Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, papoys1 είπε

Το πιστόλι βαφής που προσαρμόζεται στο κομπρεσέρ αέρα το έχει πάρει κανείς να μας πει εντυπώσεις;;;;;;;;;;;

Είχα πάρει εγώ μια προηγούμενη έκδοση του με πλαστικό δοχείο από επάνω. Εμένα μου άρεσε. Μπόρεσα να βάψω αρκετά καλά με αυτό. Δεν έχω εμπειρία από τις καλές μάρκες να συγκρίνω. Ξέρω ότι σίγουρα όσο χρόνο θες για βάψιμο θες άλλο τόσο για σχολαστικό καθάρισμα των εσωτερικών του. Το πούλησα μαζί με το κομπρεσέρ γιατί δεν τα χρησιμοποιούσα συχνα.

Τελικά πιο φτηνά θα μου ερχόταν να έβαφα αυτά τα λίγα που ήθελα με σπρέι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το θέλω να βάψω στο εξοχικό σημεία , όπως τα κεραμίδια της σκεπής κλπ. που είναι δύσκολο έως αδύνατο να βαφούν με κλασικά εργαλεία.

Ευχαριστώ για το σχόλιο μάλλον θα το πάρω εξάλλου 12 ευρώ κάνει.Ελπίζω να μου κάνει τις 2-3 δουλίτσες που θέλω να το χρησιμοποιήσω γιατί είχα ένα κινέζικο ρεύματος από το παλιό alex pak το οποίο άσε που πιανόταν από το βάρος το χέρι,δεν έβαφε αλλά μουντζούρωνε.:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες λίγη προπόνηση στην αρχή με σκέτο νερό να παίξεις με την δέσμη του και το ποσό πυκνά θες να ψεκάζεις. Μετα να δεις ποσο πυκνό πρεπει να είναι το χρωμα σου.

Πιστεύω ότι το εχεις αφού κατάφερα να βάψω εγώ τότε λογικά όλοι μπορούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω πάρει και εγώ το πιστόλι. Κάνει τη δουλειά του κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Έχω βάψει αρκετά πράγματα με αυτό (αυτοκίνητο, ρεμούλκα, σιδερένιες πόρτες κτλ.).

Επειδή όμως είναι ταλαιπωρία να βάζεις κάθε φορά μπρος το κομπρεσέρ αέρα, να κάνει θόρυβο, κτλ., καλύτερα να πάρεις πιστόλι ηλεκτρικό. Το βάζεις απλά στο ρεύμα και τέλος. Είχε προσφορά στα leroy, αλλά πλέον έχει τελειώσει. 

Θα πάρεις πιστόλι 650watt και πάνω, που είναι θερμού αέρα (αυτό έχει σαν συνέπεια να χρειάζεσαι εώς και 50% λιγότερη μπογιά) και επιπλέον αφήνει ελάχιστη εώς καθόλου πάχνη. Άμα ψάξεις στο γκουγκλ θα βρεις γύρω στα 30€ τα noname.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@papoys1 ποτε θα φερεις στα μαγαζια την κλασσικη ηεκτροκολληση του 40ευρου που φερνει κατα καιρους?

την εβλεπα συνεχεια και δεν την πηρα γιατι ελεγα δεν κανει για πολλα, ελα ομως που θελω να κανω πατεντα στο τρακτερ και να το φορτωνω στο αγροτικο συν να φινω διλοδωρηματα σε σιδεραδες για την εξυπηρετηση μου βγαινει μια ή αλλη..

εχει καιρο να την βαλει, νομιζω θα ξαναμπει συντομα το νοιωθω :P
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, opcorsa είπε

@papoys1 ποτε θα φερεις στα μαγαζια την κλασσικη ηεκτροκολληση του 40ευρου που φερνει κατα καιρους?

την εβλεπα συνεχεια και δεν την πηρα γιατι ελεγα δεν κανει για πολλα, ελα ομως που θελω να κανω πατεντα στο τρακτερ και να το φορτωνω στο αγροτικο συν να φινω διλοδωρηματα σε σιδεραδες για την εξυπηρετηση μου βγαινει μια ή αλλη..

