Προς το περιεχόμενο

Έκδοση Βιβλίου


Pantelis51

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η γελαστή φάτσα που χρησιμοποίησες σημαίνει γελάω, είμαι χαρούμενος, όχι κάνω αστειάκια. Η :P που χρησιμοποίησες τώρα σημαίνει κοροιδεύω και δεν το εννοώ.

Και δεν καταλαβαίνω... γιατί πρέπει να είμαι στενοχωρημένος επειδή έκανα το αστείο? Δεν είδες που στην αρχή της πρότασης έβαλα το :P ? Και στην τελική ρε φίλε... δεν καταλαβαίνω... τι θέλεις...?????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 405
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και δεν καταλαβαίνω... γιατί πρέπει να είμαι στενοχωρημένος επειδή έκανα το αστείο? Δεν είδες που στην αρχή της πρότασης έβαλα το :P ? Και στην τελική ρε φίλε... δεν καταλαβαίνω... τι θέλεις...?????????????

Αν δεν έχεις καταλάβει ακόμα τι μέγα λάθος έκανες να λες ότι θέλεις να γράψεις το τέταρτο βιβλίο του άρχοντα, έστω και σαν αστείο, δεν υπάρχει λόγος να ασχολούμαι περισσότερο. Αν το πήρες χαμπάρι, καλώς και καλή σου επιτυχία. Αν δεν το πήρες, σόρι αλλά δεν την βλέπω να έρχεται στον ορίζοντα, μην πληρώσεις τζάμπα τον σκιτσογράφο.

 

Σόρι που είμαι ωμός, αλλά τα λέω συνήθως έξω από τα δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις καταλάβει ακόμα τι μέγα λάθος έκανες να λες ότι θέλεις να γράψεις το τέταρτο βιβλίο του άρχοντα, έστω και σαν αστείο, δεν υπάρχει λόγος να ασχολούμαι περισσότερο. Αν το πήρες χαμπάρι, καλώς και καλή σου επιτυχία. Αν δεν το πήρες, σόρι αλλά δεν την βλέπω να έρχεται στον ορίζοντα, μην πληρώσεις τζάμπα τον σκιτσογράφο.

 

Σόρι που είμαι ωμός, αλλά τα λέω συνήθως έξω από τα δόντια.

Ναι ρε φίλε. Να λές έξω απο τα δόντια πράγματα που σε αφορούν. Το άμα κάνω λάθος ή όχι λέγοντας αστεία, νομίζω πως δεν σε αφορά. "Μέγα λάθος"? Ξεκόλλα φίλε και χαλάρωσε λιγάκι. Τράβα να "τρολλάρεις" αλλού που λένε κι άλλοι...

ΥΓ: Πραγματικά ακόμη δεν κατάλαβα το κόλλημά σου που είναι??? Ελευθερία λόγου δεν έχουμε? Όπως είπα λοιπόν και πριν... ξεκόλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, μήπως έχει δοκιμάσει κανείς να εκδώσει μέσω Link.png Site: Lulu ? Είδα ένα βίντεο στο youtube για το πως ανεβάζεις το βιβλίο σου εκεί και πως το προωθείς, αλλά πουθενά δεν λέει πως θα παίρνεις εσύ τα χρήματα απο τις πωλήσεις. Λογικά και με κάποιον τρόπο δεν θα πρέπει αν βάζεις έστω έναν τραπεικό λογαριαμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Τους στέλνεις όλο το βιβλίο μαζί με μια περίληψη κι ένα μικρό βιογραφικό σου και στοιχεία επικοινωνίας μέσα σε 2 με 3 μήνες, ανάλογα με τον οίκο, σου απαντούν (ή τουλάχιστον έτσι λένε). Σε κάποια websites εκδοτικών οίκων τα αναφέρουν. Δες ένα τυχαίο παράδειγμα (εκεί που λέει "υποβολή προτάσεων")

