Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, opcorsa είπε

επισης θα βγαλω τον νοεμβριο περιπου 1 τονο surplus λαδι υπολογιζω, να βρουμε μια καλη τιμη να το τυποποιησεις  να το βαλεις στα μαγαζια...

συνηθως οξυτητα εξτρα παρθενο 0,3-0,7

Μάλλον θα σε απογοητεύσω.

Όχι το lidl αλλά σιγά μην βάλουν γενικά τα s/m τέτοιες ποιότητες ελαιολάδου.Πάει το νοθευμένο και το πυρηνέλαιο σύννεφο και κάποιοι το τρώνε σαν extra παρθένο ελαιόλαδο.Αν καταφέρεις και με κάποιο τρόπο του κατεβάσεις λίγο την ποιότητα ώστε να μην ξεφεύγουμε από τα υπόλοιπα γενικά στάνταρ κάτι μπορεί να γίνει.:P

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ‎19‎/‎9‎/‎2018 στις 3:54 ΜΜ, orck είπε

Αυτο που λετε με το ποσο νερουλο ειναι ενα γαλα η οχι δεν θα φαινοταν στην ετικετα με τα θρεπτικα ανα 100ml;
Δηλαδη το νερουλιασμενο θα πρεπει να δειξει λιγοτερη πρωτεινη, υδατανθρακες, σε ολα να ειναι λιγοτερο...
Δεν ειμαι τεχνολογος τροφιμων, εχει λογικη αυτο που λεω;

Xτες που πηγα sm σε θυμηθηκα, εβαλα τις 'φαρμες' και το χαρτινο διπλα διπλα και συγκρινα τα ποσοστιαια συστατικα τους. Ειναι σχεδόν ομοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, rus είπε

Xτες που πηγα sm σε θυμηθηκα, εβαλα τις 'φαρμες' και το χαρτινο διπλα διπλα και συγκρινα τα ποσοστιαια συστατικα τους. Ειναι σχεδόν ομοια.

Γιατί το Μεβγαλ , το Ολυμπος οι 8 χήρες το Εβολ οι 9 παρθένες και τα υπόλοιπα έχουν διαφορετικά συστατικά.;;;;; Απλά στην τιμή αλλάζουν.:P

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθώ εδώ και καιρό το νήμα, και μάλλον λόγω συνήθειας δεν έχω σταματήσει να μπαίνω παρότι συνειδητοποιώ ότι είναι από τα πιο ανούσια και offtopic θέματα στο φόρουμ, με συνεχείς και ατελείωτους διαλόγους που δεν αφορούν στο θέμα, και που επαναλαμβάνονται κουραστικά. Ban στα μέλη και delete στα κουραστικά δίχως νόημα σχόλια θα ήταν το αυτονόητο για ένα άλλο τόπικ αλλά εδώ απότι φαίνεται οι Mods δεν μπαίνουν για κάποιο λόγο

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

Παρακολουθώ εδώ και καιρό το νήμα, και μάλλον λόγω συνήθειας δεν έχω σταματήσει να μπαίνω παρότι συνειδητοποιώ ότι είναι από τα πιο ανούσια και offtopic θέματα στο φόρουμ, με συνεχείς και ατελείωτους διαλόγους που δεν αφορούν στο θέμα, και που επαναλαμβάνονται κουραστικά. Ban στα μέλη και delete στα κουραστικά δίχως νόημα σχόλια θα ήταν το αυτονόητο για ένα άλλο τόπικ αλλά εδώ απότι φαίνεται οι Mods δεν μπαίνουν για κάποιο λόγο

Φίλε μου είναι κατηγορία μπλα μπλα. Βλέπω αρκετοί κάνουν όνειρα με στρατόπεδα και ολοκληρωτικη πειθαρχια. Εχουμε λαμπρο μελλον σαν κοινωνία, σιγουρα.

 

Λυπάμαι εάν ξοδεύεις τον τόσο πολύτιμο χρόνο σου χωρίς λόγο. Οι ιδιοκτήτες δίνουν αποζημίωση πάντως να ξέρεις. Ζήτησε τους με ένα πμ.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, opcorsa είπε

επισης θα βγαλω τον νοεμβριο περιπου 1 τονο surplus λαδι υπολογιζω, να βρουμε μια καλη τιμη να το τυποποιησεις  να το βαλεις στα μαγαζια...

συνηθως οξυτητα εξτρα παρθενο 0,3-0,7

Εκτός από αρχοντας, και μεγάλος  τσιφλικας  με τρακτέρ τώρα και παραγωγός λαδιού ( λαδεμπορας).. 

Σεβομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

33 λεπτά πριν, xaratsi είπε

Off topic θέμα που αφορά τεράστιο όγκο πληθυσμού για τις αγορές του σε είδη σουπερμάρκετ; Οκ το ακούσαμε κι αυτό 

Μερικοι ψωνιζουν μονο σε delicatessen...

Επεξ/σία από tsiro7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mp123 είπε

Εκτός από αρχοντας, και μεγάλος  τσιφλικας  με τρακτέρ τώρα και παραγωγός λαδιού ( λαδεμπορας).. 

Σεβομαι. 

το τραγικο ειναι οτι θα μπορουσα να καθομουνα αλλα δεν καθομαι τυπε... μαρεσει να ασχολουμαι και με τα αγροτικα παροτι πλεον δεν βγαζεις τιποτα..

 

2 ώρες πριν, cthulhucarbide είπε

Παρακολουθώ εδώ και καιρό το νήμα, και μάλλον λόγω συνήθειας δεν έχω σταματήσει να μπαίνω παρότι συνειδητοποιώ ότι είναι από τα πιο ανούσια και offtopic θέματα στο φόρουμ, με συνεχείς και ατελείωτους διαλόγους που δεν αφορούν στο θέμα, και που επαναλαμβάνονται κουραστικά. Ban στα μέλη και delete στα κουραστικά δίχως νόημα σχόλια θα ήταν το αυτονόητο για ένα άλλο τόπικ αλλά εδώ απότι φαίνεται οι Mods δεν μπαίνουν για κάποιο λόγο

τυπε CEO στο Σκλαβενιτη?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, cthulhucarbide είπε

Παρακολουθώ εδώ και καιρό το νήμα, και μάλλον λόγω συνήθειας δεν έχω σταματήσει να μπαίνω παρότι συνειδητοποιώ ότι είναι από τα πιο ανούσια και offtopic θέματα στο φόρουμ, με συνεχείς και ατελείωτους διαλόγους που δεν αφορούν στο θέμα, και που επαναλαμβάνονται κουραστικά. Ban στα μέλη και delete στα κουραστικά δίχως νόημα σχόλια θα ήταν το αυτονόητο για ένα άλλο τόπικ αλλά εδώ απότι φαίνεται οι Mods δεν μπαίνουν για κάποιο λόγο

Αν και στο γενικό πνεύμα φίλε μου θα συμφωνήσω με το σχόλιό σου, με το σκεπτικό  ότι δεν κάνεις πλάκα κινούμενος και εσύ of topits θα διαφωνήσω με τις λοιπές απόψεις περί ban και delite.

Θα έχεις διαπιστώσει ότι είμαι από αυτούς δέχονται τα περισσότερα σχόλια για τις απόψεις του στο τόπικ. Κάποια καλοπροαίρετα ενδεχομένως κάποια κακοπροαίρετα και πολλά από αυτά κινούνται εκτός θέματος (of topits όπως μάθαμε να λέμε)Προσωπικά τα παίρνω όλα ως καλοπροαίρετα πειράγματα και απαντώ συνήθως με τον ίδιο τρόπο με πείραγμα ξεφεύγοντας από το θέμα και κινούμενος of topits.

Από την άλλη δε νομίζω ότι το τόπικ του lidl  που βρίσκεται και στα μπλα - μπλα είναι το πιο σοβαρό θέμα του insomnia να πλακώσουν εδώ οι Mods και να μας αρχίσουν που σε πονεί και που σε σφάζει αρχίζοντας να μοιράζουν κίτρινες και κόκκινες.:D

Είπαμε ψωνίζουμε από τα lidl λόγω ποιότητα;ς και καλών τιμών ☺️ αλλά μη μας γίνει και κόλλημα. :P (πάλι θα με αρχίσουν για την ποιότητα αλλά τόχω συνηθίσει):rolleyes:

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, tsiro7 είπε

papoys1 πες τους να κανουν κατι με τον σολομο 200gr τον εχουν χαλασει λιγο😎

Μάθαμε στο σωλομό. Θα προτείνω να τον κόψουν τελείως. Σαρδελίτσα και γαύρο Αιγαίου να δεις την υγειά σου.Το καλύτερο υγιεινότερο  και φτηνότερο ψαράκι.:P

Παλιά ήταν φασαρία το καθάρισμα.Τώρα τα ψαράδικα μας τα  δίνουν έτοιμα για τηγάνισμα ή ψήσιμο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...