Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κρυώνει ο κοσμάάκης Γιάννη!

Τωρα ομως με την Τσιπουρα θα ζεσταθει ο κοσμος..!!! Για να τον ψηφισε ο κοσμος κατι θα ξερει δεν μπορει..?!?!

Ενημερωση για το υποστρωμα: Στην αρχη που το βαζετε καιει 74 watt ειτε στην 1η ειτε στην 6η σκαλα και μετα απο κανενα 10 λεπτο το εβαλα στην 1η εδειξε 10 watt και μετα στην 3η εδειξε 23 watt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι ξέρεις τι; Mια φορά πήγα να αγοράσω κουλούρια (τα απλά) και διάβαζα τα συστατικά, και όπως έχω φτάσει στην 5η γραμμή λέω δε γαμιέται πάω να διαβάσω κάνα μυθιστόρημα...

 

H διαφορα ειναι οτι το μυθιστορημα το καταλαβαινουν ολοι, στα συστατικα ομως λιγοι μπορουν να ξεχωρισουν τα επικινδυνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ηλεκτρικα θερμαινομενα υποστρωματα εξαντληθηκαν σχετικα νωρις σημερα. Βρηκα ενα ανοιγμενο πεταμενο και προλαβα να το περιεργαστω. Δεν μου αρεσε η υφη στο υφασμα και δεν το πηρα, συν οτι ηταν ανοιγμενο και πειραγμενο το κουτι.

Υπαρχουν ακομα τα τηλεκοντρολ για τηλεορασεις και λοιπες συσκευες, στα 8,99 (πηρα ενα).

 

Εγώ πήρα ένα χθες - ύστερα απο μια θετική γνώμη που διάβασα εδώ - και το επέστρεψα πάραυτα την ίδια μέρα ύστερα από μερικές πρόχειρες δοκιμές.

 

1) Η θερμότητα που παράγει ακόμη και στο επίπεδο 6 είναι πολύ μικρή: η δοκιμή έγινε στα 15, 30, 60 λεπτά θέρμανσης...

2) Στη χαμηλότερη σκάλα, 1-2, είναι σαν να μην υπάρχει.

3) Δηλώνει σαφώς ότι πιθανό "δίπλωμα" του υποστρώματος μπορεί να οδηγήσει σε δυσλειτουργία, αλλά δεν έχει κανένα τρόπο διασφάλισης της θέσης του.

 

Πριν από 2 χρόνια είχα πάρει από e-shop ένα AEG που το έδωσα στον πατέρα μου...

1) Στο υψηλότερο επίπεδο τού φαινόταν πολύ ζεστό, ώστε και μόνο για τη προθέρμανση του κρεβατιού το άφηνε στο 4

2) Στη χαμηλότερη σκάλα παρείχε επαρκή θερμότητα

3) Για τη πρόληψη δυσλειτουργίας λόγω διπλώματος είχε λουριά που έδεναν γύρω από το στρώμα (πάνω-κάτω), ώστε να μην υπάρχει λόγος ανησυχίας για τυχόν μετακίνησή του.

 

Επειδή είχα πάθει ραιβόκρανο το καλοκαίρι (το νευροκαβαλήκεμα, αυχενικό, ψύξη κατά το λιγότερο επιστημονικό) και ακόμη νιώθω πού και πού ενοχλήσεις, ήθελα το στρώμα να με ζεσταίνει κυρίως στη πλάτη και στους ώμους.

 

...το συγκεκριμένο υπόστρωμα, όπως είπα, παρήγαγε τόσο λίγη θερμότητα, ώστε και με μόνο ένα λεπτό κοντομάνικο ως πυτζάμα, ένα λεπτό σεντόνι ενδιάμεσα και στην υψηλότερη σκάλα θέρμανσης το αποτέλεσμα ήταν απογοητευτικό...

 

(στις οδηγίες λέει ότι δεν παίρνει μπρος αν δεν είναι σκεπασμένο με πάπλωμα, για λόγους ασφαλείας, και το είχα σκεπάσει κανονικά, με χειμερινό παπλωμα...το λέω σε περίπτωση που σκεφθεί κανείς πως δεν ακολουθήθηκαν οι οδηγίες χρήσης)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα ένα χθες - ύστερα απο μια θετική γνώμη που διάβασα εδώ - και το επέστρεψα πάραυτα την ίδια μέρα ύστερα από μερικές πρόχειρες δοκιμές.

