Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, και το Tideland και το νορβηγικό είναι αργές ταινίες.

Και ίσως κάποιους τους κουράσει αυτό.

Ειδικά το νορβηγικό είναι και επίτηδες "άνευρο" γιατί ακριβώς αυτό είναι και το θέμα του.

Δεν είναι ταινίες για όλες τις ώρες.

 

edit:

Δεν μου άρεσε το Tideland. Με ενόχλησε για 3-4 διαφορετικούς λόγους και δεν ξέρω από πού να αρχίσω.

 

Για ξεκίνα να λες. Πριν σου βάλω χ για το γούστο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα αντιπαρέλθω το ότι δεν έκανες quote (και) αυτό που είπα για την Τζελάιζα-Ρόουζ, και θα επιχειρήσω να εξηγήσω γιατί δεν μου άρεσε

Δεν είμαι σίγουρη ότι η ταινία θα έχανε κάτι από το νόημα/ύφος/γενικότερο ονειρικό στυλάκι αν δεν ήταν τόσο πηγμένη στην υπερβολή. Κοινώς, θα μπορούσε να είναι κάπως lighter, χωρίς να γίνει μέινστρημ ή απλοϊκή.

Συνήθως, όταν καταλήγω σε τέτοιο συμπέρασμα, αυτό που τελικά με ενοχλεί είναι ότι δεν είμαι σίγουρη για το αν υπάρχει πραγματικό urgency ή αν απλώς "πουλάμε τρέλα" . Μπορεί να φταίω κι εγώ και να το είδα στραβά και από την αρχή, αλλά το Tideland θα το κατέτασσα στη δεύτερη κατηγορία (σε αντίθεση με το Fear and Loathing πχ που μπορεί να μην είναι my kind of thing, καθόλου μάλιστα, αλλά νομίζω ότι εκεί ήταν πιο καθαρές οι προθέσεις).

Τέλος πάντων, ίσως απλώς να φταίνε και κάποιες επί μέρους σκηνές, πχ

το ντεμί-romance με τον retard

.

Καταλαβαίνω γιατί υπήρχε κλπ κλπ αλλά δεν μπορούσα να το βλέπω, με αυτόν τον τρόπο.

Και γενικώς έχω την αίσθηση ότι ο Τέρυ Γκίλιαμ από κει που ήταν ανέκαθεν λιγάκι μπρουτάλ (με την έννοια της in-your-face τρέλας) αλλά μεγαλειώδης , έχει καταντήσει σκέτος μπρουτάλ. Δεν είδα κανένα μεγαλείο δηλ. εκεί.

Αυτά, βάλε όσα χ θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωλοφωτιά, δεν μπορώ να σου βάλω χ όταν γράφεις έτσι.

 

Κατά τη διάρκεια της ταινίας, είχα τις ίδιες ίσως μικροενστάσεις σαν feeling.

Όμως, τελειώνοντας η ταινία, καθώς την αναλογιζόμουν (και είναι από τις ελάχιστες που το έχουν καταφέρει αυτό το aftermath), κατέληξα στο συμπέρασμα ότι τίποτα δεν θα της άλλαζα.

Ακόμη κι αυτό που αναφέρεις στο spoiler. Γιατί πως αλλιώς μπορεί να έδειχνε την ανάγκη του για αγάπη, ένα κορίτσι που έπρεπε να μεγαλώσει τόσο γρήγορα; Κι ήταν ο μόνος που υπήρχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περίεργο είναι ότι συμφωνώ. Κι εγώ είχα αυτό το feeling που περιέγραψα πιο πάνω, αλλά μετά ένιωθα ότι είδα κάτι που άξιζε τον κόπο, ακόμα κι αν δεν μου άρεσε κάτι επί της ουσίας ή στον τρόπο.

Το κυριότερο: ενοχλημένη από αυτό που έγραψα στο σπόιλερ, δεν είχα καν αφήσει στον εαυτό μου να το δει έτσι όπως λες. Αλλά έχεις δίκιο ότι ήταν ο μόνος τρόπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίτλος: Perfect Stranger

Είδος: Drama / Mystery / Thriller

Βαθμολογία: 4/10

Υπόθεση/Σχόλιο: Tainia metriotath...

