Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λέω να περιμένω να λήξει η εγγύηση και μετα να το χακάρω, μην πάθει και τίποτα και μετά τρέχω... Όσο αφορά το club-nintendo, τι λέτε να κάνω? Θα έχω κάποιο όφελος γενικά? Δεν πρέπει να είσαι εγγεγραμμένος για να μετατρέψεις τα stars σε points?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@jardan επειδή ο gherudos μιλά για χακάρισμα με softmod , την εγγύηση δεν την χάνεις... δηλαδή αν χαλάσει η κονσόλα δεν θα υπάρχουν στην κονσόλα "ίχνη" απο χακάρισμα (τουτέστιν κάτι "πειραγμένο" εσωτερικά, σπασμένα κλιπς, βίδες κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια απλως το Wii ειναι μια πολυ καλη κονσολα αλλα μονο για παιχνιδια τυπου puzzle. δηλαδη δεν μπορεις να παρεις το Wii για να παιζεις Pro, ειναι αμαρτια! :P

θα παρεις το Wii ομως για να παιζεις Zelda (κορυφη), Mario (επισης κορυφη) κ αλλα παρομοιου ειδους. με λιγα λογια το Wii ειναι για μικροτερα παιδια.

 

Εχεις παιξει pro στο wii;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια απλως το Wii ειναι μια πολυ καλη κονσολα αλλα μονο για παιχνιδια τυπου puzzle. δηλαδη δεν μπορεις να παρεις το Wii για να παιζεις Pro, ειναι αμαρτια! :P

θα παρεις το Wii ομως για να παιζεις Zelda (κορυφη), Mario (επισης κορυφη) κ αλλα παρομοιου ειδους. με λιγα λογια το Wii ειναι για μικροτερα παιδια.

 

Το κορυφαιο ειναι να παρεις x360 ή ps3 για να παιζεις εκει pro..Θα γελαει καθε πικραμενος.Απλα το gameplay του pro στο wii ειναι αξεπεραστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά που θα βρούμε άμεσα μόλις βγει το wii motion plus στην Ελλάδα?

 

Θα μου φέρει ο θείος το Grand Slam Tennis και θα χρειαστώ 2 wii motion plus. Ξέρουμε αν τα μαγαζιά τα μεγάλα θα το φέρουν ως stand alone χωρίς πακέτο με παιχνίδι και πόσο τελικά θα κάνει?

 

Ή να το κάνω pre-order από Amazon ας πούμε? Θα έρθει μου πιο γρήγορα από ότι στην Ελλάδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά που θα βρούμε άμεσα μόλις βγει το wii motion plus στην Ελλάδα?

 

Θα μου φέρει ο θείος το Grand Slam Tennis και θα χρειαστώ 2 wii motion plus. Ξέρουμε αν τα μαγαζιά τα μεγάλα θα το φέρουν ως stand alone χωρίς πακέτο με παιχνίδι και πόσο τελικά θα κάνει?

 

Ή να το κάνω pre-order από Amazon ας πούμε? Θα έρθει μου πιο γρήγορα από ότι στην Ελλάδα?

 

Δεν ξερουν ακομη.Το παζερευουν ποτε θα τα φερουν στην Ελλαδα ανεξαρτητα.Παντως η τιμη του standalone απο το bundle ειναι 10Ε αλλα με αυτους που εχουμε μπλεξει ποτε δεν ξερεις.Θα σου προτεινα να τα παρεις απο εξω.Ο θειος θα ερθει σε λιγες μερες νωριτερα απο την επισημη κυκλοφορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας γεια χαρά, πρώτα απ' ολα.Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, με το wii εχω την βερσιον 4 και δεν μου βλέπει μια 4αρα sd τι προτείνετε

Ευχαριστώ Νίκος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας γεια χαρά, πρώτα απ' ολα.Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, με το wii εχω την βερσιον 4 και δεν μου βλέπει μια 4αρα sd τι προτείνετε

Ευχαριστώ Νίκος

 

Να την κάνεις format σε FAT32.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι fat32 βλέπει την χωριτικοτητα της αλλά δεν βλέπει τα αρχεία που εχω γραμμενα σ' αυτην, θέλω να εγκαταστήσω το hmebrew channel και παιδευομε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι fat32 βλέπει την χωριτικοτητα της αλλά δεν βλέπει τα αρχεία που εχω γραμμενα σ' αυτην, θέλω να εγκαταστήσω το hmebrew channel και παιδευομε

 

Πρέπει να κάνεις συγκεκριμενο path για να δει το save twilighthack... για ευκολία για να καταλάβεις πως πρέπει να χεις τους φακέλους, μετέφερε κάποιο save στη κάρτα ώστε να δεις πως πρέπει να είναι οι φάκελοι

 

Και γενικά σε οτιδήποτε πρέπει το αρχείο να είναι στο φάκελο που "περιμένει" το wii να ψάξει (μπακαλέ λίγο ο τρόπος που το λέω αλλα αυτο συμβαίνει) πχ στο homebrew για να δει αρχεια για application πρέπει να βρίσκονται μέσα σε φάκελο ονόματι application

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να κάνεις συγκεκριμενο path για να δει το save twilighthack... για ευκολία για να καταλάβεις πως πρέπει να χεις τους φακέλους, μετέφερε κάποιο save στη κάρτα ώστε να δεις πως πρέπει να είναι οι φάκελοι

 

Και γενικά σε οτιδήποτε πρέπει το αρχείο να είναι στο φάκελο που "περιμένει" το wii να ψάξει (μπακαλέ λίγο ο τρόπος που το λέω αλλα αυτο συμβαίνει) πχ στο homebrew για να δει αρχεια για application πρέπει να βρίσκονται μέσα σε φάκελο ονόματι application

Καταρχάς ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, αλλά ή εγω δεν κατάλαβα σωστά ή εσύ στην κάρτα εχω γραμμένα σωστά τα αρχεία μια και τα κατέβασα απο εναν οδηγό για το πως κανεις soft mod wii. Η μόνη απορία μου είναι για κάποιο root αρχείο που πρέπει να έχει η κάρτα και απο εκεί να βοοταρει τα αρχεία για το softmod.Ευχαριστώ και πάλι Νίκος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, αλλά ή εγω δεν κατάλαβα σωστά ή εσύ στην κάρτα εχω γραμμένα σωστά τα αρχεία μια και τα κατέβασα απο εναν οδηγό για το πως κανεις soft mod wii. Η μόνη απορία μου είναι για κάποιο root αρχείο που πρέπει να έχει η κάρτα και απο εκεί να βοοταρει τα αρχεία για το softmod.Ευχαριστώ και πάλι Νίκος

 

Το root θα εξαρτηθεί από το τι θέλεις να κάνεις. Δηλαδή, ποιο softmod πας να κάνεις; Αυτό με το twilight hack ή το χωρίς ; Για παράδειγμα εαν το κάνεις με το zelda τότε αφού ουσιαστικά θες να βάλεις το αρχείο save στο wii, για να το δει ως save πρέπει να είναι στο εξής root

Κάρτα:\private\wii\title\rzde (εδώ μέσα βάζεις το αρχείο)

 

Βοήθα μας για να σε βοηθήσουμε, πες μας τι θέλεις να κάνεις (ποιον οδηγό ακολουθείς) και θα σου πουμε :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4.0 SOFTMOD που ειναι για το λειτουργικο 4 του wii. Επαναλαμβάνω δεν βλέπει κανένα αρχειο μεσα στην κάρτα, σιγουρα κάτι δεν κάνω σωστά αλλά τι δεν ξέρω.Νικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...