Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολυ καλο και με πολυ πλακα για παρεα το

Just Dance

 

Σε ίδιο στυλ (ίσως και καλύτερο) είναι το High School Musical 3: Senior Year Dance . Το μόνο του μειονέχτημα είναι ότι ακολουθεί αρκετά την ταινία

 

Αλλά παιδιά ότι και να λέμε, αν δεν έχεις τα χαλάκι χορού, να το ευχαριστηθείς δεν λέει. Dance revolution 2 ftw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, θελω να παρω balance board, κυριως για παιχνιδια τυπου Ski/snowboard. Αποσο εχω δει σκετα δεν πουλανε, μονο με wii fit/+plus. Επειδη εχω softmod και δε με ενδιαφερει και το game (wii fit/plus) anyway...φανταζομαι ο φτηνοτερος τροπος να παρω το Balance board ειναι αν βρω καπου ξεχασμενο κανενα non-plus... Επειδη στο internet οσοι εχουν το non-plus στα 75-85 ευρω ειναι out of stock, εχετε να μου υποδειξετε πουθενα σε κανονικο μαγαζι που μπορω να παω να το παρω?

 

Διαφορετικα, το Wii fit plus απο Electro-world στα 95 ευρω ειναι μονοδρομος για να παρω balance board?

 

http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=10031671

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου αντώνη και εγώ την εψαχνα την κονσόλα του Wii στους συνήθεις υπόπτους στο Ηρακλειο αλλά τίποτε μέχρι που πήγα για ψώνια στο carrefour! εκεί όχι μόνο υπήρχαν πάνω από 20 ετοιμοπαράδοτα αλλά τσίμπησα και το Wii Black limited με to Sports Resort 189 €!!!!! Επίσης από σπόντα άκουσα ότι υπήρχαν και στο Jumbo στην 62 μαρτύρων διαθέσιμα.....Αν δεν έχεις πάει καμιά βόλτα από αυτα, για κανε μία περασά......μπορεί να είσαι τυχερός!

 

ψάχνω τη κονσόλα στο Ηράκλειο και δεν υπάρχει πουθενά (σε 2-3 μαγαζιά που πήγα) και δεν ήξεραν πότε θα έρθει.

 

ξέρει κανείς αν δρομολογήται ο διάδοχος του...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου αντώνη και εγώ την εψαχνα την κονσόλα του Wii στους συνήθεις υπόπτους στο Ηρακλειο αλλά τίποτε μέχρι που πήγα για ψώνια στο carrefour! εκεί όχι μόνο υπήρχαν πάνω από 20 ετοιμοπαράδοτα αλλά τσίμπησα και το Wii Black limited με to Sports Resort 189 €!!!!! Επίσης από σπόντα άκουσα ότι υπήρχαν και στο Jumbo στην 62 μαρτύρων διαθέσιμα.....Αν δεν έχεις πάει καμιά βόλτα από αυτα, για κανε μία περασά......μπορεί να είσαι τυχερός!

 

thanks :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα,

 

Η πίσω όψη της tv μου είναι αυτή.

 

Τα 3 καλώδια εικόνας του component καλωδίου είναι εμφανές που μπαίνουν.

Τα 2 του ήχου που πρέπει να τα βάλω?

 

Ευχαριστώ

post-22409-129063051683_thumb.jpg

Επεξ/σία από GnG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Η πίσω όψη της tv μου είναι αυτή.

 

Τα 3 καλώδια εικόνας του composite καλωδίου είναι εμφανές που μπαίνουν.

Τα 2 του ήχου που πρέπει να τα βάλω?

 

Ευχαριστώ

 

Component θες να πεις φανταζομαι, γιατι το composite εχει μονο 1 καλωδιο εικονας.

