Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση.;

Ανοιγεις εναν λογαρισμο στο ebay.com και ισχυει για ολα τα αλλα.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 18:28 ----------

 

ναι αλλα είτε παρω μια μπλούζα είτε πάρω μια τηλεόραση

Τα μεταφορικα οριζονται στην σελιδα του προιοντος για καθε χωρα ξεχωριστα.Μαζι με το προιον πληρωνεις και τα εξοδα αποστολης στο τελος ολα μαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ανοιγεις εναν λογαρισμο στο ebay.com και ισχυει για ολα τα αλλα.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 18:28 ----------

 

Τα μεταφορικα οριζονται στην σελιδα του προιοντος για καθε χωρα ξεχωριστα.Μαζι με το προιον πληρωνεις και τα εξοδα αποστολης στο τελος ολα μαζι.

 

ναι αλλα για κάθε εταιρία δεν είναι διαφορετικα? π.χ. usps κ.τ.λ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα για κάθε εταιρία δεν είναι διαφορετικα? π.χ. usps κ.τ.λ.

Ναι διαφερουνε αλλα ο καθε πωλητης στελνει με μια ταχυδρομικη συνηθως(π.χ. μονο usps)

H τιμη που εμφανιζεται ειναι για την ταχυδρομικη εταιρια που χρησιμοποιει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά τελευταία ψάχνομαι για αγορά τηλεόρασης και βλέπω στο ebay κάποιες σε ιδιαίτερα χαμηλές τιμές. όπως:

philips

panasonic

sony

 

δηλαδή με 150λιρες παίρνω philips 32ara???τί είναι αυτό που χάνω? γιατί αν είναι οκ να την αγοράσω αμέσως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά τελευταία ψάχνομαι για αγορά τηλεόρασης και βλέπω στο ebay κάποιες σε ιδιαίτερα χαμηλές τιμές. όπως:

philips

panasonic

sony

 

δηλαδή με 150λιρες παίρνω philips 32ara???τί είναι αυτό που χάνω? γιατί αν είναι οκ να την αγοράσω αμέσως :P

 

Μη βιαστείς άδικα, philips και panasonic τις στέλνουν μόνο αγγλία και την sony δεν την στέλνει καθόλου.Μπορεί να την παραλάβεις μόνο με συνάντηση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως ειχα παραγγειλει 2 ρολογια αξιας 200Ε απο αμερικη κ μου ηρθαν σε 2 μερες στην πορτα χωρις να χρειαστει να πληρωσω κατι επιπλεον.τωρα χτες πηρα ενα iphone απο αμερικη παλι 230Ε.ελπιζω να μην χρειαστει να πληρωσω κατι σε τελωνειο.θα μου το στειλει με Standard Int'l Flat Rate Shipping.ξερετε κτ γι αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα ενα iphone απο ebay και μου το έστειλε με usps στις 24 ,με το tracking number η usps μου λέει οτι έφυγε απο chicago για τελικό προορισμό στις 25 του σεπτέμβρη 10+30 το βράδυ ,έκτοτε έχει κολήσει σε συτό το status.

Στα ελτα που πήρα και έδωσα το νούμερο μια τύπισα μου λέει οτι αυτό δεν έχει έρθει ακόμα Ελλάδα και οτι έχουν πρόβλημα η usps.

Ποιός μου λέει παπαρίες?

Τις γνώμες σας παρακαλώ.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα ενα iphone απο ebay και μου το έστειλε με usps στις 24 ,με το tracking number η usps μου λέει οτι έφυγε απο chicago για τελικό προορισμό στις 25 του σεπτέμβρη 10+30 το βράδυ ,έκτοτε έχει κολήσει σε συτό το status.

Στα ελτα που πήρα και έδωσα το νούμερο μια τύπισα μου λέει οτι αυτό δεν έχει έρθει ακόμα Ελλάδα και οτι έχουν πρόβλημα η usps.

Ποιός μου λέει παπαρίες?

Τις γνώμες σας παρακαλώ.