Eno to senario fainete psilokaloulh & to telos endiaferon, o tropos pou anakalyptete o dolofonos einai to ligotero geloios.. Kai fysika mhn ksexname thn APARADEKTH ermhneia ths hally berry. Re paidia mono emena mou fainete oti h kopelia prokeite gia thn xeiroterh ithopoio "onoma" pou kykloforaei sto holywood(mexri kai h uma thurman exei vgalei 1 pou aksizei"..

Pragmatika erasitexnikh ermhneia pou mou gyrize ta antera kate fora pou eprepe na kanei kati diaforetiko apo to na pei 5 atakes..

Kai kserontas mallon kai h idia to ti xali einai, den paralhptei kathe ligo kai ligaki na mas deixnei to teleio soma, mpas kai ksexasoume thn ermhneia ths...Krima giati epanalamvano tha eixe poly kalyterh tyxh h tainioula me 1 kalyterh ithopoio....

 

P.S. Re paidia pos ths dosane oskar ayths ths atalanths??Opou na' nai tha parei kai h ntalia re gia thn ermhneia ths sto para 5....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τίτλος: 1408

Είδος: Θρίλλερ (και καλά)

Βαθμολογία: 0/10

Υπόθεση/Σχόλιο: Κανονικά είχα πει ότι θα έδινα άδεια στον εαυτό μου την Κυριακή, για να κωλοβαρέσω και να ξεκουραστώ. Όμως το προηγούμενο βράδυ βγήκα έξω και αθετώντας την υπόσχεση στον εαυτό μου, κάπνισα. Και μιας και όπως λένε στα χωριά σας (γιατί εγώ είμαι πρωτευουσιάνος): no rest for the wicked, αποφάσισα να με τιμωρήσω παρόλο που ήμουν πολύ κουρασμένος. Πήρα το ποδήλατο και έκανα 2 ώρες και 12 λεπτά να ολοκληρώσω τη μαγευτική βραδινή διαδρομή των 47 χιλιομέτρων "post industrial Μεταμόρφωση - εξωτικό Πέραμα - and back", via Omonoia Square. Υποσυνείδητα όμως φαίνεται ότι ήθελα να με τιμωρήσω περισσότερο. Κι έτσι έβαλα αυτή την ταινία του Steven King για να δω.

Το στόρυ είναι ότι ένας συγγραφέας (Κιούζακ) έχει ως σκοπό ζωής να επισκέπτεται ξενοδοχεία/πανδοχεία/μέρη όπου είναι στοιχειωμένα, σύμφωνα με τον ντόπιο μύθο, ώστε να τον καταρρίψει. Κατόπιν γράφει κάτι καταπληκτικά βιβλία με ευφάνταστους τίτλους, του στυλ "Τα 10 Πιο Στοιχειωμένα Ξενοδοχεία".

 

Η τυπική του μέρα λοιπόν περιλαμβάνει μονοήμερη διαμονή σε κάποιο "στοιχειωμένο" δωμάτιο ξενοδοχείου, και μετά ανάγνωση της αλληλογραφίας του όπου συνήθως περιλαμβάνει προσκλήσεις διαφόρων ξενοδόχων άλλων καταραμένων οικημάτων. Τα βράδια στα ξενοδοχεία, δεν περιμένει μόνο να ακούσει τίποτε αλυσίδες να σέρνονται. Αντιθέτως, με σύμμαχο την τεχνολογία προσπαθεί να βρει σημάδια μεταφυσικής δραστηριότητας. Δυστυχώς, μέχρις στιγμής στην καρριέρα του, δεν έχει βρει κανένα σημάδι τέτοιο.

