Προς το περιεχόμενο

Έκανες πατατιά? Μοιράσου την μαζί μας!


liopyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας παραθέτω και την δική μου μ@κ@κια:-)

Έχοντας τον q6600 στα 3.2ghz σκέφτηκα να τον ανεβάσω λίγο ακόμα μιας και έβαλα υδρόψυξη,πάω λοιπόν και βάζω 1.5v που είναι το όριο τον βαζω στα 3.4 και αρχίζω το test.Αφού πέρασε μια ώρα σβήνει το pc(ουτε μπλε οθονες ουτε τπτ απλα εσβησε) Το τροφοδοτικό στη συνέχεια πάει να ανάψει και ξανασβήνει,έκανε το ίδιο για κανα 2-3 φορές όσπου πήρε μπροστά φτάνοντας μέχρι και την επιφάνεια εργασίας!!!σβήσιμο παλι.Πρώτη μου κίνιση ήταν να δω το τροφοδοτικό,πάω λοιπόν να βγαλω το 4πινο καλώδιο που συνδεεται με την μητρική και παρατηρώ οτι δεν βγαίνει.Τι είχε γινει?απο οτι κατάλαβα έπρεπε να συνδέσω και το δεύτερο 4πινο καλώδιακι στη μητρική πράγμα το οποίο δεν έκανα.Αποτελεσμα να καει το πλαστικο και να κολλήσουν μεταξυ τους:X:X Ρωτάω λοιπόν πότε πρέπει να συνδέουμε και το δευτερο καλωδιακι?Μήπως καλο θα ήταν να τα βάζουμε και τα δύο απο την αρχη? ή πρέπει αναγκαστηκά να το βάζουμε όταν το χρειαζόμαστε? (δηλαδή όταν δινουμε πολυ τάση)(αναφέρομαι στην σφραγισμένη υποδοχή για τροφοδοσία που έχει η μητρικη)

Επεξ/σία από mooo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 712
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω πατάτα καινούργια, φρέσκια πάρε παΡΕ ΠΑΡΡΡΕΕΕΕΕΕ :-)

 

Κυριακή πρωί με φίλο σε πρατήριο καυσίμων να φυσίξουμε τον πιγμένο στην σκόνη υπολογιστή του... Εεε φύσαγε από εδώ, φύσαγε από εκεί, βγαίναν τα ντουμάνια, εγώ με τα χέρια στις τσέπες έδινα το σύνθημα :-D

 

Βαρέθηκα και εγώ και περιτριγύριζα στον χώρο, ξαφνικά βλέπω μια γνωστή που περίμενε να πάρει το αμάξι της από το πλυντήριο, πιάνουμε την κουβέντα. Εν τω μεταξύ φωνάζω εγώ στον άλλον "Τελείωνε ρε, τον ξέβαψες με τον αέρα τόση ώρα", χαιρετώ την γνωστή, κλείνει ο άλλος το case, τον βάζει πίσω. "Οδήγησε εσύ", μου λέει, "δεν το 'χεις δοκιμάσει αυτό!" Σημειωτέων, είμαστε με το Range του πατέρα του, έχει σημασία αυτό. Στην πρώτη στροφή που πείρα άκουσα ένα ντρουκ σαν να πετάχτηκαν πετραδάκια, σαν να έπεσε κάτι... αλλά λέω ιδέα μου θα είναι, δεν έχω συνηθίσει και το αμάξι...

