Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια το καλοριφέρ λαδιού της silvercrest 2500watt που είχε βάλει το αγόρασε κανείς;

 

αν ναι είστε ικανοποιημένοι απο απόδοση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το πήρα εγώ, 2000w + 500w ανεμιστήρα έχει, στα πολύ κρύα δεν ξέρω, δεν μου ζέσταινε ΤΟΣΟ πολύ το σαλόνι (σε σπίτι 55τμ το μισό περίπου να είναι σαλόνι), αλλά οκ τώρα που το έχω κάπως σπάει το κρύο...μπορείς να το πάρεις και να δοκιμάσεις και άμα δεν σου κάνει δουλειά επέστρεψε το...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Χριστούγεννα ξαναφεραν την inferno και πήρα δύο. Άνοιξα σήμερα μια και η απογοήτευση!έκαιγε ελάχιστα. Αναρωτιέμαι αν άλλαξαν τη συνταγή ή αν έτυχε.

 

Αγόρασε κάποιος μέσα στις γιορτές? Πως του φάνηκε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους εχει στειλει ποτε κανεις, ηλεκτρονικο μηνυμα απο τη φορμα του lidl;

Τους εχω στειλει εδω και κατι μερες, αλλα απαντηση δεν πηρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Χριστούγεννα ξαναφεραν την inferno και πήρα δύο. Άνοιξα σήμερα μια και η απογοήτευση!έκαιγε ελάχιστα. Αναρωτιέμαι αν άλλαξαν τη συνταγή ή αν έτυχε.

 

Αγόρασε κάποιος μέσα στις γιορτές? Πως του φάνηκε?

Θα συνήθισες τη γεύση, θα θέλεις κάτι πιο καυτερό! :P

 

Αν θες κάτι πολύ καυτερό δοκίμασε αυτό το πιπέρι:

 

http://www.pepperhouse.gr/mpaxarika/chili-habanero.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους εχει στειλει ποτε κανεις, ηλεκτρονικο μηνυμα απο τη φορμα του lidl;

Τους εχω στειλει εδω και κατι μερες, αλλα απαντηση δεν πηρα.

 

Έχω στείλει εγώ (πριν κάνα 6μηνο) με κάτι παράπονα για μια συσκευασία γάλακτος που άλλαξαν και κατέληγε πολλές φορές το καπάκι να μην είναι στεγανό και να έχει διαρροές.

Και απάντηση πήρα (σε καμιά βδιάμαδα αν θυμάμαι καλά) και η συσκευασία δεν παρουσιάζει πια το ίδιο θέμα εδώ και μήνες. Δεν λέω βέβαια ότι το έφτιαξαν από το δικό μου μήνυμα καθώς μπορεί να είχαν παραπονεθεί και άλλοι. Και μάλιστα είχα στείλει και στην παραγωγό εταιρία (ΠΡΟΜΕΛ) για το ίδιο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω στείλει εγώ (πριν κάνα 6μηνο) με κάτι παράπονα για μια συσκευασία γάλακτος που άλλαξαν και κατέληγε πολλές φορές το καπάκι να μην είναι στεγανό και να έχει διαρροές.

Και απάντηση πήρα (σε καμιά βδιάμαδα αν θυμάμαι καλά) και η συσκευασία δεν παρουσιάζει πια το ίδιο θέμα εδώ και μήνες. Δεν λέω βέβαια ότι το έφτιαξαν από το δικό μου μήνυμα καθώς μπορεί να είχαν παραπονεθεί και άλλοι. Και μάλιστα είχα στείλει και στην παραγωγό εταιρία (ΠΡΟΜΕΛ) για το ίδιο θέμα

 

Αρα να περιμενω κι εγω μια απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Θα πρεπε να βγαζουν τις προσφορες Σαββατο...θα με βολευε πολυ να πηγαινω Σαββατο που εχω χρονο, Δευτερα πρωι τι να προλαβω οταν παω Δευτερα απογευμα; Και θα ειχαν ολοι ισες ευκαιριες να προλαβουν προσφορες.

Θα ηταν δικαιοτερο και σωστοτερο.

Δευτερα (ή Πέμπτη) πρωί που τις βγαζουν, απευθυνονται μαλλον σε συνταξιουχους, ανεργους, και σε μερικους κοπανατζήδες δημόσιους υπαλληλους!

 

Επισης σε καποιες προσφορες λεει 'δεν διατιθεται σε ολα τα καταστηματα'.

Δηλαδη εγω πως θα ξερω αν θα τα φερει στο καταστημα που ειναι κοντα μου και πηγαινω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρεπε να βγαζουν τις προσφορες Σαββατο...θα με βολευε πολυ να πηγαινω Σαββατο που εχω χρονο, Δευτερα πρωι τι να προλαβω οταν παω Δευτερα απογευμα; Και θα ειχαν ολοι ισες ευκαιριες να προλαβουν προσφορες.

Θα ηταν δικαιοτερο και σωστοτερο.