Ευχαριστώ!

 

περιμενε λιγο ακομα..δεν ειναι παραλογο που εχει τοσες μερες..αλλες παραγγελειες αργουν 2 κ 3 βδομαδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν επειδή το έψαξα λιγάκι παραπάνω και μετά από 7 ανούσια τηλεφωνήματα τα οποία με στέλνανε απο την μια υπηρεσία στην άλλη,για όσους ΈΧΟΥΝ tracking number ένας εύκολος τρόπος για να μάθεις τι παίζει με την παραγγελία σου από την στιγμή που έχει έρθει στην Ελλάδα είναι να πας στο http://www.elta.gr/index.asp και αμέσως μετά στην επιλογή Track and Trace όπου εκεί εισάγεις τον Tracking number σου και πάνω κάτω έχεις ιδέα που βρίσκεται.

Ζητώ συγγνώμη αν κάνω κάποιο λάθος προσωπικά όμως μπορώ να πω οτι βοήθησε.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ο τύπος μου έστειλε απο οτι φαίνεται πίσω τα λεφτά. γράφει στο paypal: refunded. γράφει το ποσό αλλά PayPal balance: €0.00 EUR, Τι γίνεται παίρνει κάποιες μέρες να μπεί το ποσό στο paypal, ή ακυρώνεται η συναλλαγή από την τράπεζα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα και παλι παιδια. Σημερα με πηραν τηλεφωνο απο το αεροδρομιο για εκτελωνισμο δεματος αξιας 100 δολαριων. Μου εστειλαν το e-mail και ζητουσαν 143,73 ευρω για να γινει ο εκτελωνισμος.. Φυσικα ζητησα να σταλει πισω το δεμα και να παρουν τα @@ μου! Μην δεχθειτε ποτε αποστολη μεσω courier.. (εκανε λαθος ο πωλητης και το εστειλε ετσι αντι για ταχυδρομειο)

 

Λοιπόν επειδή το έψαξα λιγάκι παραπάνω και μετά από 7 ανούσια τηλεφωνήματα τα οποία με στέλνανε απο την μια υπηρεσία στην άλλη,για όσους ΈΧΟΥΝ tracking number ένας εύκολος τρόπος για να μάθεις τι παίζει με την παραγγελία σου από την στιγμή που έχει έρθει στην Ελλάδα είναι να πας στο http://www.elta.gr/index.asp και αμέσως μετά στην επιλογή Track and Trace όπου εκεί εισάγεις τον Tracking number σου και πάνω κάτω έχεις ιδέα που βρίσκεται.

Ζητώ συγγνώμη αν κάνω κάποιο λάθος προσωπικά όμως μπορώ να πω οτι βοήθησε.:-)

 

http://www.elta-courier.gr/trackit/ για πορτα πορτα

http://212.205.82.71/trackandtrace/ για απλο ταχυδρομειο

Επεξ/σία από foufoutios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να αγορασω αυτο http://global.ebay.com/NEW_DUAL_SIM_34_WI-FI_Java_MSN_2GB_TV_Phone_K599_EMS/160363279917/item και του εστειλα μνμ να μου το στειλει ως gift και κατω απο 30$ και μου απαντησε ....

ok, I will indicate the item is a gift and on the value write 30$.

If you buy it please give me a note in paypal.

Τι μου λεει να κανω βρε παιδια??εχω κανα μηνα που ασχολουμαι με το ebay και δεν τα ξερω καλα....αν το παραγγειλω με την ems θα πληρωσω τελωνειο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω.εχω κανα μηνα που ασχολουμαι με το ebay και δεν τα ξερω καλα....αν το παραγγειλω με την ems θα πληρωσω τελωνειο??

Σου λεει οτι δεχεται να στο υπογραψει ως δωρο και κατω απο 30$ αρκει να του το θυμισεις οταν θα πληρωσεις μεσω paypal.Κατα 99% θα περασει τελωνειο γιατι ειναι κουριερ.Ζητα του να στο στειλει με USPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...