Ώσπου μια μέρα παίρνει μία καρτ ποστάλ (όχι από αυτές που έχουν στα δικά μας νησιά, με τις ξώβυζες γκόμενες πάνω στο γάιδαρο, αλλά μια απλή αμερικάνικη) που έλεγε "Μην μείνεις στο 1408". Εκείνη την ώρα ανατρίχιασα. Μπρρρρ. Σηκώθηκα και έκλεισα τον ανεμιστήρα. Άνοιξα μια κονσέρβα τόνο.

Τέλος πάντων, όπως φαντάζεστε, ο τύπος δε μασούσε και τελικά πήγε να μείνει στο 1408. Αφού πρώτα έχει προσπαθήσει να τον αποτρέψει ο διευθυντής του ξενοδοχείου, λέγοντάς του πως στα 95 χρόνια του ξενοδοχείου, 56 άνθρωποι έχουν πεθάνει εκεί. Μαλακίες δηλαδή. Τόσους ξεπαστρεύουμε εμείς στην έξοδο του Πάσχα.

Κι εκεί αρχίζει το στόρυ. Η ταινία (δεν θα το πιστέψετε) αλλά χρησιμοποίησε ότι πιο πρωτότυπο για να μας τρομάξει.

Το παράθυρο έκλεινε μόνο του. Οι βρύσες άνοιγαν επίσης μόνες τους. Και μέσα στα πλαίσια της αυτοδιάθεσης και του αυτοπροσδιορισμού των οικιακών συσκευών (κρατήστε την αναπνοή σας) μέχρι και το ρολόι-ραδιόφωνο-ξυπνητήρι άναβε μόνο του. Και ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΩ τώρα που το γράφω, αλλά ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ούτε όταν το έβγαλε από την πρίζα!

 

Δεν ξέρω τι του βρίσκετε του King μερικοί. Αλλά εγώ τον θεωρώ βαρετό μαλάκα. Που χρησιμοποιεί τα πιο κουραστικά κλισέ.

Η ταινία ήταν το απόλυτο μηδέν. Τίποτα το ευρυματικό, τίποτα το πρωτότυπο, τίποτα το ανατρεπτικό. Το 90% του χρόνου της ήταν γυρισμένο στο εν λόγω δωμάτιο, με μονολόγους του Κιούζακ. Δηλαδή ρε πούστη μου, όταν επιχειρείς να σηκώσει ολόκληρη ταινία, ένας ηθοποιός μόνος του, ε θα πρέπει να έχεις κάτι να πεις. Και να το πεις και καλά.

Χάλια αδιόρθωτα. Αποφύγετέ το, σαν μυγάκι της Εθνικής Οδού το επερχόμενο παρμπρίζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίτλος: 1408

Είδος: Θρίλλερ (και καλά)

Βαθμολογία: 0/10

Υπόθεση/Σχόλιο: Κανονικά είχα πει ότι θα έδινα άδεια στον εαυτό μου την Κυριακή, για να κωλοβαρέσω και να ξεκουραστώ. Όμως το προηγούμενο βράδυ βγήκα έξω και αθετώντας την υπόσχεση στον εαυτό μου, κάπνισα. Και μιας και όπως λένε στα χωριά σας (γιατί εγώ είμαι πρωτευουσιάνος): no rest for the wicked, αποφάσισα να με τιμωρήσω παρόλο που ήμουν πολύ κουρασμένος. Πήρα το ποδήλατο και έκανα 2 ώρες και 12 λεπτά να ολοκληρώσω τη μαγευτική βραδινή διαδρομή των 47 χιλιομέτρων "post industrial Μεταμόρφωση - εξωτικό Πέραμα - and back", via Omonoia Square. Υποσυνείδητα όμως φαίνεται ότι ήθελα να με τιμωρήσω περισσότερο. Κι έτσι έβαλα αυτή την ταινία του Steven King για να δω.

Το στόρυ είναι ότι ένας συγγραφέας (Κιούζακ) έχει ως σκοπό ζωής να επισκέπτεται ξενοδοχεία/πανδοχεία/μέρη όπου είναι στοιχειωμένα, σύμφωνα με τον ντόπιο μύθο, ώστε να τον καταρρίψει. Κατόπιν γράφει κάτι καταπληκτικά βιβλία με ευφάνταστους τίτλους, του στυλ "Τα 10 Πιο Στοιχειωμένα Ξενοδοχεία".

