Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ψήνομαι να πάρω καμιά θήκη όπλο για να απολαύσω στο maximum το dead space. Αλλά ποια να πάρω; Προβληματίζομαι γιατί ίσως θελήσω να παίξω και κανένα fps με αυτό. Αλλά δεν ξέρω ποιο θα με βολέψει καλύτερα. Απλά προβληαμτίζομαι γιατί πολλά games απαιτούν motion του nunchunck (πχ το conduit πετά χειροβομβίδες) Εσείς χρησιμοποιείτε κάποιο; Είστε ευχαριστημένοι; Έχει νόημα, ή απλά το μόνο που θα καταφέρω θα είναι να βαρύνω το χειριστήριο;

 

λοιπον, εγω εψαχνα, αλλο βρηκα στο νετ, αλλα ειχε το μαγαζι οταν πηγα να παρω.

 

τελικα αυτο που πηρα ηταν σαν πιστολι και ευτυχως γιατι με βολεψε πολυ στο Resident Evil 4, το οποιο το καταευχαριστηθηκα.

Το RE 4, οταν πατας το B ενεργοποιειται ο στοχος, αλλα πρεπει να το κρατησεις πατημενο και μετα να πατησεις το Α για να πυροβολησει.

Με τυπου πιστολι, το Β το πατας με το χερι που κραταει τη λαβη-nunchuck.

και εχεις το αλλο χερι ελευθερο, να κρατας την κανη και να πατας το Α.

 

Αν ειχα zapper/πολυβολο, πιστευω πως δεν θα με βολευε καθολου, πως θα πατουσα το Α?

 

Επισης εχω παιξει και το James Bond λιγο στην αρχη και εκει μου αρεσε.

 

 

Τωρα αυτο που ρωτας για το nunchuck/χειροβομβιδα στο συγκεκριμενο παιχνιδι, δυστυχως δεν ξερω να σου απαντησω.

Αν ας πουμε προσπαθησεις να τα κρατησεις μαζι σαν να ειχες οπλο, και τα κουνησεις ολα μαζι προς μια κατευθυνση, δεν δουλευει?

 

Τεσπα, για τοσα λιγα Ε που κανουν ολα αυτα τα εξτρας, δεν αξιζει τον κοπο να σκας.

Παρε ενα και βλεπεις.

Φαντασου εγω οταν το πηρα, ελεγα οτι πηρα μπουρδα και σκεφτομουν να παρω και ακομα ενα τυπου zapper.

προς το παρον το πιστολι με εχει βολεψει.

 

παντως ξαναλεω, το ποσο πολυ ευχαριστηθηκα το RE4 με το πιστολι, δεν λεγεται.

και μονο για να παιξεις ετσι αυτο το παιχνιδι, λεει να παρεις Wii

καμμια σχεση αυτη η εμπειρια, με το να το επαιζες με controller και μοχλους σε καποια αλλη κονσολα.

Αλλα ακομα και με το wiimote & nunchuck σκετα, δεν εχει την ιδια χαρη με το να εχεις οπλο και να τους σημαδευεις και να τους μπουμπουνιζεις.

 

πρεπει οπωσδηποτε να το δοκιμασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@sattack μήπως μπορείς να μου δώσεις ένα link δω ποιο πήρες;

 

http://www.ebw.gr/store/ProductView.aspx?productid=4456

 

αυτο πηρα.

 

attachment.php?attachmentid=21156&stc=1&d=1255177884

 

ενα ειναι, μην νομισεις οτι εχει μεσα 2

 

παιρνει και 2 ΑΑΑ για να κανει εξτρα δονηση οταν πατας το Β, αλλα να σου πω το ειχα ξεχασει.

 

τεσπα, εμενα με βολεψε για το RE4 που σου ειπα.

μονο στο rifle ηθελε λιγο ταχυδακτυλουργικο για να πατας μαζι τη σκανδαλη/Β και το zoom/Z του nunchuck.

 

κατα τ'άλλα το καλο με το Wii ειναι οτι ολα αυτα τα εξτρα επειδη ειναι απλα πλαστικα για να παιρνουν το Remote, ειναι παμφθηνα.

 

οποτε το πολυ πολυ να παρω και κανενα Zapper/πολυβολο αν δω οτι σε καποιο αλλο παιχνιδι θα με βολευε καλυτερα.

