Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii Hacking - mod/ backup/ homebrew topic [Ενημερώθηκε Αυγ 2011]


panther_512
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδες επειδη εχω να ασχοληθω περιπου κανα τριμηνο, ειμαι σε 4.1 softmod, κατι πηρε το ματι μου, οτι πελον δεν χρειαζεται wfbs drive partition, ισχυει? δηλαδη οτι εξωτερικο και να βαλεις τον βλεπει? επισης τα παιχνιδια παλι συμπιεζονται η τα βαζεις φουλ? και κανα λινκ αμα εχετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο wbfs manager που έχω τα συμπιέζει κιόλας αλλά δουλέυει με τον δίσκο σε wfbs. Έχω διαβάσει για loader που διαβάζουν ntfs αλλά δεν το έψαξα περισσότερο. Σίγουρα γίνεται 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος που αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα με τον USB Loader GX; Όλο μου κολλάει, μετά από ένα update που έκανε το απόγευμα δεν μου δούλευε άλλο κλπ... τώρα δοκιμάζω τον Wiiflow

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος που αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα με τον USB Loader GX; Όλο μου κολλάει, μετά από ένα update που έκανε το απόγευμα δεν μου δούλευε άλλο κλπ... τώρα δοκιμάζω τον Wiiflow

Μήπως είναι ο δίσκος σου το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω... είμαι νέος στο άθλημα, ούτε 2 μέρες δεν έχει που το ψάχνω αλλά με τον WiiFlow που παίζω μετά το ποστ μου δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα. Καλά δεν είναι και θέμα, αφού δουλεύει κάποιος άλλος usb loader δεν με απασχολεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να βαλεις και τον uloader

http://www.elotrolado.net/hilo_utilidad-uloader-v1-3-ocarina-y-forzado-de-video-idioma_1217626

Μου αρεσει πιο πολυ γιατι εχει τα παιχνιδια σε σελιδες ανα 15 αλφαβητικα και οχι ολα μαζι οπως ο WiiFlow

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως σου φένεται ο WiiFlow alexzzz? με τον usb loader gx είμαι που μπήκε μαζί με τις οδηγίες για το softmod.

 

Βασικά... δουλεύει :P ! Το λέω γιατί με τον usb loader gx όπως έγραψα είχα πρόβλημα και δεν δούλευε. Εκτός από τα παγώματα στη χάση και στη φέξη, όταν έκανε update ή όταν κατέβαζα εξώφυλλα.

 

o Wiiflow έχει έναν τρόπο προβολής μόνο (εκτός και αν δεν είδα καλά) που ενδεχομένως να γίνει λίγο κουραστικός όπως λέει και adi πιο κάτω, αλλά ακόμα παλεύεται

 

Μπορεις να βαλεις και τον uloader

http://www.elotrolado.net/hilo_utilidad-uloader-v1-3-ocarina-y-forzado-de-video-idioma_1217626

Μου αρεσει πιο πολυ γιατι εχει τα παιχνιδια σε σελιδες ανα 15 αλφαβητικα και οχι ολα μαζι οπως ο WiiFlow

 

Θα τον δοκιμάσω και αυτόν adi... ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ... ακριβώς το ίδιο μου έβγαλε και μένα στο new super mario αλλά μόνο σε αυτό και έτσι νόμιζα ότι φταίει το παιχνίδι... θα δοκιμάσω άλλον loader να δω αν φταίει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ... ακριβώς το ίδιο μου έβγαλε και μένα στο new super mario αλλά μόνο σε αυτό και έτσι νόμιζα ότι φταίει το παιχνίδι... θα δοκιμάσω άλλον loader να δω αν φταίει αυτό.

 

Let me know. Usb loader gx δεν μου παίζει καθόλου άρα αν σου παίξει με κάποιον άλλον πες μου.

Το super smash bros brawl παίζει με τις ώρες χωρίς πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...