Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

0 έχω. Λίγο άκυρη ερώτηση. Επειδή είχα balance 0 μου έβγαζε error όταν προσπαθούσα να συνδεθώ στο paypal για να κάνω μια αγορά μέσα από ένα παιχνίδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αγορά από amazon και αποτυψία reguest σε paypal

Τις τελευταίες 2 μέρες έχω κάνει3 αγορές από amazon.com με virtual της ΕΤΕ χωρίς πρόβλημα μου απέριψε 2 προφανώς γιατί οι sellers έστελναν μόνο USA. Αντίθετα δεν μπόρεσα να λάβω χρήματα στο balance του paypal ουτε με δεύτερο mail δικό μου αλλά ούτε με της γυναίκας μου αφού αναγνώριζε την κάρτα που έχω συνδεδεμένη στο paypal. Το έκανα και με την χρεωστική αλλά δεν έχει τον τριψήφιο κωδικό επιβεβαίωσης και δεν μπορώ να την περάσω. Ξέρει κανείς αν γίνεται με χρεωστική ΕΤΕ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορά από amazon και αποτυψία reguest σε paypal

Τις τελευταίες 2 μέρες έχω κάνει3 αγορές από amazon.com με virtual της ΕΤΕ χωρίς πρόβλημα μου απέριψε 2 προφανώς γιατί οι sellers έστελναν μόνο USA. Αντίθετα δεν μπόρεσα να λάβω χρήματα στο balance του paypal ουτε με δεύτερο mail δικό μου αλλά ούτε με της γυναίκας μου αφού αναγνώριζε την κάρτα που έχω συνδεδεμένη στο paypal. Το έκανα και με την χρεωστική αλλά δεν έχει τον τριψήφιο κωδικό επιβεβαίωσης και δεν μπορώ να την περάσω. Ξέρει κανείς αν γίνεται με χρεωστική ΕΤΕ;

Γίνεται και με ΕΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την maestro,μου έχουν στείλει εδώ και καιρό την debit mastercard αλλά δεν την έχω ενεργοποιήσει ακόμα, μάλλον θα πρέπει να το κάνω τώρα έτσι;

Η maestro είναι άχρηστη για αγορές. Να πας να ενεργοποιήσεις την master card και θα είσαι ok.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την maestro,μου έχουν στείλει εδώ και καιρό την debit mastercard αλλά δεν την έχω ενεργοποιήσει ακόμα, μάλλον θα πρέπει να το κάνω τώρα έτσι;

 

Ναι, πέταξε την τη παπαριά τη maestro. Πιο άχρηστη κάρτα δεν υπάρχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια τρομερη βλακεια ...πήγα να στειλω λεφτα μεσω παυπαλ σε καποιον και απο τα αποθηκευμένα emails που ειχε στον λογαριασμο μου στο παυπαλ απο προηγουμενες συναλλαγές επέλεξα το πωλητή που αγόρασα τελευταία κάτι .Του εχω στειλει 3-4 μηνύματα σημερα δεν εχει απαντήσει (ο πωλητής πουλάει φθηνα πραγματα κινεζιες οπότε ελπίζω ότι δεν θα το εχει δει ακόμη επειδη του στελνουν πολλοί)εχω στειλει και στο paypal και δεν μου εχουν απαντησει ακομη.Είναι στην θεληση τοθ πωλητη να μου επιστρεψει τα χρηματα;Δεν γίνετε το παυπαλ να παρεμβει; Μην μου πειτε πως το κανα αυτο κλπ τωρα το κανα κ θα θελα μια βοηθεια.Ευτυχως δεν εστειλα μεγαλο ποσο 9 λιρες αλλα κ παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια τρομερη βλακεια ...πήγα να στειλω λεφτα μεσω παυπαλ σε καποιον και απο τα αποθηκευμένα emails που ειχε στον λογαριασμο μου στο παυπαλ απο προηγουμενες συναλλαγές επέλεξα το πωλητή που αγόρασα τελευταία κάτι .Του εχω στειλει 3-4 μηνύματα σημερα δεν εχει απαντήσει (ο πωλητής πουλάει φθηνα πραγματα κινεζιες οπότε ελπίζω ότι δεν θα το εχει δει ακόμη επειδη του στελνουν πολλοί)εχω στειλει και στο paypal και δεν μου εχουν απαντησει ακομη.Είναι στην θεληση τοθ πωλητη να μου επιστρεψει τα χρηματα;Δεν γίνετε το παυπαλ να παρεμβει; Μην μου πειτε πως το κανα αυτο κλπ τωρα το κανα κ θα θελα μια βοηθεια.Ευτυχως δεν εστειλα μεγαλο ποσο 9 λιρες αλλα κ παλι

+++

 

Πανε αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατι που σκεφτηκα το βραδυ...τα λεφτα τα εστειλα για goods όπως λεει στο παυπαλ και χρεωνει ενα μικρο ποσο γ τον πωλητη δεν τα στειλα ως gift.Πήγα να κάνω dispute ότι δεν ελαβα τα πραγματα αλλά δεν μαφηνει το paypal επειδη πριν ειχε ανοιξει και αλλο dispute

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...