 

1) Η θερμότητα που παράγει ακόμη και στο επίπεδο 6 είναι πολύ μικρή: η δοκιμή έγινε στα 15, 30, 60 λεπτά θέρμανσης...

2) Στη χαμηλότερη σκάλα, 1-2, είναι σαν να μην υπάρχει.

3) Δηλώνει σαφώς ότι πιθανό "δίπλωμα" του υποστρώματος μπορεί να οδηγήσει σε δυσλειτουργία, αλλά δεν έχει κανένα τρόπο διασφάλισης της θέσης του.

 

Πριν από 2 χρόνια είχα πάρει από e-shop ένα AEG που το έδωσα στον πατέρα μου...

1) Στο υψηλότερο επίπεδο τού φαινόταν πολύ ζεστό, ώστε και μόνο για τη προθέρμανση του κρεβατιού το άφηνε στο 4

2) Στη χαμηλότερη σκάλα παρείχε επαρκή θερμότητα

3) Για τη πρόληψη δυσλειτουργίας λόγω διπλώματος είχε λουριά που έδεναν γύρω από το στρώμα (πάνω-κάτω), ώστε να μην υπάρχει λόγος ανησυχίας για τυχόν μετακίνησή του.

 

Επειδή είχα πάθει ραιβόκρανο το καλοκαίρι (το νευροκαβαλήκεμα, αυχενικό, ψύξη κατά το λιγότερο επιστημονικό) και ακόμη νιώθω πού και πού ενοχλήσεις, ήθελα το στρώμα να με ζεσταίνει κυρίως στη πλάτη και στους ώμους.

 

...το συγκεκριμένο υπόστρωμα, όπως είπα, παρήγαγε τόσο λίγη θερμότητα, ώστε και με μόνο ένα λεπτό κοντομάνικο ως πυτζάμα, ένα λεπτό σεντόνι ενδιάμεσα και στην υψηλότερη σκάλα θέρμανσης το αποτέλεσμα ήταν απογοητευτικό...

 

(στις οδηγίες λέει ότι δεν παίρνει μπρος αν δεν είναι σκεπασμένο με πάπλωμα, για λόγους ασφαλείας, και το είχα σκεπάσει κανονικά, με χειμερινό παπλωμα...το λέω σε περίπτωση που σκεφθεί κανείς πως δεν ακολουθήθηκαν οι οδηγίες χρήσης)

Καλα εκανες και το ανεφερες.. Εγω το εβαλα στην 6η σκαλα για κανενα 10 λεπτο με στιγμιαια καταναλωση 74 watt και μολις ζεσταθηκε ανεπαισθητα... το εβαλα στην 1η σκαλα και κατεβηκε στα 11 watt. Εκανα δοκιμη οτι δουλευει και ειπα οκ.

Αρα για να ξερω.. πως πρεπει να λειτουργει ενα υποστρωμα???? Στο τερμα μεσα σε ποσα λεπτα θα εχει φτασει στην μαξιμου θερμοκρασια και ποσους βαθμους???

Παιδια οσοι ειναι κατοχοι του υποστρωματος silvercrest(ακομα και αλλης μαρκας) αν δεν τους κανει κοπος να μας πουν ποσο γρηγορα ζεσταινεται και ποσο ζεστο ειναι..

Πήρα πέρσι 2 ηλεκτρικά υποστρώματα από το Lidl και μπορώ να πω ότι είναι η καλύτερη αγορά που έχω κάνει ποτέ!  Ζάχαρη την περάσαμε όλο το χειμώνα, ούτε κλιματιστικό δεν ανάψαμε στην κρεβατοκάμαρα.  Την ανάβαμε στο τέρμα (6) κανα τέταρτο πριν πέσουμε για ύπνο και μετά το χαμηλώναμε στο 2 για όλη τη νύχτα.  Όνειρο.  Πάρτε το με κλειστά μάτια.  Στην αγορά δεν υπάρχει άλλο υπόστρωμα με αυτά τα χαρακτηριστικά σε τέτοια τιμή.  Μόνο αν θέλετε να προλάβετε να πάτε στις 8 το πρωί μόλις ανοίγει το κατάστημα, σε δύο ώρες τις είχανε αφανίσει όταν είχα πάει εγώ.

