Προς το περιεχόμενο

Θανατική Ποινή : For OR Against?


slygeo87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 290
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποια δικαστικη πλανη οπως σε περιπτωσεις οπως ο Πασαρης οι οποιες ειναι προφανεις?

Η ψηφοφορια διευκολυνει ωστε να αποτυπωνεται εποπτικα το συμπερασμα γιατι αν το θρεντ φτασει 100 σελιδες χαιρετισματα στις μαιμουδες.

Ετσι κι αλλιως οποιος αναγνωστης θελει να το διαβασει εξολοκληρου μπορει να το κανει.

Βεβαια ως ΕΟΚ χωρα δε μπορουμε να το κανουμε αυτο αλλα ας φτιαχθουν μπουντρουμια οποτε μπορει να σαπιζει μεχρι ψοφου ο καθε επικινδυνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι με σένα τι να κάνουμε φίλε Sean ?

Θα σου άρεσε να σε στείλουμε στο εκτελεστικό απόσπασμα ή να προσπαθήσουμε να σε συνετίσουμε ? Εναλακτικά μπορούμε να σε αφήσουμε να σαπίσεις σε κάποιο μπουντρούμι !

Ας κάνουμε ένα Poll λοιπον και ο λαός θα αποφασίσει !

:- p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fidelio δεν εχει νοημα το post σου.

Εφοσον ειμαι εξω σημαινει οτι ειμαι νομοταγης ή οτι εχω διαφυγει απο την τσιμπιδα του νομου.

Εως του παροντος οποτε βαλτε μου monitor!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fidelio ποια είναι τότε η αποψή σου

Με αυτή την ερώτηση μου αποδεικνύεις περίτρανα λοιπόν ότι αδιαφορείς για τον διάλογο , παρά μόνο τον χρησιμοποιείς για τις εντυπώσεις και όχι μόνο αυτό , αλλά με την αμεριμνησία σου αυτή προσβάλεις και τους συνομιλητές σου.

 

Αν κάνεις έναν κόπο να διαβάσεις όλο το thread θα βρεις την άποψη μου και γενικότερα τις όποιες αντιπαραθέσεις , αντί αυτού όμως εσύ προτίμησες να μπεις μιας και είδες φως και να μας προτείνεις την θανατική ποινή ως εναλλακτική λύση "σωφρονισμού" χωρίς καν να το υποστηρίξεις με στοιχειώδη επιχειρήματα , απλώς αφήνεις μια γενική εντύπωση ότι οι κακοί πρέπει να θανατώνονται κοινώς απορρέει απο το αντικοινωνικό σου "εγω".

 

Το τραγελαφικό είναι οτι πάνω σε αυτήν την συλλογιστική ζητάς και δημοψήφισμα για την γενικότερη εντύπωση για ένα θέμα το οποίο δεν το έχεις κατά τα φαινόμενα σκεφτεί στοιχειωδώς . . . φίλε μου ειλικρινά και μέσα στην δόση της ειρωνείας μου , είσαι πιο επικίνδυνος από τον Πάσαρη !

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα edit το post αλλα με προλαβες.

Ντουφεκιστε με, ντουφεκιστε με (οπως θα ελεγε ο Λαζοπουλος).:X

Οσο για το αν το εχω σκεφτει αστο το αφησα να το φιλοψοφησεις εσυ.

Tελος παντων δε με ενοχλησε το σχολιο απλως δεν προκειται να δωσω συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Eιμαι υπερ, βεβαια ειμαι υπερ για ατομα που εχουν διαπραξει πολυ ειδεχθη αδικηματα..οχι για τον καθενα που σκοτωσε τον συντροφο η την συντροφο του η που σκοτωσε καποιον σε καβγα.Παιδεραστες, ναζι, ατομα που βασανισαν κοσμο οπως η προσφατη περιπτωση της κοπελας που πηγαν να την καψουν ζωντανη αφου την βιασαν..και εννοειται οτι πρεπει να ειναι σιγουροι οτι ο δολοφονος ειναι αυτος πυ θα εκτελεσθει ..αν υπαρχει εστω μιση αμφιβολια τοτε πρεπει να απαλασσεται λογω αμφιβολιων. Βεβαια θα την γλιτωσουν καποιο με καλο δικηγορο..αλλα τι να κανουμε..κανεις δεν ειναι τελειος..οπως ειναι το τελευταιο αποφευγμα απο γνωστη ταινια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται υπερ. Ειναι πολυ ποιο "ανθρωπινο" απο το να εχεις καποιον στην απομονωση μονιμα ή να του κοψεις τα χερια ή τα πόδια ή οτιδηποτε. Γενικα ειμαι κατα του βασανισμου, αν ειναι να τιμωρησεις καποιον τον τιμωρεις μια και εξω (αναλογα το παραπτωμα). Δεν περναω καν στο πρακτικα οικονομικο κομματι που δεν χρειαζεσαι πορους για να συντηρεις τετοιους ανθρωπους.

 

Θανατος λοιπον οτι καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε σάγια.

5 χρόνια κρυβόταν ρε σάγια.

Γιατί.

Ελα ντε, ειναι ενα σοβαρο θεμα.. το σοβαρο βεβαια θεει σοβαρη αντιμετωπιση και επιχειρηματα..κατι που για καποιους ειναι πιο δυσκολο απο ολους τους αθλους του Ηρακλη μαζι.. με βλεπω να απογοητευομαι και να την κανω συντομα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ντε, ειναι ενα σοβαρο θεμα.. το σοβαρο βεβαια θεει σοβαρη αντιμετωπιση και επιχειρηματα..

 

Και ποια είναι αυτά τα επιχειρήματα που σε κάνουν να ψηφίζεις υπέρ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιμαι υπερ, βεβαια ειμαι υπερ για ατομα που εχουν διαπραξει πολυ ειδεχθη αδικηματα..οχι για τον καθενα που σκοτωσε τον συντροφο η την

 

Συμφωνω απολυτα.

 

 

Χωρις να θελω να κανω τον εξυπνο,μαλλον ''εγκληματα'' ταιριαζει αντι για αδικηματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...