Προς το περιεχόμενο

μισθοι Ελλαδα-Εξωτερικο


abu!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για το σημερα μιλαω.Εχω φιλους Βουλγαρους.Θεος εισαι με 1000 λεβα στην Βουλγαρια ασυζητιτι.Θεος!!

 

Τι να σου πω, σερβία δεν ζεις σαν θεως τωρα για την βουλγαρια, το τι ειδως θεος εισαι εξαρτάται απο το πως τον βλεπει καποιος.Να δω τους φιλους σου πως θα αγορασουν ενα λαπτοπ ή ενα αυτοκίνητο καινουριο ή πως θα βαλουν βενζίνη με 500Ε τον μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 289
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Τι να σου πω, σερβία δεν ζεις σαν θεως τωρα για την βουλγαρια, το τι ειδως θεος εισαι εξαρτάται απο το πως τον βλεπει καποιος.Να δω τους φιλους σου πως θα αγορασουν ενα λαπτοπ ή ενα αυτοκίνητο καινουριο ή πως θα βαλουν βενζίνη με 500Ε τον μηνα.

 

 

Περνα μια βολτα να δεις πως ειναι η Βουλγαρια.Ο μεσος μισθος ουτε 450 λεβα ειναι.Μια χαρα θα τα φερουν βολτα με 1000 λεβα στην πολυ χλιδα μιλαμε ακομα κ Σοφια.Για μια αγορα ολος ο κοσμος κανει οικονομια δεν εχει γεωγραφικο περιορισμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι χλίδα μωρέ; Που είναι η χλίδα; Ούτε σοβάς στις προσόψεις δεν παίζει, τι λες; Μπόροβετς έμενες ή Σόφια;

 

 

Μιλαμε για τα στανταρ τα Βουλγαρικα παντα,ενα χιλιαρικο λεβα ειναι ΚΑΡΑ ΧΛΙΔΑ για εκεινους.Εμεις φυσικα κ μεναμε σε χαι προφαιλ περιοχη στην Σοφια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το "για εκείνους" είναι πολύ διαφορετικό από το "θεός". Και με το ίδιο σκεπτικό, όταν συγκρίνετε 10.000/μήνα στο Λονδίνο και 2.000 για Αθήνα, για Αθήνα είναι καραχλίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το "για εκείνους" είναι πολύ διαφορετικό από το "θεός". Και με το ίδιο σκεπτικό, όταν συγκρίνετε 10.000/μήνα στο Λονδίνο και 2.000 για Αθήνα, για Αθήνα είναι καραχλίδα.

 

 

Eννουνται αυτα, με 1000 λεβα εννοουμε οτι περνας μια χαρα κ αγοραζεις καλες υπηρεσιες ακομα κ στην Σοφια,δεν συζηταμε για Πλοβντιβ,Βαρνα,Μπουργκας κτλ.

 

Ποιος Βουλγαρος βγαζει ενα χιλιαρικο λεβα τον μηνα?Λιγοι,ελαχιστοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περνα μια βολτα να δεις πως ειναι η Βουλγαρια.Ο μεσος μισθος ουτε 450 λεβα ειναι.Μια χαρα θα τα φερουν βολτα με 1000 λεβα στην πολυ χλιδα μιλαμε ακομα κ Σοφια.Για μια αγορα ολος ο κοσμος κανει οικονομια δεν εχει γεωγραφικο περιορισμο

 

Καθε χειμωνα παω μπανσκο, ενω εχω περασει και απο σοφια. Δηλαδη να εισαι βουλγαριος γιατρος/δικηγορος/μηχανικος, στα 40+ να παιρνεις 500Ε το μηνα και να λες ειμαι βασιλιας, καλα περναω και ασε τους μαλακες τους ελληνες να κουρεβονται με 1500Ε μισθους. Να μαζέβεις δηλαδη το 1/5 του μισθου σου για 15 χρόνια ωστε να αγοράσεις ενα VW Golf... Εχεις μια περιεργη αποψη του τι εστι χλιδα-θεος, απο δική μου εμπειρία δεν πιστευω να την συμεριζονται και πολυ οι βαλκαινοι γειτονες μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε χειμωνα παω μπανσκο, ενω εχω περασει και απο σοφια. Δηλαδη να εισαι βουλγαριος γιατρος/δικηγορος/μηχανικος, στα 40+ να παιρνεις 500Ε το μηνα και να λες ειμαι βασιλιας, καλα περναω και ασε τους μαλακες τους ελληνες να κουρεβονται με 1500Ε μισθους. Να μαζέβεις δηλαδη το 1/5 του μισθου σου για 15 χρόνια ωστε να αγοράσεις ενα VW Golf... Εχεις μια περιεργη αποψη του τι εστι χλιδα-θεος, απο δική μου εμπειρία δεν πιστευω να την συμεριζονται και πολυ οι βαλκαινοι γειτονες μας...

 

 

Απλα λεμε οτι το χιλιαρικο λεβα στην Βουλγαρια σου χαριζει ζωη καλυτερη απο οτι το 500αρικο ευρω στην Ελλαδα κ μαλιστα κατα πολυ.Κ οπως ειπα για καθε αγορα ολοι σφιγγονται κ κανουν οικονομια.Δεν συμβαινει μονο στην Βουλγαρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ολο θέμα ξεκίνησε απο αυτο που ειπα λιγα ποστ ποιο πριν. Ο σερβος γιατρος σε νοσοκομειο παίρνει 500Ε, ο αντίστοιχος ελληνας δεν παίρνει 1800-2000 τουλαχιστον?Ποιος απο τους 2 ζει καλύτερα στην χωρα του νομίζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ολο θέμα ξεκίνησε απο αυτο που ειπα λιγα ποστ ποιο πριν. Ο σερβος γιατρος σε νοσοκομειο παίρνει 500Ε, ο αντίστοιχος ελληνας δεν παίρνει 1800-2000 τουλαχιστον?Ποιος απο τους 2 ζει καλύτερα στην χωρα του νομίζεις?

 

θα σε γελασω τι κανει ο Σερβος γιατρος.Μιλαω για τον μεσο Βουλγαρο κ μεσο Ελληνα.Ο μεσος Ελληνας ψοφαει με 500 ευρω κ ο μεσος Βουλγαρος ζει μια χαρα στην χλιδα του με 1000 λεβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σορυ για το ασχετο (αφου μιλατε για αλλες χωρες), αλλα ξερουμε τι μισθοι παιζουν στην Ιταλια για εμπορουπαλληλους? Και καποιες λεπτομερειες για το κοστος ζωης εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500 στην ελλάδα ποιος παίρνει ; φίλος securitas παίρνει περισσότερα και είναι ανειδίκευτος.

 

απλα κανουμε συγκριση με τον μεσο Ελληνα κ Βουλγαρο που παιρνει 500 ευρω,πως ζει καθενας.Δεν εξεταζουμε τον μεσο μισθο.Εξεταζουμε πως με το ιδιο ποσο σε δυο διαφορετικες χωρες ζει ο μεσος κατοικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...