Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, CallMeRp είπε

Βράζεις φάκες και ρύζι ή ρεβύθια με ρύζι πάλι. Έτσι μπορούμε να δώσουμε στον οργανισμό μας πρωτείνη υψηλής βιολογικής αξίας (πλήρη) συνδυάζοντας 2 πρωτείνες χαμηλής βιολογικής αξίας (ατελεις) που αλληλοσυμπληρώνουν μεταξύ τους τα αμινοξέα.Ούτε ετοιματζίδικα ,ούτε τίποτα.Όλα στη κουζίνα.Βάζουμε λεμόνι για να απορροφηθεί ο σίδηρος και αποφεύγουμε τρόφες όπως τα γαλακτομικά που εξουδετερώνουν τον σίδηρο.

Προσπαθω να κρατηθω αλλα πραγματικα με προκαλεις με αυτα που γραφεις

Εδω δεν ηξερες τι ειναι το γιαουρτι χαμηλων λιπαρων λιγες σελιδες πριν, και καθεσαι και δινεις διατροφικες συμβουλες;;; και πιστευεις οτι η Χημεια Τροφιμων ειναι βαζω λιγο πρωτεϊνουλα απο το ενα και λιγο πρωτεϊνουλα απο το αλλο και ωπ ετοιμη η καλη η πρωτεΐνη!! Δεν ειναι σαλτσα για φασολακια να πεις βαζω λαδι βαζω και ντοματα κι εκανα τη συνταγη.

Καταλαβαινω οτι ειμαστε ανοιχτο φορουμ κι ο καθενας γραφει ο,τι θελει..... αλλα να υπαρχει και λιγη σοβαροτητα δε βλαπτει! 

 

Επεξ/σία από margaritagr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, CallMeRp είπε

Βράζεις φάκες και ρύζι ή ρεβύθια με ρύζι πάλι.........

H μανα μου το συνηθιζει αυτό. Οσα ρεβυθια ξεμεινουν, μετα τα κανει με ρυζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, margaritagr είπε

Προσπαθω να κρατηθω αλλα πραγματικα με προκαλεις με αυτα που γραφεις

Εδω δεν ηξερες τι ειναι το γιαουρτι χαμηλων λιπαρων λιγες σελιδες πριν, και καθεσαι και δινεις διατροφικες συμβουλες;;; και πιστευεις οτι η Χημεια Τροφιμων ειναι βαζω λιγο πρωτεϊνουλα απο το ενα και λιγο πρωτεϊνουλα απο το αλλο και ωπ ετοιμη η καλη η πρωτεΐνη!! Δεν ειναι σαλτσα για φασολακια να πεις βαζω λαδι βαζω και ντοματα κι εκανα τη συνταγη.

Καταλαβαινω οτι ειμαστε ανοιχτο φορουμ κι ο καθενας γραφει ο,τι θελει..... αλλα να υπαρχει και λιγη σοβαροτητα δε βλαπτει! 

Να κρατηθείς; Μην κρατιέσαι!!!

Ποιος είσαι που θα μου πεις τι θα γράψω ...μήπως να πάρω και έγκριση;Έχετε πλάκα ορισμένοι.Εχεις κολλήσει με το γιαούρτι ε;Δε πειράζει θα περάσει- ξυδακι.Το τι ξέρω πάνω στη διατροφή δεν είσαι σε θέση να ξέρεις και όπως δεν είσαι σε θέση να με κατακρίνεις λες και διέπραξα έγκλημα πολέμουΤι διαβάζω πρωινιατικα....ένα σκετο καφέ διπλό bellarom ότι πρέπει τώρα από τα λιντλ!

 

Υ.γ.Δε καταλαβαίνεις- δε θες ...ότι είμαστε σε φόρουμ και το δικαίωμα να γράφω ότι θέλω με κόσμιο τρόπο είναι αδιαμφισβήτητο σε αντίθεση με σένα που μου επιτίθεσαι προσωπικά επειδή ΤΟΛΜΗΣΑ να εκφέρω την άποψη μου.Ουτε του παπά μη του το πεις.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, CallMeRp είπε

Να κρατηθείς; Μην κρατιέσαι!!!

