Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 ημέρες από την τελευταία εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης. Αν δεν υπάρχει εκτίμηση, η τελευταία εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης ορίζεται στις 7 ημέρες από την ημερομηνία αγοράς για αγορές εντός της χώρας στη οποία βρίσκεσαι, ή 30 για αγορές από διαφορετική χώρα.

Okay σχεδόν μπερδευτηκα.

 

Πήρα το αντικείμενο τον Αύγουστο και η τελευταία εκτιμονενη μέρα παράδοσης ηταν 28 Σεπτεμβρίου. Να υποθέσω οτι είμαι στο όριο των 30 ημερών μετα, σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Okay σχεδόν μπερδευτηκα.

 

Πήρα το αντικείμενο τον Αύγουστο και η τελευταία εκτιμονενη μέρα παράδοσης ηταν 28 Σεπτεμβρίου. Να υποθέσω οτι είμαι στο όριο των 30 ημερών μετα, σωστά?

Ακριβώς. Μπορείς να ανοίξεις case μέχρι τις 28 Οκτωβρίου. Επειδή απ' ότι καταλαβαίνω δεν έχεις πάρει το αντικείμενο ακόμα, προτείνω να περιμένεις μέχρι και την επόμενη εβδομάδα. Αν δεν το έχεις παραλάβει μέχρι τότε, επικοινώνησε με τον πωλητή μήπως δεν σου έδωσε tracking number και μετά με τα ΕΛΤΑ σε περίπτωση που το κρατάνε σε κανένα κέντρο διανομής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς. Μπορείς να ανοίξεις case μέχρι τις 28 Οκτωβρίου. Επειδή απ' ότι καταλαβαίνω δεν έχεις πάρει το αντικείμενο ακόμα, προτείνω να περιμένεις μέχρι και την επόμενη εβδομάδα. Αν δεν το έχεις παραλάβει μέχρι τότε, επικοινώνησε με τον πωλητή μήπως δεν σου έδωσε tracking number και μετά με τα ΕΛΤΑ σε περίπτωση που το κρατάνε σε κανένα κέντρο διανομής.

Το αντικείμενο το πλήρωσαν στις 28 Αυγούστου και για κάποιο λογο έχει κολλήσει στην Γαλλία απο την 1/09/2015. Δεν ξέρω τι έχει γίνει ουτε μου λένε τπτ...

Επίσης, υποτίθεται οτι έρχεται απο Κίνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αντικείμενο το πλήρωσαν στις 28 Αυγούστου και για κάποιο λογο έχει κολλήσει στην Γαλλία απο την 1/09/2015. Δεν ξέρω τι έχει γίνει ουτε μου λένε τπτ...

Επίσης, υποτίθεται οτι έρχεται απο Κίνα...

Δοκίμασες να βάλεις το tracking number στην ιστοσελίδα των ΕΛΤΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες να βάλεις το tracking number στην ιστοσελίδα των ΕΛΤΑ;

Το tracking number με παραπέμπει στην dhl αλλά η dhl λέει οτι αυτό είναι νουμερο φορτωτικής και οτι δεν έχει σχέση η εταιρεια με κάτι τέτοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονή.........Λόγω των cc  τρώς πόρτα ..

τι εννοεις φιλε μ?γιατι κ εμενα τα ιδια λεει..

  εδω κ 3 μερες δεν μπορω να κανω αγορα..να παρω τηλ την τραπεζα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις φιλε μ?γιατι κ εμενα τα ιδια λεει..

  εδω κ 3 μερες δεν μπορω να κανω αγορα..να παρω τηλ την τραπεζα?

Hellooo!!!!!! Capital control you know???

Ελάχιστοι κάνουν εγορές απο εξωτερικό. Έχει χιλιοειπωθει!

http://www.insomnia.gr/topic/574635-capital-controls-paypal-ebay-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B5%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D/

 

 Μα σοβαρά υπάρχουν ακόμη άτομα που δεν το έχουν πάρει είδηση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Hellooo!!!!!! Capital control you know???

Ελάχιστοι κάνουν εγορές απο εξωτερικό. Έχει χιλιοειπωθει!

http://www.insomnia.gr/topic/574635-capital-controls-paypal-ebay-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B5%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D/

 

Μα σοβαρά υπάρχουν ακόμη άτομα που δεν το έχουν πάρει είδηση??

ρε δικές μ υπάρχουν άτομα που έχουν κάνει αγορές γιαυτό ρώτησα..αλλά αμέσως να κάνεις τον ...

Απλά δεν κατάλαβα ότι με το cc εννοείς capital control.

Αλλά πως κατάφεραν μερικοί κ ολοκλήρωσαν τις αγορές τους?

Επεξ/σία από daPro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα

 

επειδή έπεσα σε απατεώνα στο ebay, και συγκεκριμένα έκανα μια αγορά ενός πολυεργαλειο στης 26/9 από Αμερική, στης 30/9 έλαβα αυτή την ειδοποίηση από το ebay, αν γνωρίζετε τι γίνετε από εδώ και πέρα;

έχω ενημερώσει το paypal αλλά ακόμα δεν έχω λαβή απάντηση, κάθε συμβουλή είναι καλοδεχούμενη.

ευχαριστώ πολύ!!!

post-224118-0-31833000-1443781530_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έκανες την συναλλαγή εκτός ebay οπότε λογικά είσαι οκ.Ενημέρωσε και το ebay (ότι έκανες την αγορά εντός του site σου έστειλαν αυτό...τί γίνεται τώρα (ακυρώνεται ή όχι ,παίρνεις τα χρηματα σου πίσω...κτλ κτλ) ) Με τον πωλητή μίλησες αν σου έστειλε το αντικείμενο tracking number κτλ κτλ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...