Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, infini είπε

mr. Vox περιμένουμε εντυπώσεις από την ξυριστική. Λειτουργεί και με ρεύμα εκτός από μπαταρίες;

Γράφει ότι.λειτουργει και με ρεύμα αν ξεμείνει από μπαταρία.  Δεν άνοιξα την συσκευασία γιατί δεν γύρισαν σπίτι.

Αν δεν έχετε χρησιμοποιήσει τέτοιες μηχανές δεν θα μείνετε ευχαριστημένοι. Θέλει εξοικείωση. Όχι επειδή είναι silvercrest αλλά γενικά το λέω. Θα το δω και στην πράξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ σήμερα πήρα καμιά 15αριά μακαρόνια μέλισσα  Νο  6  και 10  με 39 λεπτά το πακέτο, πολύ καλή τιμή.Πιο φτηνά και από τα δικά του.(Θυμάμαι τις παλιές καλές εποχές του careffour που 50 λεπτά παίρναμε 1+1 δώρο,δηλαδή 25 λεπτά το ένα).:D

Επίσης βρήκα και κάτι μοτσαρέλες (βάζω στα πεινιρλί και την πίτσα) με 30%  (σύντομη ημερομηνία λήξης) .Τις είχε προσφορά από  0.90    69 λεπτά και με την έκπτωση τις πήρα  0,48. Θα πάει το πεϊνιρλί και η πίτσα σύννεφο από βδομάδα γιατί πήρα 4-5.

Με τη ζάχαρη ξέρει κανείς τι παίζει;;;; Στα s/m από 67 λεπτά (lidl) μέχρι 71 τα υπόλοιπα. Έπαιρνα από το bread factory με 52 λεπτά νομίζοντας ότι είναι η πιο φτηνή.Σήμερα πήγα makro για κάποια πράγματα και βλέπω τη ζάχαρη στα 48 λεπτά κανονική τιμή και όχι προσφορά μαζί με το ΦΠΑ.Πήρα 2-3 και ένα κιλό φύλλο καταϊφι οπότε αύριο καταλαβαίνετε τι έχει το μενού.

Δεν μιλάω για την Ελληνική (σιγά μην είναι Ελληνική) που είναι λίγο ακριβότερη αλλά για την εισαγόμενη.Γιατί τόσο μεγάλες διαφορές σε είδος ευρείας κατανάλωσης;;;;

Edit.Τώρα θα βρει ευκαιρία να βγάλει διάγγελμα  ο rus για το κακό που μας κάνει η ζάχαρη και όλα αυτά.Αυτός ας μην τρώει γλυκά εμείς θα τρώμε.:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papoys1 είπε

Εγώ σήμερα πήρα καμιά 15αριά μακαρόνια μέλισσα  Νο  6  και 10  με 39 λεπτά το πακέτο, πολύ καλή τιμή.Πιο φτηνά και από τα δικά του.(Θυμάμαι τις παλιές καλές εποχές του careffour που 50 λεπτά παίρναμε 1+1 δώρο,δηλαδή 25 λεπτά το ένα).:D

Επίσης βρήκα και κάτι μοτσαρέλες (βάζω στα πεινιρλί και την πίτσα) με 30%  (σύντομη ημερομηνία λήξης) .Τις είχε προσφορά από  0.90    69 λεπτά και με την έκπτωση τις πήρα  0,48. Θα πάει το πεϊνιρλί και η πίτσα σύννεφο από βδομάδα γιατί πήρα 4-5.

Με τη ζάχαρη ξέρει κανείς τι παίζει;;;; Στα s/m από 67 λεπτά (lidl) μέχρι 71 τα υπόλοιπα. Έπαιρνα από το bread factory με 52 λεπτά νομίζοντας ότι είναι η πιο φτηνή.Σήμερα πήγα makro για κάποια πράγματα και βλέπω τη ζάχαρη στα 48 λεπτά κανονική τιμή και όχι προσφορά μαζί με το ΦΠΑ.Πήρα 2-3 και ένα κιλό φύλλο καταϊφι οπότε αύριο καταλαβαίνετε τι έχει το μενού.

