Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν επιμείνεις θα σου ζητήσει να το γυρίσεις πίσω

Κι όμως ξηγηθηκε ο Κινέζος. Του έγραψα ότι επιμένω για full refund η να μου στείλει το σωστό και... έκανε full refund!

Μπορεί να είναι μικρό ποσά, αλλά μου κάνει εντύπωση το πόσο υποδειγματικα τυπικοί είναι για να μην χάσουν έστω και μια θετική ψήφο. Εναμισι μηνα μετα, έφτασε η στιγμή που του έδωσα άριστη κριτική, λυπουμενος για μια ακόμη φορά που δεν πρόκειται να πάμε αντίστοιχα μπροστά σαν χώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως ξηγηθηκε ο Κινέζος. Του έγραψα ότι επιμένω για full refund η να μου στείλει το σωστό και... έκανε full refund!

Μπορεί να είναι μικρό ποσά, αλλά μου κάνει εντύπωση το πόσο υποδειγματικα τυπικοί είναι για να μην χάσουν έστω και μια θετική ψήφο. Εναμισι μηνα μετα, έφτασε η στιγμή που του έδωσα άριστη κριτική, λυπουμενος για μια ακόμη φορά που δεν πρόκειται να πάμε αντίστοιχα μπροστά σαν χώρα.

 

Ολοι περισσότεροι κινεζοι ετσι κάνουν, για να πάρουν θετική αξιολογηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

εχω παραγγηλει απο ιμπευ ενα κοντρολλερ αξιασ 25 ευρω και ενω το εχω πληρωσει μεσω πεειπαλ μου εσταλει ενα ημειλ (Seller cesolution has opened an unpaid item case...They opened the case because they haven’t received payment for the item...Please pay by 01-Jan-15, so the seller can ship the item to you, otherwise, the seller can cancel this order.If you already paid for the item, please contact the seller to work it out so the seller can close the case with no repercussions. It’s important that you try to resolve this problem because an unpaid item can be recorded on your account and result in future restrictions to your account.
) μπορει να μου πει καποιος τι σημαινει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει εξοφληθει το ποσο για την αγορα αυτου που εκανες και σου λεει να το πληρωσεις μεχρι 1/1/15 αλλιως θα στο ακυρωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινωνησε με το πωλητη οτι οντως τα πηρε τα λεφτα. Μηηηπως δεν ηταν ολο το ποσο στη πρι-πέιντ και πληρωθηκε αλλά μονο ενα μερος απο τη συνολικη αγορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστο αυτο που προτεινεις ...

Παντως στο ημειλ που μου εστειλε το ιμπει δεν μου λεει να πληρωσω καποιο συγκεκριμμενο ποσο η καποιο υπολοιπο..μου λεει απλως (pay now)


υποθετω οτι ισως εχει κολλησει η παραγγελια στο τελωνειο και ζητουν extra χρηματα για να μου το δωσουν.....αλλα αν ειναι ετσι δεν μου λενε τι ποσο θελουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, οχι δεν αναφερει αν εχει κολλησει σε τελωνεία κλπ. Δεν νομιζω να εχει φυγει καν βασικα. Λεει απλως πως δεν εχει ξοφληθει. Δες το ιστορικο αγορων σου στο πέιπαλ. Τι ποσο αφαιρεθηκε για την αγορα που λες πως εκανες. Αν δεν ειναι οσο λεει, τοτε θα εχει ξοφληθει μονο ενα μερος και αυτο θα σου ζηταει ο πωλητης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο. Έχει πληρωθεί κανονικά και έχει ήδη φύγει για να έρθει σε σένα.

Ρώτα καλύτερα τον πωλητή γιατί ίσως μπερδεύτηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ θα το κοιταξω

Thanks

κοιταξα το ιστορικο και λεει...

Dec 11, 2014   Payment To
Sainstore Inc
Completed
Details Payment To Sainstore Inc Shipped 

-£24.98 GBP

Στο παραπάνω παστ σου γράφεις για 25 ευρω και εδω ειναι 25 λιρες, ο πωλητής που έστειλε το μαιλ για το απλήρωτο ειναι ο ιδιος ή τα εχεις μπερδέψει και τα 25 ευρω είναι απο αλλο αντικείμενο.

 

Αν ειναι ο ιδιος στειλ' του με μήνυμα μέσα απο το εβαυ το αποδεικτικό του παιπαλ που σου ήρθε με εμαιλ όταν πλήρωσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έβγαλα χρεωστική κάρτα και άνοιξα paypal για αγορές μέσω ebay. Επειδή δεν έχω καθόλου εμπειρία από αγορές από το εξωτερικό ήθελα να ρωτήσω αν είναι καλύτερο να αγοράζω από το ebay.com ή το .uk;
Επίσης αν έχω παραγγείλει 2 πράγματα από διαφορετικούς πωλητές θα έρθουν σε διαφορετικά δέματα και άλλη μέρα το καθένα σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...