Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσθέστε και το Schaub Lorenz DVD-20398. Το είχα πάρει στις αρχές του καλοκαιριού από Electro World περίπου 20 ευρώ και παίζει μια χαρά τα ελληνικά SRT. Χαρακτηριστικά του σε PDF, εδώ.

 

Επίσης, δεν ξέρω αν θα θέλατε να μεταφερθεί η λίστα στο Insomnia Wiki. Υπάρχει markup κώδικας που δημιουργεί πίνακες. Επίσης, θα γίνει σίγουρα ευκολότερη και πιο άμεση η ενημέρωση με νέες συσκευές.

 

Στην επόμενη ενημέρωση θα προστεθεί και αυτό το μοντέλο. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν βρει κάποιος κανά firmware update για το HYUNDAI 330,πουνα διορθώνει τα fonts, χωρίς να χρειάζεται να χρησιμοποιούμε κάθε φορά to addsubs, ας ενημερώσει !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επί του 2ου θέματος; Πιο πολύ σε εσένα απευθυνόταν, μιας και συντηρείς το XLS αρχείο με τη λίστα...

 

Το κατάλαβα :-)

Νομίζω ότι θα μου χρειαστεί λίγος χρόνος για να δω πως δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βρεί μια τηλεόραση 20 η οποία έχει ενσωματομένο DVD player. Φαίνεται ότι παίζει srt divx κτλ. Το μοντέλο είναι FD2020W, ξέρει κανείς τίποτα ?

http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=43881

Τα F&U dvd player παιζουν ελληνικους υποτιτλους αρα και αυτο θα παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Asxetius, μπορώ να βοηθήσω κάνοντας την αρχή και να προσθέτω σιγά-σιγά τις πληροφορίες του XLS. Αν δεν έχεις αντίρρηση φυσικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Asxetius, μπορώ να βοηθήσω κάνοντας την αρχή και να προσθέτω σιγά-σιγά τις πληροφορίες του XLS. Αν δεν έχεις αντίρρηση φυσικά!

 

Σαν moderator θα έχεις πολλά να κάνεις, δεν λέει να φορτωθείς ακόμη μια εργασία.

Αν μπορείς να μου εξηγήσεις 5 πραγματάκια για να ξεκινήσω κάποια στιγμή, θα ήταν μια καλή αρχή.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γεια χαρα! Ειμαι νεωπας και αρχικα θελω να συγχαρω ολους για τις συμβουλες που δινετε σε αποριες.Διαβασα για update firmware σε DVD PHILIPS

αλλα για το μοντελο 3480/58 τιποτα.Κατεβασα ενα xls

αρχειο και νομιζω οτι δεν μπορω να μεγαλωσω τη γραμματοσειρα στους υποτιτλους.

Μια επιβεβαιωση οτι δε γινεται τιποτα;

Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο αρκετό καιρό απραξίας (λόγω εργασίας)....

 

επιτέλους....:-D:-D

 

Ενημέρωση λίστας (87) DVD players/recorders 24-9-08 - 19:45

+ LG DVX-392H

+ TRENTON TR-023

+ HYUNDAI HDV-330UC

 

 

P.s. Οσα νεα μηχανήματα αναφέρθηκαν στο θέμα και δεν υπάρχουν στην λίστα, θα προστεθούν μόλις τα εντοπίσω. :-)

 

Για το trenton να προσθεσω οτι οι υποτιτλοι μπορουν να ειναι με η χωρις πλαισιο απο πισω . Επισης επειδη οι υποτιτλοι για τα δικα μου δεδομενα ειναι πολυ μικροι δοκιμασα το AVIAddXSubs το οποιο δουλευει αψογα με ενδεικτικες ( καθαρα προσωπικες ) ρυθμισεις :

 

Verdana , greek , font size 18 , no bold .

 

Center position 355 , vertical position 525 ( αυξανοντας το νουμερο πανε και πιο κατω , σε 19 αρα tft ειχα αρκετο περιθωριο ακομα ) .