Δευτερα (ή Πέμπτη) πρωί που τις βγαζουν, απευθυνονται μαλλον σε συνταξιουχους, ανεργους, και σε μερικους κοπανατζήδες δημόσιους υπαλληλους!

 

Επισης σε καποιες προσφορες λεει 'δεν διατιθεται σε ολα τα καταστηματα'.

Δηλαδη εγω πως θα ξερω αν θα τα φερει στο καταστημα που ειναι κοντα μου και πηγαινω;

 

 

Δηλαδή στο 75-80% του πληθυσμού .. Αρα σωστά κάνουν και τις βάζουν Δευτέρα - Πέμπτη  B)

 

Επίσης δεν αξίζει τόσο πολύ να βάλουν προσφορές κράχτες το Σάββατο μιας και είναι μέρα με κόσμο..

Το θέμα είναι να το κάνουν τις μέρες που δεν έχει πολύ κόσμο για να γεμίσουν το μαγαζι.

Κλασική τακτική μάρκετινγκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα παιδιά είναι να γίνει online shop με παραγγελίες. Αλλά δεν έχουν σκοπό να κάνουν κάτι τέτοιο, τόσα χρόνια όσες φορές τους ρώτησα πήρα την ίδια απάντηση:

 

195px-Grumpy-cat-nope.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα παιδιά είναι να γίνει online shop με παραγγελίες. Αλλά δεν έχουν σκοπό να κάνουν κάτι τέτοιο, τόσα χρόνια όσες φορές τους ρώτησα πήρα την ίδια απάντηση:

 

195px-Grumpy-cat-nope.jpg

 

Ρωτησα κι εγω, κι αν και δεν μου ειπαν ξεκαθαρο οχι, ωστοσο δεν εδωσαν και θετικη απαντηση.

Αν ρωτησες κι εσυ, τοτε δεν εχουν σκοπο.

Κριμα.

Ελπιζω καποιος αλλος να το κανει, αφου δεν το κανουν αυτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ρωτησες κι εσυ, τοτε δεν εχουν σκοπο. Κριμα.

κι όχι μια φορά , έχω βάλει φίλους και γνωστούς να ρωτάνε γιατί τους έδειξα αυτό και ψήθηκαν:

 

http://www.lidl.de/de/onlineshop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόκειτε να συμβεί στην Ελλάδα για πολλούς λόγους. Θέλουν να έρχεται ο κόσμος στο κατάστημα .

 

 

Για τα ερνεστο τα τηγάνια εχετε άποψη; τα έχει Δευτέρα 2/2.

 

Στα δικά μου που είναι no name κάτι Fest εχει φύγει η επίστρωση οπότε είναι για πέταμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόκειτε να συμβεί στην Ελλάδα για πολλούς λόγους. Θέλουν να έρχεται ο κόσμος στο κατάστημα .

 

 

Μα ο κοσμος θα παει στο καταστημα, ετσι κι αλλιως.

Αλλα υπαρχει και κοσμος που θελει να παει ειδικα για τις προσφορες, και δεν μπορει να παει εγκαιρως.

Θα μπορουσαν οπως συμβαινει και στο γερμανικο lidl , να εχουν και ενα επιπλεον καναλι αγορων, ηλεκτρονικο.

 

Δηλαδη πχ, ο ΑΒ βασιλοπουλος που εχει εδω και χρονια και online παραγγελιες απο το site του, του στερει το site του εσοδα απο πελατες που δεν πανε στο καταστημα του;

Αστοχη λογικη, και πολυ οπισθοδρομικη.

 

Σε λιγο θα βαζουν και γυφτακια να σκανε τα λαστιχα των πελατων στο παρκινγκ του lidl για να μενουν οι πελατες περισσοτερη ωρα στο χωρο του καταστηματος!!!!

Ελεος.

 

Εγω παντως, επειδη οντως εχουν καλες προσφορες, με εχει πραγματικα 'σπασει' η τακτικη αυτη, του παζαριου, 'οποιος προλαβε τον Κυριο ειδε'.

Δεν παει ετσι.

Κι επειδη καποια πραγματα τα χρειαζομαι, απλα τα παιρνω απο ebay.

Ευχαριστημενοι εκει στο lidl?

Θα πει καποιος 'αφου πουλανε, δεν πειραζει αν δεν πουλανε σε σενα',

αλλα και παλι δεν παει ετσι, γιατι αν μπορεις να πουλησεις σε 10 ατομα αντι για 5, πχ 6 απευθειας στο καταστημα και 4 με καποιο online τροπο, γιατι να μην το κανεις;

Εγω αν ειναι να παω στο καταστημα, οταν ειναι να παω, θα παω.

Απο κει και επειτα, με την τακτικη τους αυτη, εχουν διαφυγοντα κερδη.

Γιατι αυτο που θελω, θα το βρω και θα το παρω και απο αλλου, απλα θα με βολευε στο lidl.

Μαλλον ομως δεν εχουν αναγκη τα δικα μου-δικα σας τα λεφτα, οσων εργαζονται και δεν μπορουν να πανε Δευτερα-Πεμπτη πρωι.

Αυτοι χανουν πρωτοι απ'ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...