Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραια.

Παντου διαβαζω καλα λογια.

Τα γραφικα ομως βελτιωθηκαν σε σχεση με το 2008 η θα θυμηθουμε ξανα εποχες Ν64?

 

Οχι και n64 ρε συ :P

 

Τα γραφικα ειναι μετρια κατα τη γνωμη μου..Δεν ειδα καποια βελτιωση σε σχεση με το 2008..Ισως να ειναι λιγο πιο polished αλλα και παλι τα λες επιπεδου ps2 στη χειροτερη και gamecube στην καλυτερη.

 

Τωρα ομως μπροστα στο πιο "πορωτικο" και "δημιουργικο" ποδοσφαιρακι που εχω παιξει τα γραφικα δεν με απασχολουν προσωπικα.Σιγουρα θα μπορουσαν να ειναι πολυ καλυτερα παντως με βαση αυτα που εχουμε δει απο τη δυναμη του wii (conduit).

 

Επαναλμβανω παντως οτι ειναι απο τα λιγα game του Wii που με πορωσαν ξανα(το τελευταιο ηταν το "αδικημενο" disaster day of crisis" γιατι ειδα αισθητες βνελτιωσεις στο gameplay οπου ημεγαλυτερη ευκολια που κλεβεις μπαλες σε βοηθαει να χαρει το παοιχνιδι περισοτερο.Τωρα το online δεν ξερω πως θα ειναι γιατι με το περσυνο lag σου χαλουσε ολο το παιχνιδι και δεν σου εκανε κεφι να παιξεις.

 

Παντως οσοι ειστε αρχαριοι με το pes στο wii καντε οπωσδηποτε τα learning turorials και οσοι εχετε παιξει το 2008 καντε αρκετες φορες τα advanced tutorials καθοτι εινα ικαποιες κινησεις που θελουν εξοικιωση(αυτο το αναθεματισμενο¨"ενα δυο" πχ) που θα σας βοηθησουν να χαρειτε το παιχνιδι περισοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παίρνω πίσω ότι είπα για το Madworld! Το παιχνίδι είναι πάρα πολύ καλό και τρελή πόρωση!

 

Περιμένω τώρα και grand slam tennis τον Ιούνιο για να λιώσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα προσφατα το wii. Εχει πολυ πλακα. Πως μπορω να παιζω

παιχνιδια αντιγραφη;

 

ε κανε ενα κπο να διαβασεις τις προηγουμενες σελιδες...εστω το 1ο ποστ. Εχει αρκετες πληροφοριες.

 

Να ρωτησω και γω με τη σειρα μου κατι:

Εχω τσιπαρει το wii με το wiikey, κατεβαζω παιχνιδια PAL απο τορρεντς, τα καιω με το nero κομπλε, μολις τα βαζω στο wii τα΄'βλεπει' (δηλαδη εκει με τα channels, στο 1ο channel δειχνει την εικονα του παιχνιδιου) αλλα μετα μολις μπαινω μου λεει οτι δε μπορει να διαβασει το δισκακι. Any ideas?

Να προσθεσω οτι ενα αντιγραμμενο που μου δωσανε μαζι με την εγκατασταση τσιπ, το παιζει κανονικα. Καθε ιδεα/βοηθεια ευπροσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SecretOfSteel

υπάρχει ξεχωριστό νήμα για τη συζήτηση που θέλεις.

Στα γρήγορα:

-γράφουμε πάντα με το ImgBurn όλα τα δισκάκια σε ταχύτητα 4Χ. Επίσης χρησιμοποιούμε Verbatim DVD-R ή άλλα αντίστοιχα ποιοτικά δισκάκια

-το wii πλέον γίνεται softmodded δηλαδή μπορείς να εγκαταστήσεις προγράμματα που θα σου επιτρέψουν να τρέχεις τα νόμιμα αντίγραφα ασφαλείας σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SecretOfSteel

υπάρχει ξεχωριστό νήμα για τη συζήτηση που θέλεις.

