Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να προσεχεις τα ρουχα στο ebay,παιζουν τρελλες μαιμουδες,απο ξεφτιλα μεχρι πολυ ποιοτικες.Την εχω πατησει γιαυτο στο λεω,ευτυχως με μικρο ποσο.Για ρουχα πλεον ψωνιζω μονο απο online μαγαζια(yoox,dress-for-less) και εχω το κεφαλι μου ησυχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά προσπαθω προσπαθω τα αγγλικά μου χάλια:cry:

Πως θα κάνω σε ένα προιόν παραγγελία για 2 τεμάχια για να γλιτώσω διπλά μεταφορικά?

Δεν βλέπω κάπου να έχει επιλογή τεμαχίων!!!

Για παράδειγμα ένα προιόν έχει 5 ευρώ και θέλει 6 ευρώ μεταφορικά! παίρνοντας 2 τεμάχια δεν θα πληρώσω 10 για τα 2 τεμάχια + 6 μεταφορικά = 16 σύνολο? πως όμως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά προσπαθω προσπαθω τα αγγλικά μου χάλια:cry:

Συνηθως στο site του προιοντος διπλα απο το bid γραφει quantity (=ποσοτητα).Αν εχει επιλογη τετοια τοτε γραφεις την ποσοτητα που θελεις.Αν δεν το γραφει τοτε πηγαινεις στο shiping and payments στην ιδια σελιδα οριζεις την ποσοτητα και την χωρα και πατας get rates για να ξερεις τι θα πληρωσεις για τα α μεταφορικα σου.Συνηθως σου κανουνε μια μικρη εκπτωση.Εαν παλι τετοια επιλογη ουτε εκει υπαρχει τοτε καλο θα ητανε να στειλεις ενα μηνυμα στον πωλητη και να ζητησεις διευκρινισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά με τις αγορές από το ebay! Αν θέλουμε όμως να πουλήσουμε? Προσπάθησα να διαβάσω τις οδηγίες αλλά μπερδεύτηκα πολύ! Ειδικά με τις αποστολές και υπόλοιπα... Και το μόνο ebay πουβρήκα εννοείται ήταν το Αμερικάνικο! Μπορεί κανείς να με βοηθήσει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Όλα καλά με τις αγορές από το ebay! Αν θέλουμε όμως να πουλήσουμε? Προσπάθησα να διαβάσω τις οδηγίες αλλά μπερδεύτηκα πολύ! Ειδικά με τις αποστολές και υπόλοιπα... Και το μόνο ebay πουβρήκα εννοείται ήταν το Αμερικάνικο! Μπορεί κανείς να με βοηθήσει???

 

Πηγαινε στο http://global.ebay.com/contactus/

 

στείλε μαιλ στα ελληνικα με το τι ακριβώς θες να κάνεις και θα σου εξηγήσουν

εμενα καλα μου τα είπανε

 

edit

και γενικα οτι μαμακια τους έχω ρωτησει μου απαντήσανε

Επεξ/σία από yiah
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να αγορασω κατι all star απο εδω http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=220496716319&Category=63850&_trkparms=algo%3DLVI%26its%3DI%26otn%3D2 αλλα πιστευω πως δεν ειναι γνησια.ποια η αποψη σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να αγορασω κατι all star απο εδω http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=220496716319&Category=63850&_trkparms=algo%3DLVI%26its%3DI%26otn%3D2 αλλα πιστευω πως δεν ειναι γνησια.ποια η αποψη σας?

 

Στις αξιολογήσεις έχει μια ουδέτερη και αναφέρει ότι ειναι fake.

obvious fakes and sent wrong size, but was expecting it to be fake anyway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια παρηγγειλα κατι φαναρια για το αμαξι μου απο ebay. Εφτασαν τα φλασ κανονικα με δεμα. Ηρθε ειδοποιηση στο σπιτι μου και πηγα τα πηρα. Τα μπροστινα φωτα μου ειπε τα εστειλε ξεχωριστα. Λαμβανω μια ειδοποιηση απο τα ΕΛΤΑ οτι ηρθαν να μου τα φερουν και δεν ημουν σπιτι. Επικοινωνω μαζι τους και κανονιζουμε μερα και ωρα. Ερχονται και μου ζηταν επιπλεον 80 ευρω. Δεν τα παραλαμβανω καθως εχω πληρωσει ολο το ποσο μεσω paypal. Του στελνω μνμ και μου λεει οτι ειναι τελωνειο (απο Ταιβαν ερχονται τα φωτα). Αλλα μου λεει να το ψαξω γιατι λεει οτι εβαλε ενδειξη δωρο και αξια 40 ευρω.

Του ζητησα να του στειλω πισω τα φλας με δικα μου εξοδα και να μου επιστρεψει τα λεφτα αλλα εδω και 3 μερες δεν απανταει. Εν' τω μεταξυ εγω του εδωσα θετικη βαθμολογια. Μπορω να κανω τιποτα για να παρω τα λεφτα μου πισω? Τι μου προτεινετε να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια παρηγγειλα κατι φαναρια για το αμαξι μου απο ebay. Εφτασαν τα φλασ κανονικα με δεμα. Ηρθε ειδοποιηση στο σπιτι μου και πηγα τα πηρα.

Κανε dispute στο paypal οτι παρελαβες προιον διαφορετικο απο αυτο που περιμενες.Θα σου δωθει επιλογη να επιστρεψειες το προιον.Ολα αυτα μεσω παυπαλ.Αφου το στειλεις και το παραλαβει ειναι υποχρεωμενος να σου κανει refund.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 20:28 ----------

 

πως ζηταω feedback απο πωλητη?

Το ζητας με προσωπικο μηνυμα.Στην σελιδα του προιοντος πατας contact seller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε dispute στο paypal οτι παρελαβες προιον διαφορετικο απο αυτο που περιμενες.Θα σου δωθει επιλογη να επιστρεψειες το προιον.Ολα αυτα μεσω παυπαλ.Αφου το στειλεις και το παραλαβει ειναι υποχρεωμενος να σου κανει refund.

 

Εχω παραλαβει μονο τα φλασ.Δεν εχω παραλαβει τα μπροστινα φαναρια γιατι πρεπει να πληρωσω. Να κανω dispute και να το αφησω να το επιστρεψουν τα ΕΛΤΑ και να επιστρεψω εγω τα φλασ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...