Προς το περιεχόμενο

Οδηγός εγκατάστασης Ubuntu, μέσα από τα Windows! Πιο εύκολο δεν γίνεται !!!


TurboJugend

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά αυτός ο τρόπος εγκατάστασης ισχύει και για τα linux Mint;

 

Απ'ότι ξέρω είναι βασισμένο στα ubuntu. Γενικά ποιά η γνώμη σας για τα Mint σε σχέση με τα ubuntu;

 

+ @ Oranje: Η άποψη μου είναι ότι το Ubuntu είναι η καλύτερη διανομή για τη μεγαλύτερη μερίδα των χρηστών. Τι είναι αυτό που ζηλέψατε από το Mint καλέ;

 

Πασάκο μου και δε δοκιμάζεις να διαλέξεις Kubuntu ? έτσι και αλλιώς, ένα uninstall του τραβάς όποτε θες ! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 302
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Απλά το mint έχει τα restricted codecs ενσωματωμένα και μου αρέσει πιο πολύ το intreface του.

 

btw το Kubuntu, όπως και το Ubuntu τα είχα εγκατεστημένα κανονικά με partition, αλλά για λόγους ανωτέρας βίας αναγκάστηκα να τα σβήσω...

 

Anyway, δεν απάντησες στην ερώτηση μου κανείς ακόμη.

 

Τελικά το Linux Mint μπορώ να το εγκαταστήσω με τον ίδιο τρόπο; :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ mdharis1 : nai an psaxeis to thread tha vreis link gia to 7.10, TU :D

 

@ Lomar : Den kserw gia afto den apadaw :D. Alla an deis to video mia xara ta vazeis ola ta codecs kai para para polla akoma me to automatix!

 

@ oranje : Φίλε μου συγνώμη που δεν θυμόμουν, συμβαίνει αν παρακολουθείς πόσα άτομα... Αν δεν την έχει την βιβλιοθήκη αυτή το synaptic, google μήπως την έχει κάποιο repo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ AfterForever: Αν δεις το video, κατά την εγκατάσταση, έχει ερώτημα για το χώρο που θες να τις δώσεις. Βάλε εκεί πόσα GB θέλεις.

 

@ ThemisGr: Να σαι καλά αγορίνα ! Αυτή η χαρά ενός podcaster, τα ευχαρηστώ των υπολοίπων ! Ότι άλλο θες γράφ' το στο vidcast σε κάποιο σχόλιο, και γίνονται ψηφοφορίες ! Ξανά ευχαριστώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ nicker : Τι κάρτα γραφικών έχεις ; ναι και εσύ μπορείς να δοκιμάσεις kubuntu, δεν χάνετε τπτ παιδιά, όπως βλέπετε με τα μάτια σας η απεγκατάσταση είναι παιχνιδάκι, και ζήτημα δευτερολέπτων !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο αρκετα βασανα με την εκδοση 7 04 εβαλα με τον ιδιο ακριβως τροπο την 7 10 μεσα απο τα (Σ)ΒΙΣΤΑ. Δουλευει τελεια. Θα ηθελα ομως να κανω μια παρατηρηση. Στο δικο μου μηχανημα τα Σ βιστα ειναι πολυ πιο γρηγορα και οι εφαρμογες πιο ολοκληρομενες. Ξερω την απαντηση σας παντως. Τα λεφτα σου πισω αν δεν σ σρεσει. :lol: :lol: Ευχαριστω πολυ ολους για τη βοηθεια και ιδιαιτερα το μιχαλη που με το βιντεακι του με παροτρυνε να δοκιμασω κατι καλο. ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΑΚΑΘΕΚΤΟΣ ΤΗ ΧΡΗΣΗ. Να ειστε ολοι καλα. Θεμης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο αρκετα βασανα με την εκδοση 7 04 εβαλα με τον ιδιο ακριβως τροπο την 7 10 μεσα απο τα (Σ)ΒΙΣΤΑ. Δουλευει τελεια.

 

Πως το έκανες ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως το έκανες ;;

 

με τον ιδιο ακριβως τροπο οπως περιγραφεται αναλυτικα στο βιντεο. αντι να κατεβασω το 7 04 κατεβασα το 7 10. ειναι πολυ καλυτερο και πιο ολοκληρωμενο. προβλημα ουδεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο wubi κατεβάζει απο προεπιλογη το iso 7.04.Πως το αλλαζω να κατεβάζει το 7.10;;

 

 

 

κατεβαζεις το wubi 7 10 αμα ψαξεις εδω μεσα θα το βρεις. κι εγω εδω το βρηκα. στο 125 ποστ αν θυμαμαι καλα. κανεις την εγκατασταση κανονικα. κατα την εγκατασταση για αρκετη ωρα δεν θα αναβει η οθονη και δεν θα εχεις δραστηριοτητα δισκου. υπομονη θελει. εμενα εκανε 15 - 20 λεπτα περιπου. καλη επιτυχια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Epanerxomai me neotera apo to metopo!1

Egkatestisa to wubi 7.10.Ola kala mexri ena simeio.Me evgale epitelous kai se parivalon ubuntu (eixe kai mouse)!!

Meta omos kollise stin antigrafi arxeion sto 46 %.

Opote anagastika na kleisw to laptop apo to koumpi pali giati kollise.

 

P.S :Mou ekane entiposi oti sta agglika forum oloi legan oti einai noris akomi gia na xrisimopoieisei kapoios to wubi 7.10, kai na arkestei gia tin ora sto 7.04

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...