Προς το περιεχόμενο

Έκανες πατατιά? Μοιράσου την μαζί μας!


liopyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 712
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είπα ότι έχει σημασία επειδή είναι πολύ ψηλό αυτοκίνητο και δεν υπάρχει περίπτωση να δεις κάτι που έχεις ακουμπήσει στον ουρανό του. Τώρα είτε έχεις Range είτε Corolla, είναι πίκρα να χάνεις έτσι την κάρτα σου!

 

 

 

 

 

( Ξύπνησε η ταξική σας συνείδηση αμέσως :P )

 

 

Καλωσόρισες Stephanositalia, προσπάθησε να μάθεις Ελληνικά είναι όμορφη γλώσσα και την μιλάνε λιγότεροι από 2-3 εκατομμύρια άνθρωποι πλέον :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να δω δικαιολογια για επισκευή

ξέρετε πήγα να παίξω ενα παιχνίδι και εγινε ένα μπάμ ... τι να πώ το κουτι ούτε που το άνοιξα ( βάλτε μεσα πρωτα καμια αράγνη γιατι με το πλησιμο θα φανει που έγινε η βλακία και λιγη πυρίτιδα... )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα χθες μια πατατια...φοβερη...

Εδωσα το τουμπανακι της υπογραφης μου στον brother μου και εμεινα με εναν athlon στα 900+MHz...1 Gb ram και δε σημαζευεται ...Ελπιζω να μη με πιασει καταναλωτικη μανια πριν το χειμωνα που λεω να ξαναπαρω pc με τα νεα δεδομενα...μη πω Χριστουγεννα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περίεργη ιστορία (για τα δεδομένα μου τουλάχιστον) και όμως αληθινή:

 

Μην σας κουράζω με σάλτσες. Χάλασε ο φορτιστής του φορητού HP της αδερφής μου (δεν θυμάμαι μοντέλο). Επειδή εκείνον τον καιρό χρειαζόταν επειγόντως τον υπολογιστή της, κάναμε μια σύγκριση με τον φορτιστή του HP8220 (αν θυμάμαι καλά) του πατέρα μου. Μας φάνηκαν αρκετά όμοιοι, κοιτάξαμε και τα Volt κτλ, όλα καλά και σωστά.

 

Παίρνει λοιπόν τον φορτιστή και κάνει την δουλειά της, μέχρι που τελικά της έρχεται ένας πολυφορτιστής με πολλαπλά βύσματα που κάνει για πολλά λάπτοπ κτλ κτλ.

 

Παίρνουμε πίσω τον φορτιστή του HP8220, τον φοράμε στον HP8220, και... κάηκε! Από τον ίδιο του τον φορτιστή! Δεν κάηκε το άλλο το λάπτοπ που είχε ξένο φορτιστή, κάηκε αυτό που ήταν δικός του!

 

Διαπιστώσαμε μετά, κοιτώντας τα βύσματα του πολυφορτιστή και αφού ενημερωθήκαμε από το σχετικό site, πως υπήρχε μια πάάάάρα πολύ μικρή διαφορούλα ανάμεσα στα δύο βύσματα των φορτιστών, θα έλεγα αόρατη στο γυμνό μάτι που δεν ψάχνει να δει ακριβώς αυτήν την λεπτομέρεια.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Manuel, δεν κατάλαβα τι έγινε.

Τι σχέση είχε η μικρή διαφόρα με το ότι κάηκε το laptop από τον φορτιστή του;

Seems coincidental...

 

caution, αυτός ο φίλος πολύ μπροστά. Range και 4870χ2, αλλά όχι blower στο σπίτι. Πάρε το πιστολάκι της μαμάς στο κάτω κάτω...

Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Ο κόσμος βγάζει βόλτα το σκύλο του, ο φίλος σου βγάζει βόλτα το PC του στο βενζινάδικο για να το ξεσκονίσει; :shock:

Η ταξική συνείδηση είναι υποβόσκουσα σε όλους.

 

Αυτό με το να ξεχνάς πράγματα στον ουρανό του αυτοκινήτου, θα μπορούσε να είναι ένα thread από μόνο του. Εγώ ξέχασα την... πορτοκαλάδα μου εκεί και όπως ξεκινάμε (καλοκαίρι με ανοιχτά παράθυρα), λούζει η πορτοκαλάδα μια φίλη. Ευτυχώς, (με αυτή τη σειρά:lol:)

α) δεν έπεσε τίποτα στο αυτοκίνητο

β) πηγαίναμε για μπάνιο στη θάλασσα, όποτε ήταν με το μαγιό και ξεπλύθηκε εντός ολίγου. :-D

Ακόμα μου το χτυπάει βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικια μου πατατια ειναι αρκετα μεγάλη.

Ητανε καλοκαιρι.ο τοπος εβραζε.ξαπλωνω να κοιμηθω με το pc να κατεβαζει το winning eleven.

Που να με παρει ο υπνος ομως, η ψύκτρα του pentium4 εκανε σαν γερμανικο βομβαρδιστικο του 40. (Δεν μιλαμε για ενα δυνατο βζζζ εκανα Κακακακακακα,παρ'ολα αυτα καινουρια ομως δεν πηρενα να παρω)

 

ΕΕΕΕΕ δεν παει αλλο λεω σε καποια στιγμη.

Να τον σβησω δεν γινετε γιατι πως και πως περιμενα να λιωσω στο ποδοσφαιρακι...

ΘΑ την βγαλω σκεφτομαι.

Αλλα αμα Καει η cpu?

Και τι κανω?

Παω στην κουζινα και περνω μια ναιλον σακουλα απο αυτες που ειναι για την καταψυξη,για να βαζεις μεσα τους ανιθους κ τους μαιντανους κτλ και την γεμίζω με παγο.