Εμενα στην 6η σκαλα στα 10 λεπτα ζεσταθηκε μια ιδεα-παρα πολυ λιγο!???! Μηπως ειναι ελαττωματικο?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εκανες και το ανεφερες.. Εγω το εβαλα στην 6η σκαλα για κανενα 10 λεπτο με στιγμιαια καταναλωση 74 watt και μολις ζεσταθηκε ανεπαισθητα... το εβαλα στην 1η σκαλα και κατεβηκε στα 11 watt. Εκανα δοκιμη οτι δουλευει και ειπα οκ.

Αρα για να ξερω.. πως πρεπει να λειτουργει ενα υποστρωμα???? Στο τερμα μεσα σε ποσα λεπτα θα εχει φτασει στην μαξιμου θερμοκρασια και ποσους βαθμους???

Παιδια οσοι ειναι κατοχοι του υποστρωματος silvercrest(ακομα και αλλης μαρκας) αν δεν τους κανει κοπος να μας πουν ποσο γρηγορα ζεσταινεται και ποσο ζεστο ειναι..

Εμενα στην 6η σκαλα στα 10 λεπτα ζεσταθηκε μια ιδεα-παρα πολυ λιγο!???! Μηπως ειναι ελαττωματικο?

 

Εντάξει, 10 λεπτά είναι πολύ λίγα, μάλλον υπερέβαλλα κι εγώ με το τέταρτο, άστο 30 λεπτά (σκεπασμένο με το πάπλωμα) και μετά ξάπλωσε να δεις.  Στην αρχή πρέπει να το έχεις στο 6 οπωσδήποτε για να ζεσταθεί γρήγορα.  Μετά, όταν ξαπλώσεις, το χαμηλώνεις, εγώ το έβαζα στο 2 για όλη τη νύχτα.  Αν το ξεχάσεις στο 6 μετά από κάποια ώρα πέφτει από μόνο του στο μισό για λόγους ασφαλείας, αλλά μπορεί στο μεταξύ να ξυπνήσεις μούσκεμα στον ιδρώτα.  Ζεσταίνει πολύ πάντως, μην περιμένεις να καείς βάζοντας το χέρι σου πάνω, αλλά άμα είσαι ξαπλωμένος για 10 λεπτά αρχίζει να τσουρουφλίζεται η πλάτη σου (σαν αίσθηση μιλάω, όχι ότι θα πάθεις εγκαύματα).  Στα πόδια δε που έχει ενισχυμένη ζώνη κάποιες φορές ένιωθα να καίγονται οι γάμπες μου πριν προλάβει να κατέβει η θερμοκρασία.  Σε κάθε περίπτωση για να βεβαιωθείς ξάπλωσε πάνω του για αρκετή ώρα και δες αν ζεσταίνει αρκετά. 

 

Εμείς πάντως όλο το χειμώνα πέρσι τον βγάλαμε με το υπόστρωμα και ένα φτηνό πάπλωμα των 13 ευρώ απ'το σούπερ μάρκετ.  Ούτε θέρμανση άναψε ποτέ στην κρεβατοκάμαρα ούτε ρίξαμε επιπλέον κουβέρτες (για Αθήνα μιλάω).  Αν πρέπει να του βρω κάποιο ψεγάδι είναι που όταν περάσει η ώρα που του έχεις ορίσει και απενεργοποιηθεί μόνο του αναβοσβήνει το λαμπάκι του μέχρι να το σβήσεις απ'το διακόπτη και αυτό ίσως ενοχλεί κάποιους που θέλουν απόλυτο σκοτάδι. 

 

Για τις παρατηρήσεις που κάνει ο φίλος πιο πανω:

1) Η θερμότητα που παράγει δεν είναι πολύ μικρή, εκτός και αν έπεσες σε ελαττωματικό προϊόν.  Όπως είπα και παραπάνω στη μέγιστη ισχύ θ'αρχίσεις να ψήνεσαι μετά από λίγη ώρα, ακόμα κι αν έχεις πέσει στο κρεβάτι κοκκαλωμένος από το κρύο. 

