Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια,

 

Μια ερωτηση: (Θα βοηθουσε εαν ειναι καποιος Αμερικη)....εχουμε και λεμε...με ρωταει ενας απο Αμερικη εαν του στειλω ενα αντκειμενο (Album Panini) θα εχει εκει τελωνειο?

Γνωριζει κανενας εαν θα εχει καποια χρεωση εξτρα αυτος ?

Αυτο αφορα αυτόν και την χώρα του, απάντησε του λοιπόν οτι πρέπει να συμβουλευτεί της τοπικές τελωνειακές αρχές της χώρα του

 

 

 

 

Ρε παιδια εμενα μου φανηκε περιεργο ειχα καιρο να αγορασω και δεν θυμαμαι..Αγορασα δυο φτηνα αντικειμενα με free shipping απο ΚΙνα απο διαφορετικους πωλητες..Ας πουμε 11 το ενα 5 το αλλο..Και πληρωσα μεσω paypal περιπου 2,20 παραπανω απο την τιμη των προιοντων..Λογικο τοσο ειναι οι χρεωσεις?Το ειχα για λιγοτερο

Προφανώς αγόρασες σε δολάρια και θα κάνω και μια εκτίμηση, με κάρτα της ετε(για το δεύτερο μπορεί να πέφτω και εξω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτο αφορα αυτόν και την χώρα του, απάντησε του λοιπόν οτι πρέπει να συμβουλευτεί της τοπικές τελωνειακές αρχές της χώρα του

 

 

 

 

Προφανώς αγόρασες σε δολάρια και θα κάνω και μια εκτίμηση, με κάρτα της ετε(για το δεύτερο μπορεί να πέφτω και εξω)

Ναι δολαρια.Αλλα η ισοτιμια ηταν 16ευρω ας πουμε συνολο.Οχι πειραιως.Η τραπεζα δηλαδη τα ''φαγε''?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δολαρια.Αλλα η ισοτιμια ηταν 16ευρω ας πουμε συνολο.Οχι πειραιως.Η τραπεζα δηλαδη τα ''φαγε''?

Το ποιος τα έφαγε εχει να κανει με το σεταπ που εχεις στο παυπαλ σου, τα εφαγε λοιπον αυτος που εκανε την μετατροπή, ή το παυπαλ ή η πειραιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελοσπαντων το θεμα ειναι οτι ειναι ας πουμε λογικο και δεν γινοταν να το αποφυγω ετσι??Αυτο με παραξενεψε επειδη στο ebay μου το εμφανιζει σαν αγορες των 16 και χρεωθηκα εκει στα 18,5.Να σαι καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανένας πρόβλημα με το ebay?? Έχει κοντά στους 3 μήνες που ότι κ να αγοράσω δεν μου έρχεται. Δεν έχω αλλάξει τπτ (διεύθυνση, λογαριασμό). Από άλλο site μου έρχονται κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανένας πρόβλημα με το ebay?? Έχει κοντά στους 3 μήνες που ότι κ να αγοράσω δεν μου έρχεται. Δεν έχω αλλάξει τπτ (διεύθυνση, λογαριασμό). Από άλλο site μου έρχονται κανονικά.

παρομοια κατασταση και γω.

1 στα 5 ερχεται πλεον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απλο εχουν διαλυθεί τα ελτα, είναι και αυτο ενα απο τα επιτεύγματα της ανάπτυξης που συντελείται τελευταία

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες εγώ είχα το εξής πρόβλημα:

Πήγα σήμερα να ψωνίσω κάτι από ebay, Και όταν πάω να πληρώσω δε μου εμφανίζει ως επιλογές τις κάρτες που έχω.

Αν μπω στη σελίδα του paypal, φαίνονται κανονικά οι 2 κάρτες που έχω (alpha, πειραιώς).

 

Σας έχει τύχει?Ξέρετε τι παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες εγώ είχα το εξής πρόβλημα:

Πήγα σήμερα να ψωνίσω κάτι από ebay, Και όταν πάω να πληρώσω δε μου εμφανίζει ως επιλογές τις κάρτες που έχω.

Αν μπω στη σελίδα του paypal, φαίνονται κανονικά οι 2 κάρτες που έχω (alpha, πειραιώς).

 

Σας έχει τύχει?Ξέρετε τι παίζει?

Που εάν φαίνονται? στο ebay? Επίσης που ακριβώς φαίνονται στο paypal? Στο profil η όταν πας να ολοκληρώσεις την συναλλαγή?( confin pay) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο paypal φαίνονται στο προφίλ (όταν μπαίνω στη σελίδα του paypal άσχετα με το ebay)

 

Στο ebay δε φαίνονται όταν πάω να πληρώσω και περνάει στη σελιδούλα που επιλέγεις να κάνεις το confirm κ να πλερώσεις μέσω της κάρτας που εχεις συνδεδεμένη με το Paypal ή του balance του Paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο paypal φαίνονται στο προφίλ (όταν μπαίνω στη σελίδα του paypal άσχετα με το ebay)

 

Στο ebay δε φαίνονται όταν πάω να πληρώσω και περνάει στη σελιδούλα που επιλέγεις να κάνεις το confirm κ να πλερώσεις μέσω της κάρτας που εχεις συνδεδεμένη με το Paypal ή του balance του Paypal

Μας μπερδεψες για το παυπαλ μιλα ή για το εβαυ, εχεις συνδεμενη καρτα στο εβαυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λοιπόοον!

έχω κανονικά συνδεδεμένες στο paypal 2 κάρτες, με τις οποίες έχω αγοράσει στο παρελθόν κανονικά από ebay.

 

Όταν μπαίνω www.paypal.com φαίνονται κανονικά στο προφίλ μου οι 2 κάρτες.

 

Όταν όμως πάω ebay,διαλέγω κάτι, μπαίνω να πληρώσω με paypal (βάζω user και Pass) - όλα καλά ως εδώ. Μέσα εκεί όμως, που σου λέει πχ ότι έχεις επιλεγμένη την κάρτα με κατάληξη ΧΧΧΧ, εμένα δε μου βγάζει αυτό. Δεν εμφανίζεται καμία από τις 2 κάρτες και όταν πάω να αλλάξω την κάρτα, πάλι δεν εμφανίζονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα.. έκανα τον Δεκέμβρη μια αγορά, πέρασαν 40 μέρες και πουθενά το αντικείμενο. επικοινώνησα με τον πωλητή και μου είπε ότι του φαίνεται περίεργο αλλά παρόλα αυτά αν θέλω είτε μου βάζει πίσω τα χρήματα, είτε μου ξαναστέλνει το αντικείμενο.

επειδή δεν είναι κάτι μεγάλης αξίας του είπα να το ξαναστείλει και το λήξαμε εκεί.

τι να κάνω να ανοίξω case πριν τις 45 μέρες ή να το αφήσω; αν ανοίξω case τι λέω και για πόσο καιρό μπορεί να μείνει το case ανοιχτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...