Παω στο Δωματιο ξαπλώνω το pc οριζοντια, βγαζω την ψυκτρα και βαζω τον παγο. (Το ξερω οτι γελατε απο τωρα...)

Και παταω να ανοιξει...

Ανοιγει το pc,μπαινει κ στη επιφάνεια και παω ολο χαρα μιας και που μονο τα τζιτζικια και ο σκληρος ακουγονταν να πατισω το κατεβαστηρι κ να την πεσω.

Ελα ομως που η οθονη κολαει και γεμιζει μπλε και πρασσινα τετραγωνα...

Γιατι κολισε αραγε?? σκεφτόμουνα...

Παταω ctr+alt+Del τιποτα.Για να δω τι γινετε μεσα στο κουτι λεω.

Οταν κοιταξα ειδα τον παγο να εχει λιωσει μαζι με την ναιλον και να εχει γεμισει νερα η cpu και η κυλιδα του νερου να εξαπλωνεται στην μητρικη

Πανικος κακο παταω να κλεισει το pc απο μπροστα...τιποτα παω πισω και τραβαω την μπρίζα.

 

Εν κατα κλειδι εβγαλα την cpu και την στεγνωνα με το πιστολακι και αυτη και την mobo.τα ξαναεβαλα μεσα σκεφτομενος ειδη την αγορα νεου pc και πατησα το κουμπι.

Κ ΕΙΔΟΥ ΤΟ ΘΑΥΜΑ.ανοιξε. ακομα τον εχω στο παταρι αυτον τον υπολογιστη.φετος το πασχα πηρα νεο.τελικα οι intel ειναι αδιαβροχη.το ολο σκηνικο εγινε πριν 3-4 χρονια.ο σκληρος μου παραδοθηκε η μητρικη και η cpu ακομα ζουν και βασιλεβουν.

παλι καλα που δεν εγινε καμια εκρηξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να με παρει ο υπνος ομως, η ψύκτρα του pentium4 εκανε σαν γερμανικο βομβαρδιστικο του 40. (Δεν μιλαμε για ενα δυνατο βζζζ εκανα Κακακακακακα,παρ'ολα αυτα καινουρια ομως δεν πηρενα να παρω)

 

ΕΕΕΕΕ δεν παει αλλο λεω σε καποια στιγμη......

Παω στο Δωματιο ξαπλώνω το pc οριζοντια, βγαζω την ψυκτρα και βαζω τον παγο. (Το ξερω οτι γελατε απο τωρα...)

.

 

απιστευτος!!!!!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικια μου πατατια ειναι αρκετα μεγάλη.

Ητανε καλοκαιρι.ο τοπος εβραζε.ξαπλωνω να κοιμηθω με το pc να κατεβαζει το winning eleven.

Που να με παρει ο υπνος ομως, η ψύκτρα του pentium4 εκανε σαν γερμανικο βομβαρδιστικο του 40. (Δεν μιλαμε για ενα δυνατο βζζζ εκανα Κακακακακακα,παρ'ολα αυτα καινουρια ομως δεν πηρενα να παρω)

 

ΕΕΕΕΕ δεν παει αλλο λεω σε καποια στιγμη.

Να τον σβησω δεν γινετε γιατι πως και πως περιμενα να λιωσω στο ποδοσφαιρακι...

ΘΑ την βγαλω σκεφτομαι.

Αλλα αμα Καει η cpu?

Και τι κανω?

Παω στην κουζινα και περνω μια ναιλον σακουλα απο αυτες που ειναι για την καταψυξη,για να βαζεις μεσα τους ανιθους κ τους μαιντανους κτλ και την γεμίζω με παγο.

Παω στο Δωματιο ξαπλώνω το pc οριζοντια, βγαζω την ψυκτρα και βαζω τον παγο. (Το ξερω οτι γελατε απο τωρα...)

Και παταω να ανοιξει...

Ανοιγει το pc,μπαινει κ στη επιφάνεια και παω ολο χαρα μιας και που μονο τα τζιτζικια και ο σκληρος ακουγονταν να πατισω το κατεβαστηρι κ να την πεσω.

Ελα ομως που η οθονη κολαει και γεμιζει μπλε και πρασσινα τετραγωνα...

Γιατι κολισε αραγε?? σκεφτόμουνα...

Παταω ctr+alt+Del τιποτα.Για να δω τι γινετε μεσα στο κουτι λεω.

Οταν κοιταξα ειδα τον παγο να εχει λιωσει μαζι με την ναιλον και να εχει γεμισει νερα η cpu και η κυλιδα του νερου να εξαπλωνεται στην μητρικη

Πανικος κακο παταω να κλεισει το pc απο μπροστα...τιποτα παω πισω και τραβαω την μπρίζα.

 

Εν κατα κλειδι εβγαλα την cpu και την στεγνωνα με το πιστολακι και αυτη και την mobo.τα ξαναεβαλα μεσα σκεφτομενος ειδη την αγορα νεου pc και πατησα το κουμπι.

Κ ΕΙΔΟΥ ΤΟ ΘΑΥΜΑ.ανοιξε. ακομα τον εχω στο παταρι αυτον τον υπολογιστη.φετος το πασχα πηρα νεο.τελικα οι intel ειναι αδιαβροχη.το ολο σκηνικο εγινε πριν 3-4 χρονια.ο σκληρος μου παραδοθηκε η μητρικη και η cpu ακομα ζουν και βασιλεβουν.

παλι καλα που δεν εγινε καμια εκρηξη.

 

άμα έβαζες ξυρό πάγο δεν θα είχε συμβεί αυτό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...