Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
χαχα.μακαρι αλλα δεν............

θέλει τρόπο, κόπο και προσπαθεια για να χασεις και το wiifit δεν ειναι ενας απο αυτους...

 

Το wii fit ΕΙΝΑΙ από αυτούς και φυσικά μιλώ από προσωπική πείρα.

Δε ξέρω τι έχει ο καθένας στο μυαλό του, φυσικά, όταν ρωτάει αν μπορεί να αδυνατίσει με το wii fit. Αν ψάχνεται για μαγικές λύσεις τύπου telemarketing τότε σίγουρα δεν αδυνατίζει.

 

Σαν ένα πολύτιμο βοήθημα γυμναστικής και παρακολούθησης βάρους κάνει εξαιρετική δουλειά και βοηθάει πολύ. Εμένα πάντως με βοήθησε σημαντικά. Τονίζω πάντως για άλλη μια φορά πως είναι απλά ένα βοήθημα που οργανώνει και βάζει σε σύστημα το πρόγραμμα σας εφόσον έχετε σκοπό να γυμναστείτε και να ακολουθήσετε κάποια διατροφή. Τίποτα παραπάνω αλλά και τίποτα λιγότερο από αυτό...

 

Και για να απαντήσω και στη προηγούμενη ερώτηση πράγματι δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με τα 100 κιλά γιατί και εγώ από εκεί ξεκίνησα!

 

edit:

 

καλησπέρα,

 

υπάρχει κάποιο παιχνίδι για γυμναστική που να μην απαιτεί όμως έξτρα εξοπλισμό;

δηλ. να μπορείς να γυμναστείς μόνο με το motion plus και το Nunchuk

 

Υπάρχει και πολύ το θεωρούν καλύτερο από το Wii Fit.

Είναι αυτό.

 

Δεν απαιτεί το Balance Board (το χρησιμοποιεί όμως αν το έχεις) και δουλεύει μια χαρά και χωρίς αυτό. Οπότε γλυτώνεις τα χρήματα για αυτό. Θα χρειαστείς όμως μια θήκη για να βάζεις το nunchuck στο γόνατό σου (μπορείς να αυτοσχεδιάσεις σε αυτό!) και ένα λάστιχο γυμναστικής. Μπορείς να πάρεις και το official kit που περιέχει ακριβώς αυτά τα εξαρτήματα και κοστίζει γύρω στα 20€ αλλά έχουν εκφραστεί διάφορα παράπονα για τη ποιότητα του λάστιχου το οποίο μάλλον είναι μικρό και εύκολο για άντρες.

Το πρόγραμμα είναι καλό (του έχω ρίξει μια ματιά) και καθόλου εύκολο. Γυμνάζεσαι κανονικότατα εφόσον θέλεις να το ακολουθήσεις. Σε σχέση με το Wii Fit είναι πιο καθαρό πρόγραμμα γυμναστικής μιας και δεν έχει mini games και τέτοια, αλλά οι επιλογές του είναι περισσότερες και πιο συστηματικές. Επίσης παρατήρησα πως είναι πολύ πιο κοντά στα δυτικά πρότυπα γυμναστικής. Μοιάζει δηλαδή πολύ περισσότερο σαν να ακολουθείς κάποιο πρόγραμμα γυμναστικής όπως τα ξέρουμε εμείς. Δεν έχει όμως επιλογές για γιόγκα κλπ (που έχει το Wii Fit) και αν θυμάμαι καλά λείπουν όλες οι επιλογές για παρακολούθηση βάρους, βελτίωση της ισορροπίας και της στάσης κλπ...

Επεξ/σία από vassilis_pap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To Wii Fit είναι πιο διασκεδαστικό, έχει ασκήσεις ισορροπίας κτλ, αλλά δεν πρόκειται να ρίξεις γερό ίδρωμα με αυτό. Είναι μάλλον γυμναστικούλα συντήρησης (ή μια καλή αρχή για εμάς τους πιο εύσωμους). Εκτός βέβαια αν κάθεσαι πάνω από 1 ώρα τη μέρα.

 

Το ΕΑ SPORTS ACTIVE WORKOUTS το έκανα μια φορά, για περίπου μια ώρα και ίδρωσα σαν να είχα πάει σε γυμναστήριο κανονικότατα! Σταμάτησα μέχρι να αποκτήσω εξοπλισμό (λάστιχο και θήκη), αλλά κάτι τέτοιο δε συνέβη ποτέ. Υπόψιν ότι έχει ασκήσεις ασκήσεις, πχ πηδήματα στον αέρα όσο πιο ψηλά μπορείς, τεντώματα κ.α. Βέβαια, είναι πιο διασκεδαστικό από το να κάνεις μόνος σου, γιατί μετράει την απόδοσή σου, δίνει motivation κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς και το wii fit και το ΕΑ SPORTS ACTIVE WORKOUTS απαιτούν κάποια όργανα (έστω και λάστιχο-θήκη).

