Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλό αυτό δεν το ήξερα.

Το πήρα από Γερμανό.

Πάντως εφόσον λέτε ότι αντέχουν πιθανότατα δεν το χάλασε ο μικρός.

Μα λέω και εγώ τόσο εύκολα χαλάνε....

Έχω και το ds που άντεξε τόσα και τόσα.

Σχετικά με μπαταρίες αξίζει να πάρεις κανέναν φορτιστεί ή οι μπαταρίες

αντέχουν αρκετά?

Στο ebay είδα κάτι φορτιστές σαν βάση που βάζεις 2 τηλεκοντρόλ.

Αυτό είναι πιθανότατα μη nintendo?

 

Εγώ προσωπικά έχω αγοράσει επαναφορτιζόμενες Energiser 2000mAh, με φορτιστή. Είχα δώσει θυμάμαι περίπου 15€. Κρατάνε αρκετά, δεν έχω δοκιμάσει όμως ποτέ με απλές μπαταρίες για να είμαι ειλικρινής. Τα προϊόντα αυτά που κυκλοφορούν στο e-bay, από όσα έχω διαβάσει, δεν είναι τόσο καλά όσο υπόσχονται. Nintendo δεν είναι, καθώς δεν έχει κυκλοφορήσει κάποιο τέτοιο official εξάρτημα, με πολύ χαμηλότερα mah από τα αναγραφόμενα. Εγώ σου προτείνω να δώσεις 15-20€ να πάρεις απλές επαναφορτιζόμενες και έναν φορτιστή, και θα λύσεις το πρόβλημά σου. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ προσωπικά έχω αγοράσει επαναφορτιζόμενες Energiser 2000mAh, με φορτιστή. Είχα δώσει θυμάμαι περίπου 15€. Κρατάνε αρκετά, δεν έχω δοκιμάσει όμως ποτέ με απλές μπαταρίες για να είμαι ειλικρινής. Τα προϊόντα αυτά που κυκλοφορούν στο e-bay, από όσα έχω διαβάσει, δεν είναι τόσο καλά όσο υπόσχονται. Nintendo δεν είναι, καθώς δεν έχει κυκλοφορήσει κάποιο τέτοιο official εξάρτημα, με πολύ χαμηλότερα mah από τα αναγραφόμενα. Εγώ σου προτείνω να δώσεις 15-20€ να πάρεις απλές επαναφορτιζόμενες και έναν φορτιστή, και θα λύσεις το πρόβλημά σου. :-)

 

Εχουν περίπου την μισή διάρκεια απο τις κανονικές μπαταρίες. Αλλά και πάλι καλύτερα αυτές παρά να πληρώνεις τα διπλάσια λεφτά για μπαταρίες και φορτιστή που αξιοποιούνται μόνο στο wii

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν περίπου την μισή διάρκεια απο τις κανονικές μπαταρίες. Αλλά και πάλι καλύτερα αυτές παρά να πληρώνεις τα διπλάσια λεφτά για μπαταρίες και φορτιστή που αξιοποιούνται μόνο στο wii

 

+1, τις απλές επαναφορτιζόμενες μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις παντού, όχι μόνο στο Wii.

 

Έχουν επίσης κυκλοφορήσει και οι Eneloop της Sanyo, οι οποίες συμπεριφέρονται σαν τις αλκαλικές, λύνοντας το πρόβλημα της αποφόρτισης. Τις έχω αγοράσει αλλά δεν τις έχω δοκιμάσει ακόμα.

 

http://www.e-shop.gr/show_ana.phtml?id=ANA.NLP0002

 

Να ξέρεις όμως ότι αγοράζοντας αυτές πρέπει να πάρεις χωριστά φορτιστή και ίσως ανέβει λίγο το budget. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ψάχνω να αγοράσω το balance board για το wii (χωρίς παιχνίδι) αλλά στο skroutz μου βγάζει :

WII FIT + BALANCE BOARD (EUROPE) 70.00 €

Πλατφόρμα εκγύμνασης για το Nintendo Wii. 72.52 €

 

ποιο είναι το σωστό????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πήγα το remote στον γερμανο και μου το άλλαξαν.

Πάλι καλά διότι μέσω Αθήνα θα μου έτρωγαν καμιά βδομάδα

και πάνε οι διακοπές.

Μάλλον για επαναφορτιζόμενες πάμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλύτερο αθλητικό παιχνίδι βάση των reviews είναι το Tiger Woods PGA Tour 10, tennis, table tennis, pro evolution 09, fifa 09, nba2k10, Punch-Out!!

