Προς το περιεχόμενο

μισθοι Ελλαδα-Εξωτερικο


abu!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει πολιτικός στην ιστορία της ανθρωπότητας που να τόλμισε να τα βάλει με τα μεγάλα ψάρια; (ούτε να το σκεφτεί δεν θα τόλμαγε)

 

Αν και η απαντηση ειναι μετα απο αρκετο καιρο, ΝΑΙ υπαρχει πολιτικος που τα εβαλε με τα μεγαλα ψαρια και ονομαζεται Θαπατερο. Ο οποιος ειχε το θαρρος/θρασος να βαλει στην φυλακη τους 2 μεγαλυτερους χρηματοδοτες του κομματος του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 289
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Παντως οι μισθοι κρατανε καλα στις ανεπτυγμενες χωρες της ευρωπης.

Μπορει να ειναι ισως πιο δυσκολο απο οτι παλια, να βρεις δουλεια, αλλα οταν βρεις συνηθως ο μισθος ειναι αξιοπρεπης, αναλογως προσοντων παντα, αλλα καμια σχεση με ελλαδα.

 

Απο γνωστους που εχω και μιλαω σε διαφορες χωρες, οι παχυλοι μισθοι δινονται κανονικοτατα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ηρθα Κυπρο και παίρνω τα λεφτά που θα έπαιρνα Ελλάδα αν θα ήμουν 45-50 χρονών με 15 χρόνια προϋπηρεσία.

 

Εδω υπάρχουν πολυεθνικές που σκάνε λεφτα αλλα αυτό δεν σημαίνει οτι ειναι μπατε σκύλοι αλέστε. Αν δεν αξίζεις σε πετάνε απο το παράθυρο, ουτε τα 700 που παιρνεις ελλάδα δεν θα πάρεις. Αν αξίζεις ομως ξεχνας τις ελληνικές καταστάσεις του κώλου που η δουλειά σου να περναει σε δευτερη μοιρα και σημασια να εχει μόνο ποιον ξέρεις. Εδω είναι πολιτισμένα και απρόσωπα τα πράματα (στις εταιρίες). Επίσης τα πτυχία σου πιανουν τοπο και όντως εφαρμόζεις αυτα που εχεις μαθει (αν ανήκεις στο 5% των ελληνων φοιτητών που πηραν πτυχίο χωρίς να αντιγράφουν τα παντα. Αν το πτυχίο για σενα ειναι "ενα χαρτι" θα φας πολυ πορτα)

 

Όσον άφορα την ποιότητα ζωης η ελλάδα εχει ενα μονο πράγμα. Ήλιο ΟΛΑ τα άλλα είναι σκατά εις την νιοστή (ισα ισα τα μπουζούκια τα τάβλια οι φραπεδιες τα ανοιχτά πουκάμισα με φουλ τρίχα μου την σπάνε και εδω οπως μου την εσπαγαν στην ελλαδα αν και εδώ οι άνθρωποι ειναι χαρούμενοι οχι μονίμως μουτρωμένοι). Ε ηλιο εχει και εδω (περισσότερο κιολας) οποτε ειμαι άπλα + οτι εχει άπειρους ξενους και στην δουλειά μιλάω μόνο αγγλικά κατι πολυ καλο γιατί οι ξένοι γενικά συνήθως ειναι άνθρωποι.

 

Α και ενα τελευταίο , εδω δεν σε κλέβει ξεδιάντροπα το κάθε σκατόζωο ειτε αυτός ειναι κομματόσκυλο-ΔΥ ειτε είναι εφορας αλλητης του κερατά ειτε ειναι πολιτικό κάθαρμα. Τα λεφτά μένουν σε εσένα.

 

Αν το ποστ μου φανερώνει μια χαλαρή εμπάθεια εναντίων της Ελλάδας είναι γιατί προσπαθώ να συγκρατηθώ, αλλιώς θα ήταν μόνο βρισίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ηρθα Κυπρο και παίρνω τα λεφτά που θα έπαιρνα Ελλάδα αν θα ήμουν 45-50 χρονών με 15 χρόνια προϋπηρεσία.

 

Εδω υπάρχουν πολυεθνικές που σκάνε λεφτα αλλα αυτό δεν σημαίνει οτι ειναι μπατε σκύλοι αλέστε. Αν δεν αξίζεις σε πετάνε απο το παράθυρο, ουτε τα 700 που παιρνεις ελλάδα δεν θα πάρεις. Αν αξίζεις ομως ξεχνας τις ελληνικές καταστάσεις του κώλου που η δουλειά σου να περναει σε δευτερη μοιρα και σημασια να εχει μόνο ποιον ξέρεις. Εδω είναι πολιτισμένα και απρόσωπα τα πράματα (στις εταιρίες). Επίσης τα πτυχία σου πιανουν τοπο και όντως εφαρμόζεις αυτα που εχεις μαθει (αν ανήκεις στο 5% των ελληνων φοιτητών που πηραν πτυχίο χωρίς να αντιγράφουν τα παντα. Αν το πτυχίο για σενα ειναι "ενα χαρτι" θα φας πολυ πορτα)

 