2) Η χαμηλότερη σκάλα είναι καθαρά για διατήρηση της θερμοκρασίας όλη τη νύχτα σε συνδυασμό με τη θερμότητα που παράγει το σώμα σου.  Δε μπορείς να την κρίνεις παρά μόνο αν κοιμηθείς όλη τη νύχτα πάνω στο υπόστρωμα.  Αν δε σου φτάνει, το βάζεις και στο 3-4 (γι'αυτό έχει 6 διαβαθμίσεις, για να διαλέξεις), αλλά η γνώμη μου είναι ότι θα ξυπνήσεις ιδρωμένος.

3) Οι οδηγίες λένε ότι δεν πρέπει να ανάψει το υπόστρωμα ενώ είναι διπλωμένο, όπως βγήκε από το κουτί δηλαδή.  Δεν καταλαβαίνω πώς μπορεί ένα υπόστρωμα που βρίσκεται κάτω από το κατωσέντωνο να διπλώσει στα δύο.  Να κουνηθεί 2 εκατοστά ναι μπορεί, να διπλώσει όμως είναι αδύνατον!  Εμένα πάντως, που δεν κοιμάμαι και ήσυχα, ίσα που κουνιόταν 1-2 πόντους, ποτέ δε χρειάστηκε να ξεστρώσω το κρεβάτι για να το ισιώσω. 

 

Τέλος, για όσους έχουν ειδικό πρόβλημα στην πλάτη/αυχενα όπως εσύ προτείνω να το βάλουν ανάποδα.  Στα πόδια έχει διπλάσια πυκνότητα συρμάτων και είναι πιο ζεστό.  Έτσι το είχα κι εγώ το μισό χειμώνα (για άλλο λόγο βέβαια, για να φτάνει στην πρίζα) και μάλλον θα το βάλω έτσι και φέτος γιατί καίγονταν τα πόδια μου και έχω φλεβίτιδα. 

 

Πέρσι πάντως που έψαχνα για υποστρώματα στο σκρουτζ, αυτά που είχαν τα αντίστοιχα χαρακτηριστικά (θερμότερη ζώνη ποδιών, επιλογή χρόνου απενεργοποίησης, πολλές διαβαθμίσεις, γρήγορο ζέσταμα) τα έβρισκα με τιμές πάνω από 70 ευρώ.  Στα 20 ευρώ που τα έχει το Lidl τα βρίσκω εξαιρετική ευκαιρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Αύριο έχει κατσαρολες και τηγανια, τα εχει αγορασει καποιος να μας πει την αποψη του;

 

Θα χρησιμοποιηθουν σε κεραμικη κουζινα, αν παιζει ρολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 φίλος περυσι  από επαρχία μέ παρακάλεσε νά τού αγοράσω από τό lidl τό υποστρωμα , πήγα σέ 2-3 idl αλλά ειχαν εξαφανιστεί , τού τό ειπα κ μέ εστειλε γιά αγορά  στό jumbo ( στόν  αλιμο ) τό αγορασα αν θυμαμαι  καλά γύρω στά 19  euro ρωτάω την ομορφη  πωλήτρια   :wub: γιά εγγύηση κλπ , μόνο πού δέν επαθε εγκεφαλικό από τά γέλια η κοπέλα   .... δέν υπάρχει εγγυηση μού λεει αν δεν δουλεύει φέρτο σέ 2-3 ημέρες νά τό αλλάξουμε (α ρέ γαμ...νο  jumbo   :X ) τό lidl λέω δίνει 3 χρόνια ε πάρτο από εκεί μού ειπανε , τέλος πάντων αγόρασα ενα από τό jumbo κ ενα από τό praktiker στά 17 ή 18 euro -ειχε προσφορά τότε   μάρκας united μέ 2 χρόνια εγγύηση κ τά 2 δούλεψαν full περυσι τόν χειμώνα κ δέν υπήρξε κάποιο πρόβλημα σέ κανένα από τά 2 μέχρι στιγμής  ουτε από μυρωδιά η από κάτι αλλο .... μιλάμε κ τά 2 ηταν μονά οχι διπλά

Επεξ/σία από aristos12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τα ηλεκτρικά υποστρώματα, στο κατάστημα του Αιγάλεω (κάτω από το σταθμό μετρό της Αγ.Μαρίνας) είχε το Σάββατο το απόγευμα πάνω από 10 κομμάτια διαθέσιμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

