Προς το περιεχόμενο

Aion: Tower of Eternity


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις ξεκίνησα το game και όπως πάντα έφτιαξα έναν mage σε δύο server και από τις δύο πλευρές. Στους elyos παίζω στο spartalos και εκεί μάλλον θα είναι το main account μου. Χθές εκτός ότι κάθισα αρκετή ώρα να φτιάξω τον char έπαιξα και για λίγο τα πρώτα quest για να δω πάνω κάτω πως είναι το game.

Ο char creator δεν είναι τίποτα ιδαίτερο και μάλλον έχει τα κλασικά πράγματα που μπορείς να βρεις σε όλα τα mmorpg. Ακόμα και οι classes είναι παρά πολύ κλασικές και οι βασικές. Μπορεί να το έχουν κάνει έτσι για να διατηρήσουν το balance στο pvp.

In game τώρα από την πρώτη στιγμή βλέπεις ότι έχεις να κάνεις με έναν καλοδουλεμένο τεχνικά τίτλο σχεδόν άψογο για ένα mmorpg που έχει μόνο έναν μήνα στην αγορά.

Σε γενικές γραμμές είδα τα κλασικά που βλέπεις στα αρχικά lvl quest αλλά με ένα εντυπωσιακό σε ομορφιά κόσμο. Η ασιατική προέλευση του παιχνιδιού είναι εμφανές σε κάθε βήμα σου.

Μόνο ασιάτες μπορούν να σχεδιάσουν τέτοιους παραμυθένιους κόσμους....

Εδώ και το noobas μου mage με φυσικά το όνομα Dionissos

 

 

aion0002ty.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εδώ και το noobas μου mage με φυσικά το όνομα Dionissos
αντε για xp!! πισω σου βλεπω quest :)))

 

Και μια ερωτηση!! απο το gameseek.co.uk αν το αγορασεις σου στελνουν το κλειδι??

 

εχει 2 επιλογες: add to basket και download game! τον εχω τον client οποτε χρειαζομαι μονο cd-key! ξερει κανεις ποια απο τις 2 επιλογες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά Xorxhs! εσύ έχεις πάθε οξείο κόλημα με το wow και δεν σε βλέπω να πιάνεις άλλο mmorpg στα χέρια σου. Και όσο για το warhammer ένα χρόνο που παίζω τώρα το έχω καταευχαριστηθεί ιδίως το μαζικό pvp του. Το ότι δεν είναι τη μόδας καθόλου δεν με ενοχλεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

κανείς δεν είπε ότι δεν υπάρχουν άτομα που το ευχαριστιούνται απλά ότι δεν πρόκειται να έχει σε βάθος χρόνου κάποια τρελή "επιτυχία"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανείς δεν είπε ότι δεν υπάρχουν άτομα που το ευχαριστιούνται απλά ότι δεν πρόκειται να έχει σε βάθος χρόνου κάποια τρελή "επιτυχία"...

 

Επέτρεψε μου να διαφωνήσω.

 

Καιρό είχα να ευχαριστηθώ MMO τόσο, και μιλάμε για άτομο που ήμουν σε hardcore wow raid guild για 3 χρόνια.

 

Το παιχνίδι όχι απλά θα πάει καλά, αλλά θα σαρώσει. Ήδη δηλαδή αυτό κάνει:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά Xorxhs! εσύ έχεις πάθε οξείο κόλημα με το wow και δεν σε βλέπω να πιάνεις άλλο mmorpg στα χέρια σου. Και όσο για το warhammer ένα χρόνο που παίζω τώρα το έχω καταευχαριστηθεί ιδίως το μαζικό pvp του. Το ότι δεν είναι τη μόδας καθόλου δεν με ενοχλεί.

