Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι σεκιουριτάδες τι ρόλο βαράνε εκεί μέσα; Δεν τους πιάνει κανείς;

 

 

Noμιζω οτι τα ξυλωσαν  για να τα αγορασουν χωριστα, οχι για να τα κλεψουν.

Συμβαινει συχνα.

Δοκιμασα σημερα για 1η φορα νωπο συσκευασμενο ψαρι (τσιπουρα) απο λιντλ. Περιμενα να βγει μουφα, αλλα το εψησα σε ηλεκτρικο γκριλ και ηταν πεντανοστιμο. Ποσο φρεσκο ηταν δεν μπορω να ξερω, αλλα διαλεξα ενα που να ληγει οσο πιο μακρια απο τη σημερινη μερα (17/9). Εδειχνε καλα παντως και αρκετα φρεσκο οταν το περιεργαστηκα με τα χερια μου.

Γενικα φοβομουν τα κρεατα απο λιντλ, ποσο μαλλον τα ψαρια, αλλα η 1η εντυπωση ηταν παραπανω απο καλη.

 

 

Τσιπουρες απ το lidl (και σολωμους) παιρνω συχνα. Αρκει να μην τα αφησεις πολυ ωρας εκτος ψυγειου.

Αν τα φερεις σπιτι και δε σκοπευεις να τα φας εκεινη τη στιγμη πρεπει να τα βαλεις στη καταψυξη.

Πως θα καταλαβαινες αν ηταν μουφα?

Καλα κανεις και φοβασαι τα κρεατα, ειδικα τα επεξεγασμενα της αλλοδαπης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με λυπηση εμαθα σημερα οτι τα ψαρια του λιντλ πωλουνται ακριβοτερα το κιλο, σε σχεση με 2 ιχθυοπωλεια της περιοχης μας (περιπου 1-1,5€ διαφορά).

Επανερχομενος για τα χοιρινα καλαμακια, ψηθηκαν πολυ καλα και το κρεας ηταν πολυ καθαρο σε σχεση με οτι ανεμενα. Αυριο θα ειναι σε προσφορα με εξτρα ποσοτητα, 3,30 τα 900γρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λυπηση εμαθα σημερα οτι τα ψαρια του λιντλ πωλουνται ακριβοτερα το κιλο, σε σχεση με 2 ιχθυοπωλεια της περιοχης μας (περιπου 1-1,5€ διαφορά).

Επανερχομενος για τα χοιρινα καλαμακια, ψηθηκαν πολυ καλα και το κρεας ηταν πολυ καθαρο σε σχεση με οτι ανεμενα. Αυριο θα ειναι σε προσφορα με εξτρα ποσοτητα, 3,30 τα 900γρ.

Ποιος ειπε οτι εχει καλες τιμες στα ψαρια του? Εγω το εχω ξαναπει στο φορουμ οτι σε γενικες γραμμες το lidl ειναι ακριβο απλα το σωζουν οι προσφορες και τα προιοντα κοντινης ληξεως με το 30%

Για τα καλαμακια δεν ξερω τι παιζει.. Εσενα σου βγηκαν ετσι εμενα γιουβετσι..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι για φουρνο φιλε μου. Δοκιμασε ηλεκτρικο γκριλ στο μπαλκονι ή ψησταρια με καρβουνα (μανικι).

μπορει να ειναι και αυτο..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι υποψιες οτι 'μας διαβαζουν' επιβεβαιωνονται, χωρις να μπορει φυσικα κανεις να ειναι και απολυτα σιγουρος....

 

Καποιοι θα θυμαστε τα παραπονα που ειχα κανει, για απλα πραγματα του νοικοκυριου που δεν εχει, και σε αναγκαζει να πας σε αλλα σουπερ μαρκετ.

Σαν παραδειγμα ειχα φερει την....σφουγγαριστρα!

Ε λοιπον, εστω και ως προσφορα, εφερε!

Βεβαια, τετοια πραγματα πρεπει να υπαρχουν μονιμα στα ραφια. Οχι μια στο τοσο.

Και καμια κλασικη σκουπα κλπ.

Παντως...εστω κι ετσι, προσωρινα, εφερε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως...εστω κι ετσι, προσωρινα, εφερε!

Εφερε δεν εφερε οταν δεν κραταει το πορτοφολι.. θα κανεις τον εργατη απο δω κι απο κει.. προκειμενου να εξοικονομηθουν καποια χρηματα..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ο αρτοπαρασκευαστης ( http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?id=872), αξίζει;

Και λίγο οφ τοπικ, γενικά αξίζουν οι αρτοπαρασκευαστες;

 

Εγω να ρωτησω κατι αλλο. Τον αρτοπαρασκευαστη τον φερνει αρκετες φορες τον χρονο.

Τον φερνει σε αυτη την τιμη - 45€, ή θυμαται και κανεις και χαμηλοτερη τιμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ο αρτοπαρασκευαστης ( http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?id=872), αξίζει;

Και λίγο οφ τοπικ, γενικά αξίζουν οι αρτοπαρασκευαστες;

Νομίζω υπάρχει ολόκληρο θέμα για αρτοπαρασκευαστές και γι'αυτόν του lidl. Θα το βρεις με μια αναζήτηση

 

edit, αυτό εδώ έλεγα

 

http://www.insomnia.gr/topic/397642-αρτοπαρασκευαστή-έχει-κανείς/page-1?hl=+αρτοπαρασκευαστη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...