Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια βοηθειουλα ....μου εστειλαν λεφτα μεσω paypal .να τα μετατρεψω σε ευρώ ή να τα αφήσω σε λίρες;Μέχρι στιγμης το 100% των αγορων μου το εχω κανει σε λίρες. 

να ξέρεις πως σε αυτή την περίπτωση την μετατροπή την κάνει το παυπαλ, και είναι γνωστό πως έχει την χειρότερη μετατροπή.

εγώ θα τα άφηνα για μελλοντικές αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μπορω να κανω withdraw τα λεφτα απο το παυπαλ σε ενα λογαριασμο αμέσως μόλις μου στείλουν τα λεφτά;Για να τα χρησιμοποιήσω τα λεφτα αυτά πρέπει να περάσουν μέχρι και 21 ημέρες και εγώ τα χρειάζομαι τώρα γιατί εχω να πληρώσω κάτι αγορές.Σημ. σημείωσα τα δεματα ως σταλμένα και τώρα θα βάλω και τον αριθμό ανίχνευσης των δεμάτων.Το λέο αυτό γτ διαβασα πως ετσι σου ερχονται πιο γρήγορα τα λεφτά.Είναι κάποιος που γνωρίζει; α και επίσης θα έχω κάποιο φόρο για να τα μεταφερω στον τραπεζικο λογαριασμό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορω να κανω withdraw τα λεφτα απο το παυπαλ σε ενα λογαριασμο αμέσως μόλις μου στείλουν τα λεφτά;Για να τα χρησιμοποιήσω τα λεφτα αυτά πρέπει να περάσουν μέχρι και 21 ημέρες και εγώ τα χρειάζομαι τώρα γιατί εχω να πληρώσω κάτι αγορές.Σημ. σημείωσα τα δεματα ως σταλμένα και τώρα θα βάλω και τον αριθμό ανίχνευσης των δεμάτων.Το λέο αυτό γτ διαβασα πως ετσι σου ερχονται πιο γρήγορα τα λεφτά.Είναι κάποιος που γνωρίζει; α και επίσης θα έχω κάποιο φόρο για να τα μεταφερω στον τραπεζικο λογαριασμό; 

Κατσε γιατι σε χανω. Μπορεις να μεταφερεις λεφτα απο το paypal σε λογαριασμο τραπεζης, αλλά 1ον, θα κανει 2-3-4 μερες και 2ον θα σου χρεωσει προμηθεια για εισερχομενο εμβασμα, δλδ 3-4 ευρω αναλογα τη τραπεζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε γιατι σε χανω. Μπορεις να μεταφερεις λεφτα απο το paypal σε λογαριασμο τραπεζης, αλλά 1ον, θα κανει 2-3-4 μερες και 2ον θα σου χρεωσει προμηθεια για εισερχομενο εμβασμα, δλδ 3-4 ευρω αναλογα τη τραπεζα

Η περιπτωση του φιλου αφορά χρηματα που εισέπραξε απο πωλήσεις.

 

Οχι δεν μπορεί είναι δεσμευμένα για την περίπτωση που ο αγοραστής εχει ένσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είχα παραγγείλει κάτι από eBay, αλλά μετά τον ένα μήνα και χωρίς να έχω παραλάβει, είχα επικοινωνήσει με τον πωλητή, όπου και μου έκανε επιστροφή των χρημάτων. Τελικά ήρθε σήμερα, οπότε πως μπορώ να δώσω ξανά τα χρήματα στον πωλητή; 

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη οι σελίδες είναι απειρες και εχω διαβασει παρα πολλα αρθρα για καρτες PP και αλλα πολλα...θελω να κανω αγορα απο ebay (συνηθος εβαζα αλλους και νμζω ηρθε η ωρα ν βγαλω την δικια μου)...

1 σε ποια τραπεζα να παω

2 τι δικαιολογητικα χρειαζεται, δεν ειμαι προηγουμενος πελατης απο καμια τραπεζα

3 αν μπορω στην καρτα που θα βγαλω αν γινεται να την φορτιζεις και μεσο ατμ,,,ευχαριστωωωωω

 

Αποστολή από το LG-D802 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ σε ευχαριστώ

Πάντως σου συνιστώ να ανοίξεις λογαριασμό και να έχεις μια κάρτα visa/Mastercard.

Ο λόγος είναι επειδή οι PP κάρτες κρατάνε προμήθεια κάθε φορά που θέλεις να βάλεις λεφτά, ενώ σε κανονικό λογαριασμό είναι δωρεάν.

Επίσης σε κανονικό λογαριασμό μπορείς να τον ελέγχεις μέσω ίντερνετ και να ενημερώνεστε για κάθε κίνηση (ακόμα και μέσω κινητού με sms).

Δεν ξέρω αν αυτά γίνονται και με τις ΡΡ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εστειλαν και ερχεται. απλα το τεελυταιο διαστημα αργουν παρα πολυ

 

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : rl037877025cn
 

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 27-11-2014 14:14 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 30-11-2014 17:25 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...