 

Η τυπική του μέρα λοιπόν περιλαμβάνει μονοήμερη διαμονή σε κάποιο "στοιχειωμένο" δωμάτιο ξενοδοχείου, και μετά ανάγνωση της αλληλογραφίας του όπου συνήθως περιλαμβάνει προσκλήσεις διαφόρων ξενοδόχων άλλων καταραμένων οικημάτων. Τα βράδια στα ξενοδοχεία, δεν περιμένει μόνο να ακούσει τίποτε αλυσίδες να σέρνονται. Αντιθέτως, με σύμμαχο την τεχνολογία προσπαθεί να βρει σημάδια μεταφυσικής δραστηριότητας. Δυστυχώς, μέχρις στιγμής στην καρριέρα του, δεν έχει βρει κανένα σημάδι τέτοιο.

Ώσπου μια μέρα παίρνει μία καρτ ποστάλ (όχι από αυτές που έχουν στα δικά μας νησιά, με τις ξώβυζες γκόμενες πάνω στο γάιδαρο, αλλά μια απλή αμερικάνικη) που έλεγε "Μην μείνεις στο 1408". Εκείνη την ώρα ανατρίχιασα. Μπρρρρ. Σηκώθηκα και έκλεισα τον ανεμιστήρα. Άνοιξα μια κονσέρβα τόνο.

Τέλος πάντων, όπως φαντάζεστε, ο τύπος δε μασούσε και τελικά πήγε να μείνει στο 1408. Αφού πρώτα έχει προσπαθήσει να τον αποτρέψει ο διευθυντής του ξενοδοχείου, λέγοντάς του πως στα 95 χρόνια του ξενοδοχείου, 56 άνθρωποι έχουν πεθάνει εκεί. Μαλακίες δηλαδή. Τόσους ξεπαστρεύουμε εμείς στην έξοδο του Πάσχα.

Κι εκεί αρχίζει το στόρυ. Η ταινία (δεν θα το πιστέψετε) αλλά χρησιμοποίησε ότι πιο πρωτότυπο για να μας τρομάξει.

Το παράθυρο έκλεινε μόνο του. Οι βρύσες άνοιγαν επίσης μόνες τους. Και μέσα στα πλαίσια της αυτοδιάθεσης και του αυτοπροσδιορισμού των οικιακών συσκευών (κρατήστε την αναπνοή σας) μέχρι και το ρολόι-ραδιόφωνο-ξυπνητήρι άναβε μόνο του. Και ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΩ τώρα που το γράφω, αλλά ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ούτε όταν το έβγαλε από την πρίζα!

 

Δεν ξέρω τι του βρίσκετε του King μερικοί. Αλλά εγώ τον θεωρώ βαρετό μαλάκα. Που χρησιμοποιεί τα πιο κουραστικά κλισέ.

Η ταινία ήταν το απόλυτο μηδέν. Τίποτα το ευρυματικό, τίποτα το πρωτότυπο, τίποτα το ανατρεπτικό. Το 90% του χρόνου της ήταν γυρισμένο στο εν λόγω δωμάτιο, με μονολόγους του Κιούζακ. Δηλαδή ρε πούστη μου, όταν επιχειρείς να σηκώσει ολόκληρη ταινία, ένας ηθοποιός μόνος του, ε θα πρέπει να έχεις κάτι να πεις. Και να το πεις και καλά.

Χάλια αδιόρθωτα. Αποφύγετέ το, σαν μυγάκι της Εθνικής Οδού το επερχόμενο παρμπρίζ.