κορυφαίο παιχνίδι που έχω κολλήσει τελευταία "anno dawn of discovery" πολύ καλό στο χειρισμό ωραία cartoony γραφικά, εθιστικό gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικα πιστευω οτι μονο τα games που εκμεταλλευονται τις κινησεις του remote εχουν τυχη

Tennis Ping pong Bowling κλπ

Απο Bowling ποιο ειναι πιο καλο ?

 

Δοκιμασα το Formula1 2009 και ειναι αρκετα καλο αν και λιγο κουραστικο να κρατας στον αερα το remote

Τα γραφικα λιγο σε χαλανε

Με το component καλωδιο θα υπαρχει καποια βελτιωση σε 720p τιβι ?

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα πιστευω οτι μονο τα games που εκμεταλλευονται τις κινησεις του remote εχουν τυχη

Tennis Ping pong Bowling κλπ

Απο Bowling ποιο ειναι πιο καλο ?

 

Δοκιμασα το Formula1 2009 και ειναι αρκετα καλο αν και λιγο κουραστικο να κρατας στον αερα το remote

Τα γραφικα λιγο σε χαλανε

Με το component καλωδιο θα υπαρχει καποια βελτιωση σε 720p τιβι ?

 

 

Το remote δεν είναι ανάγκη να το κρατάς με τα χέρια στον αέρα... μπορείς να στηρίξεις είτε τον έναν αγγόνα στα πόδια και τον άλλο στο μπράτσο της πολυθρόνας - καναπέ, είτε να χυθείς τελείως και να στηρίξεις τα χέρια σου πάνω στο σώμα σου (κοιλιά). Φυσικά μπορείς πάντα να βάλεις το nun chunk αν σε σε ενοχλεί τόσο αυτός ο τρόπος παιξίματος (στρίβεις με το μοχλάκι)

 

Όσον αφορά το component, νομίζω ότι η βελτίωση θα είναι η ίδια με αυτή που θα πρόσφερε και ένα rgb καλώδιο. Δηλαδή απλά δεν θα μπλέκονται τα χρώματα... σε καμία περίπτωση όμως μην περιμένεις να απαλλαγείς από τα χοντροκομμένα "τετραγωνάκια" (δεν ανεβαίνει η ανάλυση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα στην παρέα και καλή χρονιά σε όλους…

 

Αγόρασα πρόσφατα ένα Wii και πραγματικά έχουμε κατενθουσιαστεί.

 

Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα παιχνίδια…

 

Βασικά μας αρέσουν τα παιχνίδια που πρέπει ο χρήστης να κινείται αρκετά (πχ tennis, boxing) και όχι να αράζει σε μια καρέκλα ή να κάνει λίγες κινήσεις (πχ golf, baseball, bowling).

 

Σήμερα παρήγγειλα το Zapper

 

http://www.plaisio.gr/Gaming/Controllers/Gamepads/Nintendo-Wii-Zapper-Sw-Links-Crossbow-Training-1430307001.htm

 

και το Sports Resort & Motion Plus

 

http://www.plaisio.gr/Gaming/Games/Nintendo-Wii/Nintendo-Sports-Resort-Plus-Motion-Plus-Wii-1420399017.htm

 

Ερωτήσεις:

 

1. ξέρει κανείς αν το Ζapper είναι συμβατό με παιχνίδια στυλ call of duty ??? και αν ναι ποια ;;;

 

2. το wii motion plus δουλεύει με όλα τα παιχνίδια ή μόνο με τα συγκεκριμένα που έχει το πακέτο sports resort ;;;

 

3. παιχνίδια όπως το call of duty: modern warfare 2 και το fifa 10 παίζονται με το wii remote και nunchuck και κάνει ο παίχτης κάποιες κινήσεις ή παίζονται με τον παίχτη να κάθεται και με κάποιο χειριστήριο όπως πχ του playstation ;;;;

 

4. προτείνετε μου μερικά παιχνίδια που να χρειάζεται ο παίχτης να κινείται αρκετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα wii δεν εχω..Αλλα με το που θα παραλαβουν τα μαγαζια θα παραλαβω και εγω..

Αλλα εχω ηδη ερωτησεις για να ειμαι ετοιμος.

1)Προτεiνετε μου μια καρτα sd να αγορασω με την οποια εχετε κανει το softmod.

2)Μετα το softmod μου χρειαζεται η καρτα sd?

 

3)Μετα το softmod μπορω να συνεχιζω να παιζω και τα γνησια παιχνιδια απο το dvd του?