εχει καιρο να την βαλει, νομιζω θα ξαναμπει συντομα το νοιωθω :P
 

Για πάρτυ σου και επειδή σε συμπαθώ θα τη φέρω σύντομα.:D

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Για πάρτυ σου και επειδή σε συμπαθώ θα τη φέρω σύντομα.:D

την εχω πλεον πελωρια αναγκη

στο τρακτερ πηγα να ξεσφηξω βιδα και εσπασε στα 2 κολλησε μεσα στις βολτες και πρεπει τωρα να κανω πατεντα με κολληση να μηνξαναφυγει ποτε...

ατιμη κενωνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, jonkyr είπε

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί δεν ζητάς από τον @papoys1 να φέρει τρακτέρ στα Λιντλ. Κοψοχρονιά θα σου έρθει. Όλα εγώ θα σας τα λέω @opcorsa;

αν τα μηχανικα συνολα ειναι επωνυμα το συζηταμε..με κινεζιες δεν θα ασχολιομουν

γενικα παντως δεν φερνει τιποτα βενζινοκινητα το λιντλ, εκτος μια γεννητρια που ειχα πετυχει πριν χρονια

@papoys1 συζητηστε το με τον sub CEO να βρειτε μια λυση

εχουμε πελωρια αναγκη απο τρακτερακια, ραβδιστικα, γεννητριες, μπετονιερες κλπ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, opcorsa said:

@papoys1 ποτε θα φερεις στα μαγαζια την κλασσικη ηεκτροκολληση του 40ευρου που φερνει κατα καιρους?

την εβλεπα συνεχεια και δεν την πηρα γιατι ελεγα δεν κανει για πολλα, ελα ομως που θελω να κανω πατεντα στο τρακτερ και να το φορτωνω στο αγροτικο συν να φινω διλοδωρηματα σε σιδεραδες για την εξυπηρετηση μου βγαινει μια ή αλλη..

εχει καιρο να την βαλει, νομιζω θα ξαναμπει συντομα το νοιωθω :P
 

πριν μερικούς μήνες την είχε, δύσκολο να τη φέρνει σύντομα πάλι

στο εξωτερικό φέρνει πλέον και inverter γύρω στο 100ρικο οπότε να περιμένεις να ξαναφέρει την απλή ακόμα πιο αμφίβολο

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, KoreanW είπε

πριν μερικούς μήνες την είχε, δύσκολο να τη φέρνει σύντομα πάλι

στο εξωτερικό φέρνει πλέον και inverter γύρω στο 100ρικο οπότε να περιμένεις να ξαναφέρει την απλή ακόμα πιο αμφίβολο

εγω ηθελα αυτη που επαιξε στα 50 ευρω ή λιγο πιο κατω , νομιζω ηταν και ινβερτερ μικρη μια πρασινη (you dont say)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 minutes ago, opcorsa said:

εγω ηθελα αυτη που επαιξε στα 50 ευρω ή λιγο πιο κατω , νομιζω ηταν και ινβερτερ μικρη μια πρασινη (you dont say)

ήταν νομίζω το Μάιο που την είχε στα 44 ευρώ και όχι δεν ήταν inverter

αλλά και οι inverter που φέρνει στο εξωτερικό γύρω στο κατοστάρικο είναι μόλις 80 Α

Επεξ/σία από KoreanW
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, zio10 είπε

@papoys1 και τις ελιές με αντζούγια κανόνισε! :lol:

επισης θα βγαλω τον νοεμβριο περιπου 1 τονο surplus λαδι υπολογιζω, να βρουμε μια καλη τιμη να το τυποποιησεις  να το βαλεις στα μαγαζια...

συνηθως οξυτητα εξτρα παρθενο 0,3-0,7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, opcorsa είπε

@papoys1 συζητηστε το με τον sub CEO να βρειτε μια λυση

 

παρών 😎

Επεξ/σία από le vent nous porterAAAA
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...