Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατηργησαν τις διαφανες σακουλες αποθηκευσης τροφιμων των 6 λιτρων!

Πλεον μονο 3λιτρες, με κλιπσακι ή χωρις.

Κριμα, γιατι οι 6λιτρες με ειχαν βολεψει πολυ, και οχι μονο για τροφιμα.

 

Μόλις χθες πήγα και πήρα. Ίσως ήταν προσωρινά σε έλλειψη όταν πήγες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις χθες πήγα και πήρα. Ίσως ήταν προσωρινά σε έλλειψη όταν πήγες;

 

Ρωτησα τον υπευθυνο καταστηματος, και μου ειπε 'τις κατηργησαν', δεν ειπε 'τελείωσαν'.

Εσυ βρηκες πολλες, ή κανένα κουτι 'ξεχασμενο';

 

Επειδη τις εχω καρα-βολευτει, αν ξανα-βρω, ειλικρινα, θα στοκάρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχε πολλές. Είχε δηλαδή ένα κιβώτιο, όπως είχε και των 3 λίτρων.

 

Πηγα σημερα παλι, και δεν ειχε.

Δεν ξερω, να μας πει και κανενας αλλος απο το lidl που παει, αν ακομη εχουν ή κατήργησαν τις 6λιτρες σακουλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή παρακολουθώ τα φυλλάδια του lidl εχω παρατηρήσει οτι μέσα στις προσφορές κρύβονται και παγίδες.

 

Δηλάδη προιόντα που ΔΕΝ ειναι σε καμία περίπτωση προσφορά. Καποιες φορές τα βρίσκεις και πιο φθηνά.

Βέβαια το marketing του LIDL το έχω ξαναγράψει ειναι μίλια μπροστά απο κάθε εγχώριο σουπερμαρκετ.

 

Οι πραγματικές προσφορές θα έχετε παρατηρήσει οτι είναι λίγα μόνο τεμάχια που φεύγουν τις πρώτες ώρες τις προσφοράς.

 

Λοιπόν οσον αφορά τις ελλείψεις κάποιες φορές οχι όλες είναι εικονικές για να δημιουργείται ζήτηση. Γι αυτό οτι δεν πωλείται το μαζεύουν απο το ράφι και το ξαναβγάζουν προσφορά. 

 

Σήμερα πήγα για το πολυεργαλείο 10 το πρωί και δεν είχε τίποτα. Ρωτάω και μου λέει ο υπάλληλος κάτσε να δω αν εχει μείνει τίποτα.

Βγήκε μετα απο 5 λεπτά με μια παλέτα πολυεργαλεία και τα τοποθετούσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Πέμπτη φέρνει τα αθλητικά παπούτσια Kappa με 15 ευρώ το ζευγάρι!!! Έχω πάρει στο παρελθόν το δερμάτινο το μαύρο όταν το είχαν φέρει με 20 και είμαι απόλυτα ευχαριστήμενος! Απίστευτη ποιότητα σε εξευτελιστική τιμή. Τώρα που τα έχει 15 θα στείλω να μου πάρουν και σε γκρι γαλάζιο ένα ζευγάρι!

Λοιπον πηγα για τα kappa.. 9κ5 ημουν μεσα. Δεν εχει καθολου 44,45. Ειχε πολλα απο 39 μεχρι 42 και ελαχιστα 43. Εγω ετυχε και βρηκα το νουμερο μου.. αλλιως θα εκανα ιστορια.. Παντως για να ειστε καλλυμενοι πατε την ωρα που ανοιγει για να μην μπορουν να πουν κουβεντα αν παραπονεθειτε..

Θελει και λιγο προσοχη γιατι στο ηλεκτρονικο φυλλαδιο σε καποια προιοντα αναφερει οτι δεν διατιθεται σε ολα τα καταστηματα..

Επειδή παρακολουθώ τα φυλλάδια του lidl εχω παρατηρήσει οτι μέσα στις προσφορές κρύβονται και παγίδες.

 

Δηλάδη προιόντα που ΔΕΝ ειναι σε καμία περίπτωση προσφορά. Καποιες φορές τα βρίσκεις και πιο φθηνά.

Βέβαια το marketing του LIDL το έχω ξαναγράψει ειναι μίλια μπροστά απο κάθε εγχώριο σουπερμαρκετ.

