Προς το περιεχόμενο

Έκανες πατατιά? Μοιράσου την μαζί μας!


liopyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια.

Θα σας πω μια χθεσινη γκαφα.

Ενας φιλος μου πηρε καινουριο κουτι και με φωναξε να του το αλλαξω.

Αφου εβγαλα τα εξαρτηματα και τα εβαλα στο καινουριο κουτι εμεινε τελευτεο το floppy.

Συνδεσα το καλωδιο(νομιζοντας σωστα) και αφου ανοιξαμε το pc αρχισε να βγαζει καπνους το κουτι.Καταλαβενετε εβαλα αναποδα το καλωδιο(ενταξει δεν με ειπε τιποτα ετσι και αλλιος δεν χρησιμοποιουσε δισκετες :)

 

Tυχερος ησουν....:P:p:p

pc_melted.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 712
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ghostgr_a_n ποιο καλώδιο έβαλες ανάποδα? Γιατί με το data και να το βάλεις ανάποδα δεν γίνεται τίποτα. Αν έβαλες το power ... πως το κατάφερες γιατί εγώ δεν μπορώ. Πρέπει να το προσπάθησες πολύ ( πάντα σε φιλικό και χιουμοριστικό πνεύμα οκ?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ghostgr_a_n ποιο καλώδιο έβαλες ανάποδα? Γιατί με το data και να το βάλεις ανάποδα δεν γίνεται τίποτα. Αν έβαλες το power ... πως το κατάφερες γιατί εγώ δεν μπορώ. Πρέπει να το προσπάθησες πολύ ( πάντα σε φιλικό και χιουμοριστικό πνεύμα οκ?)

 

Ουτε εγω δεν ξερω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τοσα φαν αυτη η καρτα δε κανει θόρυβο σαν τουρμπίνα ;

 

Ποια καρτα?Η 4870χ2 που ειναι ποιο πισω?

 

Ε αμα ηξερες τι 8ερμοκρασιες ανεβαζει αυτη η καρτα τα fan δν 8α σε παραξενευαν ,ουτε και ο 8ορυβος 8α σε ενοιαζε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο προσφατο: ηλ. σκούπα siemens 1800watt πάνω στο ups... http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=319971

 

γενικά έχω κάψει μόνο εναν Pentium 3 @ 800mhz me motherboard msi- ms-6178 που δεν εφταιγα εγώ αλλα κεραυνός...που πήρε μαζί του 2 τηλεορασεις ακόμα, το τοτε φιλμνετ και την επαφή vga μιας bravia 32" lcd (μην ψάχνετε πόσο έκανε το 2003...έκανε...)

 

υ.γ. εκτός απο τη θύρα vga τελικά πηρε μαζί της και την hdmi, όπως συμπαίρανα πέρσι που πήγα να τη συνδέσω με το laptop...

 

υ.γ.2 μην ψάχνετε να βρείτε ούτε τι μαιμουδιές έκαναν 3 τηλεοράσεις το φίλμνετ και pc, συνδεδεμένα με lan...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω χαλάσει 2 εσωτερικούς σκληρούς δίσκους μεταφέροντάς τους από την Πάτρα στο χωριό μου στον άλλο υπολογιστή(βαριέμαι να πάρω εξωτερικό:P και λεφτά για φορητό δεν έχω:mad:). Τον έναν τον είχα αφήσει πάνω στο κουτί του PC αλλά εξείχε λίγο στην άκρη και έτσι τον πήρα σβάρνα μία φορά που πέρασα από δίπλα.

Να 'ναι καλά οι εγγυήσεις:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς γα σένα!

 

Θα τον είχα καταστρέψει!:lol:

 

Άλλη πατατιά που είχα κάνει είναι όταν πήρα τον πρώτο υπολογιστή μου, επειδή ήθελα να παίζει καλά τα παιχνίδια και το budget ήταν για άλλη μια φορά περιορισμένο, αναγκάστηκα και έκοψα από το τροφοδοτικό και για μητρική έβαλα μια Asrock (μικρός ήμουν, δεν ήξερα ακόμα:P)

Το αποτέλεσμα όπως καταλαβαίνετε ήταν μετά από λίγο καιρό όποτε έβαζα βαριά προγράμματα ή παιχνίδια να πετάει μπλε οθόνες κλπ Και το περίεργο ήταν ότι όταν τον πήγαινα στο service του καταστήματος αυτοί να μη βλέπουν τίποτα.

Με τις φωνές όμως και τα βρισίδια του πατέρα μου, μου άλλαξαν τροφοδοτικό, μητρική βάλαν Abit, και κάρτα γραφικών από Nvidia 5600 σε 5700. Και δεν πλήρωσα τίποτα...

Αφού ήταν άσχετοι και δεν μπορούσαν να καταλάβουν ότι το τροφοδοτικό δεν μπορεί να τα σηκώσει όλα αυτά καλά να πάθουν:shifty:

 

Την ιστορία του πως κατάστρεψα την 5700(και αυτή τη φορά εγγύηση γιοκ:cry:) θα τη διηγηθώ άλλη φορά:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2001 ειχα φτιαξει ενα προγραμμα για τα αεροπλανα να αποφευγουν τα ψηλα κτηρια, το οποιο το πουλησα στους Αμερικανους.

Την συνεχεια την ξερεται!!!!!!!!!!!!!!!!:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα, λέω να αλλάξω μια 4850 που έχω με μια 4870. Η 4850 ήταν modded με accelero s1 και enzotech sinks.

 

Πάω να βγάλω ένα από ψηκτράκια που είχα βάλει σε vrm. Τράβα, τράβα...μου έμεινε το vrm πάνω στο μέταλλο...:confused:

 

Οk λέω, θα την κάνω μπρελόκ την 4850. Βρίσκω λοιπόν 4870 της powercolor με 130 στο πλαίσιο. Την αγοράζω, και είχε spin up bug. Πάμε για custom ψύξη...accelero twin. Βγάζω την stock, φτιάχνω την πάστα, πάω να βάλω την AC, και...χαράζω από άκρη σε άκρη το RV770 με το mounting plate της...εγκατάσταση, εγκεφαλικό, απεγκατάσταση, κουτουλιές στον τοίχο, σκουπίδια.:shock:

 

Τελικά βρήκα σε προσφορά μια sapphire 1gb στα 140, και έτσι πλήρωσα συνολικά για μια 4870 (130+140+28 η ΑΨ)...300euro...T_T

 

Σημειώνω πως αλλάζω παραδοσιακά το cooling σε κάρτες γραφικών αμα την αγορά τους, και το έχω κάνει επιτυχώς 30++ φορές στο παρελθόν (για μένα, φίλους και γνωστούς). Και μέσα σε 1 εβδομάδα....double dot...:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...