 

4)Σκληρο για παιχνιδια αγοραζω (usb)εξωτερικο...Να προσεξω κατι στην αγορα?

 

5)Χειριστηριο για παλια παιχνιδια ποιο προτεινετε?

 

6)Χρειαζεται να αγορασω καλωδια για συνδεση με τηλεοραση για καλυτερη ποιοτητα?

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα wii δεν εχω..Αλλα με το που θα παραλαβουν τα μαγαζια θα παραλαβω και εγω..

Αλλα εχω ηδη ερωτησεις για να ειμαι ετοιμος.

1)Προτεiνετε μου μια καρτα sd να αγορασω με την οποια εχετε κανει το softmod.

Με μια 2gb sandisk ή transcend απο το πλαισιο θα εισαι μια χαρα

2)Μετα το softmod μου χρειαζεται η καρτα sd?

Φυσικά... ολα τα homebrew apps απο εκει "σηκώνονται"

 

3)Μετα το softmod μπορω να συνεχιζω να παιζω και τα γνησια παιχνιδια απο το dvd του?

Φυσικά....

4)Σκληρο για παιχνιδια αγοραζω (usb)εξωτερικο...Να προσεξω κατι στην αγορα?

Να αγορασεις.... μονο προσοχη στο τι θα παρεις γιατι το wii ειναι ολιγον τι δύστροπο

εδω ειναι η λίστα με τους συμβατους δισκους

5)Χειριστηριο για παλια παιχνιδια ποιο προτεινετε?

Οταν λες παλια... αν εννοεις αυτα που παιζουν μέσω emulator μια χαρα ειναι το default χειρηστηριο του

6)Χρειαζεται να αγορασω καλωδια για συνδεση με τηλεοραση για καλυτερη ποιοτητα?

:)

Προσωπικά δεν ειδα και μεγαλη διαφορά στην ποιοτητα αλλά αν θες μπορεις να δοκιμαζεις να αγορασεις φθηνα και καλά καλωδια απο εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ερωτήσεις:

 

1. ξέρει κανείς αν το Ζapper είναι συμβατό με παιχνίδια στυλ call of duty ??? και αν ναι ποια ;;;

 

2. το wii motion plus δουλεύει με όλα τα παιχνίδια ή μόνο με τα συγκεκριμένα που έχει το πακέτο sports resort ;;;

 

3. παιχνίδια όπως το call of duty: modern warfare 2 και το fifa 10 παίζονται με το wii remote και nunchuck και κάνει ο παίχτης κάποιες κινήσεις ή παίζονται με τον παίχτη να κάθεται και με κάποιο χειριστήριο όπως πχ του playstation ;;;;

 

4. προτείνετε μου μερικά παιχνίδια που να χρειάζεται ο παίχτης να κινείται αρκετά

 

1. το Ζαππερ, οπως και ολα τα αξεσουαρ εχουν 0 "δυνατοτητα" απο μονα τους. δεν ειναι τιποτα αλλο απο πλαστικα περιβληματα του wiimote και του nunchuck

Αρα ολα τα παιχνιδια θα παιζουν, απλα καποια εχουν εξτρα προφιλ με διαφορετικη χρηση των κουμπιων για να βολευει περισσοτερο οταν εχεις τα χειριστηρια πανω στο ζαππερ.

Ομως ακομα και μαριο καρτ, μπορεις να παιξεις εχοντας τα στο ζαπερ, δε σε εμποδιζει κανεις. :-)

 

2.μονο με συγκεκριμενα, τα οποια ειναι το resort, καποιο τεννις, καποιο γκολφ, νομιζω το τελευταιο Bob σφουγκαρακης. Λιγα προς το παρον, αλλα τωρα θα βγαινουν πολλα. Επισης δεν εμποδιζει τα αλλα. Το αφηνεις επανω και παιζει.

Βεβαια πρεπει να το βγαλεις οταν θες να το βαλεις στο ζαππερ.

 

3. τις κινησεις του χεριου τις κανεις και καθισμενος. :-)

αυτα τα 2 (αν θυμαμαι καλα) οχι δεν εχουν επιλογη για classic controller ή gamecube controller.

Αλλα παιχνιδια εχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επαιξα το Fifa 10 και μου αφησε αριστες εντυπωσεις

Εντυπωσιακα φοβερα σουτ με την κινηση του remote ωραιες μπαλιες πασες κολπακια ...

Επισης πρεπει να κινεις εσυ τον τερματοφυλακα στα φαουλ που ριχνει ο αντιπαλος

Πολυ εντυπωσιακο !

Και παιζει και online πολυ καλα

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...