Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Μείνε ήσυχος αλλά κακού κακού επειδή υπάρχει στη μέση και το αλτσχάϊμερ πάρε 3-4 κιλά χύμα για καμιά δύσκολη ώρα

Εννοώ οτι δεν βρίσκω πια hash browns εδώ και πααααρα πολλά χρόνια. Τι να πάρω?! Γι'αυτό λέω αν ποτέ τις δεις εσύ τυχαία, απλά να μας ενημερώσεις. Και τώρα που το σκέφτομαι... κανονικά θα πρέπει να πας Lidl επιτόπου, να βροντήξεις το χέρι πάνω σε κανα πάγκο και να τους κάνεις παρατήρηση σχετικά με αυτό. Και να τους πεις να φέρουν άμεσα γιατί έχει μαλλιάσει η γλώσσα σου όλη μέρα στα φορουμ και δεν μπορούν να σε εκθέτουν έτσι! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, papoys1 είπε

Θα συμφωνήσω ότι τίποτε δεν προσφέρει το γάλα μετά την εφηβεία.Τυρί (ειδικά φέτα) και γιαούρτι καλό είναι τρώμε.

Θα ήθελα να κάνω μία παρατήρηση.Επειδή λες ότι καπνίζεις δύο πακέτα την ημέρα (πολλά είναι να το μειώσεις τουλάχιστον στο ένα για να φτάσεις στην ηλικία μου) :D έχω ακούσει ότι το γάλα κάνει καλό ειδικά στους καπνιστές στα πνευμόνια.Δεν καπνίζω αλλά αν κάποιος ξέρει κάτι περισσότερο ας μας διαφωτίσει.:)

Βγήκε φυσικά το νέο φυλλάδιο με πολλές και ωραίες προσφορές.

https://www.lidl-flyer.com/a721ec08-b4f1-11e8-8980-005056ab0fb6/locale/el-CY/view/flyer/page/1?_ga=2.91536221.659103616.1537434147-1277570085.1536927262

Επίσης είδα σήμερα (στο lidl Γέρακα δεν ξέρω για τα άλλα) μία νέα καινοτομία στα ταμεία.Μεγάλες οθόνες τόσο στο ταμείο όσο και στη θέση του πελάτη ώστε να παρακολουθεί βήμα βήμα την εξέλιξη της αγοράς και να γνωρίζει ανά πάσα στιγμή ώστε αν η τιμή του ραφιού ανταποκρίνεται στη χρέωση όπως και την πληρωμή μέσω της κάρτας.Τα μεγάλα s/m είναι μεγάλα παντού.:P

@papoys1 δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά παραθέτεις το φυλλάδιο των lidl για Κύπρο. Και εκτός αυτού, είναι το τρέχον, όχι το επόμενο! 2 hits in a row! :D

Μήπως σου ξεκίνησαν οι παρενέργειες - παραισθήσεις από τα λιντλοπροϊόντα που τρέφεσαι; :P

Το σωστό:
https://www.lidl-flyer.com/e09d8ae8-bbe2-11e8-8980-005056ab0fb6/locale/el-GR/view/flyer/page/1?_ga=2.189958059.1001629803.1537438828-1857030610.1537438828

Επεξ/σία από geobt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, geobt είπε

@papoys1 δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά παραθέτεις το φυλλάδιο των lidl για Κύπρο. Και εκτός αυτού, είναι το τρέχον, όχι το επόμενο! 2 hits in a row! :D

Μήπως σου ξεκίνησαν οι παρενέργειες - παραισθήσεις από τα λιντλοπροϊόντα που τρέφεσαι; :P

 Το σωστό:
https://www.lidl-flyer.com/e09d8ae8-bbe2-11e8-8980-005056ab0fb6/locale/el-GR/view/flyer/page/1?_ga=2.189958059.1001629803.1537438828-1857030610.1537438828

Εν τω μεταξύ όλα τα λεφτά οι μπαταρίες 

 

image.png.5bb6269309910fc9a20108f1d54392fb.png

Πιο μπανάνα πεθαίνεις :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι ακόμα... @papoys1, χρωστάς ελιές με αντζούγιες στους @zio10 και @AristidisZ που το φάγαν αμάσητο το ποστάρισμά σου. (παιδιά σας έπεισε και τρώτε και εσείς φρεσκοληγμένα lidl;) :P

Κανόνισε στο φυλλάδιο της μεθεπόμενης βδομάδας να υπάρχουν βαζάκια και στην Ελλάδα! Ξέρεις εσύ...;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, geobt είπε

δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά παραθέτεις το φυλλάδιο των lidl για Κύπρο. Και εκτός αυτού, είναι το τρέχον, όχι το επόμενο! 2 hits in a row! :D

Ρε συ που να μας προλάβει όλους! Για άλλο φορουμ, Κυπριακό πήγαινε αυτό. Απλά μπερδεύτηκε ο άνθρωπος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΥΤΟ που είναι σε προσφορά το Σάββατο, είναι κονιάκ ή κάνω λάθος?

