Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eπίσης το PHILIPS DVP-3260 το έχει το Saturn 50 ευρώ (κανονική τιμή, όχι προσφοράς, πριν 1 εβδομάδα) και συμφωνώ κι εγώ με τα περί γραμματοσειράς. Μετά την αναβάθμιση όλα είναι πολύ καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δοκίμασα να το αναβαθμίσω αλλά δεν τα κατάφερα. Βάζω το CD με το bin και δείχνει να παίζει το Track 1/1 για κανά μισάωρο χωρίς να κάνει update στο firmware,

 

Καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα να το αναβαθμίσω αλλά δεν τα κατάφερα. Βάζω το CD με το bin και δείχνει να παίζει το Track 1/1 για κανά μισάωρο χωρίς να κάνει update στο firmware,

 

Καμιά ιδέα?

 

Δοκίμασε να 'χεις το cd μεσα στο μηχάνημα όταν κάνεις power on.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηρα το HYUNDAI HHD-3630UC. Δουλευει 1 χαρα και παιζει ελληνικους υποτιτλους. Το μονο που δεν μαρεσε, οπως αναφερθηκε και σε αλλο hyundai, ειναι οτι ειναι λιγο μικροι οι υποτιτλοι, αλλα κυριως το οτι δεν εχουν μαυρη γραμμη γυρω απτα γραμματ, οποτε αν η ταινια δειχνει λευκο φοντο, τοτε δεν φαινονται σχεδον καθολου οι υποτιτλοι. Κατα ταλλα εχει usb που παιζει μια χαρα ταινιες τραγουδια και φωτο, καραοκε και hdmi εξοδο, και αποκωδικοποιηση 5.1 ηχου. Το πηρα απτο media markt 44, και εχει 2 χρονια εγγυηση.

Για τα fonts παιδια υπαρχει περιπτωση να βρω καμια αναβαθμιση? και αν ναι που να ψαχνω!!

Σε διαφορετικη περιπτωση το μονο που γινεται ειναι η ενσωματωση υποτιτλων στην ταινια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dimis52, όπως μου απάντησε ο ασχέτιους, η μη υπαρξη φόντου, δε διορθώνεται από firmware update,αλλά μέ ενσωμάτωση των υποτίτλων πάνω στο αρχείο. Τώρα, επειδή κάπου,κάποια στιγμή είχα διαβάσει ότι μπορεί να διορθωθεί και απευθείας στο Player, δεν ξέρω, αν ψάξεις και βρεις κάτι, πες μας κ εμάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπάρχει κανένα φορητό dvd player που να παίζει srt?

 

LG DP-271

FUNAI DVP 6051

FUNAI DVP 105T

 

Η αλλιώς...τσέκαρε την λίστα στο 1ο post για περισσότερα στοιχεία :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δοκιμασα το avisub και το aviaddsubs για ενσωματωση υποτιτλων αλλα το dvd player δεν μου παιζει τα divx αρχεια απο αυτα τα προγραμματα, ενω avi που κατεβαζω τα παιζει κανονικα. Τι μπορει να φταιει. Καπου διαβασα για μετονομασια. Τι εννοει? Εγω απλα πατησα δεξι κλικ μετονομασια και εβαλα .avi, αλλα τιποτα. Ξερετε τι μπορει να φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δοκιμασα το avisub και το aviaddsubs για ενσωματωση υποτιτλων αλλα το dvd player δεν μου παιζει τα divx αρχεια απο αυτα τα προγραμματα, ενω avi που κατεβαζω τα παιζει κανονικα. Τι μπορει να φταιει. Καπου διαβασα για μετονομασια. Τι εννοει? Εγω απλα πατησα δεξι κλικ μετονομασια και εβαλα .avi, αλλα τιποτα. Ξερετε τι μπορει να φταιει?

 

Οποια απορία με το aviaddχsub μπορεί να συζητηθεί εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αγοράσω το DVD RECORDER HR 773 της SAMSUNG

Ξέρουμε αν διαβάζει ελληνικά srt για όλους τους τύπους των downloaded αρχείων;;;

Μου έχουν πει για το προηγούμενο μοντέλο hr 753 ότι διαβάζει αλλά δεν το έχω τσεκάρει!

Αν το DVD RECORDER HR 773 διαβάζει ελληνικούς υπότιτλους γενικά θεωρείται καλή επιλογή;;;

γιατί από τα χαρακτηριστικά φαίνεται καλή επιλογή!

Νομίζω έχει usb θύρα άρα διαβάζει κατευθείαν από memory stick;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα να το αναβαθμίσω αλλά δεν τα κατάφερα. Βάζω το CD με το bin και δείχνει να παίζει το Track 1/1 για κανά μισάωρο χωρίς να κάνει update στο firmware,

 

Καμιά ιδέα?

Αναβαθμιση γινεται και με φλασακι στη USB θυρα Διαβασε εδω

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=269186

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηρα το HYUNDAI HHD-3630UC. Δουλευει 1 χαρα και παιζει ελληνικους υποτιτλους. Το μονο που δεν μαρεσε, οπως αναφερθηκε και σε αλλο hyundai, ειναι οτι ειναι λιγο μικροι οι υποτιτλοι, αλλα κυριως το οτι δεν εχουν μαυρη γραμμη γυρω απτα γραμματ, οποτε αν η ταινια δειχνει λευκο φοντο, τοτε δεν φαινονται σχεδον καθολου οι υποτιτλοι. Κατα ταλλα εχει usb που παιζει μια χαρα ταινιες τραγουδια και φωτο, καραοκε και hdmi εξοδο, και αποκωδικοποιηση 5.1 ηχου. Το πηρα απτο media markt 44, και εχει 2 χρονια εγγυηση.

Για τα fonts παιδια υπαρχει περιπτωση να βρω καμια αναβαθμιση? και αν ναι που να ψαχνω!!

Σε διαφορετικη περιπτωση το μονο που γινεται ειναι η ενσωματωση υποτιτλων στην ταινια?

 

Thanx:-)

 

Στην επόμενη ενημέρωση θα προστεθεί στην λίστα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

μπορεί να έχει ξαναειπωθεί αλλά σε περίπτωση που υπάρχουν παραπάνω του ενός .avi, ισχύει κανονικά οτι ισχύει και για μια ταινία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Έπεσε στα χέρια μου χτες... ένα παλιό DVD ενός ξαδέρφου SONY DAV-DZ100.

Έγραψα κάποια DVD με ταινίες DivX και ενσωματωμένους υπότιτλους στο .avi.

Ενώ τα αναγνωρίζει κανονικά και τα βλέπω δεν τα παίζει όταν πατάω play (βγάζει σφάλμα). Αυτό γίνετε και στα 5 DVD που έφτιαξα. Μήπως παίζει ρόλο και η ταχύτητα εγγραφής; Τα έγραψα 16Χ.

Νόμιζα πως θα είχε πρόβλημα μόνο με διάβασμα και ενσωμάτωση υποτίτλων αλλά τελικά δεν παίζει ούτε τα .avi

Βρήκα ένα firware update στο παρακάτω site

http://www.sonydigital-link.com/HAV/downloads/downloads.aspx?f=FW_DAV&m=DAV-DZ100&l=en

Θα κάνει δουλειά ή το πρόβλημα θα παραμείνει; Το έχει εγκαταστήσει κανείς;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...