Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τίποτα και με την παύση.

Πρόσεξα και κάτι άλλο.

Όταν πατάς κρατημένη την παύση για 2'' στο display του dvd γράφει ntsc.Άν ξανακρτήσεις για 2'' pal.Έχει σχέση αυτό?Την παύση και τα μηδενικά τα πατάω γρήγορα;Δηλαδή η αλληλουχία πως πρέπει να γίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα σας...

ειχα αγορασει πριν κανενα 4μηνο το Sharp DV-SV 92 γυρω στα 100 ευρω.

Αν το dvix εχει ενσωματωμενους τους υποτιτλους τους παιζει μια χαρα...

αν ομως υπαρχει και το srt στον ιδιο φακελο τοτε τα βγαζει "κινεζικα".

Μπορω να κανω κατι για αυτο? Επισεις τι ηχεια μπορω να συνδεσω πανω σε αυτο το μηχανημα? (εννοω 2.1 η 5.1)

Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω να κάνω μια ερώτηση:νόμιζα ότι κάτι βιντεάκια που είχα ήταν divx αλλά λέει video compression xvid.Το LG DVX-298H παίζει xvid?Και γενικά έχω την εντύπωση ότι μάλλον θα έχω πρόβλημα,σωστά?Δε το έχω το LG αλλά σκέφτομαι να το αγοράσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω να κάνω μια ερώτηση:νόμιζα ότι κάτι βιντεάκια που είχα ήταν divx αλλά λέει video compression xvid.Το LG DVX-298H παίζει xvid?Και γενικά έχω την εντύπωση ότι μάλλον θα έχω πρόβλημα,σωστά?Δε το έχω το LG αλλά σκέφτομαι να το αγοράσω.

 

 

 

99,9% είμαι σίγουρος ότι παίζει αλλά αν θέλεις 100% σίγουρη απάντηση

ρώτα τον kostass που το έχει αγοράσει #147

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ,το bsplayer μου δείχνει ότι πολλά από αυτά που έχω είναι xvid!Άρα plz όποιος είναι 100% σίγουρος ας πει....

 

Τώρα το θυμήθηκα.

Ενας φίλος έχει το 298Η και βλέπει το Prison Break.

Επειδή γνωρίζω ποιος του γράφει τα επεισόδια σε DVD, τα οποία είναι Xvid

πλέον θεώρησε ότι το θέμα έκλεισε.

100% παίζει Xvid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας...

ειχα αγορασει πριν κανενα 4μηνο το Sharp DV-SV 92 γυρω στα 100 ευρω.

Αν το dvix εχει ενσωματωμενους τους υποτιτλους τους παιζει μια χαρα...

αν ομως υπαρχει και το srt στον ιδιο φακελο τοτε τα βγαζει "κινεζικα".

Μπορω να κανω κατι για αυτο? Επισεις τι ηχεια μπορω να συνδεσω πανω σε αυτο το μηχανημα? (εννοω 2.1 η 5.1)

Ευχαριστω πολυ.

 

 

κανενα post για την περιπτωση μου??

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν την Πέμπτη 9 Αυγούστου το LIDL θα φέρει το DVD player Silvercrest ΚΗ-6510 ή 11. Η διαφορά είναι στο χρώμα (ασημί,μαύρο). Είναι αυτό που πήρα εγώ 2-3 βδομάδες πριν τα Χριστούγεννα του 2006 και ήταν η αιτία να δημιουργήσω το θέμα στο http://www.greektvsubs.gr και μετά 4 μήνες εδώ.

Δεν βλέπω καμιά διαφορά απο τότε που το πήρα εκτός την τιμή(49.99), που είναι 10 euro παρακάτω.

 

Manual στα Ελληνικά εδώ

 

Οι υπότιτλοι του SilverCrest 6510/11 σε TV 32" wide

 

63izp54.jpg

 

φωτο (Asxetius)

 

Μικρό μέγεθος υποτίτλτων αλλά όχι δυσδιάκριτο (προσωπική άποψη) αναλόγως της απόστασης. Εγω βλέπω απο τα 2.5 μέτρα.

 

 

Και για σύγκριση μια φωτό απο τους υπότιτλους του LG DVX-298H που είναι άψογοι(προσωπική άποψη)

 

 

5zmj30x.jpg

 

Νομίζω ότι το Silvercrest KH-6510/11 είναι πολύ καλό αν σκεφτούμε την τιμή του(49.99) τις δυνατότητες που έχει(USB και Card reader 7 σε 2), και το απίστευτο 3 χρόνια εγγύηση.

Εξάλλου όποιος το πάρει έχει 29 μέρες και νύχτες για το κάνει δοκιμή, αν δεν του αρέσει την 30η μέρα το πάει πίσω. :)

 

Manual στα Ελληνικά εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα φίλοι μου, γνωρίζει κανείς τι παίζει με τα subs στο DAEWOO DV-2500H

που έχει το e-shop (PER 770002); Γιατί δυστυχώς δεν είναι στην λίστα του φίλου μας, asxetius.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα φίλοι μου, γνωρίζει κανείς τι παίζει με τα subs στο DAEWOO DV-2500H

που έχει το e-shop (PER 770002); Γιατί δυστυχώς δεν είναι στην λίστα του φίλου μας, asxetius.

 

Γι'αυτό το μηχάνημα δεν έχουμε μιλήσει. Μέχρι να βρεθεί κάτι, μπορείς

να χρησιμοποιήσεις αυτό το πρόγραμμα. Είναι πολύ γρήγορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε και κορυφαίε του είδους -απ' οτι έχω καταλάβει- asxetius, σε ευχαριστώ για την υπόδειξή σου.

 

πάντως θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω λεπτομέρειες για το συγκεκριμένο dvd player (DAEWOO DV-2500H) αφού το θεωρώ value of money κομμάτι σύμφωνα με τις δυνατότητες του και την τιμή του.

Και πάλι ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε και κορυφαίε του είδους -απ' οτι έχω καταλάβει- asxetius, σε ευχαριστώ για την υπόδειξή σου.

 

πάντως θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω λεπτομέρειες για το συγκεκριμένο dvd player (DAEWOO DV-2500H) αφού το θεωρώ value of money κομμάτι σύμφωνα με τις δυνατότητες του και την τιμή του.

Και πάλι ευχαριστώ.

 

Ενας άσχετος είμαι, ο zavlakas είναι ο κορυφαίος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To DAEWOO DV-2500H, πιθανοτατα, βασιζεται σε chip Zoran Vaddis...

...κατι που σημαινει οτι αν δεν υποστηριζει την ελληνικη γραμματοσειρα απο την "μανα" του, τοτε δεν υπαρχει λυση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε διορθώνω....φιλoι και κορυφαίοι του είδους -απ' οτι έχω καταλάβει- zavlakas & asxetius, σας ευχαριστώ για τις υπόδειξεις σας.

 

πάντως θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω λεπτομέρειες για το συγκεκριμένο dvd player (DAEWOO DV-2500H) αφού το θεωρώ value of money κομμάτι σύμφωνα με τις δυνατότητες του και την τιμή του.

Και πάλι ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεμπιπτόντως, φίλοι μου zavlakas & asxetius ψάχνοντας για να βρώ αν όντως το DAEWOO DV-2500H φοράει το chip Zoran Vaddis βρήκα ένα πολύ καλό site που δίνει τεχνικές πληροφορίες κ.ά., αλλά απάντηση στην δική μου αναζήτηση δεν πήρα. Τεσπα το site είναι αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...