Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραγγελία από ebay δυο πραγματάκια το ένα αξίας 5€ με track number KWTHK**********YQ και το άλλο αξίας 2,5€ με track number RX*********DE.Ξερει κάποιος τι παίζει με αυτούς τους δυο αριθμούς(το 2ο από Γερμανία;)γιατί είναι τόσο διαφορετικοί  από τα συνηθισμενα? Ειδικά ο πρώτος..

Επεξ/σία από jokerakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παλι θεμα το ebay πληρωμη με paypal ; εχω κανει με επιτυχια  3-4 αγορες το απογευμα, προσπαθω για αλλη μια την τελευταια ωρα χωρις θετικο αποτελεσμα ,ποτε θα λυθουν αυτα τα προβληματα; οτι να ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, arma1 είπε

Παλι θεμα το ebay πληρωμη με paypal ; εχω κανει με επιτυχια  3-4 αγορες το απογευμα, προσπαθω για αλλη μια την τελευταια ωρα χωρις θετικο αποτελεσμα ,ποτε θα λυθουν αυτα τα προβληματα; οτι να ναι

Είπα ότι φταίει η paypal για αυτό. Τώρα που θα πάρει πόδι από το ebay τέλος αυτά :)

Μπες στο καλάθι το .com στην διεύθυνση κάντο .ca και πλήρωσε κανονικά με paypal από το καναδικό ebay, εκεί λειτουργεί κανονικά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Billator είπε

Είπα ότι φταίει η paypal για αυτό. Τώρα που θα πάρει πόδι από το ebay τέλος αυτά :)

Μπες στο καλάθι το .com στην διεύθυνση κάντο .ca και πλήρωσε κανονικά με paypal από το καναδικό ebay, εκεί λειτουργεί κανονικά. :)

Δεν καταλαβα τον τροπο ,το κανεις πιο λιανα; βαζω το προιον στο καλαθι με την διευθυνση .com ,επειτα μπαινω ebay.ca ; το κανω αλλα δεν εχει το προιον στο καλαθι, τι κανω λαθος;

edit μπηκα και στην διευθυνση .ca αλλα παλι δεν δεχτηκε την πληρωμη

Επεξ/σία από arma1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Billator είπε

Είπα ότι φταίει η paypal για αυτό. Τώρα που θα πάρει πόδι από το ebay τέλος αυτά :)

Μπες στο καλάθι το .com στην διεύθυνση κάντο .ca και πλήρωσε κανονικά με paypal από το καναδικό ebay, εκεί λειτουργεί κανονικά. :)

...και σήμερα δεν σε υποχρεώνει καποιος να χρησιμοποιήσεις καλα και σώνει το παυπαλ, μπορείς να βάλεις την καρτουλα σου στο εβαυ και ολα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

...και σήμερα δεν σε υποχρεώνει καποιος να χρησιμοποιήσεις καλα και σώνει το παυπαλ, μπορείς να βάλεις την καρτουλα σου στο εβαυ και ολα καλα.

Φαντάζομαι ξέρεις ότι Paypal service και εκεινο με την καρτουλα;

Screenshot_20180214-011238__01.jpg

Όταν κολλάει το paypal service του ebay ούτε με κάρτα μπορείς να πληρώσεις.

28 λεπτά πριν, arma1 είπε

edit μπηκα και στην διευθυνση .ca αλλα παλι δεν δεχτηκε την πληρωμη

Ούτε εμένα, τώρα μπαίνει από εκεί. Από την mobile εφαρμογή όμως μόλις πλήρωσα κανονικά.  Για κάνε μια προσπάθεια κ εκει

Επεξ/σία από Billator
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Billator είπε

Φαντάζομαι ξέρεις ότι Paypal service και εκεινο με την καρτουλα;

Screenshot_20180214-011238__01.jpg

Όταν κολλάει το paypal service του ebay ούτε με κάρτα μπορείς να πληρώσεις.