μου κάνει εντύπωση ότι δεν υπάρχει κάποιο άλλο αντίστοιχο που να μην απαιτεί όργανα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Wii Fit είναι πιο διασκεδαστικό, έχει ασκήσεις ισορροπίας κτλ, αλλά δεν πρόκειται να ρίξεις γερό ίδρωμα με αυτό. Είναι μάλλον γυμναστικούλα συντήρησης (ή μια καλή αρχή για εμάς τους πιο εύσωμους). Εκτός βέβαια αν κάθεσαι πάνω από 1 ώρα τη μέρα.

 

Το ΕΑ SPORTS ACTIVE WORKOUTS το έκανα μια φορά, για περίπου μια ώρα και ίδρωσα σαν να είχα πάει σε γυμναστήριο κανονικότατα! Σταμάτησα μέχρι να αποκτήσω εξοπλισμό (λάστιχο και θήκη), αλλά κάτι τέτοιο δε συνέβη ποτέ. Υπόψιν ότι έχει ασκήσεις ασκήσεις, πχ πηδήματα στον αέρα όσο πιο ψηλά μπορείς, τεντώματα κ.α. Βέβαια, είναι πιο διασκεδαστικό από το να κάνεις μόνος σου, γιατί μετράει την απόδοσή σου, δίνει motivation κτλ.

Μπορεις να μου πεις σε παρακαλω τι εξοπλισμο χρειαζεται? θα τα βρω απο ebay λες? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι πρότινος τα είχε τα πλαίσιο. Η σελίδα δεν υπάρχει, όμως, πια. Λογικά αν τους το ζητήσεις, θα στο φέρουν.

 

Είναι αυτό πάντως:

http://www.amazon.co.uk/EA-Sports-Active-Accessory-Pack/dp/B00213L4RM/ref=pd_bxgy_vg_h__img_c

 

Μπορείς να το παραγγείλεις και από Amazon. Αλλιώς ψάξε και στο e-bay, μια που το χρησιμοποιείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι πρότινος τα είχε τα πλαίσιο. Η σελίδα δεν υπάρχει, όμως, πια. Λογικά αν τους το ζητήσεις, θα στο φέρουν.

 

Είναι αυτό πάντως:

http://www.amazon.co.uk/EA-Sports-Active-Accessory-Pack/dp/B00213L4RM/ref=pd_bxgy_vg_h__img_c

 

Μπορείς να το παραγγείλεις και από Amazon. Αλλιώς ψάξε και στο e-bay, μια που το χρησιμοποιείς.

Στο ebay το βρηκα 26 dolllars και στο amazon αλλα νομιζω πως το amazon δεν στελνει ελλαδα.. ετσι δεν ειναι?

 

---------- Προσθήκη στις 20:14 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 20:13 ----------

 

Ποιο καλόπαιδο θα μου δανείσει κάνα χειριστήριο και ένα bluetooth να δω πως παίζει το emu στο pc μμμ;

 

:P

Μηπως θες να σου δανεισουμε και ενα pc??? :P:p:p just kidding :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το είχα πάρει γύρω στα 8-10 ευρώ από ebay.co.uk

 

---------- Προσθήκη στις 00:19 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 00:18 ----------

 

Στο ebay το βρηκα 26 dolllars και στο amazon αλλα νομιζω πως το amazon δεν στελνει ελλαδα.. ετσι δεν ειναι?

 

δεν στέλνει συγκεκριμένα είδη. αυτά τα στέλνει, τουλάχιστον το βρετανικό άμαζον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το είχα πάρει γύρω στα 8-10 ευρώ από ebay.co.uk

 

---------- Προσθήκη στις 00:19 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 00:18 ----------

 

 

δεν στέλνει συγκεκριμένα είδη. αυτά τα στέλνει, τουλάχιστον το βρετανικό άμαζον

Μπορεις να μου το βρεις και εμενα απο εκει με τα 8?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να μου το βρεις και εμενα απο εκει με τα 8?

 

Item number:120604905189

 

http://shop.ebay.com/?_kw=EA%20Sports%20Active&_fcid=80&_jgr=1&_localstpos=&_sticky=1&_stpos=&gbr=1

 

θέλω και 2 ευρώ προμήθεια!!! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα... τι λες;! Καταλαβαίνεις τι σε ρωτάω;

 

Αγόρασες ένα προϊόν σε φθηνή τιμή που ΔΕΝ είναι το αυθεντικό, αλλά μια απομίμηση. Σε ρωτάω, λοιπόν, εσένα (ή οποιονδήποτε άλλον το έχει αγοράσει γιατί με σένα δε βλέπω να βρίσκω άκρη μιας και ρωτάω για τρίτη φορά), αν είναι το ίδιο καλό ποιοτικά με το αυθεντικό ή αν σου έχει σπάσει πχ το λάστιχο ή κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο ελάττωμα μπορεί να έχουν.

 

Τι μασημένο φαγητό μου λες; Με δουλεύεις; Σκέφτομαι να το αγοράσω και θέλω τη γνώμη σου. Εσύ το έχεις, εγώ δεν το έχω. Από το μυαλό μου περιμένεις να "μασήσω" το φαγητό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...