 

Οι πραγματικές προσφορές θα έχετε παρατηρήσει οτι είναι λίγα μόνο τεμάχια που φεύγουν τις πρώτες ώρες τις προσφοράς.

 

Λοιπόν οσον αφορά τις ελλείψεις κάποιες φορές οχι όλες είναι εικονικές για να δημιουργείται ζήτηση. Γι αυτό οτι δεν πωλείται το μαζεύουν απο το ράφι και το ξαναβγάζουν προσφορά. 

 

Σήμερα πήγα για το πολυεργαλείο 10 το πρωί και δεν είχε τίποτα. Ρωτάω και μου λέει ο υπάλληλος κάτσε να δω αν εχει μείνει τίποτα.

Βγήκε μετα απο 5 λεπτά με μια παλέτα πολυεργαλεία και τα τοποθετούσε.

Ελευθερο εμποριο εχουμε.. και κατα ποσο ειναι προσφορα θα το κρινει ο καθενας συμφωνα με τις προσφορες του παρελθοντος.. πχ βγαζει την τηγανια χοιρινο απο 5.5ε στα 4ε αλλες φορες στα 3.3ε και την εχω πετυχει και στα 2.9ε!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ξαναγορασα κι εγω τα kappa! Τα ειχα παρει 20€ τον Σεπτεμβρη, και τωρα τα πηρα με την εκπτωση 15€!

Best value for money ever.

Μονο που δεν ειχαν κουτι, αυτο με προβληματισε λιγο, αλλα τα κοιταξα απο ολες τις πλευρες και τις γωνιες, μια χαρα ηταν.

 

Να ειμαι ειλικρινης, δεν περιμενα οτι θα βρω.

 

-------

 

Αυτες οι προσφορες, ειναι στην κυριολεξια 'οτι σου κατσει' και δεν αξιζει να σκας, γιατι παιζουν πολλοι παραγοντες, το ιδιο το lidl που τα πλασαρει σαν κραχτες, οι υπευθυνοι του καταστηματος που ολως τυχαιως 'ολο τα ξεχνουν' στις αποθηκες και τα εμφανιζουν μονο αν τα ζητησεις, αλλα λενε τα φυλλαδια αλλα τα pdf, κλπ

Ειναι λιγο 'μελανο' το σημειο των προσφορων του lidl....

 

 

------

 

Το μελι γυρω στο 1 κιλο με τιμη 3 και κατι, εγω παντως δεν μπορεσα να το βρω, και ας το ειχε στο φυλλαδιο.

Επισης σολωμο με τιμη 2,5€ περιπου, επισης δεν βρηκα, μονο τον πιο ακριβο γυρω στα 5,5€ (καλη τιμη κι αυτη παντως, αλλα δεν ηθελα να δωσω τοσα χρηματα).

 

-----

 

Μερικα προϊοντα, τα χουν καπως στο 'φτυσιμο'. Καπου καταχωνιασμενα, αλλοτε βρισκω 'ζελε' (που τρωμε), και αλλοτε οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι την cien, δεν νομιζω να φερνει αλλη. Ευχαριστημενος;

κοιτα την βαζει η μανα μου και ειναι ευχαριστημενη..

εγω που την βαζω στο προσωπο επειδη ξερενεται το προσωπο και πραγματικα φαινεται ασχημα,δεν μου κανει πολυ δουλεια.

προφανως ειναι καλη για τα απλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ξαναγορασα κι εγω τα kappa! Τα ειχα παρει 20€ τον Σεπτεμβρη, και τωρα τα πηρα με την εκπτωση 15€!

Best value for money ever.

Μονο που δεν ειχαν κουτι, αυτο με προβληματισε λιγο, αλλα τα κοιταξα απο ολες τις πλευρες και τις γωνιες, μια χαρα ηταν.

Σε μενα ηταν καποια σκετα και καποια με τα κουτια τους αλλα επειδη τα βγαζανε απο τα κουτια και τα ειχαν κανει σαν τα μουτρα τους.. ακουσα τον υπαλληλο να λεει στον αλλον ..πηγαινε και βγαλτα απο τα κουτια..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα ψητες κοκκινες πιπεριες με 1,11 ευρω, τα 500ml!!!

Νομιζω τρομερη τιμη γι'αυτη την ποσοτητα.

Τις φερνει παντα; Και αν ναι σε τι τιμη; Εκτος αν τα εφερε μονο τωρα σαν προσφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...