Ποιος είσαι που θα μου πεις τι θα γράψω ...μήπως να πάρω και έγκριση;Έχετε πλάκα ορισμένοι.Εχεις κολλήσει με το γιαούρτι ε;Δε πειράζει θα περάσει- ξυδακι.Το τι ξέρω πάνω στη διατροφή δεν είσαι σε θέση να ξέρεις και όπως δεν είσαι σε θέση να με κατακρίνεις λες και διέπραξα έγκλημα πολέμουΤι διαβάζω πρωινιατικα....ένα σκετο καφέ διπλό bellarom ότι πρέπει τώρα από τα λιντλ!

Υ.γ.Δε καταλαβαίνεις- δε θες ...ότι είμαστε σε φόρουμ και το δικαίωμα να γράφω ότι θέλω με κόσμιο τρόπο είναι αδιαμφισβήτητο σε αντίθεση με σένα που μου επιτίθεσαι προσωπικά επειδή ΤΟΛΜΗΣΑ να εκφέρω την άποψη μου.Ουτε του παπά μη του το πεις.

Δεν ειναι προσωπικη επιθεση, οπως εσυ εχεις "δικαιωμα" να γραφεις ετσι κι οι υπολοιποι εχουν "δικαιωμα" να σχολιαζουν τα γραφομενα σου.

Edit και Over and out που λενε στο χωριο μου 😛

Επεξ/σία από margaritagr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/7/2018 στις 1:06 ΜΜ, indrigo είπε

SILVERCREST KITCHEN TOOLS
Φουρνος μικροκυματων με διπλο γκριλ και λειτουργια θερμου αερα https://lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=13852

image.jpg 

Τον εχει απο παλιοτερα κανεις;
Εχω μικροκυματων (εναν φτηνο) αλλα αμα ετουτος λειτουργει και ως φουρνακι πεταω τον παλιο και αγοραζω αυτον!
 

...Βρηκα και το pdf! http://lidl-service.com/cps/rde/SID-1F5962C6-BF00811E/lsp/hs.xsl/product.html?id=49071388&rdeLocaleAttr=el&title=Φούρνος μικροκυμάτων

 Εχω παρει τελικα τον φουρνο απο την πρωτη μερα ...(Κανονικα εως και αυριο Σαββατο θα υπαρχει)

Μια χαρα εκ πρωτης
Τωρα σε εμενα ...δεν ξερω αν  το χει γενικα μου κανει που και που περιοδικους συριγμους οπως γυριζει το πιατο... Το πιατο κεντραρισμενο τοχω ετσι οπως το βλεπω αλλα τεσπα
(Με μια σφαλιαρα δηλαδη τοποθετηση του πιατου καπως διαφορετικα που τι διαφορετικα δηλαδη ο Θεος και η ψυχη του ) στρωνει ...οκ δεν ξερω ακομα αλλα επειδη ειναι ως αυριο δεν εχω χρονο για να το δω
Αλλο ενα ηταν πως ενω στο κουτι τον εβλεπα στη φωτο με μαυρο πανελ τελικα ο μεσα που μουλαχε ηταν ασημι!

Γενικα:

Μικροκυματα μια χαρα!!!

Αερας Οκ αλλα της υπομονης ...Δεν ειναι δηλαδη και οτι καλυτερο ...(θελει τον χρονο του με αλλα λογια)

Γκριλ πανω και κατω σουπερ!!!

Επεξ/σία από indrigo
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To lidl εδω και 2 μηνες εχει ασταθειες στην αλλοτε σταθερη ποιοτητα του στραγγιστου γιαουρτιου αγελαδος του ΓΑΛΠΟ (το πληρες που παιρνω εγω εδω και χρονια). Μπορω να πω πολλα που παρατηρω. Αλλα ας περιοριστώ στο οτι πολλες φορες μονο στραγγιστο δεν ειναι αλλα τουλάχιστον υδαρες και νιανια και βγαζει πολυ υγρο. 

