Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το καλυτερο ποδοσφαιρακι για wii ειναι το pro evolution soccer 2010 που σου προσφαιρει πρωτογνωρη ελευθερια κινησεων αφου κινωντας και σημαδεοντας στην οθονη με το wiimote μπορεις να ελεγχεις ταυττχρονα ολους τους παιχτες.μετα απλα δεν θες να γυρισεις πισω στα κλασικα ποδοσφαιρακια με στνυασμος κουμπιων κλπ.απλα ειναιβδυσκολο στην αρχη και επισης ειναι simulation σε αντιθεση μεωτο fifa 10 tou wii pou einai arcade.

 

 

καλυερο αθλητικο παιχνιδι για wii κατ εμε ειναι το Grand slam tennis της ΕΑ που ειναι κσι το καλυτερο τενις ολων των εποχων σναμβισβητητα.αυτο χρειαζεται πραγματικες κινησεις επισης εινσι δυσκολο στην αρχη και ειναι simulation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To δοκιμασα και το pro αλλα μου φανηκε πολυ περιεργος ο χειρισμος που πρεπει να σημαδευεις σα να κανεις σκοποβολη

Ισως ειναι θεμα συνηθειας αλλα το Φιφα ειναι πολυ πιο ευκολο να το μαθεις και διασκεδαστικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα πήρα το component καλώδιο αλλά έχω πρόβλημα με τα χρώματα. Βασικά είναι όλα απόχρωση του μπλε. Με δοκιμές που έκανα είναι σαν να μην δουλεύει το κόκκινο βύσμα. Το καλώδιο το δοκίμασα σε 2 τηλεοράσεις και την οθόνη του pc και παντού τα ίδια. Είναι κάποια ρύθμιση/πρόβλημα συμβατότητας ή να πάω για καινούργιο καλώδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα πήρα το component καλώδιο αλλά έχω πρόβλημα με τα χρώματα. Βασικά είναι όλα απόχρωση του μπλε. Με δοκιμές που έκανα είναι σαν να μην δουλεύει το κόκκινο βύσμα. Το καλώδιο το δοκίμασα σε 2 τηλεοράσεις και την οθόνη του pc και παντού τα ίδια. Είναι κάποια ρύθμιση/πρόβλημα συμβατότητας ή να πάω για καινούργιο καλώδιο;

 

Όπως το περιγράφεις ακούγεται για πρόβλημα του καλωδίου, εφόσον δεν είχες πρόβλημα με το προηγούμενο. Θα βοηθούσε αν το δοκίμαζες και με μια δεύτερη κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά γειά σας... είμαι καινούρια στο σαιτ και δεν έχω ιδέα που πρέπει να ρωτήσω για κάποιο πρόβλημα με τον υπολογιστή μου... ας με κατευθύνει κάποιος... ευχαριστω εκ των πρωτέρων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους... μολισ αγορασαμε το wii και μπορω να πω πως το μηχανημα ειναι τελειο... super ολα τα παιχνιδακια και πολλες οι ωρεσ που παιζουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι νεοι κατοχοι wii και ds περαστε και μια βολτα απο το http://www.ninty.gr που θα βρειτε πολλες χρησιμες πληροφοριες γιαα οτι αφορα τις κονσολες της nintendo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση

Το Wii παιζει dvd με ταινιες ? Παιζει και divx ?

Εβαλα καποια αλλα δεν τα αναγνωριζει ?

Θελει καποιο προγραμμα ?

 

Υπάρχουν διάφορες homebrew εφαρμογές για να μετατρέψεις την κονσόλα σε media player. Οι πιο γνωστές είναι ο MPlayer CE και ο Geexbox. Εγώ χρησιμοποιώ τον πρώτο και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το δεύτερο δεν το έχω δουλέψει καθόλου, δεν μπορώ να σου πω. Κάνε μια αναζήτηση και εδώ, έχουν αναφερθεί ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω θα το δοκιμασω

 

Ποια games σας αρεσουν ?

Εμενα μου αρεσουν τα

Wii sports resort

Fifa 10

Virtua Tennis 2009

Grand Slam Tennis

Ea Sports Active

Rabbids Go Home

Formula 1 2009

Mario and Sonic a the Olympic Games

Resident evil 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!

Θα ηθελα να μαθω αν υπαρχουν αλλα παιχνιδια στυλ new super mario bros ή Zelda που να μπορεις να παιξεις με πανω απο 1 ατομο!

Οχι multi αλλα με 2 και πανω χειριστηρια...

 

Αν εχει καποιος καμια καλη προταση ας μην διστασει...:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάχνω τη κονσόλα στο Ηράκλειο και δεν υπάρχει πουθενά (σε 2-3 μαγαζιά που πήγα) και δεν ήξεραν πότε θα έρθει.

 

ξέρει κανείς αν δρομολογήται ο διάδοχος του...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...