Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όχι μου αρέσουν και τα παιχνίδια! π.χ μου αρέσουν τα need for speed, prince of persia και τέτοια! Αλλά το θέλω και για γυμναστική. Πολύ χώρο? Δηλάδή πόσο πολύ? Και το σκεφτόμουν αυτό για το Kinect. Έχω γενικά χώρο δεν είμαι μικρό το σπίτι απλώς έχει έπιπλα από εδώ και απο εκεί δεν γίνεται κάθε φορά να τα μετακινώ όλα.. άλλο να κουνάς ένα τραπεζάκι κ άλλο να μετακινείς καναπέ. Φοβάμαι λίγο και αυτό με την κάμερα μήπως δεν πιάνει όλες τις κινήσεις κλπ. Ξέρεις πόση απόσταση πρέπει να έχεις από την κάμερα ή πόσο χώρο χρειάζεται? Απλώς νιώθω ότι το Wii μπορεί να είναι λίγο πιο old school σε σχέση με το Kinect αλλά νομίζω οτί είναι πιο ενδιαφέρον κ "χαζούτσικο"... Ειδικά για κορίτσια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

όχι μου αρέσουν και τα παιχνίδια! π.χ μου αρέσουν τα need for speed, prince of persia και τέτοια! Αλλά το θέλω και για γυμναστική. Πολύ χώρο? Δηλάδή πόσο πολύ? Και το σκεφτόμουν αυτό για το Kinect. Έχω γενικά χώρο δεν είμαι μικρό το σπίτι απλώς έχει έπιπλα από εδώ και απο εκεί δεν γίνεται κάθε φορά να τα μετακινώ όλα.. άλλο να κουνάς ένα τραπεζάκι κ άλλο να μετακινείς καναπέ. Φοβάμαι λίγο και αυτό με την κάμερα μήπως δεν πιάνει όλες τις κινήσεις κλπ. Ξέρεις πόση απόσταση πρέπει να έχεις από την κάμερα ή πόσο χώρο χρειάζεται? Απλώς νιώθω ότι το Wii μπορεί να είναι λίγο πιο old school σε σχέση με το Kinect αλλά νομίζω οτί είναι πιο ενδιαφέρον κ "χαζούτσικο"... Ειδικά για κορίτσια..

 

Η απόσταση για το Kinect είναι τουλάχιστον 3 μέτρα από την τηλεόραση [με την προυποθεση οτι εκει έβαλες και το Kinect]. Prince of persia πολύ δύσκολο στο Kinect σχεδόν αδύνατο. Για racing games όμως υπάρχουν προοπτικές και έχουν βγει ήδη μερικά αλλά με καρτουνιστικα γραφικα για μικρά παιδιά και για κορίτσια που δεν ασχολιούνται τόσο πολύ με το gaming. Βέβαια αν έχεις Kinect έχεις και xbox άρα μπορείς να παίζεις τα πάντα με το κλασσικό χειρηστήριο του xbox.

 

Τώρα αν θες να παίζεις πιο πολύ σε motion controls καλύτερη επιλογή πιστεύω είναι το wii λόγου της μεγάλης λίστας παιχνιδιών που περιλαμβάνει. Επίσης έχει λίγο από όλες τις κατηγορίες gaming αλλά λιγότερα πολεμικα και τέτοιου είδους. Πάντως Prince of persia έχει και αποκειστικό παιχνίδι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΩΩΩ τέλεια! Σκέφτομαι όμως να πάρω πχ ένα μεταχειρισμένο η ένα καινούργιο? Θα περιμένω λίγο να απαντήσουν και άλλοι για το Wii..Για να πάρω πολλές απόψεις. Ή μήπως σε κάνένα πλάισιο να το έχουν να το δώ Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΩΩΩ τέλεια! Σκέφτομαι όμως να πάρω πχ ένα μεταχειρισμένο η ένα καινούργιο? Θα περιμένω λίγο να απαντήσουν και άλλοι για το Wii..Για να πάρω πολλές απόψεις. Ή μήπως σε κάνένα πλάισιο να το έχουν να το δώ Live.

 

Εγώ τα μεταχειρησμένα δεν τα εμπιστευομαι εκτος αν το εχει καποιπος γνωστος σου και δεν το χρειαζεται... Σε ότι κατάστημα ηλεκτρονικων ειδων και αν πας εχουν το wii και το βασικο του Wii sports resort. Εγώ καθόμουν στο Saturn και έπαιζα σχεδον μια ωρα! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αν πάρω κάποιο καλώδιο component για το Wii, ανεπίσημο, θα δω διαφορά με το επίσημο της Nintendo? Αξίζει να δώσω 15-20 ευρώ παραπάνω; Και αν όχι, ποιό μου προτείνετε ώστε να έχει καλή ποιότητα εικόνας;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει να δώσεις τόσα χρήματα για component καλώδιο. Η διαφορά δεν είναι τεράστια. Όσον αφορά τα ανεπίσημα καλώδια παίζεις κορόνα γράμματα. Διαβάζεις τα σχόλια και αγοράζεις ανάλογα. Μπορείς να βρεις από το www.dealextreme.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρω κάποιο καλώδιο component για το Wii, ανεπίσημο, θα δω διαφορά με το επίσημο της Nintendo? Αξίζει να δώσω 15-20 ευρώ παραπάνω; Και αν όχι, ποιό μου προτείνετε ώστε να έχει καλή ποιότητα εικόνας;

 

 

Αν έχεις HDTV επιβάλλεται το component, με composite η εικόνα είναι τρισάθλια στις σύγχρονες τηλεοράσεις (αλλά και SDTV να έχεις πάλι θα δεις βελτίωση). Αυτό που έχει το Πλαίσιο είναι το ίδιο με της Nintendo κι έχει σχεδόν τη μισή τιμή. Απλά απόφυγε τα υπερβολικά φθηνά και τα τύπου 3 σε 1. Τέλος, κατέβασε τη ρύθμιση Sharpness της τηλεόρασης στο 0 και ρύθμισε το Wii στα 480p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει να δώσεις τόσα χρήματα για component καλώδιο. Η διαφορά δεν είναι τεράστια. Όσον αφορά τα ανεπίσημα καλώδια παίζεις κορόνα γράμματα. Διαβάζεις τα σχόλια και αγοράζεις ανάλογα. Μπορείς να βρεις από το www.dealextreme.com

 

Ευχαριστώ Bourdoula, δεν το ήξερα αυτό το site και μόλις τώρα παρήγγειλα από εκεί. Ελπίζω σε 1-2 εβδομάδες να μου έχουν έρθει. Έχει και προστατευτικό οθόνης για το 3DS που έψαχνα και έλεγα να το πάρω από το play-asia αλλά το έχει πιο φτηνά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...