 

Απο οτι βλεπω στην φωτο που εβαλες, το component εχει βλακωδως είσοδο jack για τον ήχο.Αν τον ηχο δεν τον πας πουθενα αλλου(πχ κανα ενισχυτη) τοτε παιρνεις ενα φθηνο ανταπτορα διπλο RCA θυλ. σε μονο jack αρσ. και τοτε βαζεις το ασπρο/κοκκινο στον adaptor και μετα το jack θεση που εχει η tv σου. Ναι ειναι λαλακια αλλα απο την στιγμη που ο κατασκευαστης της TV σου ειναι ποντιος αναγκαστικα θα πας σε τετοια λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Component θες να πεις φανταζομαι, γιατι το composite εχει μονο 1 καλωδιο εικονας.

 

Απο οτι βλεπω στην φωτο που εβαλες, το component εχει βλακωδως είσοδο jack για τον ήχο.Αν τον ηχο δεν τον πας πουθενα αλλου(πχ κανα ενισχυτη) τοτε παιρνεις ενα φθηνο ανταπτορα διπλο RCA θυλ. σε μονο jack αρσ. και τοτε βαζεις το ασπρο/κοκκινο στον adaptor και μετα το jack θεση που εχει η tv σου. Ναι ειναι λαλακια αλλα απο την στιγμη που ο κατασκευαστης της TV σου ειναι ποντιος αναγκαστικα θα πας σε τετοια λύση.

 

Έχεις δίκιο component.

Μια philips 100hz ambilight που την είχα χρυσοπληρώσει πριν 2 χρόνια.

Αν το βάλω στις πλαινές του ήχου δεν θα εκμεταλευτώ την θύρα έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο component.

Μια philips 100hz ambilight που την είχα χρυσοπληρώσει πριν 2 χρόνια.

Αν το βάλω στις πλαινές του ήχου δεν θα εκμεταλευτώ την θύρα έτσι?

 

Αν μπορεις να βρεις καπου το manual θα σιγουρευτεις αν και λογικα αν το βαλεις στις πλαινες δεν θα παιζει εκτος αν το ΕΧΤ3 καναλι εικονας περνει ηχο και απο καπου αλλου πχ στις πλαινες ή μπορει να ρυθμιστει αν και δυσκολο το βλεπω.Δεν αποκλειετε ομως οι side θυρες να ειναι το EXT3 σε συνδιασμο με το component. Τσεκαρε με δοκιμη η και το manual ακομα.

 

Θα μου πει κάποιος σε τι τιμή είναι αυτή τη στιγμή η κονσόλα και τι συμπεριλαμβάνεται στην τιμή αυτή εκτός απ την ίδια την κονσόλα?

 

Παιζουν διαφορες τιμες.Περιπου στα 150-180 αναλογα την προσφορα. Σιγουρα μεσα εχει την κονσολα, ενα wiimote, ενα nunchuck και τα διαφορα καλωδια εικονας ρευματος και μπαρας.Μην περιμενεις κανα component μεσα composite Και πολυ σου ειναι!!! Μετα σιγουρα εχει το wiisports. Απο εκει και περα αναλογα την προσφορα μπορει να εχει το wiiresort μεσα η και κανα αλλο.Αυτα σε γενικες γραμμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας!

Εχω εναν WD εξωτερικο σκληρο (δανικό) συνδεδεμενο στην Wii κονσολα μου και παιζει μια χαρα,ειναι 3.5 ''. Θα ηθελα να ρωτησω επειδη εχω σκοπο να παρω ενα 2.5'' δισκο για το wii, αν ειναι συμβατοι αυτοι οι πιο μικροι γιατι καπου διαβασα οτι επειδη δεν εχουν δικη τους τροφοδοσια μπορει να μην κανουν για το wii. Αυτο ισχύει ή όχι, εχει καποιος συνδεσει 2.5'' δισκο στο wii του και αν ναι, ειχε καποιο προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ωχ κοιτα συμπτωση, αυτον κοιτουσα να παρω αλλα στα 320 GB. :-)

Μια χαρα τοτε!!

Σ'ευχαριστω πολυ για την ενημερωση!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ κοιτα συμπτωση, αυτον κοιτουσα να παρω αλλα στα 320 GB. :-)

Μια χαρα τοτε!!

Σ'ευχαριστω πολυ για την ενημερωση!!

 

Εγώ έχω αυτόν που θες να πάρεις (320 gb) και μέχρι τώρα δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...