Προς το περιεχόμενο

Aion: Tower of Eternity


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για πες καμια λεπτομερια για την abyss.

Τι ειναι η abyss και γιατι θα φυγουν πολλοι, αφοτου μπουν εκει μεσα.

 

Edit: Οι περισσοτεροι θα φυγουν οταν τελειωσει ο τσαμπα πρωτος μηνας. Παντα γινεται αυτο στα mmo, εκτος του wow.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες καμια λεπτομερια για την abyss.

Τι ειναι η abyss και γιατι θα φυγουν πολλοι, αφοτου μπουν εκει μεσα.

 

η abyss (μπορεί να μπει κάποιος όταν φτάσει το 25ο level) είναι το μέρος όπου γίνονται τα sieges και γενικά είναι το map που και τα 2 factions συναντιούνται...οπότε για κάποιον παίκτη που είναι πιο πολύ pve oriented θα του κακοφανεί όταν αμέριμνος κάνει κάποιο quest και ξαφνικά τον gankάρουν χωρίς έλεος, ή όταν βλέπει ξαφνικά το μέρος που θέλει να πάει να έχει καταληφθεί από καμιά 100αρια παίκτες που πλακώνονται...εκεί ζορίζει το πράμα και για κάποιον που είναι συνηθισμένος στο pve (δεν το λέω με εμπάθεια) θα φάει τρελό ξενέρωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλανε καινούργιους server ή θέλει ακόμα κάτι ώρες για να καταφέρεις να μπεις ( μην περιμένω και στην ουρά μέχρι να καταφέρω να παίξω); Να ξέρω πότε θα πάω να το αγοράσω :-D Από πρώην παίκτες Lineage official θα ήθελα να μάθω πρέπει να καίγεσαι τόσο σε αυτό το παιχνίδι όπως το Lineage ( για official μιλάω πριν βάλουν το vitality πώς λέγεται έχω ξεχάσει);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλανε καινούργιους server ή θέλει ακόμα κάτι ώρες για να καταφέρεις να μπεις ( μην περιμένω και στην ουρά μέχρι να καταφέρω να παίξω); Να ξέρω πότε θα πάω να το αγοράσω :-D Από πρώην παίκτες Lineage official θα ήθελα να μάθω πρέπει να καίγεσαι τόσο σε αυτό το παιχνίδι όπως το Lineage ( για official μιλάω πριν βάλουν το vitality πώς λέγεται έχω ξεχάσει);

 

οι τελευταίοι servers (βλέπε Kahrun, kalil) δεν έχουν/είχαν queue, και στους παλιότερους στρώνουν σιγά σιγά τα πράγματα (πχ ο telemachus παίζει πλέον στο μισάωρο),οπότε no problemo. Linage δεν έτυχε να παίξω, πάντως πόσα Mmo ξέρεις που δεν θέλουν κάψιμο για να φτάσεις σε αξιοπρεπές επίπεδο το gear?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το xp του Aion είναι πιο δύσκολο/κουραστικό από του wow σίγουρα αλλά τραγικά πιο εύκολο απο του Lineage Official.

Το Aion για εμένα είναι καλό παιχνίδι αλλά θέλει δουλεία ακόμα και δεν μπαίνω στην διαδικασία να βγάλω συμπέρασμα ακόμα γιατί είναι πολύ νωρίς.

Μέχρι στιγμής ένα major patch έχει βγει.

Πάντος όσοι περιμένετε να δείτε ένα wow με πιο σοβαρά γραφικά(μην κράξετε ούτε εγώ έχω πρόβλημα με τα γραφικά του wow απλά το λέω έτσι για να καταλαβαινόμαστε )μην ξεκινήσετε.

Ενώ πολύ θα πουν ότι το παιχνίδι είναι αντιγραφή του wow πιστεύω ότι μπορεί άνετα να κρατήσει δικό του χαρακτήρα χωρίς όμως απαραίτητα να καταφέρνει να το κάνει να ξεχωρίζει,όχι ακόμα τουλάχιστον.

 

Εγώ πιστεύω ότι η ncsoft μιας και έχει εμπειρία με τα mmo θα το φτίαξει το παιχνίδι γιατί έχει πολλλα potentials :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι εχει πολλα potentials,συμφωνω με τον φιλο.