3) Οι οδηγίες λένε ότι δεν πρέπει να ανάψει το υπόστρωμα ενώ είναι διπλωμένο, όπως βγήκε από το κουτί δηλαδή.  Δεν καταλαβαίνω πώς μπορεί ένα υπόστρωμα που βρίσκεται κάτω από το κατωσέντωνο να διπλώσει στα δύο.  Να κουνηθεί 2 εκατοστά ναι μπορεί, να διπλώσει όμως είναι αδύνατον!  Εμένα πάντως, που δεν κοιμάμαι και ήσυχα, ίσα που κουνιόταν 1-2 πόντους, ποτέ δε χρειάστηκε να ξεστρώσω το κρεβάτι για να το ισιώσω. 

 

 

Δεν είναι έτσι ακριβώς, το κάνεις καρικατουρίστικο...ο κίνδυνος δεν είναι να "αυτο-διπλωθεί" λες και θα μπει στη συσκευασία, ούτε λένε οι οδηγίες ότι μόνο τότε δύναται να προκύψει πρόβλημα.

 

Αν οποιοδήποτε μέρος του υποστρώματος όπου υπάρχουν αντιστάσεις - κι επειδή είναι έτσι φτιαγμένο με οριζόντιες "ραβδώσεις" δεν είναι και τόσο δύσκολο - "καπακώσει" άλλο μέρος με αντίσταση, υπάρχει κίνδυνος βλάβης.

 

...όπως και το κατωσέντονο μπορεί να μαζευτεί και να κάνει δίπλες, καθώς κάποιος στριφογυρίζει στο κρεβάτι, δεν είναι αδιανόητο και το υπόστρωμα να διπλώσει σε κάποιο συγκεκριμένο σημείο, καθώς σπρώχνεται και τραβιέται από το βάρος του ατόμου που μετακινείται πάνω στο στρώμα.

...αν σκεφθεί κανείς ότι και πολλά στρώματα είναι κάπως φθαρμένα, έχουν κοιλότητες κοκ που θα μπορούσαν να ευνοήσουν κάτι τέτοιο, δεν είναι τόσο ασφαλές ένα στρώμα που ρητά απαγορεύεται να διπλώσει, να μην παρέχει κάποια μεγαλύτερη ασφάλεια για τέτοιο ενδεχόμενο.

 

Όπως είπα, το AEG είχε λουριά που έδεναν γύρω από το στρώμα κι αυτό μου έδινε πολύ μεγαλύτερη εμπιστοσύνη να το βάλω στο κρεβάτι ενός γηραιότερου ανθρώπου που μπορεί να μην δώσει την απαραίτητη προσοχή - σε καθημερινή βάση - κατά το στρώσιμο του κρεβατιού, ώστε να αποτραπεί η πιθανότητα να διπλώσει κάπου το στρώμα.

 

Όσον αφορά τη λειτουργία της θέρμανσης, είναι πιθανό το δικό μου στρώμα να ήταν προβληματικό, αλλά θα ήθελα και περισσότερες γνώμες από αυτούς που τυχόν το αγόρασαν τη περασμένη βδομάδα, προκειμένου να κρίνω ποιός είναι ο κανόνας και ποιά η εξαίρεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τη λειτουργία της θέρμανσης, είναι πιθανό το δικό μου στρώμα να ήταν προβληματικό, αλλά θα ήθελα και περισσότερες γνώμες από αυτούς που τυχόν το αγόρασαν τη περασμένη βδομάδα, προκειμένου να κρίνω ποιός είναι ο κανόνας και ποιά η εξαίρεση.

Λοιπον, το δουλεψα για 1 ωρα με μετρητη καταναλωσης. Το ξεκινησα με την 6η σκαλα(78 watt) και στα 15 λεπτα επεσε στα 60 watt.Ειχε ζεσταθει διακριτικα εκτιμω 20 με 25 βαθμους. Το αφησα 1 ωρα να δω την μεγιστη θερμοκρασια αλλα αυτο εμεινε στα ιδια επιπεδα..!!!

