Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επωνυμο καλυτερα, παλληκάρι mod. Εχω πεταξει πολλα λεφτα στο lidl απο κακα προιοντα (μη φαγωσιμα). Λιγα αξιζουν αλλα δεν μπορεις να ξερεις ποια, απο πριν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενω να δω τωρα που μπηκαμε φθινοπωρο και παμε για χειμωνα, να δω ποτε θα φερει ανδρικα μποτάκια, livergy ή οτι αλλο, για καθημερινη χρηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενω να δω τωρα που μπηκαμε φθινοπωρο και παμε για χειμωνα, να δω ποτε θα φερει ανδρικα μποτάκια, livergy ή οτι αλλο, για καθημερινη χρηση.

 

Φέτος λέω να κυνηγήσω κι εγώ αυτά που πήρες εσύ πέρσι, τα αδιάβροχα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέτος λέω να κυνηγήσω κι εγώ αυτά που πήρες εσύ πέρσι, τα αδιάβροχα. ;)

 

Φετος θα τα πρωτοχρησιμοποιησω, φαινονται πολυ καλα παντως, και για τα λεφτα τους σουπερ ντουπερ!

Εγω τα θελα τοσο πολυ, και λογω τιμης, που τα πηρα απο ebay, και παλι με συνεφερε.

 

Αλλα φερνει κι αλλα το lidl, ελπιζω να πετυχω κι αλλα, εδω Ελλαδα σε καταστημα.

 

Εχω παρατηρησει οτι καποια πραγματα, εποχικα, τα φερνει σχεδον τις ιδιες ημερομηνιες καθε χρονο.

Αλλα γι'αυτα δεν θυμαμαι ποτε τα φερνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο μην αρχίσει πάλι να τα βάζει "Σουπερ Σάββατο" γιατί εκεί δεν παλεύεται η κατάσταση.

 

Να σου πω, τουλαχιστον Σαββατο, το παιρνεις αποφαση, οπλιζεσαι με υπομονη και πας.

Εγω που δουλευω, και οσοι ακομη δουλευουν, και δεν μπορω ποτε να πετυχω καμια καλη προσφορα, παρα μονο αν τυχον δεν ενδιαφερει πολυ κοσμο και ξεμεινει; Που να παω Δευτερες πρωι, ή Πεμπτες πρωι;

Τελωσπαντων, ας τα φερει, και θα δουμε τι θα κανουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι εάν τα ασύρματα ακουστικά για τηλεόραση που δίνουν αύριο αξίζουν τα λεφτά τους... 

 

http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=39908

 

ή εάν αξίζει περισσότερο να πάω σε κάτι πιο "επώνυμο":

 

https://www.skroutz.gr/s/423345/Philips-SHC5100.html

Του lidl είναι με IR.  Είχα κάτι Sony και δεν μου άρεσε η λειτουργία τους.  Λίγο να σκιαστεί το IR και έκοβαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Του lidl είναι με IR.  Είχα κάτι Sony και δεν μου άρεσε η λειτουργία τους.  Λίγο να σκιαστεί το IR και έκοβαν.

 

 

Ευχαριστώ, αυτό ήθελα να ακούσω. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεγαν οτι μερικα lidl δεν δεχονται την καρτα αλληλεγγυης , χθες το επαθα εγω στο υποκαταστημα στην θηβων στον πειραια.

Ενιωσα πολυ αβολα ευτηχως ειχα και μετρητα πανω μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι εάν τα ασύρματα ακουστικά για τηλεόραση που δίνουν αύριο αξίζουν τα λεφτά τους... 