Ούτε εμένα, τώρα μπαίνει από εκεί. Από την mobile εφαρμογή όμως μόλις πλήρωσα κανονικά.  Για κάνε μια προσπάθεια κ εκει

Προφανώς δεν γνωρίζεις καλά το παυπαλ, αν έκανες το λάθος (ή από επιλογή) και είπες ΝΑΙ, μπορείς να μπεις στο λογαριασμό σου στο ππ και να πεις ΟΧΙ

Μπορείς δηλαδή να αναστείλεις  αυτήν την λειτουργία, που ειναι και κακή, γιατί αν σου χακαρουν το εβαυ(λεμε τώρα) θα σου αδειάσουν και το ππ και θα ψάχνεις να δεις τι έγινε και πως

Επεξ/σία από NikosKallithea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Billator είπε

Φαντάζομαι ξέρεις ότι Paypal service και εκεινο με την καρτουλα;

Screenshot_20180214-011238__01.jpg

Όταν κολλάει το paypal service του ebay ούτε με κάρτα μπορείς να πληρώσεις.

Ούτε εμένα, τώρα μπαίνει από εκεί. Από την mobile εφαρμογή όμως μόλις πλήρωσα κανονικά.  Για κάνε μια προσπάθεια κ εκει

Δοκιμασα και απο το κινητο ,ματαια ομως , τι καταντια ειναι αυτη; ουτε capital controls να ειχαμε , καμια αλλη σκεψη; δεν θελω να καταχωρησω καρτα στο ebay ,δεν το εμπιστευομαι 

edit τελικα το βρηκα αλλου το προιον και πληρωθηκε κανονικα με paypal ,προς το παρων δεν χρειαζεται ν ασχοληθω αλλο μ αυτους 

Επεξ/σία από arma1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, opelakias said:

ουτε it da ca co.uk τιποτα δεν λειτουργει

Επιβεβαιώνω και εγώ δεν με αφήνει να πληρώσω ούτε με PayPal ούτε απευθείας με τη κάρτα. Ελπίζω μέχρι αύριο να έχουν λυθεί τα οποια προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Λοιπόν έχω το εξής θέμα. Έκανα μια αγορά εδώ και 3 ημέρες από ebay.com από seller σε UK. Ο seller μάλλον δεν έχει κάνει μάλλον ακόμα την αποστολή γιατί το στάτους είναι ακόμα not shipped  και ούτε απαντά στα email μου. Ημ παράδοσης έχει 1 έως 5 Μαρτίου αλλά ενώ γράφει ότι στέλνει την επόμενη μέρα από την πληρωμή δεν απαντά ούτε στα email. To περίεργο είναι ότι έχει 573 positive feedback με 100%.Να επικοινωνήσω με Ebay τι λέτε? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, hektor76 είπε

Καλησπέρα. Λοιπόν έχω το εξής θέμα. Έκανα μια αγορά εδώ και 3 ημέρες από ebay.com από seller σε UK. Ο seller μάλλον δεν έχει κάνει μάλλον ακόμα την αποστολή γιατί το στάτους είναι ακόμα not shipped  και ούτε απαντά στα email μου. Ημ παράδοσης έχει 1 έως 5 Μαρτίου αλλά ενώ γράφει ότι στέλνει την επόμενη μέρα από την πληρωμή δεν απαντά ούτε στα email. To περίεργο είναι ότι έχει 573 positive feedback με 100%.Να επικοινωνήσω με Ebay τι λέτε? 

Το ΣΚ το βάζεις μέσα στις 3 μέρες; Ο πωλητής στο προϊόν του γράφει σε πόσες εργάσιμες μετά την πληρωμή θα στο στείλει. Συνήθως βάζουν 3 μέρες (εργάσιμες) από την παραγγελία.
Έχει λήξει το deadline που έχει ορίσει ο ίδιος για την αποστολή; Αν όχι περίμενε κ άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά εμφανίστηκε σήμερα μετά απο 4 εργάσιμες ημέρες.Το περίεργο έιναι ότι έχει καταχωρήσει 2 tracking numbers για ένα αντικείμενο (όργανο ηλ. εγκαταστάσεων).Στο email δεν απαντά ...Βρε θα με τρελάνει ο παλαβός που έχω μπλέξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...