Δεν μιλάω για την Ελληνική (σιγά μην είναι Ελληνική) που είναι λίγο ακριβότερη αλλά για την εισαγόμενη.Γιατί τόσο μεγάλες διαφορές σε είδος ευρείας κατανάλωσης;;;;

Edit.Τώρα θα βρει ευκαιρία να βγάλει διάγγελμα  ο rus για το κακό που μας κάνει η ζάχαρη και όλα αυτά.Αυτός ας μην τρώει γλυκά εμείς θα τρώμε.:P

παππου από ζάχαρο κ κακή χοληστερόλη πως πας?

25 λεπτα τα περναμε τα 1+1 γιατι απλα δεν τα πληρωνε...τα πουλουσε και εριχνε κανονι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, papoys1 είπε

Εγώ σήμερα πήρα καμιά 15αριά μακαρόνια μέλισσα  Νο  6  και 10  με 39 λεπτά το πακέτο, πολύ καλή τιμή.Πιο φτηνά και από τα δικά του.(Θυμάμαι τις παλιές καλές εποχές του careffour που 50 λεπτά παίρναμε 1+1 δώρο,δηλαδή 25 λεπτά το ένα).:D

Επίσης βρήκα και κάτι μοτσαρέλες (βάζω στα πεινιρλί και την πίτσα) με 30%  (σύντομη ημερομηνία λήξης) .Τις είχε προσφορά από  0.90    69 λεπτά και με την έκπτωση τις πήρα  0,48. Θα πάει το πεϊνιρλί και η πίτσα σύννεφο από βδομάδα γιατί πήρα 4-5.

Με τη ζάχαρη ξέρει κανείς τι παίζει;;;; Στα s/m από 67 λεπτά (lidl) μέχρι 71 τα υπόλοιπα. Έπαιρνα από το bread factory με 52 λεπτά νομίζοντας ότι είναι η πιο φτηνή.Σήμερα πήγα makro για κάποια πράγματα και βλέπω τη ζάχαρη στα 48 λεπτά κανονική τιμή και όχι προσφορά μαζί με το ΦΠΑ.Πήρα 2-3 και ένα κιλό φύλλο καταϊφι οπότε αύριο καταλαβαίνετε τι έχει το μενού.

Δεν μιλάω για την Ελληνική (σιγά μην είναι Ελληνική) που είναι λίγο ακριβότερη αλλά για την εισαγόμενη.Γιατί τόσο μεγάλες διαφορές σε είδος ευρείας κατανάλωσης;;;;

Edit.Τώρα θα βρει ευκαιρία να βγάλει διάγγελμα  ο rus για το κακό που μας κάνει η ζάχαρη και όλα αυτά.Αυτός ας μην τρώει γλυκά εμείς θα τρώμε.:P

Τρωγωνται τα Μελισσα; Τα χειροτερα νομιζω ειναι.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Zerg13 είπε

Τρωγωνται τα Μελισσα; Τα χειροτερα νομιζω ειναι.

αν μιλαμε για 10αρια μακαρονια...για εμενα τα ιδια μου μοιαζουν ολα...μιλαω για απλα 10αρια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, papoys1 είπε

Με τη ζάχαρη ξέρει κανείς τι παίζει;;;; Στα s/m από 67 λεπτά (lidl) μέχρι 71 τα υπόλοιπα. Έπαιρνα από το bread factory με 52 λεπτά νομίζοντας ότι είναι η πιο φτηνή.Σήμερα πήγα makro για κάποια πράγματα και βλέπω τη ζάχαρη στα 48 λεπτά κανονική τιμή και όχι προσφορά μαζί με το ΦΠΑ.Πήρα 2-3 και ένα κιλό φύλλο καταϊφι οπότε αύριο καταλαβαίνετε τι έχει το μενού.