Επεξ/σία από SpirtouLisS
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gokuthelegend είπε

Μιας και μιλάτε για την ποιότητα των τροφίμων στα Lidl, διαβάστε εδώ και μια είδηση.

Τριχες κατσαρες η "ειδηση". Σωματειο αρτοποιων που φοβαται τον ανταγωνιστη μας ενημερωνει οτι επιβληθηκαν ποινες.
Εαν δεν δω το ΦΕΚ με τις ποινες, δεν πιστευω τιποτα.
Ειναι σαν να σου λεει ο λυκος οτι τα προβατα που του εδωσες να φυλαει αρρωστησαν ολα και πεθαναν, οποτε γιαυτο εξαφανιστηκε το κοπαδι, την ιδια ωρα βλεπεις τον λυκο με πρισμενη κοιλια.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SpirtouLisS είπε

To lidl εδω και 2 μηνες εχει ασταθειες στην αλλοτε σταθερη ποιοτητα του στραγγιστου γιαουρτιου αγελαδος του ΓΑΛΠΟ (το πληρες που παιρνω εγω εδω και χρονια). Μπορω να πω πολλα που παρατηρω. Αλλα ας περιοριστώ στο οτι πολλες φορες μονο στραγγιστο δεν ειναι αλλα τουλάχιστον υδαρες και νιανια και βγαζει πολυ υγρο. 

Αυτή η αστοχια συνέβη εσκεμμένα για τις ανάγκες του παρόντος νηματος: δίνεις ενα γιαουρτάκι να το κρατάει ένας αντι-λιντλιστης και τόνε προτρεπεις: "πηξτεεεεε"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, gokuthelegend είπε

Μιας και μιλάτε για την ποιότητα των τροφίμων στα Lidl, διαβάστε εδώ και μια είδηση.

Σοβαρό νέο από  πολύ σοβαρή και έγκυρη ιστοσελίδα Να το πάρουν και άλλες παρόμοιες να το κάνουν σημαία ώστε να το μάθουν όλοι και να μην αγοράζουν ψωμί από το lidl γιατί θα πρηστεί η κοιλιά τους θα βγάλουν σπυράκια  θα έχουν φαγούρα στα οπίσθιά τους και πολλά άλλα τέτοια συμπτώματα.Όλοι στα αρτοποιεία γιατί χρησιμοποιούν αγνές πρώτες ύλες.

Ειδικά στα φτηνά ψωμιά της προσφοράς των 50 - 60 και 70 λεπτών που τρώει η μεγάλη πλειοψηφία.Φουσκώνουν με φυσικές πρώτες ύλες και χρησιμοποιείται αλεύρι ανωτέρας ποιότητας.:P

Edit...... Τώρα αν υπάρχει σήμερα έστω και μία σοβαρή έγκυρη και αντικειμενική ιστοσελίδα αυτό είναι άααααααααααλλη κουβέντα.

5 ώρες πριν, le vent nous porterAAAA είπε

Αυτή η αστοχια συνέβη εσκεμμένα για τις ανάγκες του παρόντος νηματος: δίνεις ενα γιαουρτάκι να το κρατάει ένας αντι-λιντλιστης και τόνε προτρεπεις: "πηξτεεεεε"

Να ξέρετε ότι τα φυσικά γιουρτάκια οποιασδήποτε σύνθεσης και μάρκας το καλοκαίρι βγάζουν γρήγορα νερό όταν βγουν από την ψύξη.Είναι φυσιολογικό.Μπορεί να σου κόψει νερό αν αργήσεις να πας από το s/m στο σπίτι.όπως π.χ. το παγωτό αν αργήσεις να πας σπίτι θα σου γίνει γάλα από τη ζέστη.