 

απαντησαν αλλοι για εμενα...εσυ παλι πως εχεις κολησει με οτι παιχνιδι εχει βγει μεχρι τωρα, δεν το εχω καταλαβει.Παλι τα ιδια λεγαμε για το AOC και το warhammer...Αλλά ξεχασα, μολις ξεκινησες το game και βιαστηκες παλι να καταληξεις σε συμπερασματα...Καλη τυχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω δει οτι εχει σπασει εδω και κανα 3 βδομαδο πολυ ο κοσμος παντου οι σερβερ ειναι light. το παιχνιδι μεχρι το 20lvl σε κραταει ωστε να μην θες καν να κοιμηθεις μετα αρχιζει να επαναλαμβενεται γιατι ουσιαστικα κανεις τα ιδια πραγματα καθε 10lvl. εγω ειμαι 40lvl και περιμενω να παω 50 για να κρινω αν το παιχνιδι θα αντεξει ή οχι στο χρονο και το pvpve σε κραταει και μετα τα 50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπαν και άλλοι πάντως μακάρι να πετύχει, δεν παίρνει κανείς ποσοστά από την Blizzard :P Είναι προφανές όμως πως οι πιθανότητες δεν είναι υπέρ του. Μετά από τόσες αποτυχίες φιλόδοξων MMO δεν είναι ασφαλές να βγάζουμε συμπεράσματα. Στην αρχή όλα υπέροχα μας φαίνονται :) Κι εγώ έχω παίξει κάποια που με εντυπωσίασαν αλλά δε με κράτησαν.

H μόνη ένσταση μου στο να σαρώσει όπως είδα κάπου είναι οτι η ncsoft δε μου γεμίζει το μάτι. Δεν έχει δείξει ότι θα αφοσιωθεί σε ένα MMO για να το κάνει πολύ μεγάλο όπως έκανε η blizzard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από gameseek.co.uk σου στέλνει αμεσως το key? Έχει δυο επιλογες add to basket και digital download που βγαίνει ακριβότερα. Το game το έχω δεν θέλω να το κατεβάσω.

 

Thanks

 

Την ιδια απορια εχω κ εγω!! :-)

 

ξερει καποιος?? :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ap tis eikones wraio fenetai alla epeidh variemai an diavazw apo p to katevazw einai free etc gia pes info?

 

Είναι της NCsoft το καινούριο διαδυκτιακό παιχνίδι το οποίο κοστίζει 39-49 ευρώ για να το αγοράσεις και 27-32 ευρώ κάθε 2 μήνες μια timecard που θα πρέπει να αγοράζεις.

Τώρα, όταν το αγοράζεις έχει 1 ή 2 μήνες μέσα δωρεάν.

Φίλε μου ελπίζω να σε φώτισα. :-)

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 23:41 ----------

 

Όπως είπαν και άλλοι πάντως μακάρι να πετύχει, δεν παίρνει κανείς ποσοστά από την Blizzard :P Είναι προφανές όμως πως οι πιθανότητες δεν είναι υπέρ του. Μετά από τόσες αποτυχίες φιλόδοξων MMO δεν είναι ασφαλές να βγάζουμε συμπεράσματα. Στην αρχή όλα υπέροχα μας φαίνονται :) Κι εγώ έχω παίξει κάποια που με εντυπωσίασαν αλλά δε με κράτησαν.

H μόνη ένσταση μου στο να σαρώσει όπως είδα κάπου είναι οτι η ncsoft δε μου γεμίζει το μάτι. Δεν έχει δείξει ότι θα αφοσιωθεί σε ένα MMO για να το κάνει πολύ μεγάλο όπως έκανε η blizzard.

 

Κοίτα εγώ πιστεύω καθότι φαν της NCsoft ότι σαν γραφικά και σαν τρόπος παιχνιδιού είναι καλύτερη στα παιχνίδια της. Απλά η blizzard έχει περισσότερους υποστιριχτές λόγω της ντότας και γενικότερα του warcraft διότι το παιχνίδι κακα τα ψέματα είναι φοβερό και αξίζει να το έχει κάποιος και να το ξέρει. Τεσπα Θέλω να καταλείξω ότι αντικειμενικά πάντα η NC έχει καλύτερα ον λάιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι το game, απλά θα πρέπει να βελτιωθεί η ncsoft στο support και να κάνει κάτι για τα bots.

Συγκρίσεις ούτε για πλάκα με aoc & war, είναι πολύ ανώτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...