Τι γινεται ομως.. του ειχα απο πανω ενα σεντονι και η δοκιμη δεν εγινε με το να ειμαι ξαπλωμενος αλλα να καθομαι με τον ¨ποπο¨ εκ των οποιων ζεσταθηκε εντονα μεσα σε 10 λεπτα!!! ενω το υπολοιπο υποστρωμα ηταν στο επιπεδο ¨διακριτικα¨

Συμπερασμα: Δουλευει μονο στα σημεια που καθεται το σωμα..! και σε συνδιασμο με την κουβερτα που θα εισαι σκεπασμενος μετα απο καποια λεπτα εκτιμω οτι θα φας ανυποφορει ζεστη!

Το ερωτημα μου ειναι αφου της AEG αποδιδει με διαφορα με ποσα watt το κανει αυτο? Η SILVERCREST αναγραφει 60 watt και πραγματικα οταν ζεσταθει πεφτει εκει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, το δουλεψα για 1 ωρα με μετρητη καταναλωσης. Το ξεκινησα με την 6η σκαλα(78 watt) και στα 15 λεπτα επεσε στα 60 watt.Ειχε ζεσταθει διακριτικα εκτιμω 20 με 25 βαθμους. Το αφησα 1 ωρα να δω την μεγιστη θερμοκρασια αλλα αυτο εμεινε στα ιδια επιπεδα..!!!

Τι γινεται ομως.. του ειχα απο πανω ενα σεντονι και η δοκιμη δεν εγινε με το να ειμαι ξαπλωμενος αλλα να καθομαι με τον ¨ποπο¨ εκ των οποιων ζεσταθηκε εντονα μεσα σε 10 λεπτα!!! ενω το υπολοιπο υποστρωμα ηταν στο επιπεδο ¨διακριτικα¨

Συμπερασμα: Δουλευει μονο στα σημεια που καθεται το σωμα..! και σε συνδιασμο με την κουβερτα που θα εισαι σκεπασμενος μετα απο καποια λεπτα εκτιμω οτι θα φας ανυποφορει ζεστη!

Το ερωτημα μου ειναι αφου της AEG αποδιδει με διαφορα με ποσα watt το κανει αυτο? Η SILVERCREST αναγραφει 60 watt και πραγματικα οταν ζεσταθει πεφτει εκει..

 

Διάβασε τις οδηγίες προσεκτικά...έχει ασφάλεια ώστε να μην "καίει" αν το υπόστρωμα δεν είναι κανονικά σκεπασμένο, αν δεν υπάρχει δλδ κουβέρτα από πάνω.

 

Εγώ δοκίμασα πάντως κι αυτό που λες, ξάπλωσα στο κρεβάτι κανά 10λεπτο με αναμμένο το υπόστρωμα, αλλά δεν ζεστάθηκε καν εκεί που ακουμπούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί στα είδη που είναι προσφορα, θα υπάρχουν κουτιά ανοιγμένα και πεταμενα χύμα κάτω ? Τόσο δύσπιστοι είναι οι υποψηφιοι αγοραστές ?

τώρα πια έχουν χρόνο να ανοίξουν τις συσκευασίες να πάρουν το περιεχόμενο να ξανακλείσουν το κουτί και να φύγουν κύριοι χωρίς να χτυπήσει ο συναγερμός. το έχω δει πάμπολες φορές αυτό με τα άδεια κουτιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα πια έχουν χρόνο να ανοίξουν τις συσκευασίες να πάρουν το περιεχόμενο να ξανακλείσουν το κουτί και να φύγουν κύριοι χωρίς να χτυπήσει ο συναγερμός. το έχω δει πάμπολες φορές αυτό με τα άδεια κουτιά.

 

Πρέπει να τύχει κανείς νωρίς το πρωί, που μαζεύονται οι γιαγιάδες και κάνουν τους πάγκους λαϊκή αγορά, για να καταλάβει πώς γίνεται κι ανοίγουν και σκορπίζουν τα περιεχόμενα των κουτιών και των συσκευασιών γενικά, ώστε κι αν υπάρχει αυτό που θες, να μην μπορείς να το βρεις αν δεν ανακατέψεις κι ο ίδιος τους πάγκους κανά μισάωρο τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αναρωτιέμαι εάν τα ασύρματα ακουστικά για τηλεόραση που δίνουν αύριο αξίζουν τα λεφτά τους... 

http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=39908

 

ή εάν αξίζει περισσότερο να πάω σε κάτι πιο "επώνυμο":

 

https://www.skroutz.gr/s/423345/Philips-SHC5100.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...