Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

γεια σας παιδια να ρωτησω κατι..!

2.και κατι αλλο πως γινετε αλλες φορες να πληρονω 1.5Ε για ενα δεμα που περνω μου λεει ο ταχυδρομος οτι ειναι απο το τελωνειο και αλλες φορες να μην πληρωνω ενω ειναι απο την ιδια χωρα προελευσης?

 

το 1,5 ευρώ είναι για την αποθήκη του τελωνείου, πληρώνεις ανάλογα με τον όγκο που πιάνει και όχι με την αξία της αγοράς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού το ρωτησες στο καταλληλο θέμα ,γιατι το ξαναρωτας κι εδω?Εδω ειναι θεμα για ebay.Μαθε να περιμενεις ,τα φορουμ δεν ειναι hlep desks.

 

επειδη στις ετικετες λεει ebay και paypal καταλαβες γιατι ροταω και εδω.αφου τα φορουμ δεν ειναι ειναι help desks τοτε εσυ μην παρεμβαινεις στην συζητηση.:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια πειτε μου τι ειναι το balance στο paypal

Balance στο paypal ειναι τα χρηματα που βρισκονται στον ηλεκτρονικο λογαριασμο του paypal.Μπορεις να τα μεταφερεις στον τραπεζικο σου λογαριασμο ή να πληρωσεις πραγματα με αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Balance στο paypal ειναι τα χρηματα που βρισκονται στον ηλεκτρονικο λογαριασμο του paypal.Μπορεις να τα μεταφερεις στον τραπεζικο σου λογαριασμο ή να πληρωσεις πραγματα με αυτα.

 

ευχαριστω για την πληροφορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά

 

διάβασα αρκετά ποστς στο θέμα, πολύ ενδιαφέρουσα δουλειά αλλά δε λύθηκε μια απορία μου.

 

Θέλω να αγοράσω μια πρόσοψη από το ebay. Από όσο κατάλαβα, παρόλο που ο πωλητής μου είναι εκτός ΕΕ, δεν έχω πρόβλημα με τελωνεία, καθώς κοστίζει λιγότερο από 45$. Ωστόσο γνωρίζω ότι τα προιόντα έρχονται στο ταχυδρομείο. Λόγω υπερβολικής κίνησης εκεί, υπάρχει κάποιος τρόπος να τα παραλάβω με κούριερ ή στο σπίτι? και αν ναι, με τι χρέωση; ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά

 

διάβασα αρκετά ποστς στο θέμα, πολύ ενδιαφέρουσα δουλειά αλλά δε λύθηκε μια απορία μου.

 

Θέλω να αγοράσω μια πρόσοψη από το ebay. Από όσο κατάλαβα, παρόλο που ο πωλητής μου είναι εκτός ΕΕ, δεν έχω πρόβλημα με τελωνεία, καθώς κοστίζει λιγότερο από 45$. Ωστόσο γνωρίζω ότι τα προιόντα έρχονται στο ταχυδρομείο. Λόγω υπερβολικής κίνησης εκεί, υπάρχει κάποιος τρόπος να τα παραλάβω με κούριερ ή στο σπίτι? και αν ναι, με τι χρέωση; ευχαριστώ.

 

εχω ψωνισει 5 φορες απο ebay καποια μικρα πραγματα σε ογκο οπως αυτο που θεσ να παρεις και ολα μου εχουν ερθει στο σπιτι απο τα ελτα.επισης μπορεις να πεις στον πωλητη να στο στειλει σαν δωρο ωστε να μην εχεις προβλημα με τελωνειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και λέμε πως συμφέρει δυστυχώς, διότι από τότε που αρχίσαμε να αγοράζουμε από το ebay οι καταστηματάρχες της Ελλάδος έπαθαν μεγάλη ζημιά οικονομική. Θα μου πείτε δεν φταίνε που είχαν εκτοξεύσει το κέρδος τους στα ύψη?

 

ANyway πάντως στο ebay μπορείς να βρείς όλων των ειδών τα προϊόντα σε πολύ καλές τιμές και μπράβο παιδιά που κάνατε αυτό το thread για τον οδηγό χρήσης του. Πολύ ενδιαφέρον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω και εγω την ερωτηση μου...

πως θα πληρωσω προιον στο eBay το οποιο κανει πανω απο 1000 Ευρω με οριο καταθεσης στην προπληρωμενη καρτα ομως μεχρι 1000 ευρω.Αναγκαστηκα πρεπει να βγαλω δευτερη καρτα προπληρωμενη για να αγορασω το προιον απο το eBay;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω και εγω την ερωτηση μου...

πως θα πληρωσω προιον στο eBay το οποιο κανει πανω απο 1000 Ευρω με οριο καταθεσης στην προπληρωμενη καρτα ομως μεχρι 1000 ευρω.Αναγκαστηκα πρεπει να βγαλω δευτερη καρτα προπληρωμενη για να αγορασω το προιον απο το eBay;

 

Όλες οι προπληρωμένες νομίζω όριο 1000€ έχουν.Οπότε μάλλον με κανονική πιστωτική ή με χρεωστική θα πρέπει να κάνεις την αγορά.Ας απαντήσει βέβαια και κάποιος που να είναι πιο σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω και εγω την ερωτηση μου...

πως θα πληρωσω προιον στο eBay το οποιο κανει πανω απο 1000 Ευρω με οριο καταθεσης στην προπληρωμενη καρτα ομως μεχρι 1000 ευρω.Αναγκαστηκα πρεπει να βγαλω δευτερη καρτα προπληρωμενη για να αγορασω το προιον απο το eBay;

Στείλε στον πωλητή μήνυμα με το πρόβλημά σου μήπως σου "σπάσει" το ποσό και κάνεις 2 πληρωμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...