Εγώ πάλι αυτό με το μικρό βιογραφικό δεν το κατάλαβα ποτέ μου. Γιατί να στείλω ένα βιογραφικό μου. Ούτε κάνας επιστήμονας είμαι, ούτε γραμματιζούμενος υπήρξα. Μάλιστα ήμοπυν και πολύ κακός μαθητής για αυτό δεν συνέχισα κι όλας. Για αυτό άλλωστε έπιασα και το κατσαβίδι απο πολύ νωρίς. Δηλαδή τι να τους στείλω...; Πως έχω δουλέψει: ψυκτικός, ηλεκτρολόγος, τεχνικός τηλεπικοινωνιών, τεχνικός αεραγωγών, πλασιέ, τηλεφωνητής, τεχνικός οικιακών ηλεκτρικών ειδών? Τι μπορεί να τους αφορά αυτό;;; Δεν καταλαβαίνω. Σίγουρα αν είχα τελειώσει το ένα ή το άλλο πανεπιστήμιο και είχα τα τάδε διδακτορικά-μεταπτυχιακά, κάτι θα μπορούσα να στείλω. Τώρα όμως...;;;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αγαπητοί μου φίλοι με χαρά σας αναγγέλλω πως εδώ και λίγες μέρες εκδόθηκε το πρώτο μου μυθιστόρημα το οποίο έχει αποσπάσει ως τώρα πολύ καλές κριτικές. Αποφάσισα να το εκ δώσω μέσω του http://www.bookstars.gr/User/FreePublishing.aspx  μιας και ήταν το μόνο που δεν ήθελε καθόλου κεφάλαιο από εμένα αντί των 4000-5000 ευρό που ζήταγαν όλοι οι άλλοι. Βέβαια το ποσοστό μου είναι μόνο 20% επί των πωλήσεων αλλά από το να το έχω να κάθετε κάτι είναι και αυτό. 

 

Το βιβλίο μου θα το βρείτε εδώ http://www.bookstars.gr/User/BookDetails.aspx?Id=GOUVKYG9Srg%3d&CId=49ZlzbrVvqo%3d

 

Επίσης του έφτιαξα και δικιά του σελίδα για να το προωθήσω http://esperospublish.ucoz.com/

 

Μόλις μαζέψω 80 ευρό θα του εκ δώσω και ISBN και σύντομα θα υπάρχει και σε όλα τα βιβλιοπωλεία  Επί του παρόντος πωλείτε μόνο μέσω ίντερνετ από το ψηφιακό τους μαγαζί με αντικαταβολή!

 

Όποιος θέλει ας το προωθήσει είτε μέσω FB είτε με κάποιο Like μέσα στην σελίδα του βιβλιοπωλείου. Καλοκαιράκι έρχεται, παραλία κάργα οπότε όποιος διαβάζει μυθιστορήματα φαντασίας-τρόμου θα ήταν χαρά μου να τον "συντροφέψω" στης μοναχικές του στιγμές.        

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί μου φίλοι με χαρά σας αναγγέλλω πως εδώ και λίγες μέρες εκδόθηκε το πρώτο μου μυθιστόρημα το οποίο έχει αποσπάσει ως τώρα πολύ καλές κριτικές. Αποφάσισα να το εκ δώσω μέσω του http://www.bookstars.gr/User/FreePublishing.aspx  μιας και ήταν το μόνο που δεν ήθελε καθόλου κεφάλαιο από εμένα αντί των 4000-5000 ευρό που ζήταγαν όλοι οι άλλοι. Βέβαια το ποσοστό μου είναι μόνο 20% επί των πωλήσεων αλλά από το να το έχω να κάθετε κάτι είναι και αυτό. 

 

Το βιβλίο μου θα το βρείτε εδώ http://www.bookstars.gr/User/BookDetails.aspx?Id=GOUVKYG9Srg%3d&CId=49ZlzbrVvqo%3d

 

Επίσης του έφτιαξα και δικιά του σελίδα για να το προωθήσω http://esperospublish.ucoz.com/

 

Μόλις μαζέψω 80 ευρό θα του εκ δώσω και ISBN και σύντομα θα υπάρχει και σε όλα τα βιβλιοπωλεία  Επί του παρόντος πωλείτε μόνο μέσω ίντερνετ από το ψηφιακό τους μαγαζί με αντικαταβολή!

 

Όποιος θέλει ας το προωθήσει είτε μέσω FB είτε με κάποιο Like μέσα στην σελίδα του βιβλιοπωλείου. Καλοκαιράκι έρχεται, παραλία κάργα οπότε όποιος διαβάζει μυθιστορήματα φαντασίας-τρόμου θα ήταν χαρά μου να τον "συντροφέψω" στης μοναχικές του στιγμές.        