Στα γρήγορα:

-γράφουμε πάντα με το ImgBurn όλα τα δισκάκια σε ταχύτητα 4Χ. Επίσης χρησιμοποιούμε Verbatim DVD-R ή άλλα αντίστοιχα ποιοτικά δισκάκια

-το wii πλέον γίνεται softmodded δηλαδή μπορείς να εγκαταστήσεις προγράμματα που θα σου επιτρέψουν να τρέχεις τα νόμιμα αντίγραφα ασφαλείας σου.

 

Εγραφα στο nero σε 2.4χ και τα δισκακια ηταν maxwell (συμπτωματικα και αυτο που μου δωσαν και παιζει ειναι maxwell, οποτε δε νομιζω να φταιει αυτο)

Btw ποιο ειναι το αλλο μνημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://insomnia.gr/forum/showthread.php?t=176025&page=292

 

Τότε να συμπληρώσω και άλλα προφανή:

-Εννοείται ότι αν το wii είναι PAL, τα παιχνίδια είναι PAL

-Το αρχείο iso έχει πάντα μέγεθος 4.589.824 ΚΒ ή με άλλα λόγια γεμίζει το δισκάκι, όταν αποσυμπιεστεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://insomnia.gr/forum/showthread.php?t=176025&page=292

 

Τότε να συμπληρώσω και άλλα προφανή:

-Εννοείται ότι αν το wii είναι PAL, τα παιχνίδια είναι PAL

-Το αρχείο iso έχει πάντα μέγεθος 4.589.824 ΚΒ ή με άλλα λόγια γεμίζει το δισκάκι, όταν αποσυμπιεστεί

 

 

αυτο το νουμερο (4.589.824 ΚΒ) ειναι οταν κοιτας το folder στον windows explorer και το γραφει απο κατω.

οταν κανεις properties πρεπει να σου γραφει 4.37GB (4.699.979.776 bytes)

 

πρεπει οπωσδηποτε να ισχυουν αυτα τα νουμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχει δοκιμασει κανεις Unofficial usb-ethernet adapter για το Wii?

Επειδη μαλλον θα παρω εναν και εχω βρει σε ebay με 8-10 ευρω το σκεφτομαι σοβαρα απο το να δωσω 30 ευρο για το αυθεντικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει λίγο διερεύνηση το πράμα, διότι στη περίπτωση που έχεις homebrew στο Wii σου, το ποιό πιθανό είναι να μήν σου δουλέψει σωστά.

 

Υπάρχει πρόβλημα με το cIOS36_rev10 και τους Lan Adapters.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σορρυ αλλα εψαξα και δεν βρηκα. πριν κατι μηνες ειχα ρωτησει αν παιζουν GC backups σε softmodded Wii και μου ειχατε πει δεν ειχε βγει.

 

ξερετε τωρα αν εχει βγει τπτ και αν ναι ποια η συμβατοτητα του? φχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

aha ok thanks!!! και κατι αλλο υπαρχει τροπος να δω τι εκδοση wii παιρνω χωρις να ανοιξω το κουτι, οπως καναμε και στο psp? για να πετυχω οσο πιο παλια εκδοση

 

EDIT: για να μην κανω νεο ποστ (γμτ ξεχνιεμαι), επειδη κοιταξα στο compatibility list του gc loader καποια games που με ενδιαφερουν δεν παιζουν. Οποτε θα κοιταξω μηπως βρω μεταχειρισμενο τσιπαρισμενο wii. Σ'αυτην την περιπτωση αφου μαθω πρωτα τι τσιπ εχει, χρειαζεται αναβαθμιση (ξερω οτι hardmoded wii παιζει gc backups) η θα παιζει ολα τα νεα games χωρις αναγκη να το πειραξω? Σορρυ για το χρονο σας αλλα ειδικα για το τελευταιo εψαξα και δεν βρηκα τπτ...

Επεξ/σία από ledaque
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...