Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα, αγόρασα 3 ίδια είδη στις 21/10/2015 από ebay Κίνα μέσω paypal. Στις 22/10/2015 'εξαφανίστηκε' ο πωλητής και τα είδη του. (βέβαια δεν φταίει αυτός ....είχε μόνο 6 αξιολογήσεις και είχε πουλήσει 60-70 είδη στις 21/10/2015 )

Η πιο ενδεδειγμένη διαδικασία που μπορώ να ακολουθήσω ποια είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχει κανεις alpha bank λογαριασμο συνδεδεμενο στο paypal μπορει να αγορασει απο ebay?

 

Γιατι εμενα δεν με αφηνει απο τοτε που ηρθαν τα capital controls στην Ελλαδα μεχρι και σημερα που δοκιμασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχει κανεις alpha bank λογαριασμο συνδεδεμενο στο paypal μπορει να αγορασει απο ebay?

 

Γιατι εμενα δεν με αφηνει απο τοτε που ηρθαν τα capital controls στην Ελλαδα μεχρι και σημερα που δοκιμασα.

Κατ ευθεια απο τον συνδεμένο λογαριασμο, οχι δεν μπορεις και δεν μπορουσες και ποτε οχι μονο τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζεις εγω πριν τα capital controls μια χαρα αγοραζα και μεσω paypal αλλα και κατευθειαν απο την καρτα.

 

Τωρα με τα capital controls εχω προβλημα.

Εχει ενδιαφερον αυτο που λες, δηλαδη ειχες συνδεμενο λογαριασμο και τραβαγε το ππ λεφτα απο εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κανονικα.

 

Πριν τα capital controls ετσι.

 

Ναι εδω και 3 χρονια εχω συνδεδεμενο τον alpha bank λογαριασμο με το paypal μου και οταν ηταν να αγορασω κατι τραβαγε αμεσως τα λεφτα απο αυτον τον λογαριασμο.

 

Κατι που τωρα λογο capital controls δεν γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κανονικα.

 

Πριν τα capital controls ετσι.

 

Ναι εδω και 3 χρονια εχω συνδεδεμενο τον alpha bank λογαριασμο με το paypal μου και οταν ηταν να αγορασω κατι τραβαγε αμεσως τα λεφτα απο αυτον τον λογαριασμο.

 

Κατι που τωρα λογο capital controls δεν γινεται.

Τοσα χρονια στο ππ πρωτη φορα διαβαζω κατι τετοιο. τι να πω ολα μπορει να συμβουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη εσενα και πριν τα capital controls αλλα και τωρα πως σου δουλευε το paypal?

 

Οταν εκανες μια αγορα δεν τραβαγε αμεσα τα λεφτα απο το λογαριασμο που εχεις συνδεσει σε αυτο?

 

Τι επρεπε να κανεις δηλαδη?

 

Να βαλεις πρωτα λεφτα στο paypal balance και μετα να αγορασεις οτι θελεις μεσω paypal?

 

Εμενα παλι αν ειναι αυτος ο τροπος που χρησιμοποιουσες το paypal μου φαινετε πολυ κουλος και με πολλα περιτα κλικ που δεν χρειαζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ππ τραβάει χρηματα μονο απο συνδεμενες σε αυτο κάρτες, οι τροπεζικοι λογαριασμοί ειναι μονο για εμβάσματα και απόσυρση κεφαλαίων απο το ππ προς την τράπεζα σου.

 

 

Τωρα εσυ εισαι μια ιδική περίπτωση, εκτος και αν θελεις να πεις κατι αλλο που δεν κατάλαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα πραγματοποίησα μια αγορά από το ebay και σήμερα μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα:

 

We're writing to let you know that we've removed an item you recently won:
*ονομασία προιόντος που αγόρασα*

Since you've already paid for the item, you don't need to do anything else. If your item hasn't arrived yet, it should arrive soon. If it doesn't, then you'll want to open a case in our Resolution Center. You can learn how to do this, plus find timelines for opening cases, at:
http://pages.ebay.com/help/buy/item-not-received.html

We wish you all the best on eBay and hope your future experiences are pleasant and successful. If you have questions, please click "Help & Contact" at the top of most eBay pages.

If you have already filed an eBay Money Back Guarantee case for this item, the case has been decided in your favor and your payment has been refunded.

eBay still has lots of other great deals. Go to http://www.ebay.comto shop. We hope to see you soon.

Thanks,

eBay

 

 

 

Επίσης στην κατάσταση της παραγγελίας μου, εμφανίζει τα παρακάτω:

 

Να περιμένω το αντικείμενο ή δεν θα έρθει ποτέ;

post-52872-0-41724300-1446377843_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα πραγματοποίησα μια αγορά από το ebay και σήμερα μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα:

 

We're writing to let you know that we've removed an item you recently won:

*ονομασία προιόντος που αγόρασα*

 

Since you've already paid for the item, you don't need to do anything else. If your item hasn't arrived yet, it should arrive soon. If it doesn't, then you'll want to open a case in our Resolution Center. You can learn how to do this, plus find timelines for opening cases, at:

http://pages.ebay.com/help/buy/item-not-received.html

 

We wish you all the best on eBay and hope your future experiences are pleasant and successful. If you have questions, please click "Help & Contact" at the top of most eBay pages.

 

If you have already filed an eBay Money Back Guarantee case for this item, the case has been decided in your favor and your payment has been refunded.

 

eBay still has lots of other great deals. Go to http://www.ebay.comto shop. We hope to see you soon.

Thanks,

 

eBay

 

 

 

Επίσης στην κατάσταση της παραγγελίας μου, εμφανίζει τα παρακάτω:

 

Να περιμένω το αντικείμενο ή δεν θα έρθει ποτέ;

 

Ο πωλητής έσβησε το λογαριασμό του στο ebay.

Αν το πλήρωσες, περιμένεις να δεις αν έρθει και αν όχι ανοίγεις case στο paypal. Αν ανοίξεις case λέει οτι έχει αποφασισθεί υπερ σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πωλητής έσβησε το λογαριασμό του στο ebay.

Αν το πλήρωσες, περιμένεις να δεις αν έρθει και αν όχι ανοίγεις case στο paypal. Αν ανοίξεις case λέει οτι έχει αποφασισθεί υπερ σου.

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Πόσο καιρό μπορώ να περιμένω από την ημερομηνία αποστολής και να είμαι καλυμμένος ότι δεν θα χάσω τα χρήματά μου; Ο πωλητής είναι από Κίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...