Δεν μιλάω για την Ελληνική (σιγά μην είναι Ελληνική) που είναι λίγο ακριβότερη αλλά για την εισαγόμενη.Γιατί τόσο μεγάλες διαφορές σε είδος ευρείας κατανάλωσης;;;;

Edit.Τώρα θα βρει ευκαιρία να βγάλει διάγγελμα  ο rus για το κακό που μας κάνει η ζάχαρη και όλα αυτά.Αυτός ας μην τρώει γλυκά εμείς θα τρώμε.:P

Όχι βρε φιλε, αν ηταν να καθομαι να κριτικαρω ολους εσας με αυτά που δηλωνετε οτι τρωτε εδώ δε θα εκανα άλλη δουλεια ολη μερα. Μονο αν καποιος κανει σχετικη συζητηση επεμβαινω για να βοηθησω.

Το ότι η ζαχαρη φερνει περιττο βαρος και μετα και διαβητη  ειναι γνωστο. Αλλα αν δεν τη χρησιμοποιουσατε πως θα κινουνταν το εμποριο? Πως θα πλουτιζαν οι γιατροι?

Το καταϊφι γινεται με μελι?

 

6 ώρες πριν, papoys1 είπε

Επίσης βρήκα και κάτι μοτσαρέλες (βάζω στα πεινιρλί και την πίτσα) με 30%  (σύντομη ημερομηνία λήξης) .Τις είχε προσφορά από  0.90    69 λεπτά και με την έκπτωση τις πήρα  0,48. Θα πάει το πεϊνιρλί και η πίτσα σύννεφο από βδομάδα γιατί πήρα 4-5.

Παντα συνεπης στην υγιεινη διατροφη βλεπω παππου, αλλα να σε ρωτησω κατι? πως προλαβες κι εγινες παππους? :lol:

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rus είπε

Όχι βρε φιλε, αν ηταν να καθομαι να κριτικαρω ολους εσας με αυτά που δηλωνετε οτι τρωτε εδώ δε θα εκανα άλλη δουλεια ολη μερα. Μονο αν καποιος κανει σχετικη συζητηση επεμβαινω για να βοηθησω.

Το ότι η ζαχαρη φερνει περιττο βαρος και μετα και διαβητη  ειναι γνωστο. Αλλα αν δεν τη χρησιμοποιουσατε πως θα κινουνταν το εμποριο? Πως θα πλουτιζαν οι γιατροι?

Το καταϊφι γινεται με μελι?

Παντα συνεπης στην υγιεινη διατροφη βλεπω παππου, αλλα να σε ρωτησω κατι? πως προλαβες κι εγινες παππους? :lol:

xaxaxaxax Η πίεση και η χοληστερίνη ωρέ  είναι κληρονομικό αν δεν τόχεις μην το φοβάσαι.Αν τόχεις στο DNA σου και χόρτα να τρώς κάποτε θα το αποκτήσεις.

Επειδή και άλλοι αναρωτιούνται θα σου πω τα εξής.

Ύψος 172  κιλά 84 (έχω λίγα παραπάνω αλλά δεν είναι και υπερβολικά-τα πάχη μου τα κάλη μου όπως λένε και κάποιες με ωραίες καμπύλες)

Αρτηριακή πίεση Μεγάλη γύρω στο 11 με 12     Μικρή γύρω στο  7 με 8  Παλμοί συνήθως γύρω στους 75.

Και επειδή πρόσφατα έκανα εξετάσεις Ζάχαρο 95  Χοληστερίνη 187 Λοιπά όλα μέσα στο φυσιολογικό δείκτη εκτός από αιματοκρίτη στο 38 (κληρονομικό βλέπεις (για αυτό παραπάνω λέω DNA  αλλά κανείς συγγενής μου δεν είχε πρόβλημα από το χαμηλό).Το μόνο άσχημο από αυτόν αν πίνω αρκετή ποσότητα  κρασί - ποτό κ.λ.π. ενώ κανονικά σε άλλους ανεβαίνει η πίεση και κοκκινίζουν εμένα μου πέφτει και κιτρινίζω επικίνδυνα οπότε το αποφεύγω γενικά σε μεγάλες ποσότητες (1-2 ποτηράκια) και το συμπληρώνω με γλυκά.:D

Θα σου πω ότι είμαι τακτικός αιμοδότης (τουλάχιστον 2 φορές το χρόνο) χτες το απόγευμα ήμουν με την εγγονούλα στη γήπεδο Παλλήνης (ως συνήθως)  στο οποίο εγώ έκανα 7 στροφές με ελαφρό τροχαδάκι (μπορούσα και περισσότερες) αλλά η εγγονούλα έκανε 5 κουράστηκε και έπρεπε να γυρίσουμε σπίτι.