 

To 90% των ταινιών του King όντως δεν βλέπονται ρε γμτ... Κλασικά θρίλερ... Punky μήπως έτυχε να έχεις δει το Rose Red του King? Χριστέ μου, κρατάει γύρω στις 3 ώρες γιατί το γύρισαν σαν mini σειρά και είναι η ΠΙΟ ΒΑΡΕΤΗ ΤΑΙΝΙΑ EVER... Όσο για το πόσο τρομάζεις δεν κάνω λόγο. Ωστόσο ο King έχει γράψει και κάποια πολύ ωραία πράγματα που γυρίστηκαν ταινίες ( The Shawshank Redemption, The Shining κ.λ.π) για αυτό τώρα γυρίζουν όποια παπαριά γράψει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Ευτυχώς που το διάβασα, γιατί σκεφτόμουν να την κατεβάσω...

 

Ούτε κι εγώ συμπαθώ τον Κινγκ πάντως... δυο βιβλία του έχω διαβάσει όλα κι όλα, αλλά μου φάνηκαν παρόμοια με τις περισσότερες ταινίες που βασίζονται σε έργα του: έχει κάποιες ενδιαφέρουσες ιδέες στην αρχή, αλλά το τέλος κατά κανόνα είναι απογοητευτικό και αδυνατεί να ανταποκριθεί στις προσδοκίες που δημιούργησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Rose Red είναι με μια στοιχειωμένη έπαυλη, αν θυμάμαι καλά;

 

Παιδιά , προσπαθώ να δω όμως τη θετική πλευρά των πραγμάτων, και σκέφτομαι πως αφού ο Μπους είναι πλανητάρχης, ο King θεωρείται μετρ του σασπένς, ο Lucifer είναι mod, και ο Βύντρα παίζει στην Α' Εθνική, πραγματικά τα πάντα μπορούν να γίνουν στη ζωή.

 

gsarig, ακριβώς αυτό πιστεύω κι εγώ. Πραγματικά ο King μετουσιώνει την έκφραση "το γ@μσε και ψόφησε"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το red rose μου χαλασε το κουμπι του FastForward, κοιμηθηκα 3 φορες, εφαγα, εκανα μπανιο και σε λιγο τελειωνει νομιζω

 

αφου στα βιντεοκλαμπ τη νοικιαζουν με το μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εγώ για τον Κινγκ πάντα πίστευα ότι δεν είχε ιδέα τι έκανε κ απλά του βγήκαν κάποια πράγματα που έγραψε να έχουν κάποιο νόημα στην τύχη. Όλα τα άλλα είναι απλά ένας αχταρμάς που δε σημαίνει τίποτα και όπως έχω ξαναγράψει με κάνει να αισθάνομαι και άβολα γιατί νιώθω συνεχώς ότι ο συγγραφέας έχει να πει κάτι σπουδαίο το οποίο εγώ δεν αντιλαμβάνομαι.

 

Για αρκετό καιρό κρατούσα μια πισινή γιατί το ίδιο πίστευα για τον Σιάμαλαν και άλλαξα γνώμη με γωνία 160 μοίρες (ναι, ναι, όχι 180), αλλά τώρα πια νομίζω πως μπορούμε να βροντοφωνάξουμε "δε μας χέζεις ρε Κινγκ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ftou sas kai mou xalasate ayth thn tainia pou ithela na do :D

Ainte pali ta delete tha paroune fotia hahaha

 

Τίτλος: Next

Είδος: Sci-Fi, Action

Βαθμολογία: 6/10

Υπόθεση/Σχόλιο: Sigoura ksekiname oti emena mou aresei poly o n. cage, oti re paidi mou den tha deis kamia poly mapa, exei 1 epipedo apo metrio kai pano stis xazo-amerikano-peripeteioules.

Prosthetoume 1 xaritomeno -kati apo hiro nakamura- senario.

Valte kai kamia dosh jessica biel (THEA THEA THEA THEA THEA klpklpklp).

Prosthetoume 2,5 ores mpasket & thn mesh epitelous na mhn ponaei .

Kai kleinoume thn syntagh me apisteyth makaronada me kima (megalos chef o dikos sou) kai ftiaxnoume 1 tainioula pou me ikanopoihse para poly.

Ypothesh aplh. ! magas pou mporei na vlepei 2 lepta apo to mellon tou, prospathei na piastei apo to fbi gia na tous voithisei sthn apofygh pyrinikhs vomvas.