Δεν με ενδιαφέρει να είναι καλό για ποτό, για χρήση σε ζαχαροπλαστική θα πάει και δεν θέλω να πληρώσω Metaxa που είναι διπλή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, Panark είπε

ΑΥΤΟ που είναι σε προσφορά το Σάββατο, είναι κονιάκ ή κάνω λάθος?

Δεν με ενδιαφέρει να είναι καλό για ποτό, για χρήση σε ζαχαροπλαστική θα πάει και δεν θέλω να πληρώσω Metaxa που είναι διπλή τιμή.

Παρτο αλλά όχι για ζαχοροπλαστικη μην στείλεις αδιάβαστο κανέναν. 

Μπορείς καλλιστα να το έχεις για εντριβες τον χειμωνα, να ανάβεις το τζάκι, ενίοτε για ενυσχιτικο βενζίνης στο αυτοκινητο. Έχει πολλές χρήσεις. 

Επεξ/σία από mp123
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος ρε σεις, οι μισοί είστε κ μακεδόνες, δεν ξέρετε την οινοποιϊα Θράκης;
Από την Κομοτηνή είναι το κονιακ. https://www.greek-ouzo.com/#

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, zio10 είπε

Έχει το φυλλάδιο άκοπο εσπρέσσο;

Με 10,99  100% Αράμπικα σε κόκκους 1 κιλό και 200 γραμμάρια.

https://www.lidl-flyer.com/e09d8ae8-bbe2-11e8-8980-005056ab0fb6/locale/el-GR/view/flyer/page/14?_ga=2.12714167.1681547736.1537421142-1264892899.1537117784&_gac=1.89384681.1537450934.cjwkcajwio3dbraqeiwahwsnvzahon8k2gdx5my3vfxw-yykhr8s5c-grewdwducbx1txole1rxt6rocsj0qavd_bwe

Η πλάκα είναι ότι απέκτησα πολλούς ακολούθους.Και να φανταστείς χωρίς να διαθέτω fb.:P

 

Επεξ/σία από papoys1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι σπιτι για να μελετήσω το φυλλάδιο και να δω τους έξτρα λογους να παρευρεθώ στην σαββατιάτικη λειτουργία του Ναού αλλά ελεος ρε παιδιά, αχαριστία στο φουλ, σας δίνει ο ανθρωπος ενα σούπερ κίνητρο για ταξιδάκι στην Κύπρο και εσείς του την πέφτετε ολοι μαζι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, jgeorgiou είπε

Από τα λίγα που ξέρω , όσο ποιο ΙΣΧΥΡΗ (κύριοι παράγοντες διάρκεια , θερμοκρασία) παστερίωση έχει υποστεί το γάλα τόσο ποιο ανθεκτικό είναι. Πολλές μέρες στο ψυγείο? ισχυρή παστερίωση! , μήνες εκτός ψυγείου? Εχει γίνει ολοκαύτωμα για να γίνει τόσο ανθεκτικό.

Βέβαια όσο ποιο ισχυρή παστερίωση κάνεις τόσο ποιο πολύ το "αδυνατίζει-υποβαθμίζεται" ποιοτικά παρόλο που με τις σύγχρονες μεθόδους γίνεται σε ανεκτά-αποδεκτά όρια η υποβάθμιση. 

Σε επόμενη φάση όσον αφορά την ποιότητα παίζουν και άλλα ρόλο , πόσο το "αποβουτυρώνουν" ή αλλιώς "νερουλιάζουν" αφαιρώντας επιπλέον "θρεπτικά συστατικά" και αφήνοντας μέσα στο τέλος χρωματιστό νεράκι.  

Yψηλη παστεριωση=αποστειρωση.

Αποβουτυρωση γινεται για να φυγουν τα λιπαρα, δηλαδή να γινει light. Oι ενηλικες πρεπει να πινουν μονο light, γαλατα και γιαουρτια.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, rus είπε

Yψηλη παστεριωση=αποστειρωση.

Αποβουτυρωση γινεται για να φυγουν τα λιπαρα, δηλαδή να γινει light. Oι ενηλικες πρεπει να πινουν μονο light, γαλατα και γιαουρτια.

Αν ξαναδιαβάσεις προσεκτικά το μήνυμα μου θα καταλάβεις ότι δεν λέμε κάτι διαφορετικό ως προς την ουσία. Βέβαια προσωπικά διαφωνώ με τα αποβουτυρωμένα γιατί χάνεται όλη η ουσία οπότε σε όσους έχουν πρόβλημα (σιγά την μεγάλη επιβάρυνση από το γάλα) να πίνουν λιγότερο αλλά όχι αποβουτυρωμένα. Η να το νερώνουν μόνοι τους που είναι περίπου το ίδιο πράγμα και να τους στοιχίζει μισά λεφτά αντί να πληρώνουν "άσπρο νερό" χωρίς ουσία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...