Φίλε   θα σου πω ότι στη ζωή μπορεί να περνάς καλά και να είσαι ευτυχισμένος όταν τα έχεις βρει με τον εαυτό σου και με αυτό που είσαι.Όχι με αυτό που θέλεις να είσαι αλλά δεν μπορείς να είσαι.

Επίσης θα σου πω να κάνεις χρήση από αυτό που επιθυμείς αλλά να μην κάνεις κατάχρηση.Η κατάχρηση βλάπτει όχι η χρήση και η στέρηση από αυτό θα σου δημιουργήσει άλλα κουσούρια.:P

Όσο για τα Μέλισσα μια χαρά Ελληνικά μακαρόνια είναι που φτιάχνονται με Ελληνικές πρώτες ύλες , εσύ και οι υπόλοιποι φάτε τα Ιταλικά μπαρίλα και  μίσκο  νομίζοντας ότι χρησιμοποιούν αλεύρι αλεσμένο από ανώτερο σιτάρι μεγαλωμένο σε βασιλικούς και πριγκηπικούς αγρούς πληρώστε το 1 ευρώ το μισό κιλό και έτσι θα έχετε μακροζωία.

  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aλλος σε ρωτησε για ζαχαρο και χοληστερινη. Περι ηλικιας ας πουμε ότι ρωτησα, για πιεση υψος και βαρος απαντας  :) 

Ουτε για "Μελισσα" ειπα τιποτα, συνιστω να προσεχεις σε ποιον απαντας για να μη χανουμε χρονο σε διορθωσεις.

(προσωπικα τρωω μόνο μακαρονια ολικης και ανεξαρτητως εθνικοτητας τους)

Αναφορά σε κείμενο

Φίλε  

θα σου πω ότι στη ζωή μπορεί να περνάς καλά και να είσαι ευτυχισμένος όταν τα έχεις βρει με τον εαυτό σου και με αυτό που είσαι.Όχι με αυτό που θέλεις να είσαι αλλά δεν μπορείς να είσαι.

Τι σχεση εχει αυτό με την υπολοιπη συζητηση? Θα το ριξουμε και στη φιλοσοφια?

΄Η μηπως προσπαθεις να υπονοησεις ότι οποιος δε τρωει σαβουρες σημαινει πως... θελει να ειναι κατι που δε μπορει να είναι?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, rus είπε

Aλλος σε ρωτησε για ζαχαρο και χοληστερινη. Περι ηλικιας ας πουμε ότι ρωτησα, για πιεση υψος και βαρος απαντας  :) 

 

Ναι ρε φίλε για τους άλλους τα είπα,τυχαία έκανα παράθεση το μήνυμά σου, (μάλλον γιατί έχω περισσότερο θάρρος) και ζητώ συγγνώμη αν το πήρες διαφορετικά.:)

Τα μηνύματά μου συνήθως είναι περισσότερο χιουμοριστικά και αυτοσαρκαστικά και δεν έχω σκοπό να θίξω κανέναν.Σέβομαι τις απόψεις όλων και νομίζω ότι εδώ είμαστε να περνάμε καλά με τις κόντρες μας έστω και  με τις διαφορετικές απόψεις μας.

Καλημέρα.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, beatshooter είπε

Δεν εχω την απόδειξη_εγγυηση

ΚΑνε μια δοκιμη με το τηλεφωνο και δεν θα χασεις , αυτοι ξερουν αναλογα με το IAN ποτε το πουλησαν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...