 

Αρκετα καλο για τα λεφτα του , οτι του εβαλα το επαιξε

( νορμαλ πραγματα ομως , οχι mkv , ufo και λοιπα περιεργα τριψηφια ) !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το trenton να προσθεσω οτι οι υποτιτλοι μπορουν να ειναι με η χωρις πλαισιο απο πισω . Επισης επειδη οι υποτιτλοι για τα δικα μου δεδομενα ειναι πολυ μικροι δοκιμασα το AVIAddXSubs το οποιο δουλευει αψογα με ενδεικτικες ( καθαρα προσωπικες ) ρυθμισεις :

 

Verdana , greek , font size 18 , no bold .

 

Center position 355 , vertical position 525 ( αυξανοντας το νουμερο πανε και πιο κατω , σε 19 αρα tft ειχα αρκετο περιθωριο ακομα ) .

 

Αρκετα καλο για τα λεφτα του , οτι του εβαλα το επαιξε

( νορμαλ πραγματα ομως , οχι mkv , ufo και λοιπα περιεργα τριψηφια ) !!

 

19" TFT οθόνη ή τηλεόραση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19" TFT οθόνη ή τηλεόραση?

 

Θα ελεγα και τα δυο μαζι .

 

Αυτη εχω αλλα την χρησιμοποιω σαν τηλεοραση μονο .

 

http://www.laptopsdirect.co.uk/LG_M1921A_M1921A/version.asp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ ότι δοκίμασα και το Philips 3260. Παίζει κανονικά υπότιτλους - αρκεί να επιλεγεί η ρύθμιση για ελληνικά στο setup του - και έχει υποδοχή usb.

 

Μειονέκτημα η πολύ μικρή γραμματοσειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ ότι δοκίμασα και το Philips 3260. Παίζει κανονικά υπότιτλους - αρκεί να επιλεγεί η ρύθμιση για ελληνικά στο setup του - και έχει υποδοχή usb.

 

Μειονέκτημα η πολύ μικρή γραμματοσειρά.

 

Ευχαριστώ. :-)

Κατάστημα αγοράς, τιμή, ημερομηνία και ότι άλλο νομίζεις ότι μπορεί να βοηθήσει, υποψήφιο αγοραστή.

 

Εχει αναφερθεί σε άλλο post συγγενικού θέματος στο insomnia τα παρακάτω.

 

Κι εγώ πήρα το Philips DVP 3260 και είδα ότι στα Divx βγάζει μικρούς υπότιτλους, αλλά βρήκα αυτό και όλα ΟΚ!!! http://rs31.rapidshare.com/files/138424816/DVP3260_12_vb6_v3_3_1253_new_font.rar

 

Το κατεβάζεις, το βγάζεις το DVP3260_12.bin απο το .rar και το "καις" σε ένα απλό cd δισκάκι με το Nero. To βάζεις στο Philips DVP 3260 πατάς play και κάνει μόνο του firmware upgrade. Θα σου βγάλει το δισκάκι έξω μόλις το διαβάσει, αλλά περίμενε λίγα λεπτά ώσπου να τελειώσει η διαδικασία. Πας μετά στο menu (που έχει γίνει πιο τέλειο) και αλλάζεις το μέγεθος των υπότιτλων Preference Page Divx -Subtitle - Large. (Διαβάζει ακόμα και εξωτερικό σκληρό εκτός από usb flash, αν είναι η διαμόρφωση αρχείων σε fat32. Αν είναι ο σκληρός σε Ntfs, μπορείς με το PartitionMagic 8.0 να δημιουργήσεις ένα τμήμα του σε fat32 και τον διαβάζει κανονικά...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ. :-)

Κατάστημα αγοράς, τιμή, ημερομηνία και ότι άλλο νομίζεις ότι μπορεί να βοηθήσει, υποψήφιο αγοραστή.

 

Εχει αναφερθεί σε άλλο post συγγενικού θέματος στο insomnia τα παρακάτω.

 

Σ'ευχαριστώ! Θα το δοκιμάσω!

 

Όσο για την τιμή το πήρα 20/9 59Ε στα multirama (ιδια τιμή και στο Πλαίσιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταίες μέρες έχουμε μικρή καταιγίδα αναφορών :confused:

Ευχαριστώ. :-)

 

Ενημέρωση λίστας (92) DVD players/recorders 27-9-08 - 10:32

+ SCHAUB LORENZ 20398

+ PHILIPS DVP-5990

+ TOSHIBA SD-270E

+ TOSHIBA SD-281E

+ PHILIPS DVP-3260

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...