Όσον άφορα την ποιότητα ζωης η ελλάδα εχει ενα μονο πράγμα. Ήλιο ΟΛΑ τα άλλα είναι σκατά εις την νιοστή (ισα ισα τα μπουζούκια τα τάβλια οι φραπεδιες τα ανοιχτά πουκάμισα με φουλ τρίχα μου την σπάνε και εδω οπως μου την εσπαγαν στην ελλαδα αν και εδώ οι άνθρωποι ειναι χαρούμενοι οχι μονίμως μουτρωμένοι). Ε ηλιο εχει και εδω (περισσότερο κιολας) οποτε ειμαι άπλα + οτι εχει άπειρους ξενους και στην δουλειά μιλάω μόνο αγγλικά κατι πολυ καλο γιατί οι ξένοι γενικά συνήθως ειναι άνθρωποι.

 

Α και ενα τελευταίο , εδω δεν σε κλέβει ξεδιάντροπα το κάθε σκατόζωο ειτε αυτός ειναι κομματόσκυλο-ΔΥ ειτε είναι εφορας αλλητης του κερατά ειτε ειναι πολιτικό κάθαρμα. Τα λεφτά μένουν σε εσένα.

 

Αν το ποστ μου φανερώνει μια χαλαρή εμπάθεια εναντίων της Ελλάδας είναι γιατί προσπαθώ να συγκρατηθώ, αλλιώς θα ήταν μόνο βρισίδια.

Και λίγα λες.

Η Ελλάδα χρειάζεται άμεσα 2 πράγματα:

1) Μείωση των κοπροσύκλων που αναφέρεις κατά 50% (αρχικά)

2) Φορολογία επιχειρήσεων στο 10%

 

....και βλέπουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alex_000 νομιζω οτι η κυπρος εχει καθαρα αγγλικο(ξένο εν γενει) πρότυπο οργανωσης, αγορας εργασιας κλπ.

Οποτε λογικο να ειναι πολλα χρονια μπροστά.

 

Το μονο που θα με φοβιζε αν ημουν Κυπρο, ειναι μην κανουν κανενα ντου οι Τουρκοι, καθως αυτοι οι βαρβαροι δεν χαμπαριαζαν ουτε στο παρελθον ουτε και τωρα.

Και δεν μπορω να φανταστω ποσο καλα θα ηταν η Κυπρος, και για εργασια κλπ, αν δεν ειχε γινει η εισβολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alex_000 νομιζω οτι η κυπρος εχει καθαρα αγγλικο(ξένο εν γενει) πρότυπο οργανωσης, αγορας εργασιας κλπ.

Οποτε λογικο να ειναι πολλα χρονια μπροστά.

 

Το μονο που θα με φοβιζε αν ημουν Κυπρο, ειναι μην κανουν κανενα ντου οι Τουρκοι, καθως αυτοι οι βαρβαροι δεν χαμπαριαζαν ουτε στο παρελθον ουτε και τωρα.

Και δεν μπορω να φανταστω ποσο καλα θα ηταν η Κυπρος, και για εργασια κλπ, αν δεν ειχε γινει η εισβολη.

Η Κύπρος είναι πλούσια γιατί έγινε η εισβολή. Διότι διακινείται μαύρο χρήμα και άλλα πράγματα. Αν ποτέ φύγει αυτό το χρήμα, τότε θα γίνει μια 2η Ισλανδία....ένα νησί δεν μπορεί να γίνει ποτέ βιώσιμη και ανεξάρτητη χώρα. Απλά όπως όλοι οι φορολογικοί παράδεισοι, το χρήμα ρέει....

Δεν μπορεί να αποτελέσει δηλαδή παράδειγμα λειτουργικής χώρας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα θα πω...συμφωνα με το τελευταιο P60 οι ετησιες απολαβες μου πανω απο 40Κ κ ειμαι 29.Στην Ελλαδα τι θα επερνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω φιλους που καναν την μαλακια και γυρισαν απο UK ελλάδα γιατι τους ελλειψαν τα φραπογαλα που τσιμπουσανε νουμερα εξω (μεχρι και 100κ / annum) και στην ελλάδα παρακαλάνε για 1300 το μηνα.

 

αμαν πια αυτο το φραπογαλο λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω φιλους που καναν την μαλακια και γυρισαν απο UK ελλάδα γιατι τους ελλειψαν τα φραπογαλα που τσιμπουσανε νουμερα εξω (μεχρι και 100κ / annum) και στην ελλάδα παρακαλάνε για 1300 το μηνα.

 

αμαν πια αυτο το φραπογαλο λολ

 

Ναι...κ να ξερες ποσους τετοιους βρισκεις ακομα στην Βρετανια.Ειδικα οταν ακουω αυτα τα ''ο καιρος ειναι τελειος'' ''ο φραπες τελειος'' ''οι καφετεριες πρωτες'''....ως βασικα επιχειρηματα επιστροφης...τι να πεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα "επιχειρήματα" μου θυμίζουν τους Αθηναίους που κάνουν λαμπρή στο χωριό ξέρω 'γω. Αυτά παθαίνεις άμα τα καταραμένα γονίδια σου είναι από παππού γιδοβοσκό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...