Opos eipa prospathei, giati einai sxedon adynaton na piaseis ayto ton typo, mia kai kserei apo pou tha tou erthoune apo pou tha ton pyrovolisoune klpklp (anthropino wallhack cheat san na leme gia tous fps lovers :D ).

Mesa se ola ayta gnorizei to amore j.biel kai mas deixnei kai ayth thn parallhlh istoria (pou einai omos arketa shmantikh).

En telh h tainia einai arketa ikanopoihtikh, den thn travane se megethos, & eno tha mporouse na kourasei (o typos kserei ta panta) par'ola ayta me eksypna trik se kanei na meneis sthn tsita.

To telos pantos den einai aplo, kai isos merikoi tha to poune aprovlepto kai koryfaio, alloi omos mporei na to vroune kai geloio...

Pantos sigoura h tainioula se krataei mia xara & voithaei para poly sthn pepsh ths makaronadas :D

 

P.S. opoios to dei, as mou pei an tou arese to telos...emena paaaara poly :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να είσαι ο μόνος, που κάθομαι να διαβάσω τα greeklish του.

Κόφτο μωρέ το ρημάδι το κουσούρι.

 

Για τον Cage θα διαφωνήσω λίγο. Έχει γυρίσει και τρελές μούφες.

 

(o typos kserei ta panta)

 

Are you talking for me? punky?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίτλος: The Boss Of It All

Είδος:Κωμωδια

Βαθμολογία: 7/10

Υπόθεση/Σχόλιο: Καταρχην, tribute στον punky γιατι λεει δεν μπορει να διαβασει τα greeklish μου (τελευταια φορα φυσικα χαχα).

Εχουμε και λεμε.. Lars von Trier...και οχι μονο...δανεζικη παραγωγη παρακαλω..

Ποτε ποτε με πιανει λοιπον το καλλιτεχνικο μου και βαζω στην ακρη το die hard και τον αρχοντα και λεω να δω κατι ποιο...κουλτουριαρικο..

Επισης να δηλωσω οτι το dogville μου αρεσε παρα πολυ..

Εδω εχουμε μια ταινια παντως που περιστρεφεται γυρω απο μια εταιρια που εχει 1 προεδρο φαντασμα, εφευρεση του "πραγματικου" ιδρυτη της, ο οποιος χρειαζεται καποια στιγμη να παρουσιαστει για να υπογραψει μια συμφωνια.

Ο κρυφος ιδιοκτητητς τοτε προσλαμβανει 1 ψιλοαποτυχημενο ηθοποιο να παραστει στην συμφωνια για καποια λεπτα να υπογραψει και τελος..

Φυσικα τα πραγματα δεν πανε ετσι και ο ηθοποιος αναγκαζεται να καθησει για 1 εβδομαδα και να ανακαλυψει σιγα σιγα οτι τα πραγματα δεν ειναι ετσι οπως φαινονται..

Κλασσικα ο λαρς σε βαζει μεσα στην ταινια την οποια πια δεν την βλεπεις απο το δωματιο σου μα σαν να στεκεσε διπλα στον ηθοποιο...πραγματικα μοναδικος σε αυτο...

Στα συν της ταινιας οι κουφοι διαλογοι μεταξυ ηθοποιου και πραγματικου ιδιοκτητη, ο τρελλαμενος ισλανδος επιχειρηματιας που μισει τους δανους (κατι σαν ελλαδα τουρκια 1 πραμα χαχα), το απροβλεπτο τελος και φυσικα το πιο ομορφο χαμογελο της παγκοσμιας τηλεορασης ακα Iben Hjejle. Το χαμογελο απο το high fidelity οπως και η ατακα του κουζακ (οταν χαμογελαει δεν χαμογελαει με το στομα μα ολο της το σωμα)μου εχουν μεινει αξεχαστα..

Δεν ξερω αν η ταινια κυκλοφοραει στα γνωστα μαγαζια( την πηρα απο δανο κολλητο)αλλα αξιζει τον κοπο 1 μικρο search στα γνωστα καταστηματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...