Τα εδέσματα δεν κόβουν εύκολα γιατί χρησιμοποιούνται άλλα υλικά που δεν τα αφήνουν να βγάλουν εύκολα νερό και κρατούν πιο πολύ ώρα τη συνοχή τους..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, papoys1 είπε

 

Ειδικά στα φτηνά ψωμιά της προσφοράς των 50 - 60 και 70 λεπτών που τρώει η μεγάλη πλειοψηφία.Φουσκώνουν με φυσικές πρώτες ύλες και χρησιμοποιείται αλεύρι ανωτέρας ποιότητας.:P

Ψωμάκι προτιμότερο να πάρεις από το φούρνο που εμπιστεύεσαι ή από αλυσίδα που τα προωθεί και στα μάρκετ.Σε κάθε περίπτωση ,κοιτάμε τα συστατικά.Διαφημίζουν ψωμιά ολικής(51%) και με βρώμη περιεκτικότητας(5% π.χ.).Με μεγάλα bold γράμματα ψωμι με νιφάδες βρώμης πλούσιο σε φυτικές ίνες.Καθαρά μάρκετινγκ.Σαν το γάλα από αμύγδαλο(περιεκτικότητας 2%).Καλύτερα να το φτιάξεις μόνος.

Καλή επιλογή είναι τα πολύσπορα με (λιναρό-ηλιό-κολοκυθό/σπορο) ή τα σίκαλης.Εγώ προτιμώ το κριθαρένιο με προζύμι😁Το βρισκεις και στο μάρκετ αλλά δε νομίζω στο λιντλ!

Καλημέρα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις ‎28‎/‎7‎/‎2018 στις 9:57 ΠΜ, CallMeRp είπε

Ψωμάκι προτιμότερο να πάρεις από το φούρνο που εμπιστεύεσαι ή από αλυσίδα που τα προωθεί και στα μάρκετ.

Eννοεις ότι οι αλυσιδες και οι φουρνοι είναι είναι πιο αξιοπιστοι?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δοκιμάσει κανείς τα οδοντοβουρτσακια ανταλλακτικα για τις oral b? Αποψεις;

 

 

 

Στις 27/7/2018 στις 9:21 ΜΜ, indrigo είπε

 Εχω παρει τελικα τον φουρνο απο την πρωτη μερα ...(Κανονικα εως και αυριο Σαββατο θα υπαρχει)

Μια χαρα εκ πρωτης
Τωρα σε εμενα ...δεν ξερω αν  το χει γενικα μου κανει που και που περιοδικους συριγμους οπως γυριζει το πιατο... Το πιατο κεντραρισμενο τοχω ετσι οπως το βλεπω αλλα τεσπα
(Με μια σφαλιαρα δηλαδη τοποθετηση του πιατου καπως διαφορετικα που τι διαφορετικα δηλαδη ο Θεος και η ψυχη του ) στρωνει ...οκ δεν ξερω ακομα αλλα επειδη ειναι ως αυριο δεν εχω χρονο για να το δω
Αλλο ενα ηταν πως ενω στο κουτι τον εβλεπα στη φωτο με μαυρο πανελ τελικα ο μεσα που μουλαχε ηταν ασημι!

Γενικα:

Μικροκυματα μια χαρα!!!

Αερας Οκ αλλα της υπομονης ...Δεν ειναι δηλαδη και οτι καλυτερο ...(θελει τον χρονο του με αλλα λογια)

Γκριλ πανω και κατω σουπερ!!!

Έκανες το τεστ με το wifi;  Για ενα φουρνο μικροκυμάτων το Α&Ω ειναι να μην εχει διαρροές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/7/2018 στις 10:03 ΠΜ, margaritagr είπε

 

Edit και Over and out που λενε στο χωριο μου 😛

το ήξερα ότι έχεις αμερικάνικα γονίδια, φαινόταν στις φώτο του εαυτού μας 🤐

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...