Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ με τον gherudos το wii δεν αξίζει.

 

H δικια μου αποψη ειναι πως το Wii ειναι μια χαρα κονσολα...Αξιζει και με το παραπανω αν και δεν εχει αναλογους τιτλους απο PS3 kai XBOX360.Το εχω ατσιπαριστο και βρισκω τα games απο 15 μεχρι 30 ευρω ολοκαινουργια απο ιντερνετ,τωρα που εχει πεσει και η λιρα αγγλιας.Τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

είμαι κάτοχος wii και μετά τη πρώτη καλή φουρνιά mario zelda metroid και μερικά άλλα τώρα βλέπω μερικά παιχνίδια που με κάνουν να θέλω να παίξω πάλι το wii punch out, ano broken sword κλπ μου φαίνονται σαν να έχουν επαναπαυθει εκεί στη nintendo λόγω των πωλήσεων της κονσόλας και να μην το πολυ δουλεύουν το θέμα του software...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να παίξω πάλι το wii punch out

 

Πολύ κάψιμο... ενώ κάνεις και καλή άσκηση στα χέρια.... ειδικά αν είσαι τύπος του καναπέ ευκαιρία για προπόνηση. Ίσως αν είχε το balance board να γύμναζες και τους πλάγιους κοιλιακούς.

 

Το game πάντως έχει arcade - 90's γοητεία... ενώ αν δεν γουστάρεις να κουράζεσαι παίζεις κανονικά και χωρίς να κουνάς τα χέρια (μέσω πλήκτρων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κάψιμο... ενώ κάνεις και καλή άσκηση στα χέρια.... ειδικά αν είσαι τύπος του καναπέ ευκαιρία για προπόνηση. Ίσως αν είχε το balance board να γύμναζες και τους πλάγιους κοιλιακούς.

 

Το game πάντως έχει arcade - 90's γοητεία... ενώ αν δεν γουστάρεις να κουράζεσαι παίζεις κανονικά και χωρίς να κουνάς τα χέρια (μέσω πλήκτρων)

 

Μια χαρα δουλευει και με balance board αλλα που και που χανει σε response.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα δουλευει και με balance board αλλα που και που χανει σε response.

 

Να υποθέσω ότι κινώντας το βάρος σου κάνει τις κινήσεις αποφυγής;

 

Αν πουλιόνταν χώρια το balance board θα το είχα πάρει :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι κάτοχος wii και μετά τη πρώτη καλή φουρνιά mario zelda metroid και μερικά άλλα τώρα βλέπω μερικά παιχνίδια που με κάνουν να θέλω να παίξω πάλι το wii punch out, ano broken sword κλπ μου φαίνονται σαν να έχουν επαναπαυθει εκεί στη nintendo λόγω των πωλήσεων της κονσόλας και να μην το πολυ δουλεύουν το θέμα του software...

 

H Nintendo μια χαρά δουλεύει το software. Βγαίνει καινούριο Mario και καινούριο Zelda τα οποία θα εμφανιστούν στην Ε3 σε λίγες μέρες.

Απλά δεν έχει την υποστήριξη από third party titles που θα έπρεπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω ότι κινώντας το βάρος σου κάνει τις κινήσεις αποφυγής;

 

Αν πουλιόνταν χώρια το balance board θα το είχα πάρει :-(

 

Το balance board πουλιεται και μονο του 20Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το balance board πουλιεται και μονο του 20Ε.

 

Που το πουλάνε; :confused: Με ένα γρήγορο search (skroutz, play.com, google) πάλι δεν βλέπω τίποτα. Τουλάχιστον σίγουρα Ελλάδα δεν πουλιέται μόνο του... και από όσο ξέρω κιόλας, δεν πουλιέται μόνοτ του.

 

Αν ξέρεις κάτι παραπάνω... και έχεις υπόψιν σου κάπου να πουλιέται, please ενημέρωσέ με :-)

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 11:47 ----------

 

Μήπως είδες το προστατευτικό σκόνης και νόμιζες ότι ήταν το ίδιο το balance board; Γιατί κάπου εκεί... στα 15 με 20 ευρώ έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια απλως το Wii ειναι μια πολυ καλη κονσολα αλλα μονο για παιχνιδια τυπου puzzle. δηλαδη δεν μπορεις να παρεις το Wii για να παιζεις Pro, ειναι αμαρτια! :P

θα παρεις το Wii ομως για να παιζεις Zelda (κορυφη), Mario (επισης κορυφη) κ αλλα παρομοιου ειδους. με λιγα λογια το Wii ειναι για μικροτερα παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορεις να παρεις το Wii για να παιζεις Pro, ειναι αμαρτια! :P

 

Ε όχι και αμαρτία... τα reviews λένε ακριβώς το αντίθετο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τώρα τελευταία με 1-2 καλές κυκλοφορίες εγώ ασχολήθηκα ξανά. Περιμένω εναγωνίως τις δυο κυκλοφορίες τένις.

Απλά αυτό το ρημάδι το motion plus πολύ κλέψιμο ξανά βρε παιδί μου. Και επειδή θα το πάρουμε και Χ 2 άσε... Ελπίζω μόνο να αξιοποιηθεί και σε άλλα παιχνίδια -με αποτέλεσμα όχι απλά για να υπάρχει- και να βγάλει τα λεφτά του και κυρίως το hype που έχει δημιουργηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν το ενσωματώνουν οι κερατάδες σε καινούρια φουρνιά wiimote;Είναι αμαρτία να πληρώσουμε 39.99Ε το wiimote και άλλα 30Ε έξτρα για κάτι που έπρεπε ήδη να υπάρχει,άκους εκεί νταβατζιλίκι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, αγόρασα ένα wii από ebay, καινούριο, και έχει μέσα και pin codes για να εγγραφείς στο club-nintento, αλλά όπως ξέρετε δεν έχει την Ελλάδα μέσα στις υποστηριζόμενες χώρες. Η ερώτηση είναι, να κάνω εγγραφή ως υποτιθέμενος κάτοικος Αγγλίας ή να μην κάνω τίποτα?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...