Μια ερωτηση....εχετε αρκετα DC ενω παιζετε;Ειμαι Spatalo και μπορει να φαω 2-3 dc μπορει και κανενα σε 6-7 ωρες παιχνιδιου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην abyss είναι λίγο χυμα τα πράματα.. εχει την φάση του αλλά imo θα ηταν καλύτερα αν ηταν λίγο πιο χωρισμένες οι περιοχές (οχί οι level 40 δίπλα στους 25) και αν μπορούσες να δεις το level του αντιπάλου. Ετσι οπως είναι το gang παει σύννεφο. Εγω εχω αποφασίσει να πάω απο 25-50 στην abyss αλλά είναι στανταρ ότι θα με σφάξουνε minimum 5 φορες/ ανα ώρα

 

 

 

Το παιχνιδι εχει πολλα potentials,συμφωνω με τον φιλο.

Μια ερωτηση....εχετε αρκετα DC ενω παιζετε;Ειμαι Spatalo και μπορει να φαω 2-3 dc μπορει και κανενα σε 6-7 ωρες παιχνιδιου;

 

spatalo είμαι και μια φορά έφαγα dc γιατι επεσε η σύνδεση μου (απο τότε που αρχισα μιλάμε τώρα). Κατι παιζει με τον παροχέα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το DPS τι είναι???

 

εγώ είμαι στον telemachus 19 lvl assassin.

 

σε κάποια mob χρειάζεται βοήθεια, αλλά τα πάει καλά σαν χαρακτήρας (είμαι και κολημένος με τα dagger... τι να κάνω!!!)

 

όλα με quest τα έχω κάνει, αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα πως κανεις craft στολές και όπλα....

 

και αυτό το θέμα με την αποθήκη.... ενα warehouse npc έχω βρει μόνο...

 

σε σχέση με L2 το aion μου αρέσει καλύτερα (wow δεν έπαιξα ποτέ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το DPS τι είναι???

όλα με quest τα έχω κάνει, αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα πως κανεις craft στολές και όπλα....

 

dps = damage per second...ουσιαστικά μετράει το πόσο damage κάνεις

 

για craft θα πας στην κεντρική πόλη (Sanctum ή Pandemonium) και θα βρεις τον αντίστοιχο master του craft που θες να ασχοληθείς και θα αρχίσεις να κάνεις τα work orders που θα σου δώσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χάρτης του παιχνιδιού(ειδικά η Abyss) είναι λίγο μικρός ή είναι η ιδέα μου;

 

Επίσης θα συμφωνήσω με το φίλο που είπε ότι θα έπρεπε να ήταν χωρισμένη σε level η Abyss.Τις τελευταίες 4-5 μέρες που πηγαίνω αρκετά συχνά Abyss,όλο 35+ πετυχαίνω οπότε με σφάζουν.Άσε που συνήθως είναι 2-3 μαζί:-(

 

Σε γενικές γραμμές πάντως μου αρέσει πολύ το παιχνίδι.Είναι το πρώτο MMO που λιώνω τόσο πολύ μετά το WoW.Με βλέπω να το συνεχίζω και μετά το πρώτο μήνα αν και θα παίζω λιγότερες μιας και δε θα έχω τόσο πολύ χρόνο λόγω σχολής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χάρτης του παιχνιδιού(ειδικά η Abyss) είναι λίγο μικρός ή είναι η ιδέα μου;

 

Επίσης θα συμφωνήσω με το φίλο που είπε ότι θα έπρεπε να ήταν χωρισμένη σε level η Abyss.Τις τελευταίες 4-5 μέρες που πηγαίνω αρκετά συχνά Abyss,όλο 35+ πετυχαίνω οπότε με σφάζουν.Άσε που συνήθως είναι 2-3 μαζί:-(

 

Σε γενικές γραμμές πάντως μου αρέσει πολύ το παιχνίδι.Είναι το πρώτο MMO που λιώνω τόσο πολύ μετά το WoW.Με βλέπω να το συνεχίζω και μετά το πρώτο μήνα αν και θα παίζω λιγότερες μιας και δε θα έχω τόσο πολύ χρόνο λόγω σχολής.

 

O Lead Designer της NCSoft έχει ήδη ανακοινώσει οτι η abyss θα επεκταθεί . Απο εκεί και πέρα, το παιχνίδι δεν είναι σχεδιασμένο για solo μόνο . Join κάποιο group ή προσπάθησε να μην πηγαίνεις abyss ώρες αιχμής. Kι εγώ πήγα εχθές κατα τις 23.00 και γινόταν χαμός . Εκανα group με άλλους asmo και έπεσαν ψιλές ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...