 

οτι και να ναι, λεει πολυ να σημαδευεις στην οθονη με οπλο. Σε πια αλλη κονσολα μπορεις να το κανεις αυτο?

post-2667-129063029295_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά φαίνεται. Μου φαίνεται θα το τσιμπήσω. Μη σου πω θα χα ήδη πατήσει παραγγελία αν ήταν από άλλο κατάστημα (από easy buy δεν υπάρχει οπερίπτωση να ξανα παραγγείλω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά φαίνεται. Μου φαίνεται θα το τσιμπήσω. Μη σου πω θα χα ήδη πατήσει παραγγελία αν ήταν από άλλο κατάστημα (από easy buy δεν υπάρχει οπερίπτωση να ξανα παραγγείλω)

 

γιατι αυτο? τι σου εχει τυχει?

 

εγω εχω παρει απο εκει καποια πραγματα, αλλα βεβαια ολα πηγαινοντας στο καταστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα παραγγείλει ένα dance mat για το wii το οποίο υποτίθεται, βάσει του site, ήταν άμεσα διαθέσιμο. Με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε ότι δεν υπάρχει και θα πρέπει να κάνω μερικές μέρες υπομονή μέχρι να τους το στείλει ο προμηθευτής. Το ρωτάω "όταν λέτε μερικές μέρες... τι εννοείτε;" μου απαντά περίπου 7 μέρες. Τον ξανα ρωτάω "7 μέρες για να σας το στείλει. Μέχρι να το παραλάβω;". Μου απαντά "υπολόγισε κανα 2 μέρες ακόμα". Άρα 9 μέρες; Ναι μου απαντά.

 

Η παραγγελία έγινε πριν 4-5 μήνες και ακόμη να το παραλάβω. Με ξέχασαν. Αν μη τι άλλο αυτό δείχνει την οργάνωση του καταστήματος όπου

1. Γράφουν ότι το χουν διαθέσιμο ενώ δεν είναι (ξέρεις μη χάσουν το πελάτη και πάει σε άλλο κατάστημα)

2. Η οργάνωση τους είναι χειρότερη και από του δημόσιου τομέα αφού πραγματικά ξέχασαν το πελάτη τους... τον οποίο μάλιστα τον είχαν ήδη δυσαρεστήσει με το "άμεσα διαθέσιμο"

3. Λένε ότι είναι οι φτηνότεροι ενώ στη τιμή μετά σου πετάν και ένα "μεταφορικά" + "αντικαταβολή" = 5 ευρώ . Στο eshop για παράδειγμα αυτό δεν υπάρχει, είναι μόνο 3 ευρώ. Οπότε βάζουν υποτίθετε τη χαμηλότερη τιμή αλλά τελικά πάει στα ίδια επίπεδα. Άρα ποιος ο λόγος να ξανα παραγγείλει κάποιος από αυτούς και όχι σε κάποιο μεγαλύτερο κατάστημα;

 

Ευτυχώς που το παρήγγειλα με αντικαταβολή, αλλιώς θα είχε γίνει χαμός. Anyway, σε ευχαριστώ για το info, μάλλον αυτό θα πάρω. :-)

Επεξ/σία από Antretng
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα αυτό τις προάλλες.

 

[ame]http://www.amazon.co.uk/Official-House-Dead-Overkill-Cannon/dp/B001O2S1QS/ref=sr_1_3?ie=UTF8&s=videogames&qid=1255349357&sr=8-3[/ame]

 

Μια χαρά είναι, αν κ λίγο πιο κουραστικό απ' όσο είναι όταν απλά κρατάς το remote. Μπορεί να συνδεθεί και το nunchuck, έχει μάλιστα στη λαβή μια μικρή εγκοπή για να "πιάνει" το καλώδιο.

 

Οσο για τα ταχυδακτυλουργικά, νομίζω πως λύνεται το πρόβλημα αν επιλέξεις στο controller type Zapper. Δεν το έχω δοκιμάσει σε πολλά. Resi: UC, House of the Dead Overkill και Dead Space μόνο κ είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα αυτό τις προάλλες.

 

http://www.amazon.co.uk/Official-House-Dead-Overkill-Cannon/dp/B001O2S1QS/ref=sr_1_3?ie=UTF8&s=videogames&qid=1255349357&sr=8-3

 

Μια χαρά είναι, αν κ λίγο πιο κουραστικό απ' όσο είναι όταν απλά κρατάς το remote. Μπορεί να συνδεθεί και το nunchuck, έχει μάλιστα στη λαβή μια μικρή εγκοπή για να "πιάνει" το καλώδιο.