Πρώτα απ'όλα συγχαρητήρια.

 

Αλλά, 19 ευρώ για ψηφιακό βιβλίο αγνώστου συγγραφέα, χωρίς να υπάρχει κάποιο άλλο υλικό του να κρίνουμε;

Συγγνώμη, αλλά το ποσό το βρίσκω υπερβολικά υψηλό. Εγώ προσωπικά, πάνω από 1 ευρώ δεν δίνω, κρίνοντας ότι έχω διαβάσει αριστουργήματα με kiddle είτε δωρεάν είτε πληρώνοντας 1-2 δολλάρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα απ'όλα συγχαρητήρια.

 

Αλλά, 19 ευρώ για ψηφιακό βιβλίο αγνώστου συγγραφέα, χωρίς να υπάρχει κάποιο άλλο υλικό του να κρίνουμε;

Συγγνώμη, αλλά το ποσό το βρίσκω υπερβολικά υψηλό. Εγώ προσωπικά, πάνω από 1 ευρώ δεν δίνω, κρίνοντας ότι έχω διαβάσει αριστουργήματα με kiddle είτε δωρεάν είτε πληρώνοντας 1-2 δολλάρια. 

 

Δεν είναι ψηφιακό. ¨Εντυπο 400 σελίδων είναι. To κατάστημα είναι ψηφιακό όπως πχ το amazon. 

Print on demand λέγεται. Το κάνει η lulu το κάνει το bookstars και η δική μου εταιρεία μεταξύ άλλων  :P  :D

 

Αν και η lulu όπως και εμείς κάνουμε και ψηφιακό, όπως το εννοείς εσύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως πολύ σωστά απάντησε ο Fylatos δεν είναι ψηφιακό. Εξάλλου το αναφέρω κιόλας!  

 

Τι αντικαταβολή θα ήταν! Τι θα σου έφερναν! Ένα tablet??   :-D

 

Από εκεί και πέρα απο τι έχω δει τόσο έχουν τα νέα βιβλία και μάλιστα 400 σελίδων, δε θα μπορούσαν να το βγάλουν πχ 10 ευρό γιατί τι κέρδος θα είχε η εταιρία? τι κέρδος θα είχα εγώ?  Και αναλογίσου και το κόστος εκτύπωσης και βιβλιοδεσίας! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω αγοράσει για να το διαβάσω φίλε μου, μα απο το teaser τριών κεφαλαίων που ανέβασες στην σελίδα σου μπορώ να πω πως φαίνεται πολλά υποσχόμενο. Απλό, κατανοητό, ξεκούραστο και πάνω απ' όλα "Κινηματογραφικό" όπως μου αρέσει να λέω εγώ. Μπράβο σου φίλε μου! Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Ένας... "συνάδελφος".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως πολύ σωστά απάντησε ο Fylatos δεν είναι ψηφιακό. Εξάλλου το αναφέρω κιόλας!

 

Τι αντικαταβολή θα ήταν! Τι θα σου έφερναν! Ένα tablet?? :-D

 

Από εκεί και πέρα απο τι έχω δει τόσο έχουν τα νέα βιβλία και μάλιστα 400 σελίδων, δε θα μπορούσαν να το βγάλουν πχ 10 ευρό γιατί τι κέρδος θα είχε η εταιρία? τι κέρδος θα είχα εγώ? Και αναλογίσου και το κόστος εκτύπωσης και βιβλιοδεσίας!

Σόρι, λάθος μου, λέω κι εγώ.

Έχω πολλά βιβλία για διάβασμα λόγω σχολής, σου υπόσχομαι όμως ότι αν βρω χρόνο να διαβάσω κάτι, θα το τιμήσω. Όταν γυρίσω Ελλάδα θα το παραγγείλω να το έχω στη βιβλιοθήκη μου. :)

 

(Αν και προτιμώ τα ψηφιακά, λόγω έλλειψης χώρου. Ξέρεις αν θα βγει σε ψηφιακή μορφή; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να βγει φίλε gigisoni αλλά μου ζητάνε αρκετά λεφτά για να το κάνουν! Ακόμα δεν με παίρνει οικονομικά αυτό αλλά είναι μέσα στα άμεσα σχέδια μου μετά την έκδοση του ISBN!    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...