 

http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=39908

 

ή εάν αξίζει περισσότερο να πάω σε κάτι πιο "επώνυμο":

 

https://www.skroutz.gr/s/423345/Philips-SHC5100.html

 

Δε νομίζω ότι αυτά είναι ασύρματα ακουστικά τηλεόρασης με τη συμβατική έννοια.  Στη σελίδα γράφει "Στερεοφωνικός ενισχυτής ακοής" και λέει ότι κάνουν και για το θέατρο.  Άρα είναι ακουστικά τύπου γι'αυτούς που δεν ακούνε καλά, μεγεθύνουν τους ήχους του περιβάλλοντος.  Αυτό κατάλαβα εγώ.  Διορθώστε με αν κάνω λάθος γιατί ενδιαφέρομαι κι εγώ για ασύρματα ακουστικά.

 

 

Λοιπον, το δουλεψα για 1 ωρα με μετρητη καταναλωσης. Το ξεκινησα με την 6η σκαλα(78 watt) και στα 15 λεπτα επεσε στα 60 watt.Ειχε ζεσταθει διακριτικα εκτιμω 20 με 25 βαθμους. Το αφησα 1 ωρα να δω την μεγιστη θερμοκρασια αλλα αυτο εμεινε στα ιδια επιπεδα..!!!

Τι γινεται ομως.. του ειχα απο πανω ενα σεντονι και η δοκιμη δεν εγινε με το να ειμαι ξαπλωμενος αλλα να καθομαι με τον ¨ποπο¨ εκ των οποιων ζεσταθηκε εντονα μεσα σε 10 λεπτα!!! ενω το υπολοιπο υποστρωμα ηταν στο επιπεδο ¨διακριτικα¨

Συμπερασμα: Δουλευει μονο στα σημεια που καθεται το σωμα..! και σε συνδιασμο με την κουβερτα που θα εισαι σκεπασμενος μετα απο καποια λεπτα εκτιμω οτι θα φας ανυποφορει ζεστη!

Το ερωτημα μου ειναι αφου της AEG αποδιδει με διαφορα με ποσα watt το κανει αυτο? Η SILVERCREST αναγραφει 60 watt και πραγματικα οταν ζεσταθει πεφτει εκει..

 

Δε δουλεύει μόνο στα σημεία που κάθεται το σώμα, απλά επειδή δουλεύει με χαμηλή θερμοκρασία πρέπει να είναι σκεπασμένο με πάπλωμα/κουβέρτα για να παγιδευτεί η θερμότητα.  Το σεντόνι που έβαλες εσύ δεν είναι θερμομονωτικό και η θερμότητα έφευγε από πάνω.  Άμα δεις τις ηλεκτρικές κουβέρτες που είναι φτιαγμένες για να σκεπάζεσαι, ή τις ηλεκτρικές θερμοφόρες, έχουν τη διπλάσια ισχύ, 100-120 watt, γιατί πρέπει να αντισταθμίσουν τη θερμότητα που φεύγει στο περιβάλλον.  Το υπόστρωμα είναι σχεδιασμένο να λειτουργεί σκεπασμένο και σε χαμηλή ισχύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σου είπαν?

Άλλες κάρτες τις δέχονταν?

 

δεν ξερω για αλλες καρτες αλλα την δικια μου μου ειπαν οτι δεν περναει απο το συστημα και φταιει η τραπεζα, στα καπακια πηγα σε αλλο σουπερ και ηταν οκ.

 

ζητησα να μιλησω με υπευθηνη αλλα η ταμιας μου ειπε ειναι ακομα νωρις και δεν υπαρχει καποιος εκει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κάρτα αλληλεγγύης, αλλά αυτό με την κάρτα που δεν περνάει γιατί έχει πρόβλημα η τράπεζα μου έχει τύχει και εμένα σε διάφορα καταστήματα. Πιο συχνά μάλιστα σε κάρτα της Εθνικής. Την τελευταία φορά ήταν στο ΑΒ, και επειδή δεν έχω ποτέ μετρητά, συνήθως περιμένω 5-10 λεπτά, ξαναδοκιμάζω και περνάει. Υποθέτω ότι λόγω της αυξημένης χρήσης καρτών τα συστήματα των τραπεζών έχουν υπερφορτωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...