 

Οσο για τα ταχυδακτυλουργικά, νομίζω πως λύνεται το πρόβλημα αν επιλέξεις στο controller type Zapper. Δεν το έχω δοκιμάσει σε πολλά. Resi: UC, House of the Dead Overkill και Dead Space μόνο κ είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Κάτσε, για να καταλαβω, το nunchunk απλά συνδέετε ή έχει θέση και τοποθετείτε πάνω στο όπλο;

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 15:35 ----------

 

Μόλις κοιταξα καλύτερα. Απλά συνδέετε. Καλό φαίνεται. Δε θα χει πρόβλημα και στα fps όπου "κουνας" το nunchunk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γειά σας...έχω ένα wii το οποίο είναι τσιπαρισμένο...υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να το κάνω αναβάθμιση από 3.2 σε 4.2 για να παίξω τα νέα παιχνίδια; έχω βρει διάφορα κολπάκια αλλά τίποτα δεν έπιασε...κατεβάζουν αρχεία αλλά στο τέλος βγάζουν σφάλμα...ευχαριστώ

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 23:23 ----------

 

Γειά σας...έχω ένα wii το οποίο είναι τσιπαρισμένο...υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να το κάνω αναβάθμιση από 3.2 σε 4.2 για να παίξω τα νέα παιχνίδια; έχω βρει διάφορα κολπάκια αλλά τίποτα δεν έπιασε...κατεβάζουν αρχεία αλλά στο τέλος βγάζουν σφάλμα...ευχαριστώ

 

 

τελικά ίσως και να μην χρειαστώ αναβάθμιση...βρήκα τρόπο μέσα από το homebrew να παίζω τα παιχνίδια...τι την χρειάζομαι τότε την αναβάθμιση!!!ολεε:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας...έχω ένα wii το οποίο είναι τσιπαρισμένο...υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να το κάνω αναβάθμιση από 3.2 σε 4.2 για να παίξω τα νέα παιχνίδια; έχω βρει διάφορα κολπάκια αλλά τίποτα δεν έπιασε...κατεβάζουν αρχεία αλλά στο τέλος βγάζουν σφάλμα...ευχαριστώ

 

τελικά ίσως και να μην χρειαστώ αναβάθμιση...βρήκα τρόπο μέσα από το homebrew να παίζω τα παιχνίδια...τι την χρειάζομαι τότε την αναβάθμιση!!!ολεε:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

πες μας τι έκανες κι εμάς να ξεστραβωθούμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κάτι γιατι έχω καρα μπερδευτεί.

To wii μου εχει wiikey δεν ξερω αν ειναι αυθεντικό έτσι το πήρα.

Η εκδοση που έχει το wii ειναι η 3.4.

Αναβαθμισα στην 1.9s παρολο που μου έλεγε 1.9χ. Επίσης έβαλα το config 1.4 και επελεξα για update off και speed 3x.

περασα τα games απο το brickblocker

Τα διαβαζει το wii, δεν ζηταει update και βγαζει μαυρη οθόνη όταν πατήσω start.

Να κάνω κανονικά update απο την Nintendo? ή απο Waninkoko update?

 

Το μονο που θέλω είναι να παίζω παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ, διάβασα τον οδηγό αλλά έχω κάνει update στην 4.1.. Θα είμαι οκ? Και αφού κάνω install το Hebrew, η διαδικασία με τα παιχνίδια ποια είναι? Απλά κατεβάζω το ISO, καίω και είμαι οκ? Από USB μπορώ να παίξω?

 

http://gbatemp.net.. Βρήκα όλες τις απαντήσεις!

Επεξ/σία από GiorgosH
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες μας τι έκανες κι εμάς να ξεστραβωθούμε....

 

Γιάννη εσύ wiikey δεν είχες;

Αν όχι υπάρχει πολύ καλός οδηγός για εκγκατάσταση softmod στα γρήγορα..

Πές με το status της κονσόλας σου απο άποψη hack για να δούμε τι οδηγό θέλεις :)

Εγώ χρησιμοποίησα έναν που είχε ποστάρει ο argi στο wii backup/homebrew θέμα και ξεμπέρδεψα σχετικά γρήγορα.. Μόνο μια sd κάρτα και ένα reader ήθελε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε οπωσδήποτε το COD MW Reflex στο Wii.

 

Το αγαπημένο μου COD από όλα της σειράς παίζεται απολαυστικά ξανά με το χειρισμό στο wii.

Ειδικά ο χειρισμός του port είναι πάρα πολύ προσεγμένος και παραμετροποιήσιμος ενώ και τα γραφικά αν και downgraded είναι καλά για τα επίπεδα της κονσόλας.

Όσοι έπεξαν το original και έχουν wii είναι ευκαιρία να δοκιμάσουν ξανά μια παλιά αγάπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε παιδια εχω βαλει το hombrew channel αλλα δεν μπορω με τιποτα να βαλω το wad installer.Το αντιγραφω στην καρτα αλλα δεν μου το βλεπει για να το τρεξει...Τι βλακεια κανω?Ακυρο το εφτιαξα.

Επεξ/σία από nyne
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...