Προς το περιεχόμενο

Οδηγός εγκατάστασης Ubuntu, μέσα από τα Windows! Πιο εύκολο δεν γίνεται !!!


TurboJugend

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρω 'γω τι είναι σωστό και τι όχι ;)...

Χρήσιμο πάντως θα είναι, γράψε εκεί με bold, ότι αναφέρεσε στην 7.04, όταν είναι μην τα μπερδέψω με τις 7.10. :)

 

Υ.Γ.: Θα σε συγχωρέσω αν μου πεις πως προέκυψε το Μιχάλης :P

 

 

Ελα ντε. Το θεμα ειναι οτι δεν με εδειρες (και μαλλον εχεις βαρυ χερι :lol: ) Στο θεμα μας τωρα. μιλαω για το 7 04. Μετα την εγκατασταση ολα καλα. Στη συνεχεια βγαζει ενα συννεφακι που λεει για upgrate. Κανοντας αποδοχη και αφου τελειωσει δεν βλεπει νανενα drive. MP3 δεν παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 302
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

@ Nicker #179: Αν θέλεις να εγκαταστήσεις ένα .deb που δεν κατέβασες από το ineternet (π.χ το πακετάκι του automatix, όπως δείχνω στο video), με διπλό κλικ και όλα τα άλλα όπως φαίνονται εκεί. Είναι πολύ απλή διαδικασία, όπως και για τα προγράμματα που είναι στα repos (δλδ αυτά που τα βάζεις με το synatic όπως είπα σε προηγούμενη απάντηση μου σε εσένα).

 

Για όλους όσους ψάχνουν να εγκαταστήσουν εφαρμογή που δεν είναι διαθέσιμη μέσα από το Synaptic, για deb πακετάκια, ψάχνουμε στο getdeb.net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρόν και αν δεν θέλεις κάποιο συγκεκρημένο feature του Gutsy, ή κάποια συσκευή σου προσδοκάς ότι θα δουλέψει ενώ τώρα όχι, δεν υπάρχει κανένας λόγος.

Αν όλα σου δουλεύουν ρολόι καλύτερα να παραμείνεις εκεί, μέχρι να συνιθήσεις το περιβάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ενα πρόβλημα με τα Ubuntu 7.10 έκανα το upgrade σήμερα από 7.04 σε 7.10 και ενώ όλα ήταν καλά με το router όταν ήταν ακόμα 7.04 και το αναγνώριζε στο 7.10 δεν μου το αναγνωρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πώ και εγώ ενα ευχαριστώ για τον οδηγό.πολύ καλή δουλειά..ειμαι ήδη linuxaw πλεον... :) .Μια ερώτηση. Firewall χρειαζόμαστε και antivirus? απο που κατεβάζω και πώς περνάνε στο ububtu?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Χ Ι . Ούτε firewall ούτε (κυρίως) antivirus !!!!

 

Δεν θα αναλύσω το γιατί, υπάρχουν άπειρες πηγές στο net, απλώς αν θες να στήσεις κάποιο server ή για οποιοδήποτε άλλο λόγο θες κάποιο firewall, άνοιξε το synaptic και εγκατέστησε το firestarter.

 

Cheers... Vagelis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...