 

Και τώρα τα quiz:

-"Ποιος είχε βγάλει την κάρτα γραφικών (4870χ2) και την άφησε στον ουρανό του αυτοκινήτου ενώ μιλούσα στην γνωστή;"

-"Πόσα χιλιόμετρα μετα την αφετηρία το θυμήθηκε;"

-"Με τι μέση ωριαία επιστρέψαμε στο σημείου-ντρουκ για να ψάξουμε την κάρτα;"

-"Βρέθηκε η κάρτα και αν ναι σε πόσα κομμάτια;"

 

 

 

 

 

 

P.S. Το Range καλό πάντως, εγκρίνω :-)

Επεξ/σία από caution
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και τώρα τα quiz:

-"Ποιος είχε βγάλει την κάρτα γραφικών (4870χ2) και την άφησε στον ουρανό του αυτοκινήτου ενώ μιλούσα στην γνωστή;"

-"Πόσα χιλιόμετρα μετα την αφετηρία το θυμήθηκε;"

-"Με τι μέση ωριαία επιστρέψαμε στο σημείου-ντρουκ για να ψάξουμε την κάρτα;"

-"Βρέθηκε η κάρτα και αν ναι σε πόσα κομμάτια;"

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Προσκυνω!:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ....πρεπει να πονεσε...η 4870χ2....να ταν καμια 7200gs να πεις στα @@ μ ...αλλα 4870χ2....Εγω ετσι ειχα χασει τα κλειδια απο το σπιτι μου...Τα ειχα αφησει πανω στον ουρανο αλλα τα βρηκε μετα απο πολυ ψαξιμο η γιαγια μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ....πρεπει να πονεσε...η 4870χ2....να ταν καμια 7200gs να πεις στα @@ μ ...αλλα 4870χ2....Εγω ετσι ειχα χασει τα κλειδια απο το σπιτι μου...Τα ειχα αφησει πανω στον ουρανο αλλα τα βρηκε μετα απο πολυ ψαξιμο η γιαγια μου...

 

:lol::lol::lol::lol: αστυνομος Σαινης η γιαγια!Μπραβο!!! :lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol::lol::lol::lol: αστυνομος Σαινης η γιαγια!Μπραβο!!! :lol::lol::lol:

 

Αν το βαλει πεισμα η γιαγια και στην αμερικη να τα χανα 8α τα εβρισκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Έχω πατάτα καινούργια, φρέσκια πάρε παΡΕ ΠΑΡΡΡΕΕΕΕΕΕ :-)

 

Κυριακή πρωί με φίλο σε πρατήριο καυσίμων να φυσίξουμε τον πιγμένο στην σκόνη υπολογιστή του... Εεε φύσαγε από εδώ, φύσαγε από εκεί, βγαίναν τα ντουμάνια, εγώ με τα χέρια στις τσέπες έδινα το σύνθημα :-D

 

Βαρέθηκα και εγώ και περιτριγύριζα στον χώρο, ξαφνικά βλέπω μια γνωστή που περίμενε να πάρει το αμάξι της από το πλυντήριο, πιάνουμε την κουβέντα. Εν τω μεταξύ φωνάζω εγώ στον άλλον "Τελείωνε ρε, τον ξέβαψες με τον αέρα τόση ώρα", χαιρετώ την γνωστή, κλείνει ο άλλος το case, τον βάζει πίσω. "Οδήγησε εσύ", μου λέει, "δεν το 'χεις δοκιμάσει αυτό!" Σημειωτέων, είμαστε με το Range του πατέρα του, έχει σημασία αυτό. Στην πρώτη στροφή που πείρα άκουσα ένα ντρουκ σαν να πετάχτηκαν πετραδάκια, σαν να έπεσε κάτι... αλλά λέω ιδέα μου θα είναι, δεν έχω συνηθίσει και το αμάξι...

 

Και τώρα τα quiz:

-"Ποιος είχε βγάλει την κάρτα γραφικών (4870χ2) και την άφησε στον ουρανό του αυτοκινήτου ενώ μιλούσα στην γνωστή;"

-"Πόσα χιλιόμετρα μετα την αφετηρία το θυμήθηκε;"

-"Με τι μέση ωριαία επιστρέψαμε στο σημείου-ντρουκ για να ψάξουμε την κάρτα;"

-"Βρέθηκε η κάρτα και αν ναι σε πόσα κομμάτια;"

 

 

 

 

 

 

P.S. Το Range καλό πάντως, εγκρίνω :-)

 

 

χαχαχαχαχαχα:lol::lol::lol::lol: καλοοο καλοοο...μ'αρεσει...πρεπει να πονεσε πολυ οντος η καρτουλα...(και απο μεριας ιδιοκτητη και οταν επεσε κατω γιατι δεν ειναι και ελαφρια να φανταστω με τετοια ψυχτραρα που εχει πανω) για πες τι βρηκατε μετα....

