Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμείς σαν οικογένεια είμαστε παρα πολύ ευχαριστημένοι από το 4φυλλο χαρτί υγειας του Lidl εδώ και πολλά χρόνια. Δεν ξέρω γιατί του φίλου πιο πάνω δεν του άρεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια χαρά είναι το χαρτί υγείας και σε πληροφορώ καλύτερο και απο τις επώνυμες μάρκες που σκίζεται. Frotto νομίζω λέγεται και έχει 3 ποιότητες, παίρνω την μεσαία με τα 3 φύλλα.

Ο σολομός Νορβηγίας Lidl ψυγείου όλα τα λεφτά απορώ και πως δεν τον ξέρετε. Τον προτείνουν μέχρι και ΣΕΦ. Οταν βγάζει και 30% λόγο κοντά στην λήξη, παίρνω και 2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, οι ζωνες Livergy τι μηκος εχουν;

Με ενδιαφερει, μην παω αδικα στο καταστημα αν ειναι 'κοντες'.

Νομιζω οτι ολες ειναι πανω κατω ιδιες, αλλα ειδα στα συρταρια μου καποιες παλιες ζωνες, τωρα εχω παρει λιγα κιλα και δεν φτανουν να κλεισουν! Αρα, δεν ειναι ολες ιδιες...

Πως μπορω να μαθω το μηκος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ρωτω για τις ζωνες γιατι δεν αφηνουν να ανοιξεις συσκευασίες, οποτε δεν μπορω να την τυλιξω γυρω απο τη μεση μου για να δω αν μου κανει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά είναι πολύ καλό το χαρτί υγείας τους και οικονομικό... Βασικά όταν πρωτοήρθε το λιντ στην Ελλάδα ο κόσμος κυρίως για τα χαρτικά του πήγαινε σε αυτό καθώς δεν το εμπιστευόταν για τρόφιμα...

 

Συνήθως όταν βρίσκω επώνυμο προϊόν (σε οποιαδήποτε κατηγορία) μισή τιμή σε κάποιο σουπερ μαρκετ το προτιμώ έναντι no name από λιντλ κλπ αλλά τόσο τα Zewa όσο και τα Softex που έχω πάρει είναι χειρότερα ποιοτικά και μόνο εφόσον τα βάλουν - 55 % πχ είναι πιο οικονομικά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντελονια πως μπορει να αγορασει κανεις απο τα livergy?

Δεν ειναι ρισκο να διαλεξεις μεγεθος;

(απο τη στιγμη που δεν μπορεις να δοκιμασεις, και δεν ξερεις την φόρμα τους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και όλα του τα προϊόντα να είναι χάλια (που δεν είναι κατά τη γνώμη μου) και μόνο η πολύ εύκολη διαδικασία επιστροφής/αλλαγής βάζει το Lidl πολύ ψηλά στη "λίστα" μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και όλα του τα προϊόντα να είναι χάλια (που δεν είναι κατά τη γνώμη μου) και μόνο η πολύ εύκολη διαδικασία επιστροφής/αλλαγής βάζει το Lidl πολύ ψηλά στη "λίστα" μου

 

Οπως το λες. Αψογο 'after sales support', σημαινει 'peace of mind'. Και ειδικα για την Ελλαδα, που ξερουμε οτι το after sales ειναι πολυ πονεμενη ιστορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε τα παπουτσια δε δοκιμαζω συνηθως. απλα περνω το νουμερο μου και τα δοκιμαζω σπιτι.

δε μου κανουν? τα επιστρεφω. Τελευταια βεβαια παρατηρω καποια δυσανασχετηση στο ταμειο για τις αλλαγες. Ειδικά οταν δουλευουν μονο 2 ταμεια και εσυ απασχολεις το 1 για επιστροφη, καπως νοιωθεις να θελουν ολοι να πεσουν να σε φανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε τα παπουτσια δε δοκιμαζω συνηθως. απλα περνω το νουμερο μου και τα δοκιμαζω σπιτι.

δε μου κανουν? τα επιστρεφω. Τελευταια βεβαια παρατηρω καποια δυσανασχετηση στο ταμειο για τις αλλαγες. Ειδικά οταν δουλευουν μονο 2 ταμεια και εσυ απασχολεις το 1 για επιστροφη, καπως νοιωθεις να θελουν ολοι να πεσουν να σε φανε.

 

Να σου πω. Τα παπουτσια τα θεωρω πιο 'προτυποποιημενα' στα νουμερα, οχι βεβαια οτι δεν υπαρχουν διακυμανσεις στο πως τα νιωθεις, καθε αλλο.

Αλλα πχ ενα παντελονι, ειναι θεμα τι γραμμη/φορμα εχει. Ενταξει, δεν θα θελα να τους απασχολω με αλλαγες αν μπορω να το αποφυγω ειναι αληθεια. Αλλα για ρουχα δεν βλεπω αλλο τροπο.

Εκτος αν αγορασω ενα παντελονι livergy, και ξερω απο δω και περα τα νουμερα που φορω σε αυτα.

Ή αν μου πει καποιος σε σχεση με ενα αναγνωρισμενο στανταρντα, οτι πχ για το ιδιο νουμερο σε levis 501 ειναι πιο φαρδυ ή πιο στενο. Και μιλω για την 'μεση' κυριως, οχι γενικα αν εχει φαρδια γραμμη, ή το μηκος, αυτα πανω-κατω και με το ματι τα βλεπεις, αλλα το πως ειναι στη μεση δυσκολο να το υπολογισει αν δεν το φορεσεις, ή δεν ξερεις εστω καποια συγκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα το πως ειναι στη μεση δυσκολο να το υπολογισει αν δεν το φορεσεις, ή δεν ξερεις εστω καποια συγκριση.

παρε μαζι ενα δικο σου για να κανεις συγκριση..
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ένα άλλο, αυτό που θα φοράει δεν θα κάνει ας πούμε;

οχι. Τα βαζεις το ενα πανω στο αλλο και τα μετρας.. εισαι πιο κοντα στη συγκριση..
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...