)

 

Μπα λογικα κατι θα κάνουν και με τον ελεγχο απλα θα φορτώνει κάθε φορα πριν ξεκινήσει το game παραδειγμα παρε psx η dreamcast :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα λογικα κατι θα κάνουν και με τον ελεγχο απλα θα φορτώνει κάθε φορα πριν ξεκινήσει το game παραδειγμα παρε psx η dreamcast :-)

 

Λες δηλαδή να είναι κάτι σαν dvd loader; Δηλαδή να το βάζεις το dvd πριν παίξεις το game, να παρακάμπτει τον έλεγχο και μετά να βάζεις το dvd του game ; Ή το κατάλαβα λάθος;

 

Περίεργο... αν είχαν καταφέρει κάτι τέτοιο δεν θα το μαθαίναμε και από πουθενά αλλού; Από κανά forum, από τίποτα συζητήσεις... από videos εκτός του site κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες δηλαδή να είναι κάτι σαν dvd loader; Δηλαδή να το βάζεις το dvd πριν παίξεις το game, να παρακάμπτει τον έλεγχο και μετά να βάζεις το dvd του game ; Ή το κατάλαβα λάθος;

 

Περίεργο... αν είχαν καταφέρει κάτι τέτοιο δεν θα το μαθαίναμε και από πουθενά αλλού; Από κανά forum, από τίποτα συζητήσεις... από videos εκτός του site κλπ

 

Μα γιαυτο ποσταρα και εγω εδω μπας και ψαξουμε ολοι μαζι και βρουμε κατι για τζαμπα παντα γιατι για να πληρωσω μπα ποτε :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά γράφεις τα παιχνίδια με ειδηκό πρόγραμμα και μετά παίζουν σε αμοντάριστο wii (άρα γράφοντα σαν αυθεντικά με αυτό το μαγικό πρόγραμμα). Για μούφα μου φαίνεται....... Γιατί δεν κάνετε softmod??? Μια χαρά είναι. Απλά θέλει λίγο διάβασμα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά γράφεις τα παιχνίδια με ειδηκό πρόγραμμα και μετά παίζουν σε αμοντάριστο wii (άρα γράφοντα σαν αυθεντικά με αυτό το μαγικό πρόγραμμα). Για μούφα μου φαίνεται....... Γιατί δεν κάνετε softmod??? Μια χαρά είναι. Απλά θέλει λίγο διάβασμα :-)

 

Μα για αυτό σκέφτηκα όλα τα άλλα.... δεν πάει εκεί το μυαλό μου. Όπως λες και εσύ "μαγικό"... δεν παίζει κάτι τέτοιο. Μούφα πρέπει να ναι.... ή το λογισμικό για το οποίο μιλάνε απλά αφήνουν να εννοηθεί ότι γίνεται έτσι ενώ στη πραγματικότητα είναι κάποιου είδους softmod.

 

Και θα συμφωνήσω μαζί σου ότι το twilight hack μια χαρά είναι.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Unlimited Wii downloads είναι απάτη.

 

Όπως απάτη είναι και οποιοδήποτε άλλο site που ισχυρίζεται τα ίδια πράματα.

 

Τους πληρώνεις για να να κατεβάσεις torrent downloading client και μετά αποκτάς πρόσβαση σε αρχεία torrent σε private tracker.

 

Τα torrent παιχνίδια που σου δίνουν είναι ακριβώς τα ίδια με αυτά που βρίσκεις σε οποιοδήποτε άλλο free torrents site, με τη μόνη διαφορά ότι εσύ τώρα τους έχεις πληρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω εδω και κανα δυο μερες το Pes 2009 για το Wii και δηλωνω εντυπωσιασμενος.Προς το παρων εχω παιξει μονο offline αλλα πραγματικα ειναι τρελη πορωση.

 

Best football game ever κατεμε οσον αοφρα το gameplay που σου δινει σχεδον απεριοριστες δυνατοτητες στον τορπο παιχνιδιου.

 

Η αμυνα πραμγατικα εχει βελτιωθει και επειδη εχω παιξει το pes2008 συνηδιοτοποισα οτι πλεον κλεβω μπαλιες πολυ πιο ευκολα αποτι στο προηγουμενο γιατι πελον μπορεισ να χειριζεσε εναν μεμονομενο παιχτη οταν αμυνεσαι εστω και αυτον που ειναι πιοκοντα στη μπαλα.Γενικα ο τροπος που πρεσαρεις παραμενει με βαση την ομαδικοτητα αν και επαναλαμβανω εινα ιπιο ευκολο να βγαναιες πρωτος στη μπαλα πλεον ωστε να την κλεψεις.

 

ΕΠιθετικα εινα ιεκει που πορωνεσαι πραγματικα..Αν εξασκηθεις σε αυτο το παιχνιδι πραγματικα μετα απο καποιο διαστημα οπου εχεις μαθει αρκετες κινησσεις σε ανταμειβει γιατι πλεον εισαι σε θεση να παιζεις με αυτοματισμους και το παιχνιδι να γινεται με μια λεξη απολαυστικο..Βεβαιαως η αληθεια ειναι οτι το να βγαλεις αυτοματισμους σε αυτο το παιχνιδι θελει εξασκηση και μονο ευκολο δεν ειναι..μαλλον το ανττιθετο.Και προσεξτε αναφεορμαιστο μεγαλυτερο επιπεδο δυσκολιας που παιζω απο την αρχη και το απολαυστικο εγειται οχι στα πολλα γκολ που βαζεις αλλα στην ελευθερια που σου δινει να δημιουργησεις ποδοσφαριο και στο οτι ταπερισοτερα ματς οταν και εσυ πλεο νπαιζεις καλα ειναι αμφιροπα και σε κρατουν σε αγωνια.

 

Το σουτ πλεον εχει βελτιωθει ομολογουμενω καθοτι εκτος απο το καπως τυχαιο σουτ με την κινηση του nunchuk πλεον οταν εισαι λιγο εξω ή μεσα απο τη μεγαλη πειροχημπορεις να σημαδεψεις στο μερος της εστιας που θες να παει η μπαλα και να πατησεις το B για να σουταρεις.Θελει λιγο εξοικειωση αυτο αλλα ειναι χρησιμη προσθηκη που δινει περισοτερο ρεαλισμο.

 

Επισης προσεξα οτι το παιχνιδι γενικα ειναι πιο λαμπερο ως προς την παρουσιαση.Εινα ιπροφανες οτι η περσυνη επιτυχια εκανε ττην κοναμι να δωσει μεγαλυτερο βαρος στο φετινο.Βελτιωμενες ειναι και οι τακιτκες που πλεον μπορεις να τις προσαρμοσεις με μεγαλυτερο βαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...