 

 

 

Εγω τωρα...: δεν το λες και ακριβος πατατια αλλα νταξ... οοταν εκανα την αναβαθμηση ειχα βγαλει και μερικα λαμακια απο αυτα χαμιλα στις καρτες και δεν τα ξαναεβαλα....σημερα μετα απο 2 βδομαδες λεω κατσε να το ανοιξω να βγαλο το front panel να του αλαξω μπαταρια να κραταει τις ρυθμησεις. Ωραια...ανοιγω σκονη κλασσικα παντου και τι βλεπω? μια αραχνη που ειχε μπει απο τις χαραμαδες πισω ειχε φτια3ει ιστο μεταξι πατου κουτιου και της ψυχτρας της 4770 ελεος λεω...some photos (δεν φαινετε και τελεια αλλΑ κατι διακρινεις)

 

IMAGE_00311.jpg

 

IMAGE_00312.jpg

 

ΥΓ. η αραρχνη που το προκαλεσε δεν εβρεθη...

Επεξ/σία από nick#18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχαχα:lol::lol::lol::lol: καλοοο καλοοο...μ'αρεσει...πρεπει να πονεσε πολυ οντος η καρτουλα...(και απο μεριας ιδιοκτητη και οταν επεσε κατω γιατι δεν ειναι και ελαφρια να φανταστω με τετοια ψυχτραρα που εχει πανω) για πες τι βρηκατε μετα....

 

 

 

Εγω τωρα...: δεν το λες και ακριβος πατατια αλλα νταξ... οοταν εκανα την αναβαθμηση ειχα βγαλει και μερικα λαμακια απο αυτα χαμιλα στις καρτες και δεν τα ξαναεβαλα....σημερα μετα απο 2 βδομαδες λεω κατσε να το ανοιξω να βγαλο το front panel να του αλαξω μπαταρια να κραταει τις ρυθμησεις. Ωραια...ανοιγω σκονη κλασσικα παντου και τι βλεπω? μια αραχνη που ειχε μπει απο τις χαραμαδες πισω ειχε φτια3ει ιστο μεταξι πατου κουτιου και της ψυχτρας της 4770 ελεος λεω...εχω και photos που φαινετε λιγο αλλα δεν μπορω να τις ανεβασω τωρα γιατι δεν εχω μαζι το κινητο που τις εβγαλα....οποτε το βρααδυ

 

Bαλε το φαν στο 100%!!!χαχαχα:lol:

Τοτε ανεβασε φοτό:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα ήταν αυτή

 

G.jpg

 

εκτός από το σύστημα ψύξης που βρέθηκε πιο μακρυά έχει σπάσει ένα κομμάτι pcb εκει που είναι 8pino... Βράσε ρύζι!

 

 

 

 

Η ιστορία του nick#18 προσομοιάζει την ιστορία της γένεσης του bug :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bαλε το φαν στο 100%!!!χαχαχα:lol:

Τοτε ανεβασε φοτό:devil:

το δοκιμασα αυτο με το fan το μεσημερι γιατι ψηνοταν μετα απο 5 ωρες παιχνιδι...

 

 

 

last post updated!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημειωτέων, είμαστε με το Range του πατέρα του, έχει σημασία αυτό.

 

Φυσικά και έχει σημασία.

Πουλάς το τασάκι του range και αγοράζεις δυο-τρεις 4870χ2 να έχεις.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...